Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3326 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

cini mi se da ce sdp indirektno inicirati formiranje treceg sto je i namjera dodik-covic koalicije.
evo najavili su za sutra formiranje doma naroda iako je receno da je to nelegalno.

neka rade sta hoce ,briga me samo mi se cini da dolijevaju vodu na dodikov mlin.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3327 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

1gorstak wrote: Sada bi bio red da neko iz SDP-a uputi slicnu poruku, jer ako se sjecas, SDP aktivisti nisu bili bas miroljubivi. Ako SDP osporava zelju HDZ-a da bude ekskluzivni predstavnik Hrvata, ne moze traziti ni da samo SDP predstavlja ljevicu, a da u svim drugim ljevicarskim strankama vidi prijetnju.

Lokalni izbori su pred nama i ne znam zasto SDP i Nasa Stranka ne bi usli u koaliciju na podrucju citave drzave kao probu pred sljedece opste izbore.
upravo tako... sdp treba iskoristiti trenutnu frku da oko sebe okupi sto vise malih stranaka koje u stavovima hdz-a vide prijetnju i za sebe... ne moraju biti u nekom otvorenom savezu, neka se male stranke same organizuju u novi blok i vec na lokalnim izborima mogli bi imati jos nekih 10% glasova ljevice, koji nece biti baceni u vjetar kao na opstim izborima...
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3328 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

test01 wrote:cini mi se da ce sdp indirektno inicirati formiranje treceg sto je i namjera dodik-covic koalicije.
evo najavili su za sutra formiranje doma naroda iako je receno da je to nelegalno.

neka rade sta hoce ,briga me samo mi se cini da dolijevaju vodu na dodikov mlin.
More bit bidne a more bit i nebidne :mrgreen: .
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#3329 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nuclear Winter »

test01 wrote:cini mi se da ce sdp indirektno inicirati formiranje treceg sto je i namjera dodik-covic koalicije.
evo najavili su za sutra formiranje doma naroda iako je receno da je to nelegalno.neka rade sta hoce ,briga me samo mi se cini da dolijevaju vodu na dodikov mlin.
Ne čini ti se nego imaš halucinacije.Slobodno nek jugosloven čović formira treći u trokutu:ćitluk-lištica-grude.Za ovo drugo,KO je rekao da je formiranje doma naroda "nelegalno"???
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#3330 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

Sad ce biti zanimljivo sta ce biti veceras u OHR-u i sutra u DN. Ako se bude konacno islo bez HDZ-a, onda treba vidjeti hoce li OHR dati svoju podrsku Platfomi za formiranje DN kako bi im se pojacao pravni okvir za djelovanje. Najbolje bi bilo da prije toga OHR izda nekakvu naredbu spram preostala tri kantona da moraju do tad i do tad izabrati delegate, inace..... neke sankcije. I da dopusti Platformi da pocne neke postupke kako bi se formiranje vlasti zavrsilo. Takodjer, trebali su platformasi vec skloniti svoje delegate za Klub Hrvata u karantenu, jer bi se u suprotnom sutra mogla desiti iznenadjenja po uzoru na ZDK. Ovo sve pod uslovom da se zaista bude islo na formiranje DN bez HDZ-a.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3331 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

test01 wrote:cini mi se da ce sdp indirektno inicirati formiranje treceg sto je i namjera dodik-covic koalicije.
evo najavili su za sutra formiranje doma naroda iako je receno da je to nelegalno.

neka rade sta hoce ,briga me samo mi se cini da dolijevaju vodu na dodikov mlin.
Na žalost...gospodin Dodik je jak ko beton i to ko onaj armirani na brani u Salakovcu...
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3332 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

Nuclear Winter wrote:
test01 wrote:cini mi se da ce sdp indirektno inicirati formiranje treceg sto je i namjera dodik-covic koalicije.
evo najavili su za sutra formiranje doma naroda iako je receno da je to nelegalno.neka rade sta hoce ,briga me samo mi se cini da dolijevaju vodu na dodikov mlin.
Ne čini ti se nego imaš halucinacije.Slobodno nek jugosloven čović formira treći u trokutu:ćitluk-lištica-grude.Za ovo drugo,KO je rekao da je formiranje doma naroda "nelegalno"???

ko je reko? pa citaj malo pa ces da znas.
nece covic sam .tu bi moglo da bude sa drugim likovima koji nesto znace. moglo bi da bude spontano. za pocetak su najavili nepriznavanje vlasti. valjda si to procitao.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3333 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

test01 wrote:
Nuclear Winter wrote:
test01 wrote:cini mi se da ce sdp indirektno inicirati formiranje treceg sto je i namjera dodik-covic koalicije.
evo najavili su za sutra formiranje doma naroda iako je receno da je to nelegalno.neka rade sta hoce ,briga me samo mi se cini da dolijevaju vodu na dodikov mlin.
Ne čini ti se nego imaš halucinacije.Slobodno nek jugosloven čović formira treći u trokutu:ćitluk-lištica-grude.Za ovo drugo,KO je rekao da je formiranje doma naroda "nelegalno"???

ko je reko? pa citaj malo pa ces da znas.
nece covic sam .tu bi moglo da bude sa drugim likovima koji nesto znace. moglo bi da bude spontano. za pocetak su najavili nepriznavanje vlasti. valjda si to procitao.
Možeš li svega ti dati neki konstruktivan doprinos ovoj forumskoj razmijeni mišljenja? Pa hebem ga zar morate svaku temu zatrolati? Otvorite sebi temu " Nebuloze ALL ABOUT" i tamo ostavljajte svoje jednolinijske postove. pustite druge da raspravljaju o stvarima koje ih interesuju. poz.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3334 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

kako konstruktivan?
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3335 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Nass wrote:Sad ce biti zanimljivo sta ce biti veceras u OHR-u i sutra u DN. Ako se bude konacno islo bez HDZ-a, onda treba vidjeti hoce li OHR dati svoju podrsku Platfomi za formiranje DN kako bi im se pojacao pravni okvir za djelovanje. Najbolje bi bilo da prije toga OHR izda nekakvu naredbu spram preostala tri kantona da moraju do tad i do tad izabrati delegate, inace..... neke sankcije. I da dopusti Platformi da pocne neke postupke kako bi se formiranje vlasti zavrsilo. Takodjer, trebali su platformasi vec skloniti svoje delegate za Klub Hrvata u karantenu, jer bi se u suprotnom sutra mogla desiti iznenadjenja po uzoru na ZDK. Ovo sve pod uslovom da se zaista bude islo na formiranje DN bez HDZ-a.
U OHR se neće desiti ništa novo odnosno nešto što već ne znamo. Jučerašnja ponuda HDZ-u je bila inicirana od strane tog istog OHR-a, "platfromisti" prihvatili (išli su u korist svoje štete) a HDZ ponovo odbio taj prijedlog.
OHR je već 2 (slovima dva) puta dao pravni okvir za formiranje krnjeg DN-a, 2001-e i 2006-e. Ukoliko sami odstupe od svoga tumačenja ustava federacije onda ih treba pitati zašto su vršili anitustavne aktivnosti u ova dva predhodna slučaja?
Po meni, "platformisti" trebaju što prije izbjeći svaku mogućnost produžeta "pregovora" jer iz tih pregovora nemaju šta dobiti. Uostalom, šta to HDZ može ponuditi platformistima? Da nije možda prestanak anti ustavnog djelovanja u zamjenu za poštovanje ustava? Smiješno
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3336 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

test01 wrote:kako konstruktivan?
upravo ne tako...
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3337 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

Alfons Kauders wrote:
test01 wrote:kako konstruktivan?
upravo ne tako...

kako onda? samo iznosim svoj stav koji nije isti kao vecine vas. valjda je to nekonstruktivnost ili kako?

ja vas upozoravam na klopku koju su vam postavili dodik-covic koalicija.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3338 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

hercegovac_pravi wrote:
Nass wrote:Sad ce biti zanimljivo sta ce biti veceras u OHR-u i sutra u DN. Ako se bude konacno islo bez HDZ-a, onda treba vidjeti hoce li OHR dati svoju podrsku Platfomi za formiranje DN kako bi im se pojacao pravni okvir za djelovanje. Najbolje bi bilo da prije toga OHR izda nekakvu naredbu spram preostala tri kantona da moraju do tad i do tad izabrati delegate, inace..... neke sankcije. I da dopusti Platformi da pocne neke postupke kako bi se formiranje vlasti zavrsilo. Takodjer, trebali su platformasi vec skloniti svoje delegate za Klub Hrvata u karantenu, jer bi se u suprotnom sutra mogla desiti iznenadjenja po uzoru na ZDK. Ovo sve pod uslovom da se zaista bude islo na formiranje DN bez HDZ-a.
U OHR se neće desiti ništa novo odnosno nešto što već ne znamo. Jučerašnja ponuda HDZ-u je bila inicirana od strane tog istog OHR-a, "platfromisti" prihvatili (išli su u korist svoje štete) a HDZ ponovo odbio taj prijedlog.
OHR je već 2 (slovima dva) puta dao pravni okvir za formiranje krnjeg DN-a, 2001-e i 2006-e. Ukoliko sami odstupe od svoga tumačenja ustava federacije onda ih treba pitati zašto su vršili anitustavne aktivnosti u ova dva predhodna slučaja?
Po meni, "platformisti" trebaju što prije izbjeći svaku mogućnost produžeta "pregovora" jer iz tih pregovora nemaju šta dobiti. Uostalom, šta to HDZ može ponuditi platformistima? Da nije možda prestanak anti ustavnog djelovanja u zamjenu za poštovanje ustava? Smiješno
ohr se nije oglasio i ne namjerava se oglasiti... sto mi je pomalo nejasno, ali nejse...

mozda racunaju na neki "last ditch effort" i kontaju da ce veceras ili sutra ujutru neka od strana popustiti... sto je malo vjerovatno... hdz je vec juce najavio demonstracije (sto ce reci da su vec bile pripremljene) a sdp vjerovatno trlja ruke jer je hdz odbio prijedlog ohr-a, pa ne mogu kriviti sdp za bilo sta...
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3339 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Almerisa wrote:Jebes moje znanje o politici ..ali pitanje za sve realne?
Po kojoj je osnovi Ejup Ganic izabran u "ostale"....I sta su "ostali"...? Cigani, Gurbeti, Romi, Rumuni, ili..
Na referendumu sam dala glas za BiH.....(da bogdo nisam) ...
Koliko znam Fikret Abdic je bio "APSOLUTNI" pobjednik..a Ganic je "prisljepan" kao OSTALI
Ne ulazeci u zasluge "ostalih" .....
Pitam?

.Kako u svakom biranju PS uvijek u BiH postoje bas ti "bosnjaci" kao

SHROT Drzave.....(ostali)...a u sustini bas oni dirigiraju drzavom!




a
Sto bi u mene rahmetli nana rekla, "Jah cudna jazuka i da nisi" :mrgreen:
User avatar
vee-jay
Posts: 9865
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3340 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

test01 wrote:cini mi se da ce sdp indirektno inicirati formiranje treceg sto je i namjera dodik-covic koalicije.
evo najavili su za sutra formiranje doma naroda iako je receno da je to nelegalno.

neka rade sta hoce ,briga me samo mi se cini da dolijevaju vodu na dodikov mlin.
@frenkyee, kako je?

:mrgreen: :mrgreen:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3341 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

test01 wrote:
Alfons Kauders wrote:
test01 wrote:kako konstruktivan?
upravo ne tako...

kako onda? samo iznosim svoj stav koji nije isti kao vecine vas. valjda je to nekonstruktivnost ili kako?

ja vas upozoravam na klopku koju su vam postavili dodik-covic koalicija.
Pa čovječe de nam reci kakvu klopku i na koji način će klopka biti aktivirana. šta stalno ponavljaš ima hiljadu postova "eto klopke" ili ona "Mirko pazi metak....hvala Slavko"?
kavu klopku?
ko će je aktivirati?
kako će je aktivirati?
kako će se ponašati plijen uhvaćen u klopku?
Eto za početak odgovriš na ova pitanja i eto ti odmah konstruktivne razmjene mišljenja...a ti se uhvatio iste stvari ko "dijete zvečku" i zvečiš ko sretni.

pe es najzajebanija stvar je kad lovina pođe loviti lovca a lovac ne očekuje jer misli da je klopka čvrsto stisnula lovinu...on se primakne kad tamo ćorak...lovina se samo zavalila pored klopke, malo dremnula i čekala lovca da dođe
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3342 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

test01 wrote:
Alfons Kauders wrote:
test01 wrote:kako konstruktivan?
upravo ne tako...

kako onda? samo iznosim svoj stav koji nije isti kao vecine vas. valjda je to nekonstruktivnost ili kako?

ja vas upozoravam na klopku koju su vam postavili dodik-covic koalicija.
koga upozoravas? mene? sorry, ali ja nisam politicar...

ali u svakom slucaju hvala na upozorenju... sigurno si puno pametniji od svih koji su juce bili na pregovorima i nije im palo na pamet da su dodik i covic sve ovo zakuhali da bi pokusali iznuditi nasilno formiranje treceg entiteta...

mislim, otvorio si mi oci... jeste da smo o tome ovdje pricali odmah poslije izbora i da to na forumu ponavljamo skoro svaki jebeni dan, ali hvala ti sto si to podijelio s nama...
Ponosan
Posts: 692
Joined: 26/02/2011 14:09

#3343 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ponosan »

hercegovac_pravi wrote:
Nass wrote:Sad ce biti zanimljivo sta ce biti veceras u OHR-u i sutra u DN. Ako se bude konacno islo bez HDZ-a, onda treba vidjeti hoce li OHR dati svoju podrsku Platfomi za formiranje DN kako bi im se pojacao pravni okvir za djelovanje. Najbolje bi bilo da prije toga OHR izda nekakvu naredbu spram preostala tri kantona da moraju do tad i do tad izabrati delegate, inace..... neke sankcije. I da dopusti Platformi da pocne neke postupke kako bi se formiranje vlasti zavrsilo. Takodjer, trebali su platformasi vec skloniti svoje delegate za Klub Hrvata u karantenu, jer bi se u suprotnom sutra mogla desiti iznenadjenja po uzoru na ZDK. Ovo sve pod uslovom da se zaista bude islo na formiranje DN bez HDZ-a.
U OHR se neće desiti ništa novo odnosno nešto što već ne znamo. Jučerašnja ponuda HDZ-u je bila inicirana od strane tog istog OHR-a, "platfromisti" prihvatili (išli su u korist svoje štete) a HDZ ponovo odbio taj prijedlog.
OHR je već 2 (slovima dva) puta dao pravni okvir za formiranje krnjeg DN-a, 2001-e i 2006-e. Ukoliko sami odstupe od svoga tumačenja ustava federacije onda ih treba pitati zašto su vršili anitustavne aktivnosti u ova dva predhodna slučaja?
Po meni, "platformisti" trebaju što prije izbjeći svaku mogućnost produžeta "pregovora" jer iz tih pregovora nemaju šta dobiti. Uostalom, šta to HDZ može ponuditi platformistima? Da nije možda prestanak anti ustavnog djelovanja u zamjenu za poštovanje ustava? Smiješno
HDZ je nudio Platformasima da im oni daju 5 ministarskih mjesta u Federaciji a oni ce zauzvrat prestati sa anti Ustavnim djelovanjem! koji su to mamluzi..jasno je da oni sve rade po direktivi Dodika,on im je uzor i sa ovakvim nacionalisticko-secesionisticki rapsolozenim Hrvatima treba biti oprezan,ne zbog toga da ih se bojimo,ima nas 5 puta vise od Hrvata,i zbog cega bi se vecina bojala manjine!? nego zbog toga,sto koalicija Covic -Dodik salju losu poruku buducim investitorima u ovoj drzavi,oni zele od Federaciej napraviti nestabilno podrucje,kako bi se potencijalni investitori razbjezali! da to Dodiku odgovara,on to i ne krije,ali Covic...mudri latin ,drug najveceg fasiste u regionu Mile Dodika,treba sve uciniti da ga Platformasi gurnu u opoziciju iz koje se vise nikad nece oporaviti! HDZ brutalno krsi Ustav ove zemlje,vec 5 mjeseci antiustavno koce izbor delegata u DN,i OHR suti..hm,,nikada medjunarodna zajednica nije imala dobre namjere sa ovom zemljom,pa nas to i ne treba cuditi,ali jasno je da je taj isti OHR 2001 i 2007 godine,rekao da se DN moze formirati ako neki kanton protivno Ustavu ne izabere svoje delegate! Umjesto da OHR kazni one koji koce izbor delegata,umejsto da smjeni Covica i ostalu nacio-fasisticku bagru,oni su zadnjih 5 dana pregovarali ne bi li taj isti HDZ ugurali u vlast...koji licemjeri! Platformasi imaju vecinu,i kao u svakoj normalnoj zemlji onaj ko ima vecinu formira vlast i sta je tu sporno!? Ustav kakav takav je mora se postovati,on je najvisi pravni akt jedne drzave,ali HDZ za brutalno krsenje tog istog Ustava nagradjen je dodatnim pregovorima u OHR kako bi bio dio vlasti!? Fala Bogu,sad je jasno da ce oni u zasluzenu opoziciju,pa neka tamo prave saveze sa Dodikom i ostalim fasistima koji slijede politiku Milosevica,Karadzica,Tudjmana,Bobana,Praljka,Prlica,Corica...sve sami idioti koji su zavrsili na smetljistu srpsko-hrvatske historije,ili povjesti! Fasistima iz HDZ-a se treba poslati jasna poruka,mars u opoziciju i truhnite tamo naredne 4 godine i gledajte kako europejci vladaju Federacijom i BIH!
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#3344 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Alfons Kauders wrote:
hercegovac_pravi wrote:
Nass wrote:Sad ce biti zanimljivo sta ce biti veceras u OHR-u i sutra u DN. Ako se bude konacno islo bez HDZ-a, onda treba vidjeti hoce li OHR dati svoju podrsku Platfomi za formiranje DN kako bi im se pojacao pravni okvir za djelovanje. Najbolje bi bilo da prije toga OHR izda nekakvu naredbu spram preostala tri kantona da moraju do tad i do tad izabrati delegate, inace..... neke sankcije. I da dopusti Platformi da pocne neke postupke kako bi se formiranje vlasti zavrsilo. Takodjer, trebali su platformasi vec skloniti svoje delegate za Klub Hrvata u karantenu, jer bi se u suprotnom sutra mogla desiti iznenadjenja po uzoru na ZDK. Ovo sve pod uslovom da se zaista bude islo na formiranje DN bez HDZ-a.
U OHR se neće desiti ništa novo odnosno nešto što već ne znamo. Jučerašnja ponuda HDZ-u je bila inicirana od strane tog istog OHR-a, "platfromisti" prihvatili (išli su u korist svoje štete) a HDZ ponovo odbio taj prijedlog.
OHR je već 2 (slovima dva) puta dao pravni okvir za formiranje krnjeg DN-a, 2001-e i 2006-e. Ukoliko sami odstupe od svoga tumačenja ustava federacije onda ih treba pitati zašto su vršili anitustavne aktivnosti u ova dva predhodna slučaja?
Po meni, "platformisti" trebaju što prije izbjeći svaku mogućnost produžeta "pregovora" jer iz tih pregovora nemaju šta dobiti. Uostalom, šta to HDZ može ponuditi platformistima? Da nije možda prestanak anti ustavnog djelovanja u zamjenu za poštovanje ustava? Smiješno
ohr se nije oglasio i ne namjerava se oglasiti... sto mi je pomalo nejasno, ali nejse...

mozda racunaju na neki "last ditch effort" i kontaju da ce veceras ili sutra ujutru neka od strana popustiti... sto je malo vjerovatno... hdz je vec juce najavio demonstracije (sto ce reci da su vec bile pripremljene) a sdp vjerovatno trlja ruke jer je hdz odbio prijedlog ohr-a, pa ne mogu kriviti sdp za bilo sta...
Pa šta će reći u svome oglašenju? Oni ne znaju ni gdje počinju ni gdje završavaju. Sami su sebe stavili u ovu poziciju da ne znaju na koju stranu bi udarili. Da su imali imalo pameti ovakvi potezi bi bili sasječeni u korijenu prije najmanje 5 godina. Sad im je kasno. Nek "srču vruću čorbu"..oni su je izakuhali pa bi sada prali ruke od odgovornosti. E brata nemoRe tako.
Ili Dayton važi za sve ili neće važiti ni za koga. Eto takvu situaciju je kreirao OHR.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#3345 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

hercegovac_pravi wrote:
Nass wrote:Sad ce biti zanimljivo sta ce biti veceras u OHR-u i sutra u DN. Ako se bude konacno islo bez HDZ-a, onda treba vidjeti hoce li OHR dati svoju podrsku Platfomi za formiranje DN kako bi im se pojacao pravni okvir za djelovanje. Najbolje bi bilo da prije toga OHR izda nekakvu naredbu spram preostala tri kantona da moraju do tad i do tad izabrati delegate, inace..... neke sankcije. I da dopusti Platformi da pocne neke postupke kako bi se formiranje vlasti zavrsilo. Takodjer, trebali su platformasi vec skloniti svoje delegate za Klub Hrvata u karantenu, jer bi se u suprotnom sutra mogla desiti iznenadjenja po uzoru na ZDK. Ovo sve pod uslovom da se zaista bude islo na formiranje DN bez HDZ-a.
U OHR se neće desiti ništa novo odnosno nešto što već ne znamo. Jučerašnja ponuda HDZ-u je bila inicirana od strane tog istog OHR-a, "platfromisti" prihvatili (išli su u korist svoje štete) a HDZ ponovo odbio taj prijedlog.
OHR je već 2 (slovima dva) puta dao pravni okvir za formiranje krnjeg DN-a, 2001-e i 2006-e. Ukoliko sami odstupe od svoga tumačenja ustava federacije onda ih treba pitati zašto su vršili anitustavne aktivnosti u ova dva predhodna slučaja?
Po meni, "platformisti" trebaju što prije izbjeći svaku mogućnost produžeta "pregovora" jer iz tih pregovora nemaju šta dobiti. Uostalom, šta to HDZ može ponuditi platformistima? Da nije možda prestanak anti ustavnog djelovanja u zamjenu za poštovanje ustava? Smiješno
Ja se slazem da se ova prica mora sto prije zavrsiti, i slazem se da su platformisti napravili SVE da HDZ udje u vlast na normalan nacin (iako po izbornom rezultatu HDZ nije neophodan), cak su isli i ispod donjeg praga kompromisa, dok se HDZ nije ni milimetar pomjerio, vec je sad ukljucio i Dodika u cijelu pricu. Mislila sam da li ce OHR pokusati nekim posljednjim pritiskom natjerati HDZ da pristane na njihov prijedlog veceras, pri cemu bi im zaprijetio izolacijom i sl. ako se to ne desi. Naime, ako ni to ne upali, onda ce OHR morati pomoci Plaformistima da se situacija rijesi. Ja nisam pravni strucnjak, i ne znam da li su prijasnja rjesenja OHR primjenjiva na ovu situaciju. Jer ako ta prijasnja rjesenja nisu do kraja primjenjiva, ne bi valjalo da stranke rjesavaju same anti-ustavno djelovanje HDZ-a, tu trebaju institucije sistema proraditi. Zato sam rekla da bi OHR trebao dati konacan rok HDZ-u za tri kantona sa sankcijama, a Platformi dati zeleno svjetlo da krene u formiranje DN. Ali da li ce tako zaista biti, vidjet cemo. S druge strane, ako su prijasnja rjesenja OHR zaista validna, i ako bi to Ustavni Sud potvrdio (tu treba zaista napraviti dobru procjenu), onda treba ici dalje bez odlaganja.

I jos ostaje pitanje sta HDZ namjerava uraditi ako ne prihvate veceras prijedlog OHR-a. Jer svojim neprihvatanjem pokazuju da imaju alternativni plan, i da nesto hoce uraditi. Mozemo razgovarati sta bi to tacno bilo, jasno je da ima veze sa Dodikom i trecim entitetom, ali da li ce pokusati izazvati nove izbore ili nesto drugo...... ? Ja vjerujem da bi mogli izmedju ostalog pokusati minirati sutrasnje zasjedanje DN.
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#3346 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kusur »

HDZ su teroristi a sa teroristima se ne pregovara
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3347 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by detroit-mercy »

Almerisa wrote:@ 1gorstak

MZ ili u prevodu INTERES jaceg se reflektira na ovu nasu jadnu zemlju! Italija (Berluskoni) ....Francuska (Sarkozi)....Libija (gadafi) Bahrain.....
"Desavanje naroda" u Tunisu...Egiptu...je sve povezano sa JUDAMA...IZRAEL je po mom misljenju poslije NACISTICKE SAD ...USA vodeca zemlja. Strani interes za nasih 3-4 miliona je isti da li si djetetu promijenio pempas...ali vodenicki kamen (zrvanj) mora da se okrece ...Ponavljam
U mom Gradaccu su svi "ugrozeni" ali se svi VOLIMO...Lako je onom iz Tunisa...ili iz Egipta "uzeti" 50-ak miljardi, a mom komsiji i 50 feninga je "BINGO"...
Pokusajmo kao ljudi koji mozemo bez vrijedjanja "halaliti" nasim Begovima sve njihove "GRIJEHE" i budimo opet zajedno u nasoj BiH...
Lijep pozdrav iz suncanog Düsseldorfa! :bih:
Arbeit macht frei :mrgreen:
Heil H.......... :mrgreen:
Last edited by detroit-mercy on 16/03/2011 16:51, edited 1 time in total.
kusur
Posts: 341
Joined: 05/10/2007 16:00

#3348 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kusur »

test01 wrote:
Alfons Kauders wrote:
test01 wrote:kako konstruktivan?
upravo ne tako...

kako onda? samo iznosim svoj stav koji nije isti kao vecine vas. valjda je to nekonstruktivnost ili kako?

ja vas upozoravam na klopku koju su vam postavili dodik-covic koalicija.
ta klopka i ucjena koju hdz sa snsd-om radi u federaciji... jedino gore od toga da oni tu svoju prijetnju ispune bi bilo da platformasi pristanu na ucjenu i ispune trazeno.
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#3349 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kenan-sa »

i ptice na grani znaju da je ovo sve plan Dodik-Covic,kako bi se napravila havarija u Federaciji odnosno u BIH ,i na taj nacin uspostaviti treci entitet,bas onako kao sto su Prlic,Jelavic uradili sa hrvatskom samoupravom! i sta je na kraju bilo,eno ih po zatvorima,trunu...tako ce zavrsiti i Covic i Dodik i svi oni koji blokadama misle usporiti razvoj ove drzave! Dodik je nalozio Covica kako treba da se ponasa,i naravno ovaj se drzi uputa najveceg Fasiste u Evropi poslije Hitlera,Karadzica,Milsoevica i Tudjmana! Ne treba zaboraviti da je hrvatskim nacionalistima uzor Mile Fasista,jer vide i oni kad njemu ne moze nista medjuanrodna zajednica,onda nece ni nama,pa cemo ici Milinom taktikom,blokiraj,pravi galamu,ne bi li se OHR prepao i udovoljio tim suludim zahtjevima! Treci entitet znaci rat,to znaci da ce Hrvati biti protjerani iz ove drzave,to nasi politicari moraju poruciti i Covicu i Dodiku,jer ako su oni tako direktni u svojim zahtjevima,treba im adekvatno odgovoriti na te prijetenje! nit ce medjunarodna zajednica ikada dozvoliti tu budalastinu zvanu treci entitet,niti ce dozvoliti da u Bosnjakcom entitetu zavlada Serijat,sto bi bio adekvatan odgovor radikala iz reda Bosnjakcog naroda,i ko bi ih u tome mogao sprijeciti!? Treba jasno i glasno reci,za odugovlacenje formiranja vlasti u Federaciji BIH krivi su HDZ svojim antiustavnim blokadama izbora delegata,i OHR,koji te iste blokade tolerise! Tome je nadam se konacno dosao kraj! HDZ u oporbu,fasisti nam ne trebaju!
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#3350 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

pasha078 wrote:U principu si u pravu, no ne mora nužno značiti da će klopka raditi. Npr, HDZova avantura tokom rata im se odbila o glavu... Ali činjenica je, ako je to na šta ciljaš, da oni guraju u konfrontaciju. Prije ili poslije, bošnjaci kao i pro-bosanske snage, ili kako ih već želiš zvati biće suočeni sa izborom kapitulacije ili ograničene primjene sile (koja može postati manje ograničena, jer se time otvara pandorina kutija...).

No jedna stvar mi ovdje na forumu interesantna... Vidim većina jeste za konačno raščišćavanje sa opstruirajućim elementima. No nemojmo se zavaravati, takav scenarij uključuje primjenu sile (u kojoj mjeri to ne znamo...)

Na osnovu čega smatrate da postoji spremnost/rezolutnost za takvo nešto, resursi itd...

Na žalost, kako ja vidim, Dodik-Čović i igraju na kartu ograničenog konflikta koji bi rezultirao padom Dejtona i daljnom dezintegracijom BH. A ne vidim da su pro-bosanske snage dovoljno jake da apsolutno pobijede... U najboljem slučaju nova podjela, ovoga puta finalna (za duže vrijeme...) Da li ste spremni za te rizike??
Da, realno bismo trebali razgovarati u ovom smislu, jer ja nisam na stajalistu nekih kolega da HDZ ne moze nista napraviti i da su sve to prazne price. Ako svjesno opstruiraju proces, onda imaju neki plan, i ne treba niti naivan i nespremno docekati dogadjaje, vec treba razmisljati sta bi se sve moglo dogoditi. Zato mislim da bi najbolje bilo da MZ ovdje presjece neke stvari, jer njihova duznost jeste da stite mir, koji bi mogao biti ugrozen.
Locked