Kontam da je benz. pumpa da bi i trokirao i zafrkavao.
@dzontra
Moguce, ali od prosle godine se isto desava.
@nightvision
Nisu, benzin.
Interesantna stvar sto se dogadja samo kada je napolju hladno, citavo proljece i ljeto se nije nijednom desilo.
Moderators: _BataZiv_0809, anex
znam, znam, samo sam se malo nasalio.NediM17 wrote:
@nightvision
Nisu, benzin.
Interesantna stvar sto se dogadja samo kada je napolju hladno, citavo proljece i ljeto se nije nijednom desilo.
Probaj 2 puta dati kontakt prije paljenja. Ako je na karticu paljenje, daj veliki kontakt i onda izvuci karticu, onda ponovno daj kontakt i upali. Javi da li ima promjene mNediM17 wrote:@bitanga
Kontam da je benz. pumpa da bi i trokirao i zafrkavao.
@dzontra
Moguce, ali od prosle godine se isto desava.
@nightvision
Nisu, benzin.
Interesantna stvar sto se dogadja samo kada je napolju hladno, citavo proljece i ljeto se nije nijednom desilo.
NediM17 wrote:Megan 3 1.6 16v.
Vec drugu zimu ga muci isti problem. Cim je malo hladnije napolju i auto duze stoji, nema sanse da upali iz prve, ali vec na drugom pokusaju kao da je izasao iz fabrike.
Varirao mu je ler gas ljetos, ociscen od tada sve sve super, medjutim ne iskljucujem ni tu mogucnost. Najvecu sansu dajem da je neki od senzora temperature motora. Dijagnostika ne kaze nista. Dajte vase tipovanja.
Koji je automobil u pitanju?Qler wrote:Kod mene kad je hladno, i hoću da namotam lijevo volan kao malo zapne, kao kvrcne nešto, ne znam kako da opišem, kao da je zapeklo, ali samo lijevo kad motam, i to samo kad počnem znaci par cm lijevo pomjerim on kvrcne i dalje regulara.. Sta bi moglo biti?
Isključit će pumpu goriva kao uzrok. Ako upali, pumpa je loša.NediM17 wrote:OK, ali sta cu postici s tim? Nije to neka dizelska truhloscina nego relativno nov auto.
Hoce li to ukazati o cemu se konkretno radi?
Dijagnostika može prijaviti grešku na tdc senzoru.topcam wrote:NediM17 wrote:Megan 3 1.6 16v.
Vec drugu zimu ga muci isti problem. Cim je malo hladnije napolju i auto duze stoji, nema sanse da upali iz prve, ali vec na drugom pokusaju kao da je izasao iz fabrike.
Varirao mu je ler gas ljetos, ociscen od tada sve sve super, medjutim ne iskljucujem ni tu mogucnost. Najvecu sansu dajem da je neki od senzora temperature motora. Dijagnostika ne kaze nista. Dajte vase tipovanja.
http://scriptkiller.de/de/a11/renault_m ... _ot-geber/
Jest da u primjeru nije iskljucivo zimski problem, ali mozes pogledati. Gornja mrtva tacka motora. Senzor (davac) ima magnetna svojstva, pa se iz getriba zakace mali djelici metalne strugotine, ili jednostavno, kontakt korodira. Ocistiti i sve vratiti na mjesto.
Sve ti je na slikama prikazano, tako da ti prevod cijelog teksta nije potreban. Sretno.
Warashii wrote:Koji je automobil u pitanju?Qler wrote:Kod mene kad je hladno, i hoću da namotam lijevo volan kao malo zapne, kao kvrcne nešto, ne znam kako da opišem, kao da je zapeklo, ali samo lijevo kad motam, i to samo kad počnem znaci par cm lijevo pomjerim on kvrcne i dalje regulara.. Sta bi moglo biti?
Najbolje mu je da ode da neko tabijatli ocita, po mogucnosti izbrise greske, pa tu novu izcita.direstraits0078 wrote:Dijagnostika može prijaviti grešku na tdc senzoru.topcam wrote:NediM17 wrote:Megan 3 1.6 16v.
Vec drugu zimu ga muci isti problem. Cim je malo hladnije napolju i auto duze stoji, nema sanse da upali iz prve, ali vec na drugom pokusaju kao da je izasao iz fabrike.
Varirao mu je ler gas ljetos, ociscen od tada sve sve super, medjutim ne iskljucujem ni tu mogucnost. Najvecu sansu dajem da je neki od senzora temperature motora. Dijagnostika ne kaze nista. Dajte vase tipovanja.
http://scriptkiller.de/de/a11/renault_m ... _ot-geber/
Jest da u primjeru nije iskljucivo zimski problem, ali mozes pogledati. Gornja mrtva tacka motora. Senzor (davac) ima magnetna svojstva, pa se iz getriba zakace mali djelici metalne strugotine, ili jednostavno, kontakt korodira. Ocistiti i sve vratiti na mjesto.
Sve ti je na slikama prikazano, tako da ti prevod cijelog teksta nije potreban. Sretno.
Koliko km? Je li mijenjan zupcasti remen?NediM17 wrote:Opet ne pali iz prve, 2x dat kontakt. Iz drugog pokusaja se prepadne kljuca.
55kkm, nije.direstraits0078 wrote:Koliko km? Je li mijenjan zupcasti remen?NediM17 wrote:Opet ne pali iz prve, 2x dat kontakt. Iz drugog pokusaja se prepadne kljuca.
Par sekundi, kad vidim da od te rabote nema nista, pustim, probam opet i upali kao da je sad ispod cekica.direstraits0078 wrote:Koliko dugo anlasujes u prvom pokusaju?
Ih, pa to je nista.NediM17 wrote:![]()
Iz drugog, nije jos dotle doslo.
Ja sam na drugom autu imao bas taj problem, ali se manifestovao tako sto je mogao upaliti ali se tresao dok se ne zagrije. Posto je bio drive-by-wire par godina koliko je bio kod mene pred zimu mu rucno pojacam gas, u proljece smanjim...topcam wrote:Onda je vjerovatno do senzora za hladni start, motor "misli" da je vec na radnoj temp., pa manje goriva ubrizgava.
Povratni ventil nije tip-top i svasta nesta (uz google i ja mehanicar) , najbolje da ti to neko strucan pogleda.