BHTelecom All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3326 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ala7 »

Maniac87 wrote:Da li je normalno da se ovaj modem pregrijava ....?
Tek sam prije 20ak dana prikljucio ADSL pa ne znam ...
Ja ga gasim preko noci, sve kontam crknut ce jadan :D
Koristim uslugu MojaTV Full i od kako je prikopcano nikad nisam gasio ADSL modem..Ne pregrijava se i nisam imao problema do sad..U pitanju je TP link adsl modem.. pozdrav
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3327 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

kurty wrote:Znaci RTV pretplata se mora platiti mimo MojaTV...
Tacno tako...
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#3328 Re: MojaTv BH telecom

Post by Mustafapasa »

Ma odakle to?
RTV taksa se naplacuje samo preko fiksnog racuna za telefon.
Ako imas fiksni platit ces, ako imas moju TV bez fiksnog tj.voip onda neces.
ako imas MojaTV i pored toga fiksni hoces...
Maniac87
Posts: 239
Joined: 19/03/2011 12:48

#3329 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Maniac87 »

ala7 wrote:
Maniac87 wrote:Da li je normalno da se ovaj modem pregrijava ....?
Tek sam prije 20ak dana prikljucio ADSL pa ne znam ...
Ja ga gasim preko noci, sve kontam crknut ce jadan :D
Koristim uslugu MojaTV Full i od kako je prikopcano nikad nisam gasio ADSL modem..Ne pregrijava se i nisam imao problema do sad..U pitanju je TP link adsl modem.. pozdrav
U mene je paradigm ... Ma nemam ja problema, sve radi kako treba ... Ali ono dotaknem ga, vreo bash ... pa se pitam jel normalno ...
User avatar
ala7
Posts: 1384
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#3330 Re: MojaTv BH telecom

Post by ala7 »

Upravo mi je stigao racun .. malo je spor postar po pitanju racuna.. :)

III zona - razgovori fiksna mreza - BH MOBILE___8,12KM
Popust ukljucen u MojaTV paket____________-8,12KM


dobro dodje ovih dodatnih 10KM sto mozes potrositi.. zadovoljan sam cifom na racunu.. mnogo mnogo je manje od prosli put.. zamjerka im je jedina ne uracunati PDV u cijene usluga, odavno je to vec..
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3331 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Mustafapasa wrote:Ma odakle to?
RTV taksa se naplacuje samo preko fiksnog racuna za telefon.
Ako imas fiksni platit ces, ako imas moju TV bez fiksnog tj.voip onda neces.
ako imas MojaTV i pored toga fiksni hoces...
Racuni ne dolaze uz taj racun ali si ti i dalje DUZAN placati :) Ni moj stari ne voli sto placa, ali ako je propisano zakonom da se MORA placati, placati ce, imao MojuTV ili ne. Uplatnica i uplatis na racun,,,
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#3332 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by madFlava »

Maniac87 wrote:
ala7 wrote:
Maniac87 wrote:Da li je normalno da se ovaj modem pregrijava ....?
Tek sam prije 20ak dana prikljucio ADSL pa ne znam ...
Ja ga gasim preko noci, sve kontam crknut ce jadan :D
Koristim uslugu MojaTV Full i od kako je prikopcano nikad nisam gasio ADSL modem..Ne pregrijava se i nisam imao problema do sad..U pitanju je TP link adsl modem.. pozdrav
U mene je paradigm ... Ma nemam ja problema, sve radi kako treba ... Ali ono dotaknem ga, vreo bash ... pa se pitam jel normalno ...

pa normalno je ako je vruc, ali ako je vreo da mozes ispec jaje na njemu,ne valja :)
voodoo child
Posts: 25
Joined: 12/04/2011 23:05

#3333 Re: MojaTv BH telecom

Post by voodoo child »

neo7 wrote:Jos 7 dana i 2 mjesca od podnosnja zahtjeva za NjihovuTV :dance: :dance:
Rekli da je nalog i saglasnost napravljena i nistaa visee!! :run: :bih:
a ja mislio da kod mene to samo kasni..evo sad ce mjesec i po kako sam podnio zahtjev al ih nema..navodno nemaju opreme..zna li ko kolko to im treba da zbave tu opremu vise..zavrsit ce sve lige u fudbalu dok mojatv dodje do mene.

p.s. neo koji grad? ja kakanj i et takva je situacija
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#3334 Re: MojaTv BH telecom

Post by kurty »

Mustafapasa wrote:Ma odakle to?
RTV taksa se naplacuje samo preko fiksnog racuna za telefon.
Ako imas fiksni platit ces, ako imas moju TV bez fiksnog tj.voip onda neces.
ako imas MojaTV i pored toga fiksni hoces...

prijatelju...dosli inkasanti sa spiskom i sad trebam platiti... imam platiti tacno onoliko mjeseci koliko imam i MojaTV
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#3335 Re: MojaTv BH telecom

Post by kurty »

link wrote:
kurty wrote:
Mustafapasa wrote:Ma odakle to?
RTV taksa se naplacuje samo preko fiksnog racuna za telefon.
Ako imas fiksni platit ces, ako imas moju TV bez fiksnog tj.voip onda neces.
ako imas MojaTV i pored toga fiksni hoces...

prijatelju...dosli inkasanti sa spiskom i sad trebam platiti... imam platiti tacno onoliko mjeseci koliko imam i MojaTV
zbog cega bi platio, da finansiras izmedju ostalog i RTRS? Opste je poznato da 90% ljudi u genocidnoj tvorevini ne placaju pretplatu, sto dalje znaci da se i RTRS finansira pretplatom prikupljenom iz federacije. Placao sam je ranije, sada ne placam, cekam zastaru.

zakon rekao da placam i nema mi druge... ne zelim se po sudu povlaciti s njima
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3336 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

link wrote:
kurty wrote:
Mustafapasa wrote:Ma odakle to?
RTV taksa se naplacuje samo preko fiksnog racuna za telefon.
Ako imas fiksni platit ces, ako imas moju TV bez fiksnog tj.voip onda neces.
ako imas MojaTV i pored toga fiksni hoces...

prijatelju...dosli inkasanti sa spiskom i sad trebam platiti... imam platiti tacno onoliko mjeseci koliko imam i MojaTV
zbog cega bi platio, da finansiras izmedju ostalog i RTRS? Opste je poznato da 90% ljudi u genocidnoj tvorevini ne placaju pretplatu, sto dalje znaci da se i RTRS finansira pretplatom prikupljenom iz federacije. Placao sam je ranije, sada ne placam, cekam zastaru.
Sto puta se treba ponoviti da se RTV taksa placa radi posjedovanja TV ili radio prijemnika, ne BHT-a. FTV-a ili RTRS-a!
Muflon
Posts: 145
Joined: 24/03/2011 16:12

#3337 Re: MojaTv BH telecom

Post by Muflon »

ala7 wrote:Ubacen u listu kanala jos jedan bosanskohercegovacki kanal - RTV Visoko..
Image

Ovo trazimo:

Image
Image
Image
Image
Image Bila bi savrsena lista kanala
Slažem se, s tim što bih tu dodao i SportKlub 3, 4 i 5...
Maniac87
Posts: 239
Joined: 19/03/2011 12:48

#3338 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Maniac87 »

Pa dobro , da je toliko vruc crko bi do sad :D
testirat cu , necu ga gasiti par dana :D
Miro Spiro
Posts: 598
Joined: 16/10/2010 13:42
Grijem se na: toplotna pumpa
Vozim: Jensen Interceptor

#3339 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Miro Spiro »

Ma nece mu nista biti meni je Paradigm upaljen ima 2 godine i nije nikako isključen odkad su ga spojili.
clarion_
Posts: 610
Joined: 26/12/2010 00:28

#3340 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by clarion_ »

imal kakve nade da se ping opravi, kod mene, 50km od Sa je 72 ms prema bh telecomu? normalno ili?
Maniac87
Posts: 239
Joined: 19/03/2011 12:48

#3341 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Maniac87 »

Da li mogu nastimati da mi bude automatski logovano , non stop ?
Npr. kao kablovski internet ...? Nastimao sam da connectuje svaki put kad upalim comp, ali kad ode na sleep diskonekšn :D IMa li nacina ?
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#3342 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Mustang1 »

Pa podesis samo modem da radi ko ruter..nadji na netu samo udjes u modem i ono tamo setup sta vec ukucas user name i password i eto ..
clarion_
Posts: 610
Joined: 26/12/2010 00:28

#3343 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by clarion_ »

link wrote:
clarion_ wrote:imal kakve nade da se ping opravi, kod mene, 50km od Sa je 72 ms prema bh telecomu? normalno ili?
sta pingas?
telecom server u sa
Maniac87
Posts: 239
Joined: 19/03/2011 12:48

#3344 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Maniac87 »

Bubalo1 wrote:Pa podesis samo modem da radi ko ruter..nadji na netu samo udjes u modem i ono tamo setup sta vec ukucas user name i password i eto ..
Jel mislis na ono 192.168.1.1 ? ne mogu ... nece da udje :D

EDIT: skontao sam gdje je problem bio i namjestio sam . Prije bihneta mi je bila wirelles konekcija, i ostala ukucana IP, DNS itd itd . Lijepo stavio na automatic, i onda usao na 192.168.1.1 :)

Odkako sam prikljucio adsl , meni ovo stanje .

Image

netFLAT2
StoneSour
Posts: 33
Joined: 08/02/2011 00:09

#3345 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by StoneSour »

Maniac87 wrote:
Bubalo1 wrote:Pa podesis samo modem da radi ko ruter..nadji na netu samo udjes u modem i ono tamo setup sta vec ukucas user name i password i eto ..
Jel mislis na ono 192.168.1.1 ? ne mogu ... nece da udje :D

EDIT: skontao sam gdje je problem bio i namjestio sam . Prije bihneta mi je bila wirelles konekcija, i ostala ukucana IP, DNS itd itd . Lijepo stavio na automatic, i onda usao na 192.168.1.1 :)

Odkako sam prikljucio adsl , meni ovo stanje .

Image

netFLAT2
je li ti se smanjip ping otkako si stavio to na automatic ako jeste de reci i nama kak osi to uradio jer meni prema sa vuce oko 47
Maniac87
Posts: 239
Joined: 19/03/2011 12:48

#3346 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by Maniac87 »

Isti mi je ping... Et na slici 42, a nekad 39 ... Uglavnom to je to :)
black_noke
Posts: 647
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#3347 Re: MojaTv BH telecom

Post by black_noke »

insajderi, ima li ista od novih kanala? iko neku informaciju? :)
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#3348 Re: MojaTv BH telecom

Post by neo7 »

Jedno brzo pitanje, monteri su kuci pa da ih ne zovem dzabe..da li su automatski stavljene sifre na programe za odrasle ?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3349 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by ladyblue18 »

Imal iko pametan da mi kaze. :-)

Isla do grada, dodjoh kuci maloprije, nije bilo nikoga kuci, kaze kona dolazio neki momak iz telecoma oko 1 mozda, zvonio zvonio cekao i otisao. :D Vidjela mahalusa da je telecom po kolima :-)

E sad koji vrag je neko dolazio ako ih ja nisam zvala. :? :-?
User avatar
BarbaDue
Posts: 65064
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3350 Re: BIHnet primjedbe i komentari

Post by BarbaDue »

poceo da mi šteka billion i postaviše mi pirelli :shock: kaže momak postavicemo ti pirelli...kontam gume su mi jos dobre :D
Image

ima li ko da su mu postavili ovakav? kako se pokazao?
Locked