Kakve tenisice nose forumasi :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#3326 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by zijancer »

zippoo87 wrote: sto se obuce tice...pitam ja prodavacicu za cipele koje trazim,pokazem joj na nozi...kaze znam sta trazis ali nemamo vise ni jedan takav model,bile i nisu isle,kaze preskupe...reko koliko preskupe,kaze takvi modeli bili 300-400 KM...ja zinuo u nju ,reko ja sam ove platio oko 150 KM...kaze mozda ti je neko dao ispod cijene haha
reko nema sanse da cu dati 400 KM za cipele

ja stvarno ne znam sta se ovo desava i pored milion stvari sto se sada proizvodi,kvaliteta nema a i dizajn je ako mene pitas sve gori i gori
vidim sada IN cipele sa petom...a mene ta peta bas nervira i zapinje mi kada hodam

ne mogu se sjetiti gdje je planet obuća :cry: da nisi gledao kakve campersice, njima su nabili cijenu, ali ne znam baš jesu li udobne
ja bih umjesto cipela nosila samo tene, dok se ovo divljanje sa cijenama ne smiri
ili dok se ne pojavi novi obućar koji će znati napraviti muške čizme kao što je to znao predratni edo, a koje su koštale, ako se dobro sjećam, baš oko 150KM..i mogle su izdržati 4-5 godina

p.s. (ma ća vam je :? nisu baš havajski šarene...već u dva tona)
User avatar
black
Posts: 18649
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#3327 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by black »

zippoo87 wrote: iako ne volim ovakve modele,ove prve kozne sa slike su i na slici 100 puta bolje,plus mozes po kisi ,ako te pljusak uhvati i plus se ociste lagano i jos se mogu mazati kremom,pa su uvijek kao nove a ove druge,kupi 99 od 100 kupaca a one prve jedan...i objasni onda da ljudi nisu ovce :D
ja ne namecem nikome nista...neka svako nosi sto zeli i nije to poenta mog posta
ali ja sam gledao malo nove modele,uzmem u ruku...ono kao da sam gace uzeo u ruku,pamucne patike :D
lagano,ne osjeti se,djon od nekakve spuzve ili sta vec ono dodje...nije guma...nije ni bitno...cijena 250 KM
pipkam,gledam,trazim to cudo u njima sto ce opravdati cijenu...nadjem jedino etiteketu adidas,nike,reebok,puma,new balance...sve isto
sarenilo ubija...i patike su nam sada RGB,kao i tastature,misevi i sve ostalo
i sutra ja trebam u tom sarenilu otici na posao,izaci u grad...katastrofa

isto tako,trazio nove cipele,tacnije su to cizme...ja volim duboke kozne ali ono niski profil,tanki...da se tako izrazim,da mogu hlace preko njih navuci...cijeli Bingo City Centar obisao neki dan i nisam niti jedne nasao,ni slicne...pokazem na nozi ove svoje,pitam imate li ovakve...kaze nema i nigdje ne nadjo
gojzerice vec imam i to nisam trazio...vecinom su gojzerice u ponudi ili one plitke,fensi...nigdje pravih zimskih cipela
evo ove sto trenutno nosim,nosim ih 3 godine i vec su se raspale iznutra ...a gdje naci nesto normalno...e to je pitanje
i sada ce jos neko pomisliti da sam tezak a trazim najobicnije cipele i toga nema
meni je ovo sve jadno,na sta je spala ta takozvana moda...
isto tako,trazio majice,kratki rukav...odem u BCC u tom taylor,pokazuje mi ona majice neke...znaci bukvalno providne,kada stavis na sebe bez potkosulje,brdavice se vide kroz tu majicu...pitam prodavacicu,sta je ovo...kaze tako se sada proizvode hahah...boze spasi me :D
Image
Image

slicno razmisljamo :mrgreen: ove kupih na snizenju neki dan, 87km, udobne (dodju uz njih sive i crne snjure) i nekako su mi najpribliznije nekim klasicnim prijasnjim modelima, naravno tu su i starke al kako ih svi nose odmah je i cijena gore, za obicni komad platna, a generalno o cijenama obuce da ne govorimo, jedne prilike sam pitao dal uz tu cijenu dolaze i zlatne snjure, isti dan kad sam kupio ove NB gledam ove caterpillar, snizene sa nekih 160 na 60km, citavih 100km nize, mislim da to dovoljno govori o stvarnoj vrijednosti i onome sta nama nude
Image
vecina cipela sto se nudi su za ove fićviriće sa roza kosuljama, ja to zovem menadzerske cipele :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3328 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by zippoo87 »

@black
ove crne po toj cijeni su odlicne i da i ja naletim na njih,kupio bi ih
sto se tice cijena proizvodnje...to su smijesne cifre...znam iz prve,ruke,mati mi penziju zaradila u tvornici obuce...kozne cipele se prave za 15-20-30 KM,zavisno od kolicine materijala i broja operacija,tacnije modela a na EU trzistu se takve prodaju za 150-200+ eura
e uzmi sada patike,koje se prave u onim najsiromasnijim drzavama...sigurno ih sa materijalom i radnom snagom ne plate vise od 10-15 KM a evo znamo svi koja je prodajna cijena i kod nas i u EU i USA

razlika je samo sto najbolji primjerci,bez gresaka idu na najjaca trzista a modeli sa greskama,takozvani outlet idu nama i slicnim trzistima...danas se tako sve radi

pa tako je danas i sa izradom procesora za racunare...evo primjer ryzeni,ko to prati i zna...svaka serija ryzena se pravi od istog komada buffera,a onda ide selekcija...najbolji primjerci su ryzen 7,slabiji primjerci su ryzen 5 a najslabiji primjerci su ryzen3 :D

ovo se sada sve svelo samo na potrosnju i kupovinu novog...moras dva para patika godisnje kupiti ,em da budes IN ,em da ne hodas bos...jer zamisli samo ove platnene patike,zakacis za nesto ostro,prst izleti :D
kozne u najgorem slucaju mozes malo dublje zarezati ali nema sanse probiti rupu :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3329 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by _BataZiv_0809 »

Razmatram:

Image

i


Image
hali gali halid
Posts: 2785
Joined: 08/10/2007 22:45

#3330 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by hali gali halid »

[quote="_BataZiv_0809"]Razmatram:

Image
:thumbup:
Gdje ovo ima?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3331 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by _BataZiv_0809 »

hali gali halid wrote:
Gdje ovo ima?
Lotto klasika :thumbup:

Ima u Sport Reality
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3332 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by zippoo87 »

ove bijele su dobre,dok ne pozute :D
a pozute dok prodje ljeto ...i ja volim bijele i stalno ih cistim ali dzaba,opet vremenom to ode i od bijele ne ostane ni b
bas sam imao slicne kao te druge sa slike,isto adidaske
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#3333 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by nagibSA »

Image
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#3334 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by rumenige_brajtner »

nagibSA wrote:Image
auuu, koja šminka
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3335 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by beni-bu-man »

Image
User avatar
Logovan
Posts: 102851
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3336 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Logovan »

_BataZiv_0809 wrote: Image
Najbolje!!! :thumbup: :thumbup:
User avatar
travar
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#3337 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by travar »

Mrak mi padne na oči kad moram kupovati obuću/odjeću.
Il' nema broja, il' nema modela koji meni odgovara, il' nema u nekoj neutralnoj boji.... uvijek neki đavo fali.
Ne pomaže ni to što sam generalno ters, pa mi sve mora biti "pod konac" :D
Zadnje koje sam kupio, a da su mi ono baš legle su bile one converse rune (ima negdje post), poslije toga sve truba. :roll:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#3338 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by pizarro »

e stvarno imas instancan ukus ako su ti converse rune nesto kao vrh vrhova :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3339 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by moonca »

nagibSA wrote:Image
Prave dzamijske. :roll: :run:
User avatar
travar
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#3340 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by travar »

pizarro wrote:e stvarno imas instancan ukus ako su ti converse rune nesto kao vrh vrhova :D
Kakvih sam se čarapa s đonom ovdje nagledao, zlatne su :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3341 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by channel10 »

Ma ubile se za nedeljne mise :D
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#3342 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by pizarro »

a cuj dzamijske :-)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3343 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by beni-bu-man »

pizarro wrote:a cuj dzamijske :-)
pajel :-)
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#3344 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by pizarro »

ne kontam pojam "dzamijske" :-)
User avatar
gnjev
Posts: 3358
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#3345 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by gnjev »

mozda ono mozes u dzamiju sa njima ,toliko su ruzne da ih niko nece ukrasti ? sta bi drugo moglo biti uostalom
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3346 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by konektovan »

gnjev wrote:mozda ono mozes u dzamiju sa njima ,toliko su ruzne da ih niko nece ukrasti ? sta bi drugo moglo biti uostalom
:lol: :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3347 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by beni-bu-man »

gnjev wrote:mozda ono mozes u dzamiju sa njima ,toliko su ruzne da ih niko nece ukrasti ? sta bi drugo moglo biti uostalom
:lol: :lol: :lol: :lol:

Takoe
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3348 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Tomahawk11 »

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3349 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:Image
ma daj
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#3350 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by pizarro »

to da ove lacoste nisu lijepe to stoji.
nego ne kontam ovo "dzamijsko" u tako negativnom kontekstu.
Post Reply