Evo, @geekmanijak pošto si izgleda mislio da Coolpad sklapa sam svoje telefone, moram ti reći da ipak Coolpad ne sklapa telefone, nego ih kao i Elephone kupuje od raznoraznih firmi. A, inače, model F1 za njih radi "Kingbonwe Imp. & Exp. Trading Co., Limited". A, ista ta firma sklapa i kako si rekao "FENSI ŠMENSI" uređaje koje se prodaju pod brend imenima poput THL-a, Cubota, Elephone-a,...geekmanijak wrote:Ma taj odron ELEPHONE se nemoze mjeriti sa COOLPADOM, u bilo kakvom smislu, jer kao prvo u Kini ne postoji ELEPHONE kao proizvođač već još jedan u nizu gdje lijepe svog slona na generičke uređaje.
Kineski mobiteli
Moderator: Benq
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3326 Re: Kineski mobiteli
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3327 Re: Kineski mobiteli
Ja neznam gdje izvlacis ti ove podatke, ali ova firma koju si naveo je jedna obicna wholesale trgovina, koja prodaje od igle do lokomotive, čak i nemaju svoju OFFICIAL stranicu
http://kingbonwewholesale.en.made-in-china.com
http://kingbonwewholesale.en.hisupplier.com
http://kingbonwewholesale.en.made-in-china.com
http://kingbonwewholesale.en.hisupplier.com
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3328 Re: Kineski mobiteli
Da, to je ta firma. Prave sve od dresova do mobitela i laptopageekmanijak wrote:Ja neznam gdje izvlacis ti ove podatke, ali ova firma koju si naveo je jedna obicna wholesale trgovina, koja prodaje od igle do lokomotive, čak i nemaju svoju OFFICIAL stranicu
http://kingbonwewholesale.en.made-in-china.com
http://kingbonwewholesale.en.hisupplier.com
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3329 Re: Kineski mobiteli
Da, proizvode sve a naziv firme im je IMPORT EXPORT , dobar naziv za nekog proizođača
Vidim proizvode i SAMSUNG Note 4, pa i APPLE MAC laptope, nemam riječi, ostao sam bez teksta
http://kingbonwewholesale.en.made-in-ch ... odel-.html
http://kingbonwewholesale.en.made-in-ch ... puter.html
Vidim proizvode i SAMSUNG Note 4, pa i APPLE MAC laptope, nemam riječi, ostao sam bez teksta
http://kingbonwewholesale.en.made-in-ch ... odel-.html
http://kingbonwewholesale.en.made-in-ch ... puter.html
-
daramo
- Posts: 501
- Joined: 22/06/2013 18:57
#3330 Re: Kineski mobiteli
Ovo je čista provala Coolpad se prodaje u Kini i ima u kineskim dućanima, Slonke nema jer je to brand za globalno tržište.
http://www.coolpad.com/en/index.html
F1 ima hrpu zadovoljnih kupaca a još i izlazi lizalica za njega a za Slonku zaboravi podršku budi sretan ako nađeš ijedan rom za njega.
http://www.coolpad.com/en/index.html
F1 ima hrpu zadovoljnih kupaca a još i izlazi lizalica za njega a za Slonku zaboravi podršku budi sretan ako nađeš ijedan rom za njega.
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3331 Re: Kineski mobiteli
POTPIS ko kuća!daramo wrote:Ovo je čista provala Coolpad se prodaje u Kini i ima u kineskim dućanima, Slonke nema jer je to brand za globalno tržište.
http://www.coolpad.com/en/index.html
F1 ima hrpu zadovoljnih kupaca a još i izlazi lizalica za njega a za Slonku zaboravi podršku budi sretan ako nađeš ijedan rom za njega.
P.S. Dara jesi vidio da ova neka KINg BOooo WEeee IMPORT EXPORT, proizvodi COOLPAD-a, SAMSUNG NOTE 4, APPLE , dresove NBA , i ženske štiklice.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3332 Re: Kineski mobiteli
Pa nisam ja rekao da se Coolpad ne prodaje u Kini. Štoviše, Coolpad je veoma respektabilna marka na domaćem tržištudaramo wrote:Ovo je čista provala Coolpad se prodaje u Kini i ima u kineskim dućanima, Slonke nema jer je to brand za globalno tržište.
http://www.coolpad.com/en/index.html
F1 ima hrpu zadovoljnih kupaca a još i izlazi lizalica za njega a za Slonku zaboravi podršku budi sretan ako nađeš ijedan rom za njega.
-
daramo
- Posts: 501
- Joined: 22/06/2013 18:57
#3333 Re: Kineski mobiteli
Ma to je samo preprodavač, obična kompanija za uvoz i izvoz.
Da nije dolar visok ja se ne bi mislio trenutka, riješio bi se male Cole i nabavio F1 dok ga još ima.
Da nije dolar visok ja se ne bi mislio trenutka, riješio bi se male Cole i nabavio F1 dok ga još ima.
-
brkox
- Posts: 196
- Joined: 16/08/2013 21:54
#3334 Re: Kineski mobiteli
Nakon dugo pregledavanja, izbor je pao na Xiaomi Mi3 sa 64 gige rama sa stranice cca €266 EUR+DHL iz Kine 37€ što bi ukupno bilo 303€ na stranici ibuygou . Koliko mogu očekivati carinu i ostalo da se znam psihički pripremiti hoće li plaća otići na voljenu 
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3335 Re: Kineski mobiteli
jos oko 250KMbrkox wrote:Nakon dugo pregledavanja, izbor je pao na Xiaomi Mi3 sa 64 gige rama sa stranice cca €266 EUR+DHL iz Kine 37€ što bi ukupno bilo 303€ na stranici ibuygou . Koliko mogu očekivati carinu i ostalo da se znam psihički pripremiti hoće li plaća otići na voljenu
oko 190 na carinu i poreze i takse i oko 60KM DHL-u ovdje
-
brkox
- Posts: 196
- Joined: 16/08/2013 21:54
#3336 Re: Kineski mobiteli
Uh, uh, uh..
DHL-u tamo, DHLu amo..ode cijena u nebo 
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3337 Re: Kineski mobiteli
da, zato se raspitas prvo prije nego kupis. NIje samo DHL, nego sve kurirske sluzbe oderu za uslugu carinjenja ovdje. Ali mobitel je tu za max 7 dana. Ima i prednost ali i nedostatak DHL-a
-
brkox
- Posts: 196
- Joined: 16/08/2013 21:54
#3338 Re: Kineski mobiteli
Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3339 Re: Kineski mobiteli
Imaš i na pandawill.com za 299.99 USD, oni mislim šalju SingPost-om. Zna doći pošiljka nakon što je otpreme iz Singapura i za sedam radnih dana u BiH. I, ne gledaj tu cijenu u €, u USD će ti platitibrkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
http://www.pandawill.com/xiaomi-m3-smar ... 84653.html
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3340 Re: Kineski mobiteli
Mogao si kod nas kupiti Mi3 ( 16GB ) , cjene su od 550KM do 650KM , a bojim se tebe ce izici blizu 800KM ako ne i vise .brkox wrote:Nakon dugo pregledavanja, izbor je pao na Xiaomi Mi3 sa 64 gige rama sa stranice cca €266 EUR+DHL iz Kine 37€ što bi ukupno bilo 303€ na stranici ibuygou . Koliko mogu očekivati carinu i ostalo da se znam psihički pripremiti hoće li plaća otići na voljenu
-
brkox
- Posts: 196
- Joined: 16/08/2013 21:54
#3341 Re: Kineski mobiteli
Je, nekako sam ohladio kad sam vidio ukupnu cijenu, sad malo gledam po piku i vidim ima i xperia Z2 za pristojne novce pa mi je pogled sad malo i na tu stranu...
- muxa
- Posts: 503
- Joined: 07/10/2014 23:09
#3342 Re: Kineski mobiteli
Ovo fakat nema smisla. Mobitel iz kine dosao na carinu za 6 dana, a tamo vec lezi od 29.01.
U ponedjeljak profaksao sve sto treba, zvao ih, kazu u redu je, a mob ne mrda
U ponedjeljak profaksao sve sto treba, zvao ih, kazu u redu je, a mob ne mrda
-
waynezmaj
- Posts: 72
- Joined: 15/07/2014 15:16
#3343 Re: Kineski mobiteli
http://www.coolicool.com/xiaomi-mi3-sna ... ne-g-33265brkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
Eto ti prijatelju 280$ i free shipping, jest da ces cekati jedno 20-30 dana...
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#3344 Re: Kineski mobiteli
Imas broj carine?muxa wrote:Ovo fakat nema smisla. Mobitel iz kine dosao na carinu za 6 dana, a tamo vec lezi od 29.01.![]()
U ponedjeljak profaksao sve sto treba, zvao ih, kazu u redu je, a mob ne mrda
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3345 Re: Kineski mobiteli
To je verzija od 16GB, a, @brkox je gledao verziju od 64GB i na pandawill.com je 300 USD taj telefonwaynezmaj wrote:http://www.coolicool.com/xiaomi-mi3-sna ... ne-g-33265brkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
Eto ti prijatelju 280$ i free shipping, jest da ces cekati jedno 20-30 dana...
-
waynezmaj
- Posts: 72
- Joined: 15/07/2014 15:16
#3346 Re: Kineski mobiteli
Vidis to nisam gledao haha, ali uglavnom je 280$SONY_91 wrote:To je verzija od 16GB, a, @brkox je gledao verziju od 64GB i na pandawill.com je 300 USD taj telefonwaynezmaj wrote:http://www.coolicool.com/xiaomi-mi3-sna ... ne-g-33265brkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
Eto ti prijatelju 280$ i free shipping, jest da ces cekati jedno 20-30 dana...
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3347 Re: Kineski mobiteli
Da li je netko naručivao neki artikal sa pandawill.com i izabrao dostavu TNT Post. Vidim da traže dodatnih 10USD za slanje, pa, interesuje me da li je TNT brži od SingPost-a i da li ima dodatnih plaćanja nakon primanja pošiljke kao što ima kod DHL-a?
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3348 Re: Kineski mobiteli
Ja mislim da je to kurirska sluzba kao DHL, UPS, Fedex tako da mozes ocekivati jos troskovaSONY_91 wrote:Da li je netko naručivao neki artikal sa pandawill.com i izabrao dostavu TNT Post. Vidim da traže dodatnih 10USD za slanje, pa, interesuje me da li je TNT brži od SingPost-a i da li ima dodatnih plaćanja nakon primanja pošiljke kao što ima kod DHL-a?
In-Time je njihov ja mislim
-
Extornia
- Posts: 52
- Joined: 14/01/2013 01:36
#3349 Re: Kineski mobiteli
Uzmi SingPost. Meni preko HK posta i SG posta kada je bio tracking kod (posiljka sa pracenjem) nikad vise od 4 dana nije trebalo da dodje. Narucene 4 stvari (u razlicita vremena, i u 2 god razmaka - 3 sata i set karti)
TNT ce spucati vjerovatno dodatne takse.
TNT ce spucati vjerovatno dodatne takse.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3350 Re: Kineski mobiteli
Ma, imam ja primljenih 30+ pošiljki koje su putovale SingPost-om, ali, interesovao me ovaj TNTExtornia wrote:Uzmi SingPost. Meni preko HK posta i SG posta kada je bio tracking kod (posiljka sa pracenjem) nikad vise od 4 dana nije trebalo da dodje. Narucene 4 stvari (u razlicita vremena, i u 2 god razmaka - 3 sata i set karti)
TNT ce spucati vjerovatno dodatne takse.
