Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3326 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:Ma taj odron ELEPHONE se nemoze mjeriti sa COOLPADOM, u bilo kakvom smislu, jer kao prvo u Kini ne postoji ELEPHONE kao proizvođač već još jedan u nizu gdje lijepe svog slona na generičke uređaje.
Evo, @geekmanijak pošto si izgleda mislio da Coolpad sklapa sam svoje telefone, moram ti reći da ipak Coolpad ne sklapa telefone, nego ih kao i Elephone kupuje od raznoraznih firmi. A, inače, model F1 za njih radi "Kingbonwe Imp. & Exp. Trading Co., Limited". A, ista ta firma sklapa i kako si rekao "FENSI ŠMENSI" uređaje koje se prodaju pod brend imenima poput THL-a, Cubota, Elephone-a,...
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3327 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Ja neznam gdje izvlacis ti ove podatke, ali ova firma koju si naveo je jedna obicna wholesale trgovina, koja prodaje od igle do lokomotive, čak i nemaju svoju OFFICIAL stranicu

http://kingbonwewholesale.en.made-in-china.com

http://kingbonwewholesale.en.hisupplier.com
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3328 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:Ja neznam gdje izvlacis ti ove podatke, ali ova firma koju si naveo je jedna obicna wholesale trgovina, koja prodaje od igle do lokomotive, čak i nemaju svoju OFFICIAL stranicu

http://kingbonwewholesale.en.made-in-china.com

http://kingbonwewholesale.en.hisupplier.com
Da, to je ta firma. Prave sve od dresova do mobitela i laptopa ;)
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3329 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Da, proizvode sve a naziv firme im je IMPORT EXPORT , dobar naziv za nekog proizođača :lol:

Vidim proizvode i SAMSUNG Note 4, pa i APPLE MAC laptope, nemam riječi, ostao sam bez teksta :lol: :lol:

http://kingbonwewholesale.en.made-in-ch ... odel-.html

http://kingbonwewholesale.en.made-in-ch ... puter.html
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3330 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Ovo je čista provala Coolpad se prodaje u Kini i ima u kineskim dućanima, Slonke nema jer je to brand za globalno tržište.
http://www.coolpad.com/en/index.html

F1 ima hrpu zadovoljnih kupaca a još i izlazi lizalica za njega a za Slonku zaboravi podršku budi sretan ako nađeš ijedan rom za njega.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3331 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

daramo wrote:Ovo je čista provala Coolpad se prodaje u Kini i ima u kineskim dućanima, Slonke nema jer je to brand za globalno tržište.
http://www.coolpad.com/en/index.html

F1 ima hrpu zadovoljnih kupaca a još i izlazi lizalica za njega a za Slonku zaboravi podršku budi sretan ako nađeš ijedan rom za njega.
POTPIS ko kuća!

P.S. Dara jesi vidio da ova neka KINg BOooo WEeee IMPORT EXPORT, proizvodi COOLPAD-a, SAMSUNG NOTE 4, APPLE , dresove NBA , i ženske štiklice. :lol:
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3332 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

daramo wrote:Ovo je čista provala Coolpad se prodaje u Kini i ima u kineskim dućanima, Slonke nema jer je to brand za globalno tržište.
http://www.coolpad.com/en/index.html

F1 ima hrpu zadovoljnih kupaca a još i izlazi lizalica za njega a za Slonku zaboravi podršku budi sretan ako nađeš ijedan rom za njega.
Pa nisam ja rekao da se Coolpad ne prodaje u Kini. Štoviše, Coolpad je veoma respektabilna marka na domaćem tržištu :wink:
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3333 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Ma to je samo preprodavač, obična kompanija za uvoz i izvoz.

Da nije dolar visok ja se ne bi mislio trenutka, riješio bi se male Cole i nabavio F1 dok ga još ima.
brkox
Posts: 196
Joined: 16/08/2013 21:54

#3334 Re: Kineski mobiteli

Post by brkox »

Nakon dugo pregledavanja, izbor je pao na Xiaomi Mi3 sa 64 gige rama sa stranice cca €266 EUR+DHL iz Kine 37€ što bi ukupno bilo 303€ na stranici ibuygou . Koliko mogu očekivati carinu i ostalo da se znam psihički pripremiti hoće li plaća otići na voljenu :-)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3335 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

brkox wrote:Nakon dugo pregledavanja, izbor je pao na Xiaomi Mi3 sa 64 gige rama sa stranice cca €266 EUR+DHL iz Kine 37€ što bi ukupno bilo 303€ na stranici ibuygou . Koliko mogu očekivati carinu i ostalo da se znam psihički pripremiti hoće li plaća otići na voljenu :-)
jos oko 250KM
oko 190 na carinu i poreze i takse i oko 60KM DHL-u ovdje
brkox
Posts: 196
Joined: 16/08/2013 21:54

#3336 Re: Kineski mobiteli

Post by brkox »

Uh, uh, uh.. :skoljka: DHL-u tamo, DHLu amo..ode cijena u nebo :roll:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3337 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

da, zato se raspitas prvo prije nego kupis. NIje samo DHL, nego sve kurirske sluzbe oderu za uslugu carinjenja ovdje. Ali mobitel je tu za max 7 dana. Ima i prednost ali i nedostatak DHL-a
brkox
Posts: 196
Joined: 16/08/2013 21:54

#3338 Re: Kineski mobiteli

Post by brkox »

Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3339 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

brkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
Imaš i na pandawill.com za 299.99 USD, oni mislim šalju SingPost-om. Zna doći pošiljka nakon što je otpreme iz Singapura i za sedam radnih dana u BiH. I, ne gledaj tu cijenu u €, u USD će ti platiti :wink:

http://www.pandawill.com/xiaomi-m3-smar ... 84653.html
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3340 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

brkox wrote:Nakon dugo pregledavanja, izbor je pao na Xiaomi Mi3 sa 64 gige rama sa stranice cca €266 EUR+DHL iz Kine 37€ što bi ukupno bilo 303€ na stranici ibuygou . Koliko mogu očekivati carinu i ostalo da se znam psihički pripremiti hoće li plaća otići na voljenu :-)
Mogao si kod nas kupiti Mi3 ( 16GB ) , cjene su od 550KM do 650KM , a bojim se tebe ce izici blizu 800KM ako ne i vise .
brkox
Posts: 196
Joined: 16/08/2013 21:54

#3341 Re: Kineski mobiteli

Post by brkox »

Je, nekako sam ohladio kad sam vidio ukupnu cijenu, sad malo gledam po piku i vidim ima i xperia Z2 za pristojne novce pa mi je pogled sad malo i na tu stranu...
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3342 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Ovo fakat nema smisla. Mobitel iz kine dosao na carinu za 6 dana, a tamo vec lezi od 29.01. :roll:
U ponedjeljak profaksao sve sto treba, zvao ih, kazu u redu je, a mob ne mrda :twisted:
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#3343 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

brkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
http://www.coolicool.com/xiaomi-mi3-sna ... ne-g-33265

Eto ti prijatelju 280$ i free shipping, jest da ces cekati jedno 20-30 dana...
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3344 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

muxa wrote:Ovo fakat nema smisla. Mobitel iz kine dosao na carinu za 6 dana, a tamo vec lezi od 29.01. :roll:
U ponedjeljak profaksao sve sto treba, zvao ih, kazu u redu je, a mob ne mrda :twisted:
Imas broj carine?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3345 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:
brkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
http://www.coolicool.com/xiaomi-mi3-sna ... ne-g-33265

Eto ti prijatelju 280$ i free shipping, jest da ces cekati jedno 20-30 dana...
To je verzija od 16GB, a, @brkox je gledao verziju od 64GB i na pandawill.com je 300 USD taj telefon :wink:
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#3346 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:
brkox wrote:Je, ns http://www.banggood.com/Xiaomi-Mi3-5-in ... 26107.html se da naći za 268€ i skoro pa besplatna dostava u BiH ali je China Air Parcel Register pa tko zna kad bi i bi li ikad stigla.. :-/
http://www.coolicool.com/xiaomi-mi3-sna ... ne-g-33265

Eto ti prijatelju 280$ i free shipping, jest da ces cekati jedno 20-30 dana...
To je verzija od 16GB, a, @brkox je gledao verziju od 64GB i na pandawill.com je 300 USD taj telefon :wink:
Vidis to nisam gledao haha, ali uglavnom je 280$
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3347 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Da li je netko naručivao neki artikal sa pandawill.com i izabrao dostavu TNT Post. Vidim da traže dodatnih 10USD za slanje, pa, interesuje me da li je TNT brži od SingPost-a i da li ima dodatnih plaćanja nakon primanja pošiljke kao što ima kod DHL-a?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3348 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:Da li je netko naručivao neki artikal sa pandawill.com i izabrao dostavu TNT Post. Vidim da traže dodatnih 10USD za slanje, pa, interesuje me da li je TNT brži od SingPost-a i da li ima dodatnih plaćanja nakon primanja pošiljke kao što ima kod DHL-a?
Ja mislim da je to kurirska sluzba kao DHL, UPS, Fedex tako da mozes ocekivati jos troskova
In-Time je njihov ja mislim
Extornia
Posts: 52
Joined: 14/01/2013 01:36

#3349 Re: Kineski mobiteli

Post by Extornia »

Uzmi SingPost. Meni preko HK posta i SG posta kada je bio tracking kod (posiljka sa pracenjem) nikad vise od 4 dana nije trebalo da dodje. Narucene 4 stvari (u razlicita vremena, i u 2 god razmaka - 3 sata i set karti)

TNT ce spucati vjerovatno dodatne takse.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3350 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Extornia wrote:Uzmi SingPost. Meni preko HK posta i SG posta kada je bio tracking kod (posiljka sa pracenjem) nikad vise od 4 dana nije trebalo da dodje. Narucene 4 stvari (u razlicita vremena, i u 2 god razmaka - 3 sata i set karti)

TNT ce spucati vjerovatno dodatne takse.
Ma, imam ja primljenih 30+ pošiljki koje su putovale SingPost-om, ali, interesovao me ovaj TNT :wink:
Post Reply