SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3326 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Pa malo je nezgodno stavljati podlogu u unutrasnjost oka :cry: :D

A skontala sam i da me tus ne slusa, sa tecnim se jos nisam usavrsila, pa koristim "flomaster" a on cim imam kreme na kapcima se ocrtava :x :-) Haman pa moram nauciti raditi sa tecnim.
Ili bi i to podloga rijesila :? Idem sutra valjda ce je jos biti. :cry:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3327 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

a ti i kreon stavljas u unutrasnjost ... isto kao ja samo ja onda skinem stapicem ono tik unutra samo da ostane uz trepuske kreona
ovo unutra ce ti se vazda razmazivati ipak je oko vlazno tako da...
ali probaj sto ne bi mogla podlogu malo tuda razmeckati pa porbati
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3328 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ima ona sa Q10 (nisu povukli kreme samo sminku ono oci nokti i tako to) u dvije nijanse
i ima olay isto tonirana u jednoj nijansi
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3329 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

bogme ce ti svi reci da ti treba jos sjene :)
sto bi michun rekla ovo ti je dnevni look :)

ja bih malo dodala tamnije sjene u uglove ociju (vanjske) i sve malo zblendala
ovako ti je samo ova svijetla sjena na ocima

ali to sam samo ja ... sacekaj i druga misljenja
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3330 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

po meni si super stavila eyeliner ali mi sjena malo presvjetla i previse samo jedne sjene
ako tako mogu reci
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3331 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Semlaca, ja se slazem s Partizankom, malo pojacaj sminku, sjene narocito, nesto tamnije uz oko i na rubove, na usne olovka da uokviris?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3332 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

e pa mozes recimo olovku tik uz trepuske staviti i onda je malo zblendati tj razmazati
a onda tus ... + maskara

tako bih ja ako neces sjene
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3333 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

al ja previse volim sjene :)
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#3334 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

semlaca wrote:Odo sad da se našminkam, al' ono skroz. Sve ću da stavim kako Bog zapovjeda. :D
hajde Selmaco, uljepsaj bar ti ovaj tegobni dan :zjev:
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#3335 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by mimsy »

semlaca wrote:Ja sam uzela ovu,
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http ... 9,r:15,s:0
mogu ti reći da je pravo dobra.

Usput, žemske mogu li se za večeras našminkati ovako:
Image
šta treba dodati, šta oduzeti, večeras moram biti lijepa??
Jel ta tonirana krema masna puno?Kod mene je mjesovita koza pa kontam da kupim,al ako cu se cakliti necu :mrgreen:
Lijepa ti sjena,jel to ArtDeco?
tamara96
Posts: 9
Joined: 03/11/2010 14:34

#3336 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by tamara96 »

Da li je iko narucivao preko sephora-ine online stranice. Imaju extra ponude pa me zanimalo moze li se narucivatin :-D
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#3337 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by yellow cat »

semlaca wrote:Nešto kontam, mogu li kako totalno izbjeći sjenila? Da mi se nebi počele nakon sat vremena stvarati one ružne crte i sve ode gdje ne treba.
Da tutnem tuš i neki karmin ili nešto tako?
Ili ipak da pojačam sjenila??
Nadinka, pod hitno joj daj podlogu. Ona ima prioritet. Sigurno je dejt u pitanju. :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3338 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

alemaa wrote:Ja nisam narucivala..mada cesto parim oci...Da li imaju shipping do Bosne?
Sephora.com ships to the contiguous 48 U.S. states and Alaska and Hawaii, and now ships to Canada as well. Shipping to other international destinations and U.S territories (such as Puerto Rico and Guam) is unavailable at this time. Also Sephora.com does not ship to APO/AP addresses.

ne
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#3339 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by mimsy »

semlaca wrote:Nije krema masna, a ne stvara ni mat efekat. Onako taman. I meni je lice čudno, nekad suho, nekad masno. Ovo je prva tonirana koja mi odgovara. Ne cakli se, ne prikriva ništa posebno, ali pravo fino ujednači ten.
Sjena je iz Catrice palete smokey eyes.
evo slike sjenila:
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http ... 80&bih=663
hvala! :)
tamara96
Posts: 9
Joined: 03/11/2010 14:34

#3340 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by tamara96 »

Niss onda moram se nekako drugcije snaci.....mislila sam preko e bay-a ali mi nije siguran! :sad:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3341 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

semlaca wrote:
Partizzanka wrote:dozvolite da se istresem ovdje verbalno
Bem ti ovu zemlju!

odem da vidim jos ovih sjenica ... nadjem ovu jednu sdto sam htjela kad mi zena kroz pricu kaze da oni PRESTAJU TOTALNO SA PRODAJOM OVIH SJENA I PRODUKATA OD SANS SOUSea
odem do standa gdje je bila nivea reko da vidim onu njihovu toniranu kremu i eto onako malo da snjuhnem jel ... PRESTALI I SA TIM!
pa kakva je ovo vuko...???

uzela sam sebi posljednju ovu zelenu sjenicu - kontam se sutra jos uzeti jednu beige koja mi je super za preko dana :(
i uzela jednu duplu cetkicu jedno je cetkica drugo je ona kao spuzvasta gumica za bluranje :)
Samo da ti kažem da je tonirana Niveina odlična. Da ti mi pošaljemo?
:roll: Ja prije po' sata bila u posti i pitala kako da posaljem podlogu..Kazu "kozmetika ne moze postom preko grane, lijekovi i jos svasta mi nabroji". :( Jedino da joj neko ko ide ponese..
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3342 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:
yellow cat wrote:
semlaca wrote:Nešto kontam, mogu li kako totalno izbjeći sjenila? Da mi se nebi počele nakon sat vremena stvarati one ružne crte i sve ode gdje ne treba.
Da tutnem tuš i neki karmin ili nešto tako?
Ili ipak da pojačam sjenila??
Nadinka, pod hitno joj daj podlogu. Ona ima prioritet. Sigurno je dejt u pitanju. :-D
Blizu si.
draga semlaca, akos i ti blizu ti navrati da ti svoju ostavim ako je tako vazno :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3343 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by alica.k »

tamara96 wrote:Niss onda moram se nekako drugcije snaci.....mislila sam preko e bay-a ali mi nije siguran! :sad:
sto ti nije siguran?
BJB wrote: :roll: Ja prije po' sata bila u posti i pitala kako da posaljem podlogu..Kazu "kozmetika ne moze postom preko grane, lijekovi i jos svasta mi nabroji". :( Jedino da joj neko ko ide ponese..
lazu, ja slala puder, sjajilo za usne, maskaru. sve fino napisala sta je...nikakvih problema nisam imala.
tamara96
Posts: 9
Joined: 03/11/2010 14:34

#3344 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by tamara96 »

Ma nisam nikad narucivala preko interneta..nisam ja jos u to sve sigurna.. :-D
mala_garava61
Posts: 2
Joined: 26/02/2011 17:38

#3345 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by mala_garava61 »

tamara96 wrote:Ma nisam nikad narucivala preko interneta..nisam ja jos u to sve sigurna.. :-D

Narucivama sam ja preko interneta, i ne bih nikome predlozila pogotovo ako je nepoznat proizvod...zna to biti jako peglativno :S
tamara96
Posts: 9
Joined: 03/11/2010 14:34

#3346 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by tamara96 »

hvala :D :sax:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3347 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

e vala taj ti je neko slagao ko pas s maslom
kako onda kozmetika moze uci u zemlju i kako svi narucuju? a ne moze izaci!??!
nigdje veze!
a da ne govorim da sam dobijala BAS LIJEKOVE kojih ovje recimo nema a meni ih moji slali :)
i cigare smo jednom dobili bez problema

evo sam zdogovorila sa nadinkom naci ce se ona sa mamom pa ce mi mama poslati :)
*mima*

#3348 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

jeste se nasminkale?
oneLove
Posts: 117
Joined: 23/02/2011 11:08

#3349 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by oneLove »

pratim vase diskusije, pa suvise je rec da sam navucena :P

evo jedno pitanje, nude ruz, neke kremaste teksture, da nema onih sljokica itd... imala sam maybeline dobar,al nema ga vise u toj nijansi ja mislim, bio je nesto .. mauve
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3350 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca bona, ima da budes lijepa kako god se nasminkas...mlada ko kap.
nego slusaj vamo...sta ces obuci. ja uvijek garderobu i sminku "ukomponujem", npr. ako su farermerice i dzemper onda je bez/bijela sjena, tus, maskara, sjaj za sune. ako su helanke i tunika onda je sjena jaca. ako je suknja i poslovni look onda je karmin jaci i kosa svezana. :D
sta's obuci pa cemo ukombinovat i sminku.
Post Reply