Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
vratnik
Posts: 30171
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#3326

Post by vratnik »

El-bosniaco wrote:25.02.2006 @ 22:25:00
Jedanaest dokaza o postojanju Bosanskih piramida
Stručnjaci Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca" iskoristili su nekoliko proteklih mjeseci da nizom naučno argumentiranih dokaza potvrde pretpostavku o postojanju kolosalnih piramida u ...


... Visočkoj dolini, priopćeno je iz Fondacije. Preciznim mjerenjima Geodetskog zavoda BiH je, kako se navodi, utvrđeno da su strane Bosanske piramide Sunca (uzvišenje Visočica) potpuno pravilno orijentirane prema magnetnom sjeveru, odnosno stranama svijeta (sjever-jug, istok-zapad) što je karakteristično za gradnju piramida.



“Geološko-sedimentološkom analizom na terenu, u kolovozu i listopadu 2005. godine (kompletna analiza je objavljena na: http://www.piramidasunca.ba), dobiven je sklop dokaza koji pokazuje stepenasti dizajn piramide, veličinu kamenih blokova koji grade zidove piramide i kamene ploče koji tvore pristupni monumentalni plato piramidi. Piramida Sunca je visoka oko 220 metara što je za trećinu više od Keopsove piramide u Egiptu”, navodi se.

Analiza satelitskih snimaka (NASA Landsat, Radarsat, Hyperion, Ikonos) pokazala pravilnu geometriju uzvišenja Visočica i još četiri druga uzvišenja u Visočkoj dolini.

“Sva imaju trokutne strane, stepenasti karakter, terase na vrhu i pravilno su orijentirana prema stranama svijeta. U prirodi se ne javljaju takve pravilne geometrijske formacije. Visina tri glavne piramide je podjednaka i one formiraju jednakostranični trokut”, navodi se.

Inicijalna analiza radarskih snimaka (Radarsat) koji penetriraju kroz zemljani sloj koji prekriva piramidu Sunca pokazali su, kako se navodi, postojanje pravolinijskih prolaza/hodnika unutar Visočice - piramide Sunca.

“Analiza satelitskih termalnih snimaka (satelit Aster) potvrdila je da se ukupno pet uzvišenja u Bosanskoj dolini piramida ne hladi brzinom očekivanom od prirodnih brda, već da pokazuju izrazite karakteristike hlađenja za vještačke strukture koje sadrže porozni građevni materijal, prolaze, prostorije, tunele i slično. Ova analiza je potvrdila nalaze satelitskih snimaka za ukupno pet objekata koji su pokazali pravilnu piramidalnu geometriju i orijentiranost prema stranama svijeta”, ističe se.

Navodi se i da kazivanja mještana koji su u proteklih nekoliko desetljeća kopali temelje za svoje kuće, daju nove dokaze o postojanju pravilnih kamenih blokova breče, obrađenim pločama pješčara, zatrpanim "rupama" odnosno sekcijama tunela.

Kompleks podzemnih tunela: Ravne-Visočica-Plješevica-Krstac pokazuje da je i Bosanska dolina piramida ispresijecana mrežom tunela koji povezuju sve piramide slično kao i piramidalni kompleksi u Egiptu i Meksiku.

“Fluvijalna geomorfologija, odnosno odsustvo drenažnih karakteristika na trokutnim stranama Visočice, pokazuje da nije riječ o prirodnoj formaciji već kolosalnom vještačkom objektu”, ističe se.

Navodi se i da je zabilježeno "odzvanjanje" Visočice prilikom granatiranja tokom posljednjeg rata, što je “svojstveno vještačkim strukturama sa tunelima, prolazima i prostorijama”.

U naučno argumentirane dokaze o potvrdi hipoteze o postojanju kolosalnih piramida u Visočkoj dolini navode i da pravilne "terase" na geodetskoj mapi visoke rezolucije potvrđuju stepenasti dizajn piramide Sunca.

Automatski satelitski detektor linearnih anomalija LINANAL procijenio je da postoji identičan unutrašnji kut od cca 45 stepeni na sve četiri strane piramide što, kako se navodi, potpuno isključuje mogućnost prirodne formacije, a potvrđuje da je ljudska ruka izgradila ovu piramidu.

“Od sredine travnja do kraja listopada ove godine bit će nastavljeno istraživanja na terenu uz sudjelovanje većeg broja arheologa, geologa, geofizičara, sedimentologa, speleologa, geodeta i ekipa za ekskavacije”, priopćeno je iz Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca".

(Fena)
bljesak.info
Opet dublja penetracija u zdrav mozak..
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3327

Post by Fair Life »

Kazu ne moze se... zimi zima.

Ma hajde...

Image
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3328

Post by Mahalac »

Cudila se AMON -RA :D :D :D :D :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3329

Post by Fair Life »

Mahalac wrote:Cudila se AMON -RA :D :D :D :D :D
Nema se cemu cuditi, jer ko hoce... taj i moze.

Image
UBL
Posts: 175
Joined: 01/02/2005 02:06

#3330

Post by UBL »

Nije Amon-ra, nego Amon-ba :D
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#3331

Post by El-bosniaco »

Image

evo ga faraon bosanski se vec oglasio iz piramide :D
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#3332

Post by morti »

El-bosniaco wrote:Image

evo ga faraon bosanski se vec oglasio iz piramide :D
:lol: :lol: :lol:

Sad je na Sa-X-u da ovaj smajli uvrsti među već postojeće!!!

Bio bi pravi fazon :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3333

Post by Fair Life »

El-bosniaco wrote:Image

evo ga faraon bosanski se vec oglasio iz piramide :D
Jok jedan... blizanci... mumificirani jos u kasnom ledenom dobu...

Image
Last edited by Fair Life on 03/03/2006 09:23, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#3334

Post by Prenj »

:lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3335

Post by Fair Life »

Prenj wrote::lol:
Ufutrovani dobro, a ?
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#3336

Post by Vingo »

Ekskluzivno: Pored piramida, u Visokom otkriven i drevni pogon za proizvodnju zvakacih guma....
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#3337

Post by rumenko »

evo najsavremenije ANALNO istrazivanje je dokazalo postojanje ...pa sta hocete vise...ne budite septicni....

Visoko: Satelitski detektor LIN ANAL potvrđuje postojanje piramide

Image
Stari
Posts: 6850
Joined: 10/10/2003 00:00

#3338

Post by Stari »

Citam neki dan u jednom poprilicno bajetnom broju jednog od BiH casopisa nekakvu sprdnju na racun Piramide i Visokom. U casopisu se tvrdi da je cak i Omer Pobric prearanzirao jednu od najstarijih sevdainki iz tog kraja unijevsi u text malu modifikaciju....stara sevdalinka sad toboze pocinje stihovima ....CUDIO SE AMON RA...itd :D :D Za sve one koji se sjecaju izvornog oblika te pjesme ... pa i meni...zvuci malo blesavo... :D :D :D Dajte me razuvjerite
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#3339

Post by El-bosniaco »

evropo pripremaj se bosanska piramida dolazi 8)

Image

nova slika 2006-03-03
zmijoljubac
Posts: 32
Joined: 30/08/2003 00:00

#3340

Post by zmijoljubac »

vedy wrote:svasta
Jasta moj sinko, upravo citam da su stari Egipcani bili izbjeglice iz Visokoga... :sad:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#3341

Post by Prenj »

Oslobodjenje wrote: Visočani spremni da zarade na piramidi

Općinsko vijeće Visoko na poslijednjoj sjednici usvojilo je petogodišnji plan rada na projektu Bosanska piramida sunca što će u mnogome olakšati arheološka iskopavanja koja su planirana za sredinu aprila.

Lokalna zajednica će istraživačima obezbijediti nesmetan pristup brdu Visočica kako bi se moglo otpočeti sa intezivnim iskopavanjima, bušenjima do dubine 40 metara i istraživanju sondi veličine 20 x 50 metara.

Iako se kasni u izvedbi pripremnih radova i uređenja puteva kako bi se što više olakšao pristup platou u podnožju Visočice, činjenica je da se odavno krenulo sa početne tačke.

Medijska pokrivenost svih dešavnja u vezi sa arheološkim iskopavanjima na brdu Visočica je skoro u potpunosti obezbijeđena. Novinari lokalnih RTV stanica već su oformili štabove koji će sve prikupljenje informacije, fotografije i videomaterijale distribuirati svim zainteresovanim. Visočani će putem VI-NET kablovskog operatera imati priliku uživo pratiti sva dešavanja na platou uz povremena novinarska javljanja sa sondi.

Članovi Aerokluba Izet Kurtalić Visoko obavljaju posljednje pripreme sportskih aviona za panoramno letenje iznad Visočice putem kojih će iz ptičije perspektive moći pratiti radove. Prvi kontingent majica sa zamišljenim izgledom visočke piramide i natpisom “Imam piramidu u avliji” rasprodat je tokom decembra, a čibučari i češljari iz sela Goduša spremaju nova piramidalna iznenađenja u drvetu.

Mali oglasi za prodaju kuća u podnožju Visočice dobili su na originalnosti. Uz cijenu kuće obavezno stoji naznaka da se objekat nalazi u podnožju piramide. Pjesničke duše također su našle inspiraciju u visočkom uzvišenju.

Šta se ono mrda na vrh brda, sad se vidi, sad gubi iz vida?

Il’ jak vjetar oblake raskida, il’ to nama niče piramida...

Početak arheoloških iskopavanja jako se približio. Organizatore jedino još brine snijeg koji još nije rekao svoje nekim obilnijim padavinama. Blato i raskvašena zemlja arheološkim iskopavanjima u aprilu nikako ne bi išli na ruku.
:-)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3342

Post by Fair Life »

Image
. . .Image
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#3343

Post by revolver amidza »

ne znam zaista kako da izrazim gadjenje prema nama,tj.bosancima i hercegovcima,barem onima koji su cesti na ovome forume,..a evo i zasto:toliko sarkazma i pljuvanja,te kvazi duhovitih postova na racun ove (navodne ili ne,jos se ne zna) piramide,uglavnom,..nije poenta u tome da li je ili nije piramida,nego sto je BiH,ili da stvari budu jos gore za neke sto je u Visokom,a nije u nekom nasem nazovi "velegradu",..da ne nabrajam i koji,...pa sticem utisak da ovdje vecina pati od kompleksa manje vrijednosti,tako tipicne za bosance,..zato vicevi o muji i fati tako dobro i prolaze,...da je kojim slucajem rijec o istom slucaju na podrucju neke druge ex-yu republike,siguran sam da ni blizu ne bi bilo takvih komentara,..ali kod nas??
da li je ili nije piramida,ne zna se,..ja bih licno volio da jeste,zbog zemlje u kojo zivimo,..svako drugi bi na nasem mjestu barem idejno podupirao takvu ideju,..ali mi smo bas smece od ljudi,volimo se sebi rugati pljuvati po sebi,..pa sta i da ne bude,..zar treba odmah srati po tome,kao da bi mi bili jedini ako nesto i provalimo,..eto ovo bi moj komentar na postove citave armije sarkasticnih supaka koji su pametni i duhoviti,ordiniraju ovim forumom!
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#3344

Post by rumenko »

piramida je trenutno u Visokom...ali je nakon iskopavanaj predvidjeno njeno izmjestanje u Buljakov Potok...logicno....
pobjednik
Posts: 6
Joined: 06/03/2006 00:42

#3345

Post by pobjednik »

--
Last edited by pobjednik on 07/03/2006 16:16, edited 1 time in total.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#3346

Post by novalic »

raste raste piramida.... golema
8-)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#3347

Post by Mahalac »

:roll:
Prenj je's ovo ti "under disguise" .
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#3348

Post by Prenj »

Mahalac wrote::roll:
Prenj je's ovo ti "under disguise" .
:shock:
Zar ti ovo lici na mene?
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#3349

Post by El-bosniaco »

Image
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#3350

Post by Kwaheri »

vidi ovog...koga briga...crko cetnik :x
Locked