Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3326 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

Dozer wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje

Sabur drugari , Sabur
E, ovo je ono sto mene zanima odavno, a niko da mi ponudi iole valjan i inteligentan odgovor - Zasto je to bitno?
Kome, i zbog cega?
Sta i na koji nacin to mijenja na bilo sta bolje u BiH?
Tu sam te dočekao :)

Objasni ti meni zašto je to tvojima vazno , nemoj mi sada molim te pa 190k nisu prisutni

Tvoji su digli halabuku čitavu
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3327 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by VjecitiStudent »

mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje


Sabur drugari , Sabur
Jašta, med i mlijeko samo što potekli nisu, još par desetina procenata i postaćemo ... Kosovo.
Albanians form the majority in Kosovo, with over 92% of the total population
Prema dostupnim izvorima procjenjuje se kako je u protekle dvije godine Kosovo napustilo oko 7-8% ukupnog stanovništva. Teškoj socijalnoj situaciji, u kojoj se iseljavanje nameće kao jedino rješenje, uz nasilnu povijest pridonijele su i promašene politike lokalne vladajuće klase i međunarodnih aktera, često u bliskoj suradnji.

Kosovo je najmanja balkanska ekonomija. I kao autonomna jugoslavenska pokrajina, Kosovo je spadalo među ekonomski najslabija područja u Jugoslaviji. No Kosovo je tada imalo i nekoliko snažnijih poduzeća koja su bila korištena i kao garancija za federalne zajmove. Pod jugoslavenskim režimom ekonomija Kosova temeljila se na proizvodnji, dok je danas usmjerena na trgovinu. Osnovni razlog toj transformaciji proces je privatizacije proveden kroz četvrti stup UNMIK-a (odjel za ekonomiju pri misiji Ujedinjenih naroda na Kosovu) koju su predvodili predstavnici Europske unije. Danas omjer uvoza i izvoza Kosova iznosi 10:1. Kosovo ne prodaje već samo kupuje, a krhka stabilnost se održava kroz novčane pošiljke albanske dijaspore koja živi i radi u zemljama Europske unije.

Kosovo je 2008. godine proglasilo neovisnost i svatko tko je u to vrijeme posjetio Kosovo mogao je svjedočiti nevjerojatnom entuzijazmu Kosovara. Optimizam je dosegao kulminaciju. Ako se ne biste koncentrirali na pravo značenje pojma neovisnosti, prema izjavama koje su građani Kosova davali nacionalnim ili internacionalnim medijima pomislili biste da je “Neovisnost” ime zlatne ribice koja će ispuniti sve želje Kosovara. “Neovisnost” je rasplamsala nadu nakon gotovo desetogodišnje administracije Ujedinjenih naroda nad zemljom, i tko bi god pokušao kritizirati ovu naivnost bio bi u javnosti automatski prozvan “izdajicom”.

No samo nekoliko godina kasnije svi su mogli uvidjeti da na Kosovu napredak izostaje. Unatoč prisutnim potencijalima nije se dogodio niti jedan progresivan društveni ili ekonomski iskorak. Naprotiv, u usporedbi s nedavnom prošlošću čini se da stagniramo, a gotovo da ne prođe dan da se u novinama ne mogu pročitati vijesti o korupciji ili drugim institucionalnim promašajima. Time se, pored očite stagnacije, građanima dodatno zatiru nade u kapacitete za političku promjenu.
http://www.bilten.org/?p=5057#
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3328 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by pici »

mene su garant zbog prezimena stavili da sam Latin... zto je Hrvata vako puno :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3329 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

pici wrote:znaci da sumiramo, imamo bOsnjake iz bosne iz hercegovine iz srbije iz hrvatske iz crnegore iz sanjdjaka iz njemacke, holandije, danske, sveCke itd itd... i oni su SVI Bosanci i Hecegovci il mi je nesto promaklo :mrgreen:
Promaklo ti je :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3330 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

cyprus wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje


Sabur drugari , Sabur
U ime svih Jugoslavena, primi moje čestitke :mrgreen:
Hvala Jugoslaven :) sellam
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3331 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

mO k3 wrote:
Dozer wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje

Sabur drugari , Sabur
E, ovo je ono sto mene zanima odavno, a niko da mi ponudi iole valjan i inteligentan odgovor - Zasto je to bitno?
Kome, i zbog cega?
Sta i na koji nacin to mijenja na bilo sta bolje u BiH?
Tu sam te dočekao :)

Objasni ti meni zašto je to tvojima vazno , nemoj mi sada molim te pa 190k nisu prisutni

Tvoji su digli halabuku čitavu
A koji su to "moji"? :roll:
Da me nisi pobrkao s nekim...?
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3332 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Novak20 »

mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje


Sabur drugari , Sabur
Još kad bi znao objasniti zašto su ovi procenti važni i kako će sve doći na svoje....čestitao bih ti.

Ovako djeluješ kao i naši preplaćeni polititičari. Nejma posla, nejma para, nejma ovog onog ...sabur raja, sabur. :D Viši ciljevi su u pitanju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3333 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

:) nije važno , hajde ovako ćemo zašto Srbi ne priznaju ovaj popis
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3334 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

Novak20 wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje


Sabur drugari , Sabur
Još kad bi znao objasniti zašto su ovi procenti važni i kako će sve doći na svoje....čestitao bih ti.

Ovako djeluješ kao i naši preplaćeni polititičari. Nejma posla, nejma para, nejma ovog onog ...sabur raja, sabur. :D Viši ciljevi su u pitanju.
Pa očito je vazno :)
Vazno je Srbima da je bošnjaka manje , tako i Hrvatima pa objasni i ti meni zašto
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3335 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by pici »

idem sinocke ferHadijom i carsijom to sve razdragano to se selami to selfiji pucaju pred begovom :thumbup: ako bogda inshallah nostradamus bi upravu :bih:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3336 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Dozer »

Moke - ne seri, ocinjeg ti vida :D
To i ja pitam - zasto ne priznaju? Sta im je sporno? Danima tupe o tome da je nesto pogresno, a nikako da kazu sta tacno...
Mislim, svi mi nzamo sta je njima sporno - broj Bosnjaka.
Ali - hoce li konacno reci - zasto? Sta to konkretno mijenja?
Last edited by Dozer on 01/07/2016 15:28, edited 1 time in total.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#3337 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by kamberovica polje »

Dozer wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje

Sabur drugari , Sabur
E, ovo je ono sto mene zanima odavno, a niko da mi ponudi iole valjan i inteligentan odgovor - Zasto je to bitno?
Kome, i zbog cega?
Sta i na koji nacin to mijenja na bilo sta bolje u BiH?
Bitno je Baketu i SDA mafiji jer sad imaju crno na bijelo broj ovaca u toru iz koje će glasati za njih i održavat ih na vlasti još najmanje sto hiljoodo godina.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3338 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

pici wrote:idem sinocke ferHadijom i carsijom to sve razdragano to se selami to selfiji pucaju pred begovom :thumbup: ako bogda inshallah nostradamus bi upravu :bih:
Da će evropa biti islamska ?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3339 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by ¤ jelena ¤ »

Dozer wrote:
¤ jelena ¤ wrote:Na temi je jasno, glasno i u nekoliko navrata rečeno...Bosanci su petokolonaši tj. izdajice iz redova Bošnjaka,

što mu ga dođe potpuno isto kao Čedini Srbi u komšiluku... mislim, i oni su jedno te isto sa ovim Tominim i Vučićevim, podobnim Srbima,

no... ipak drugačiji...

čak se i broj tj. nevidljivost u političkom životu države u kojoj žive tragično podudara.
Netacno, Jelena.
Bosanci nisu Bosnjaci. Danas ne.
Nekada to jeste znacilo to, ali danas ne.
Od 1993., kada je naziv "Bosnjak" zvanicno usvojen kao zamjena za dotadasnji etnicki naziv "Musliman", to naprosto vise nije i ne moze biti identicno nekadasnjem terminu "Bosnjak" koji je oznacavao sve stanovnike Bosne.
Dozeru, sve ja to znam i ne kažem ja da je ta jednakost između Bosanac i Bošnjak tačna, samo ističem ono što sam ovdje, na ovoj temi pročitala i pravim paralelu sa već viđenim iz komšiluka.

A ključne riječi u toj tragičnoj podudarnosti sa Čedinim Srbima su petokolonaš i izdajnik.

I ne zaboravi kako je na popisu glasilo pitanje o etničkoj pripadnosti i da li je bilo odvojeno od nacionalne...

Ne, nije. Toliko o formalnoj netačnosti stavljanja znaka jednakosti između etnije i nacije....a teorija je nešto sasvim drugo... nažalost.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3340 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Novak20 »

mO k3 wrote:
Novak20 wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje


Sabur drugari , Sabur
Još kad bi znao objasniti zašto su ovi procenti važni i kako će sve doći na svoje....čestitao bih ti.

Ovako djeluješ kao i naši preplaćeni polititičari. Nejma posla, nejma para, nejma ovog onog ...sabur raja, sabur. :D Viši ciljevi su u pitanju.
Pa očito je vazno :)
Vazno je Srbima da je bošnjaka manje , tako i Hrvatima pa objasni i ti meni zašto
Meni je svejedno koliko je koga u BiH. Zaboli me za SHB. Žao mi je što ih 50% prodaje zjala a mogli bi da rade šta korisno.
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3341 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by pici »

mO k3 wrote:
pici wrote:idem sinocke ferHadijom i carsijom to sve razdragano to se selami to selfiji pucaju pred begovom :thumbup: ako bogda inshallah nostradamus bi upravu :bih:
Da će evropa biti islamska ?
sabur samo sabur :bih:
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#3342 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Zgoljo »

Dozer wrote:
mO k3 wrote:Ne kontam ovo naglabanje u zadnja 3-4 Posta , koga briga drugari .... :mrgreen:

Meni je vazno da bosnji ima preko 50% , vazno je da 53% pričaju bosanski , ostalo će doći sve na svoje

Sabur drugari , Sabur
E, ovo je ono sto mene zanima odavno, a niko da mi ponudi iole valjan i inteligentan odgovor - Zasto je to bitno?
Kome, i zbog cega?
Sta i na koji nacin to mijenja na bilo sta bolje u BiH?
To je bitno Srbima,Hrvatima i Bosancima,Brkanu,proleterijatu,federalnoj....ma ima ih dosta.
Zasto?Kazu da im je psiholoski tesko podnijeti da je broj Bošnjaka veci od 50 posto,to im je naka psiholoska barijera :lol:

U principu,pitanje ti je na krivoj adresi.

Bošnjaci se sprdaju i raduju uinat,zbog psiholoske barijere :P
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3343 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by The 51st State »

Temeljni narod Bosne, nije lose za pocetak....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3344 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

@ novak znas kako ja tema koja me ne zanima i ne pišem na njoj , jer nemam sta reci ali očito tebi nije svejedno
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3345 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by hAZNADAR »

Dozer wrote:
hAZNADAR wrote: Inteligentan covjek vidi i sumu pored drveta. Ako imas deset Bosnjaka/Bosnjaka u izvorima naspram jednog Bosanca - inteligentan covjek nema dvojbe sta je releventno. Samo mitomani izvlace konktekste kako ima pase a zanemaruju sustinu. Nije problem postirati silne spomene Bosnjaka za kraljevine i Osmanlija gdje su upravo domaci izvori kako domaci sebe vide - relevantniji od prijevoda papinih pisama. Ali to bi ovdje bio of topic. Nije zabranjeno kriticki izucavati historiju - imamo podforum za to. Ali ako cemo 'nako usput spominjati - onda vise vrijede opusi velikana poput Fine-a, Klaicke, Hadzijahica, Cirkovica, Truhelke, Jireceka, Sidaka,Sljive,.. koji su alfa i omega svih univerziteta po tom pitanju. Koji su nedvojbeno vidjeli i prepoznali Bosnjane/Bosnjake. Vise vrijede njihove rijeci i nauka negoli forumaski lov na kontekste i trazeenje igle u plastu sijena od strane isfrustriranih jugonotalgicara koji ocajnicki traze razlog za posebnu naciju - samo da se ograde od papaka i ostanu elita. To nije nauka. Kao i kolega - lupio si glupost sa Bosnjakom kao turskim nazivom - eto na turskom je kao inace sufiks "ak" poput Poljak, Bosnjak,.. :D Usput receno - turci su rasu domaceg brdskog konja zvali Bosancem.
Da...
Bosanac = Bosnalı; Boşnak

Mislim...sta dalje reci osim da su Bosnjaci vjerovatno jedini narod na planeti koji slavi i poistovjecuje se sa svojim skoro 500-godisnjim okupatorima...
Stokholmski sindrom, sta li...
Pozivas se na argumente i kada dobijes tus - opalis tu glupu pricu koju slusam uglavnom od srpskih mitomana.

Neznam otkud uopce Turska na ovoj temi i ta spocitavanja da se Bosnjaci poistovjecuju sa Turcima. Niti imam volje dokazivati da nije tako.
Vjernici slave 500 god islama i to je njihovo pravo. Zvanicna historija Bosnjaka se datira od Kulina bana, i samo neupucen moze tvrditi nesto drugo. Dramaticne prozivke okupatora i izdaje vjere pradedovske nisu za ove teme.

Imate istu istovjetnu sansu dokazati historijski kontinuitet bosanstva kao sto srpski mitomani imaju za srpstvo Bosne.
Svi ti vasi izdvojeni konkteksti padaju u vodu kada se sudare samo sa djelom cinjenica o Bosni i Bosnjacima. I ostaje drama, stokholmski sindromi i slicna ofucana prica.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3346 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by seln »

I ja mislim da procentualna zastupljenost bilo koje etnicke grupe u normalnoj drzavi nije vazna.
Samo, BiH nije normalna drzava...
To je drzava u kojoj srbi svim silama pokusavaju da svedu procenat Bosnjaka ispod 50%, ne mareci ni najmanje to sto su oni pokusali promijeniti etnicku sliku genocidom i naseljavanjem srba iz Hrvatske.
Zasto se toliko trude da promijene tu ah tako efemernu cinjenicu?
Osim toga, ne vjerujem da ce nekoga zaboljeti glava zato sto je Bosnjaka preko 50%.
Sad, koliko vas je sigurno da nikoga ne bi zaboljela glava da u BiH zivi preko 50% srba?
Zato mi je ipak draga ta ah tako efemerna cinjenica.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3347 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by cyprus »

Dozer wrote:
cyprus wrote:Joj što komplikujete, gluho bilo :-)

Svi Bošnjaci nisu Bosanci... Prvo imaš one koji su Hercegovci :D A drugo imaš one koji Bosnu i Hercegovinu nisu vidjeli ni na razglednici...

A sada, drugi put ti kažem - de da ne peremo na ruke opet istom pričom na nacijama... Nacija može biti svašta nešto, i ti si se bio više puta složio sa tom konstatacijom, ali bez obzira i dalje pičiš sa istom pričom...

A etnička pripadnost se ne dokazuje... Etnička pripadnost je stvar izjašnjavanja... A o pitanju etničke pripadnosti se jesi i ti izjasnio...
Ne citas... Napisao sam "Svi BH Bosnjaci". Logicno da Sandzaklije nisu Bosanci. Ali, jesu Bosnjaci. Pod uslovom da se tako izjasne.

Da, slozili smo se mi oko definicija nacija, ali i oko toga koja je definicija osnovna, a ona je - Nacionalnost je svojevrsni ugovor pojedinca s drzavom. I upravo na ovome pociva danasnje poimanje nacija i nacionalne pripadnosti.
Sve dalje varijante i izvedenice su samo to - varijante i izvedenice, ali bez ikakvog realnog formalno-pravnog uporista i tezine u globalnim poimanjima, i odnosima.

Ne, ja se nisam izjasnio etnicki na popisu, sorry.
Posto je pitanje br. 24 glasilo "Nacionalna/Etnicka pripadnost", ja sam samo na liniju za upis rekao da se upise "Bosanskohercegovacka", a ponudjene opcije "Bosnjak/Srbin/Hrvat" nisam krizao. Ako ih je neko kasnije prekrizio, to je onda fabrikat. Laz i prevara. Nista vise, nista manje.
Ti ne čitaš :-D Ja sam prvo govorio o Bošnjacima generalno, a ti si ničim izazvan u priču uveo BH Bošnjake :-D

Ne postoji osnovna definicija nacije... Postoje različiti konteksti u koje se ovaj pojam stavlja... A u kontekstu popisa stanovništva, nacija je manje-više isto što i etnička pripadnost... Nema smisla smatrat da se ta rubrika u popisnici odnosila na pripadnost državi :-) Uostalom, ako se ne varam, bilo je posebno pitanje o državljanstvu...

Dakle, ako si odgovorio na pitanje "Nacionalna/etnička pripadnost" - ti si se etnički izjasnio... Ti smatraš da pripadaš bosanskohercegovačkoj etniji/naciji... Very simple...
statixx
Posts: 9798
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3348 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by statixx »

pici wrote:idem sinocke ferHadijom i carsijom to sve razdragano to se selami to selfiji pucaju pred begovom :thumbup: ako bogda inshallah nostradamus bi upravu :bih:
Pih, a kad god odem po pive samo bezalkoholno hladno... :D


Nego, jeste vidjeli kako je raji na T&T veselo:

Demonym
Trinidadian
Trini (colloquial)
Trinbagonian

Ethnic groups (2011)
35.4% East Indian
34.2% Afro-Trinidadian
15.1% mixed (non-Dougla)
7.7% mixed (Dougla)
6.2% undeclared
1.4% other
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3349 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by pici »

Naime, prema jučer objavljenim rezultatima popisa stanovništva, Bosna i Hercegovina ima 3.531.159 stalnih stanovnika, a u Centralni birački spisak je upisano 3.144.296 birača.
e jebi ga, dijasporo samo sHalji pare ima nas prek 50% :bih:

"Pravo glasa na izborima, prema pravilima CIK-a, imaju svi građani s validnom potvrdom o mjestu prebivališta (CIPS), odnosno ličnom kartom i nalaze se na izvodu iz Centralnog biračkog spiska. Na spisku se, osim njih, ukoliko se registriraju, nalaze i bosanskohercegovački državljani u inozemstvu koji nemaju važeću ličnu kartu, a bili su na popisu stanovništva iz 1991. godine. Oni također imaju pravo glasa na izborima u BiH ako dokažu državljanstvo, popune obrazac PRP 1 i ako su, kako je navedeno, bili na popisu stanovništva 1991. godine", izjavila je Pirić.

Prema njenim riječima, evidentna je činjenica da je na biračkom spisku značajan broj osoba koje također imaju ličnu kartu, a za koje se ne može znati da li su u vrijeme popisa 1991. godine bili u BiH i da li su popisani.

"Ukoliko se u obzir uzme razlika ukupnog broja stanovništva BiH iz 1991. i rezultati posljednjeg popisa, razlika je blizu 800.000 stanovnika. Sve te osobe, ukoliko su žive, a nalaze se u inozemstvu, iako nemaju važeću ličnu kartu mogle su se naći na Centralnom biračkom spisku i registrirati se. Poznato je također da mnogo državljana BiH dođe iz dijaspore, izvade ličnu kartu i automatski su na Centralnom biračkom spisku", pojasnila je naša sagovornica.
:mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3350 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

seln wrote:I ja mislim da procentualna zastupljenost bilo koje etnicke grupe u normalnoj drzavi nije vazna.
Samo, BiH nije normalna drzava...
To je drzava u kojoj srbi svim silama pokusavaju da svedu procenat Bosnjaka ispod 50%, ne mareci ni najmanje to sto su oni pokusali promijeniti etnicku sliku genocidom i naseljavanjem srba iz Hrvatske.
Zasto se toliko trude da promijene tu ah tako efemernu cinjenicu?
Osim toga, ne vjerujem da ce nekoga zaboljeti glava zato sto je Bosnjaka preko 50%.
Sad, koliko vas je sigurno da nikoga ne bi zaboljela glava da u BiH zivi preko 50% srba?
Zato mi je ipak draga ta ah tako efemerna cinjenica.
:thumbup:

Cetnici u Beogradu pjene na aparatima , Vučić ne dolazi sebi sigurno za Nikolića isto vjerujem
Locked