Ukrajina

Post Reply
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#3326 Re: Ukrajina

Post by Teletubbies »

Ma baci atomsku na planetu i kraj
prometheus
Posts: 263
Joined: 21/04/2013 20:26

#3327 Re: Ukrajina

Post by prometheus »

SAD i bankarski ekonomski poredak propadaju!

A razlog za opsti kaos moze biti bilo koji: Sirija, Ukrajina, Iran, Venezuela ili svi skupa. Tetak Sam ce odrzati imidz do zadnjeg...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3328 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Jeste.

Svi koji su protiv ruske okupacije su - nacisti.

U kojem momentu ćemo otkriti da su to zapravo Rusi koji su se "poukrajiničili" u jednom momentu, i kako Rusi imaju historijsko pravo na to da ih pobiju ?
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#3329 Re: Ukrajina

Post by UnscarD »

Ne treba podcjeniti psihopatiju ...




Niti one kojima ovo moze biti u interesu



Petrodolar i dalje kljucna rijec....
User avatar
sinuhe
Posts: 12589
Joined: 03/06/2011 11:33

#3330 Re: Ukrajina

Post by sinuhe »

Jedva da BiH poznajemo a da znamo sta o Ukrajini.
Smirite se.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3331 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Nekoliko hiljada demonstranata rastjerano u Moskvi.
Protestovali su za mir, pozivajući obe strane na dijalog.

Ćutite, Rusi, dobro ste prošli. Dok "anti-globalisti" ne počnu snajperima rokati sa obližnjih hotela, dobro je.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#3332 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

It_is_a_Leclerc wrote:
Amerikanci nisu u Irak došli da štite Amerikance koji tamo žive. Cuius regio, eius religio je fašistički princip.
Kako rekoh, nisam za takav vid intervencionizma. Smatram da je bio pogrešan od početka i da nije donio ništa dobro.
Ipak, rokanje Srbije je donijelo dosta toga dobrog, kao i Malija.

To, dakle, kako vidiš, ipak i unatoč svemu, nema nikakve veze sa ruskim prelaskom međunarodne granice.
Nije ni Hitler išao u SSSR da štiti Nemce, svašta. Pa je svejedno ostao nacista. Invazije su lepše kad ideš u daleku stranu zemlju bez ijednog tvog sunarodnika? Ako još izmisliš WMD, milina.

Biće samo puno ''objektivnih i nepristrasnih'' koji će neopravdavati to ali rado skrenuti pogled u drugom pravcu, da traže naciste u Moskvi :lol:
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#3333 Re: Ukrajina

Post by bierkof »

Ista govna su i rusi, i amerikanci, i EU... Ovdje nece biti pobjednika, samo gubitnik, a to ce po obicaju biti obicni radni covjek...
Raspravljati o tome cije govno manje smrdi je totalno nepotrebno. Ali me iznenadi vasa krvolocnost. Svrsavate na muku drugih iako smo svi bili u slicnom ratu nedavno. Nedostatak empatije je zabrinjavajuci.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3334 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

dječak sa šibicama wrote:Saudijska vojska je ubijala civile protestante u Bahreinu, nije bilo ni glasa kritike, kamoli nekakvih vanrendih zasjedanja VS.

Naravno, Saudija je "prijatelj".

Stvarno, koliko moras bizti slijep kod ociju, pa nakon Iraka, Libije, Sirije i sada Ukrajine, ne vidjeti sta se desava.

Cuj, Rusi su izvrsili agresiju :D pa sta je napad na Libiju, nego agresija. Ali to je opravdano, jer "narod je to trazo". Pa eto, i narod Krima trazi pomoc Rusije, u cemu je onda problem?

Ok je kada neonacisti ruse vlast u Kijevu, jos ih nazivaju "miroljubivi demonstranti", ali kada dodje odgovor od druge polovice Ukrajine, e onda je zapad zabrinut.

Ok je kada bradata banda kolje ljude po Siriji, ali kada legitimna vlast Sirije uzvrati udarac, e onda je zapad zabrinut.

Smradovi.
i opet ponavljam kakve to sve ima veze sa Ukrajinom?
slažem se sa djelom o licemjernosti i neopravdanosti tih napada, šta ćemo sada opravdavati jednu nepravdu drugome?
i Miloševič je tvrdio da su u Zagrebu fašisti a u Sarajevu islamski fundametalisti, pusti te ratnohuškačke retorike
a i svekoliko Srpstvo je bilo ugroženo a jedini cilj je bio svi Srbi u jednu državu i vidimo kako je sve to završilo
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3335 Re: Ukrajina

Post by daxon »

dječak sa šibicama wrote:Ili, sto je lako moguce, umjetno izazvana kriza u Ukrajini, koju ce cionisti i njihove pudlice u Washingtonu pokusati iskoristiti u Siriji.

Onako, "ok, Putine, eto necemo se mi mijesati u Ukrajinu, ali nemoj ni ti u Siriju". U cijeloj prici, Ukrajinci ispadaju korisne budale.
Oni se neće miješati u Ukrajinu jer to ne mogu, trenutno ne postoji takva budala ni sila koja sebi može dozvoliti luksuz izravnog rata sa Rusima.
Što se tiče Sirije, zamislite da bez rezolucije VS UN-a, NATO avioni počnu da lupaju Asadove snage, a Rusi kažu ok, sada ćemo i mi, po istom pravu koje vi sebi dajete, početi istovremeno rokati po pobunjenicima ne dirajući vas, i ko bi im mogao šta prigovoriti? Dakle, zamislite situaciju da, paralelno svaka strana pomaže svome savezniku na zemlji po jednakom pravu, međunarodnom, moralnom i svakom drugom, ne dirajući direktno jedni druge,
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3336 Re: Ukrajina

Post by baxul »

It_is_a_Leclerc wrote:Jeste.

Svi koji su protiv ruske okupacije su - nacisti.

U kojem momentu ćemo otkriti da su to zapravo Rusi koji su se "poukrajiničili" u jednom momentu, i kako Rusi imaju historijsko pravo na to da ih pobiju ?
ikone moskovske patrijaršije u djedovom tavnu.
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3337 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

Sezam wrote:Znaci, moze okupacija ako je sprovodi pravoslavni brat?
Ja sam Bosnjak, ne bas puno religiozan, pripadnik sam naroda kojemu su pravoslavci nanijeli velikoga zuluma kako u zadnjem ratu tako i kroz dugu povijest.

Ali ipak, sto nas narod kaze, krivo sjedi ali pravo reci, globalno gledano, zapadna verzija krscanstva (islamskom) svijetu je nanijela puno vise zla od pravoslavnog krscanstva. Sumnjam da religija igra neku znacajniju ulogu kada je u pitanju Ruska politika, dok se to bas i nebi moglo reci za politiku koju vodi Amerika i slijepo slijede svi njeni saveznici.

Kolika je moc fanaticnih krscana u USA govori sama cinjenica da mogu pokrenuti rat protiv bilo koga i na bilo kojim osnovama kao i to da mogu odluciti ko ce biti predsjednik USA.



Sjecam se skandala sa karikaturama Bozijeg Poslanika u danskim novinama a koji je digao na noge cijeli muslimanski svijet.
Ruski patrijarh je u vise navrata osudio takav potez zapadnih medija i nazvao ga sramotnim dok je onaj papa svabo,Benedict XVI, lajao na Islam, muslimane i Poslanika s.a.v.s vise nego danski Jylands Posten.
podzakonski akti
Posts: 18
Joined: 02/03/2014 10:26

#3338 Re: Ukrajina

Post by podzakonski akti »

dječak sa šibicama wrote:Saudijska vojska je ubijala civile protestante u Bahreinu, nije bilo ni glasa kritike, kamoli nekakvih vanrendih zasjedanja VS.

Naravno, Saudija je "prijatelj".

Stvarno, koliko moras bizti slijep kod ociju, pa nakon Iraka, Libije, Sirije i sada Ukrajine, ne vidjeti sta se desava.

Cuj, Rusi su izvrsili agresiju :D pa sta je napad na Libiju, nego agresija. Ali to je opravdano, jer "narod je to trazo". Pa eto, i narod Krima trazi pomoc Rusije, u cemu je onda problem?

Ok je kada neonacisti ruse vlast u Kijevu, jos ih nazivaju "miroljubivi demonstranti", ali kada dodje odgovor od druge polovice Ukrajine, e onda je zapad zabrinut.

Ok je kada bradata banda kolje ljude po Siriji, ali kada legitimna vlast Sirije uzvrati udarac, e onda je zapad zabrinut.

Smradovi.

nisu oni slijepi kod očiju nego čini mi se pokvareni ljudi.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#3339 Re: Ukrajina

Post by bingov buraz »

ima i Moskva nacista ko u prici ali nije to tema
kad si sila i drzis do toga ne dopustas da ti druga sila vrslja po granici,ne bi ni USA dopustili da recimo u Kanadi komunisti dodju na vlast,naucili su lekciju na Kubi i jedni i drugi,moja neka prognoza mirno spavajte rat nece biti :D Rusi ce uletiti vojno tamo gdje im se nece pruzati otpor ali nece krenuti na Kijev i tamo gdje im nema bujruma,prozapadni Ukrajinci ce klepiti usima i morace skontati ono sto velika vecina ukrajinskog naroda vec zna,samo sredinom i balansirati izmedju dva svijeta
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3340 Re: Ukrajina

Post by salik79 »

tnnt wrote:
dječak sa šibicama wrote:Saudijska vojska je ubijala civile protestante u Bahreinu, nije bilo ni glasa kritike, kamoli nekakvih vanrendih zasjedanja VS.

Naravno, Saudija je "prijatelj".

Stvarno, koliko moras bizti slijep kod ociju, pa nakon Iraka, Libije, Sirije i sada Ukrajine, ne vidjeti sta se desava.

Cuj, Rusi su izvrsili agresiju :D pa sta je napad na Libiju, nego agresija. Ali to je opravdano, jer "narod je to trazo". Pa eto, i narod Krima trazi pomoc Rusije, u cemu je onda problem?

Ok je kada neonacisti ruse vlast u Kijevu, jos ih nazivaju "miroljubivi demonstranti", ali kada dodje odgovor od druge polovice Ukrajine, e onda je zapad zabrinut.

Ok je kada bradata banda kolje ljude po Siriji, ali kada legitimna vlast Sirije uzvrati udarac, e onda je zapad zabrinut.

Smradovi.
i opet ponavljam kakve to sve ima veze sa Ukrajinom?
slažem se sa djelom o licemjernosti i neopravdanosti tih napada, šta ćemo sada opravdavati jednu nepravdu drugome?
i Miloševič je tvrdio da su u Zagrebu fašisti a u Sarajevu islamski fundametalisti, pusti te ratnohuškačke retorike
a i svekoliko Srpstvo je bilo ugroženo a jedini cilj je bio svi Srbi u jednu državu i vidimo kako je sve to završilo
A gdje nam je tema "Bahrein"?! Zasto se saudijska intervencija u Bahreinu nije potencirala ni u medijima, ni u VS, ni u UN? Da li je iko od vrlih "demokrata", njihovih medija, ikada "pustio suzu" za bahreinskim narodom, njihovim pravima, suverenitetom...?!
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#3341 Re: Ukrajina

Post by baxul »

pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?

Image
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3342 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

salik79 wrote:
A gdje nam je tema "Bahrein"?! Zasto se saudijska intervencija u Bahreinu nije potencirala ni u medijima, ni u VS, ni u UN? Da li je iko od vrlih "demokrata", njihovih medija, ikada "pustio suzu" za bahreinskim narodom, njihovim pravima, suverenitetom...?!
ti isto švrljaš naveliko, da su intervenirali i podržali proteste
sada bi cvilio kako kao u Siriji i Libiji ruše legalnu vlast u svrhu svoje dominacije i slično
pokazuješ istu licemjernost kao američka bliskoistočna politika, zato bolje zašuti
ovdje je tema Ukrajina a ne globalna nepravda i slično
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3343 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

baxul wrote:pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?

Image
Nakon ovog posta tema moze ici pod katanac.
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3344 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

Sezam wrote:Sve to ne mijenja cinjenicu da Rusija upravo izvrsava klasicnu okupaciju tudje teritorije.
Ne, Rusija samo stiti svoje interese koji su na pragu Moskve. To je taktika uvedena od strane "zapadnih demokratija" kojom se i Rusija, kako vidimo, pocela koristiti.
Last edited by Chaush on 02/03/2014 13:25, edited 1 time in total.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#3345 Re: Ukrajina

Post by Sezam »

baxul wrote:pravoslavni sveštenik i ruska vojska. šta može krenut po zlu?

Image
Sve isto kao kod nas prije 20 godina. :evil:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3346 Re: Ukrajina

Post by Herr Flick »

Kad Amerika moze branit svoje granice hiljadama km daleko moze i Rusija u svom dvoristu :D :D
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3347 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

cyprus wrote:U slučaju Ukrajine, slično kao i u slučaju Sirije, samo licemjeri mogu čvrsto stat na stranu jednih ili drugih... Ja vam se zaista ''divim'' kako možete... Više se ''divim'' samo ovim übermuslimanima sa parolom ''da ih izgine što više, inšallah''... Svaka vam čast svima...
Samo se informisi na kojoj strani su USA i israel. Kada to saznas onda izaberi onu suprotnu stranu i sigurno neces pogrijesiti. Ni kog Boga ni kod ljudi !!
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3348 Re: Ukrajina

Post by channel10 »

Herr Flick wrote:Kad Amerika moze branit svoje granice hiljadama km daleko moze i Rusija u svom dvoristu :D :D
Moze braniti, nista sporno, ali ima nesto neobicno u svemu ovome: Ko ih napada ?
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3349 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

tnnt wrote:
dječak sa šibicama wrote:Saudijska vojska je ubijala civile protestante u Bahreinu, nije bilo ni glasa kritike, kamoli nekakvih vanrendih zasjedanja VS.

Naravno, Saudija je "prijatelj".

Stvarno, koliko moras bizti slijep kod ociju, pa nakon Iraka, Libije, Sirije i sada Ukrajine, ne vidjeti sta se desava.

Cuj, Rusi su izvrsili agresiju :D pa sta je napad na Libiju, nego agresija. Ali to je opravdano, jer "narod je to trazo". Pa eto, i narod Krima trazi pomoc Rusije, u cemu je onda problem?

Ok je kada neonacisti ruse vlast u Kijevu, jos ih nazivaju "miroljubivi demonstranti", ali kada dodje odgovor od druge polovice Ukrajine, e onda je zapad zabrinut.

Ok je kada bradata banda kolje ljude po Siriji, ali kada legitimna vlast Sirije uzvrati udarac, e onda je zapad zabrinut.

Smradovi.
i opet ponavljam kakve to sve ima veze sa Ukrajinom?
slažem se sa djelom o licemjernosti i neopravdanosti tih napada, šta ćemo sada opravdavati jednu nepravdu drugome?
i Miloševič je tvrdio da su u Zagrebu fašisti a u Sarajevu islamski fundametalisti, pusti te ratnohuškačke retorike
a i svekoliko Srpstvo je bilo ugroženo a jedini cilj je bio svi Srbi u jednu državu i vidimo kako je sve to završilo
joj jarane lupas ba vise sa tim poredjenjima kao malo ko ovdje, a konkurencija ti je jaka. popusti vise sa tim srbija-rusija poredjenjima samo zato sto su rusi bili na strani srba. da su rusi htjeli da uzmu dio ukrajine i prave veliku rusiju ( jer ova sad nije dovoljno velika kao sta li :-) ) napravili bi je u roku od mjesec. kao sto su poklopili dio ukrajine za 5 dana. tako da ne lupaj vise ziv bio
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3350 Re: Ukrajina

Post by salik79 »

tnnt wrote:
salik79 wrote:
A gdje nam je tema "Bahrein"?! Zasto se saudijska intervencija u Bahreinu nije potencirala ni u medijima, ni u VS, ni u UN? Da li je iko od vrlih "demokrata", njihovih medija, ikada "pustio suzu" za bahreinskim narodom, njihovim pravima, suverenitetom...?!
ti isto švrljaš naveliko, da su intervenirali i podržali proteste
sada bi cvilio kako kao u Siriji i Libiji ruše legalnu vlast u svrhu svoje dominacije i slično
pokazuješ istu licemjernost kao američka bliskoistočna politika, zato bolje zašuti
ovdje je tema Ukrajina a ne globalna nepravda i slično
Jok, eto, ne ruse. Samo sto u slucaju Bahreina i Saudije je rijec o prijateljskim zemljama, gdje je stacionirana US - flota, tako da tu prestaju sve konvencije o ljudskim pravima.
Post Reply