Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33176 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote:
Casual's wrote:Mene sramota sad kad objave ovo na klixu svega mi. Gledaj kod njih tradicije i dozivljaja :lol:
dobar top ne zahebaji
dotegnut ce valjda plac
sve oko njega je jako jadno fakat...šljunka metni, dvije letve kao podloga i pucaj :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33177 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Nivelacija wrote:
ExNihilo wrote:U pravu je Džimi. Ovaj top je baš stres i trauma. Roknu k'o da je '94.

Nabijem ga kome ovo naumpade.
iz topa je ispaljena samo jedna kugla vatrometa..

za pravoslavni bozic svake godine bude vatromet ? kako to nije bila trauma ?

svadbe, nove godine nikada nije bila trauma ? Ispaljena samo JEDNA KUGLA vatrometa za RAMAZAN, rat, 94 godina, stres .
Jarane, što ti svoj vjerski identitet identificiraš s jebenim topom?

Navrati malo do Crkvica kad gruhne, iznad glave, pa ću te pitati je li stres.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33178 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

ExNihilo wrote:
Nivelacija wrote:
ExNihilo wrote:U pravu je Džimi. Ovaj top je baš stres i trauma. Roknu k'o da je '94.

Nabijem ga kome ovo naumpade.
iz topa je ispaljena samo jedna kugla vatrometa..

za pravoslavni bozic svake godine bude vatromet ? kako to nije bila trauma ?

svadbe, nove godine nikada nije bila trauma ? Ispaljena samo JEDNA KUGLA vatrometa za RAMAZAN, rat, 94 godina, stres .
Jarane, što ti svoj vjerski identitet identificiraš s jebenim topom?

Navrati malo do Crkvica kad gruhne, iznad glave, pa ću te pitati je li stres.
Jesi li do sada imao psihickih problema kada puca vatromet ?
Ovo je samo jedna kugla a do sada je tuklo na hiljade u 5 minuta-10 minuta nekoliko puta godisnje pa nisam primjetio da je kome smetalo.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33179 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Nivelacija wrote:
ExNihilo wrote:
Nivelacija wrote:
iz topa je ispaljena samo jedna kugla vatrometa..

za pravoslavni bozic svake godine bude vatromet ? kako to nije bila trauma ?

svadbe, nove godine nikada nije bila trauma ? Ispaljena samo JEDNA KUGLA vatrometa za RAMAZAN, rat, 94 godina, stres .
Jarane, što ti svoj vjerski identitet identificiraš s jebenim topom?

Navrati malo do Crkvica kad gruhne, iznad glave, pa ću te pitati je li stres.
Jesi li do sada imao psihickih problema kada puca vatromet ?
Ovo je samo jedna kugla a do sada je tuklo na hiljade u 5 minuta-10 minuta nekoliko puta godisnje pa nisam primjetio da je kome smetalo.
S ključnom razlikom što ih niko nije ispaljivao iz hebenog topa postavljenog 10 metara iznad naselja.

Valjda možeš razumjeti toliko da nije isto kada kugla eksplodira nekoliko stotina metara iznad grada i kada eksplodira u nivou nečijeg balkona.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#33180 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Nije kugla u pitanju, nego je punjenje od baruta.
Svejedno, top je čisti debilizam i slikovit primjer vraćanja u srednji vijek. Mentalitetom smo već tamo.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33181 Re: Zeničani

Post by Tempo »

predlazem da radi kompletnog dozivljaja prije topa svira opsta opasnost.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#33182 Re: Zeničani

Post by phillie »

Ja sam mislio da ce i telal ici sokacima s bubnjem, da objavi pocetak i kraj posta....kad je bal nek je maskenbal.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33183 Re: Zeničani

Post by Tempo »

nego, bez zajebancije, zar ne bi bilo bolje i svecanjije da je umjesto topa svako vece vatromet?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33184 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:Ja sam mislio da ce i telal ici sokacima s bubnjem, da objavi pocetak i kraj posta....kad je bal nek je maskenbal.
dobra za sljedecu godinu :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33185 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Tempo wrote:nego, bez zajebancije, zar ne bi bilo bolje i svecanjije da je umjesto topa svako vece vatromet?
hoce ljudi top :mrgreen:
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#33186 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ja mislio bombu neko bacio :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#33187 Re: Zeničani

Post by channel10 »

To je kad ste nepripremljeni bili :mrgreen:

A znate sve ove lopove po gradu, sta jedu i piju, a ne znate za poklon grada Sarajeva :mrgreen:

A vidim i cejf vam plaćati hladne i zilave palačinke po 3-4 KM :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33188 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

valjalo bi i na sehuru da puca :D
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#33189 Re: Zeničani

Post by phillie »

channel10 wrote:To je kad ste nepripremljeni bili :mrgreen:

A znate sve ove lopove po gradu, sta jedu i piju, a ne znate za poklon grada Sarajeva :mrgreen:

A vidim i cejf vam plaćati hladne i zilave palačinke po 3-4 KM :mrgreen:
Da sta valja ne bi nama zapalo :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33190 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

channel10 wrote:To je kad ste nepripremljeni bili :mrgreen:

A znate sve ove lopove po gradu, sta jedu i piju, a ne znate za poklon grada Sarajeva :mrgreen:

A vidim i cejf vam plaćati hladne i zilave palačinke po 3-4 KM :mrgreen:
Kakav poklon grada Sarajeva ? Top nije poklon Sarajeva ako mislis na njega, jesu poklanjali nekim drugim gradovima ali Zenici ne.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33191 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kazu da se u vranduku cuje, trebali su ga sa kule i ispaljivat
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33192 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

kamen spoticanja wrote:valjalo bi i na sehuru da puca :D
:lol: suti,ne daji im ideje

Nivelacija, brate sestro, sta odma sikces. I mene je trznulo, valjda sto je neocekivano. A ono, vatromet znas da ce bit i krene vise pucanja odjednom. Ovo je bas bilo ko eksplozija.
Vec rekoše, jad i čemer u odnosu na Sarajevsku Tabiju...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33193 Re: Zeničani

Post by Throttle »

A u kakvoj vezi sa topom su ova trojica u narodnoj nosnji? Znam ko su samo ne znam vezu :mrgreen:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33194 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Throttle wrote:A u kakvoj vezi sa topom su ova trojica u narodnoj nosnji? Znam ko su samo ne znam vezu :mrgreen:
jel ovaj desni bilal?
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#33195 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »


Da, ali kad hocu pojest palacinak prije cu pojesti u Njam Njam nego neke klasicne palacinke za 3,5 KM da ne nabrajam objete po Zenici.
Onaj u Milkiju me odusevio za 4 KM. Nisam gledao one od 7, 8 KM. :mrgreen:
A to logicno :D pod ovom temom uopste ne mislim na ove defaultne palacinke po ostalim lokalima, znaci poredim samo navedene tri palacinkarnice

Al svaka cast Sefiru, s 22 godine otvorit svoje nesto bez zaledjine a da nije kabal shisha bar :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#33196 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Tempo wrote:
Throttle wrote:A u kakvoj vezi sa topom su ova trojica u narodnoj nosnji? Znam ko su samo ne znam vezu :mrgreen:
jel ovaj desni bilal?
Ma jest, srednji je Adnan, Komp expert
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#33197 Re: Zeničani

Post by belfy »

Tempo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
normalno da patrola nece u vozilo staviti 5 lica,prvo ce kontaktirati dezurnog,koji ce im reci sta da rade,stranci se dovode u stanicu,tacnije,migranti,stupa se u kontakt sa sluzbom za strance i to je to sto se tice policijskog dijela posla
to ti i objasnjavam. reko im je dezurni sto im je reko tom prilikom ili ranije, a i sluzba za strance im je sigurno rekla puno ranije da ne znaju sta bi sa njima i da ih ostave da tumaraju gradom.
ti njemu, koji radi tamo, objasnjavas... a, mozda im je i neka sluzba rekla nesto... imas oba lajka...
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#33198 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Samo neka puca, mashallah :-D :izet:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33199 Re: Zeničani

Post by Tempo »

belfy wrote:
Tempo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
normalno da patrola nece u vozilo staviti 5 lica,prvo ce kontaktirati dezurnog,koji ce im reci sta da rade,stranci se dovode u stanicu,tacnije,migranti,stupa se u kontakt sa sluzbom za strance i to je to sto se tice policijskog dijela posla
to ti i objasnjavam. reko im je dezurni sto im je reko tom prilikom ili ranije, a i sluzba za strance im je sigurno rekla puno ranije da ne znaju sta bi sa njima i da ih ostave da tumaraju gradom.
ti njemu, koji radi tamo, objasnjavas... a, mozda im je i neka sluzba rekla nesto... imas oba lajka...
haj ne zajebaji. cjela stvar se vrti oko toga da policija nije uradila svoj posao. eto, on radi tamo, pa nek nam objasni sto nisu pohapsili migrante. ja mislim da nisu zato sto ne znaju sta bi sa njima. koja karika u to m lancu zbrinjavanja je zakazala je manje vazno. ja mislim da su sve karike zakazale. od one da nema ko, do one da nemaju s cim, niti imaju gdje. jel toliko tesko zamisliti da su im iz sluzbe za strance rekli, jebat ih, nemamo kud sa njima, nek tumaraju gradom?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33200 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Adnan ima ovaj airsoft klub pa su valjda preko njega nabavili repliku topa
Post Reply