Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#33151 Re: Zeničani

Post by Atego »

Tempo wrote:sta wtf, pitam te sta znaci sta znaci cehru izmoljio. to si napisao.
Dosadan si pajdo. Idi nosi hranu uljezima
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33152 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Atego wrote:
Tempo wrote:sta wtf, pitam te sta znaci sta znaci cehru izmoljio. to si napisao.
Dosadan si pajdo. Idi nosi hranu uljezima

eto sad ja dosadan, a samo sam trazio da mi odgovoris sta ti to cehru izmoljio. sad moram pitati i koji je to jezik.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33153 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

:lol: facu pomolio,eto to znaci


Sto se tice migranata, svi ste pomalo u pravu.
Ima tu ljudi koji su ni krivi ni dužni krenuli u svijet, trbuhom za kruhom. Ima tu djece, sirocadi, starih, trudnica, beba... A ima i bandita, bagre koja evo svaki dan pljacka i napada ljude po Sarajevu i Krajini. Nedavno su silovali neku curu, pa je isto bilo da je neki hiv pozitivan silovao curu i gubi mu se svaki trag. Evo jucer pretukli maloljetno dijete u Sarajevu...
A sto se tice ovih sto je Atego vidio i policije koja gleda.. Pa da upravu je, trebali su ih privest, legitimisat i pozvati Sluzbu za strance. No, lakse ostat u autu sjedit, kisa napolju, hladno, ko ce se zajebavat s migrantima....
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33154 Re: Zeničani

Post by Tempo »

facu pomolio?! koji je to jezik? da nije neki robijaski sleng?

al jebo njega, iz tog sto si napisao trebas odvojiti ono sto portali izmisljaju i lazu zbog klikova, trebas odvojiti medijsku dehumanizaciju migranata koja se desava svo vrijeme i trebas odvojiti taj korov medju njima, koji sigurno postoji, od gladne jadne i bijedne vecine kojoj je svaka pomoc dobro dosla. missim, hocemo li mi biti supci zato sto medju njima ima supaka?

a policija ko policija. ne moze ih patrola samoinicijativno privesti u stanicu. necu uopste da ulazim u to ko sta i kako treba. mi jednostavno moramo ciniti ono sto mozemo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#33155 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote:facu pomolio?! koji je to jezik?

al jebo njega, iz tog sto si napisao trebas odvojiti ono sto portali izmisljaju i lazu zbog klikova, trebas odvojiti medijsku dehumanizaciju migranata koja se desava svo vrijeme i trebas odvojiti taj korov medju njima, koji sigurno postoji, od gladne jadne i bijedne vecine kojoj je svaka pomoc dobro dosla. missim, hocemo li mi biti supci zato sto medju njima ima supaka?

a policija ko policija. ne moze ih patrola samoinicijativno privesti u stanicu. necu uopste da ulazim u to ko sta i kako treba. mi jednostavno moramo ciniti ono sto mozemo.

nego?,kako to policija inace radi,po naređenju građana?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33156 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Tempo wrote:facu pomolio?! koji je to jezik?

al jebo njega, iz tog sto si napisao trebas odvojiti ono sto portali izmisljaju i lazu zbog klikova, trebas odvojiti medijsku dehumanizaciju migranata koja se desava svo vrijeme i trebas odvojiti taj korov medju njima, koji sigurno postoji, od gladne jadne i bijedne vecine kojoj je svaka pomoc dobro dosla. missim, hocemo li mi biti supci zato sto medju njima ima supaka?

a policija ko policija. ne moze ih patrola samoinicijativno privesti u stanicu. necu uopste da ulazim u to ko sta i kako treba. mi jednostavno moramo ciniti ono sto mozemo.

nego?,kako to policija inace radi,po naređenju građana?
trebalo bi da radi po naredjenju pretpostavljenog. stajaznam, neko treba odobriti privodjenje vece grupe ljudi. zamisli samo situaciju da dva pandura sa golfom u stanicu dovedu stajaznam, 30 ljudi. sef bi ih odmah poslo na psihijatrijsku procjenu. onda i taj sef, sta bi on sa njima? zadrzo ih u pritvoru 24 sata? ukrco ih u voz i reko im hajde u kolektivni centar u bihacu? onda bi i njega poslali na vjestacenje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#33157 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

takve osobe se dovedu u pol. stanicu,ne privedu nego dovedu, i dezurni kontaktira ured za strance,ili kako je vac tacan naziv,e sad ako ih je 30,par kombija,i to je to
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33158 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Tempo wrote:
a policija ko policija. ne moze ih patrola samoinicijativno privesti u stanicu. .
Da moze, upravo to im i jest obaveza i posao.
Ali se ocito ne razumijes, nego napamet pricas...napisala sam ti kako bi trebali postupat.
i ne, ovo sto sam navela nisu izmisljotine i lazi zbog klikova, nego postaje svakodnevnica. Al ti opet mozes nac postene i iznemogle migrante i pomoc im, niko ti nit spori nit brani to.
Ps,ako treba sta prevest,javi se.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33159 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Not My Idea wrote:
Tempo wrote:
a policija ko policija. ne moze ih patrola samoinicijativno privesti u stanicu. .
Da moze, upravo to im i jest obaveza i posao.
Ali se ocito ne razumijes, nego napamet pricas...napisala sam ti kako bi trebali postupat.
i ne, ovo sto sam navela nisu izmisljotine i lazi zbog klikova, nego postaje svakodnevnica. Al ti opet mozes nac postene i iznemogle migrante i pomoc im, niko ti nit spori nit brani to.
Ps,ako treba sta prevest,javi se.
obaveza i posao im je da ih zbrinu, a nasa moralna obaveza je da pomognemo ljudima u nevolji i narocito da ih zastitimo od sljama medju nama.
a mogla si mi prevest neke tekstove sa njemackog. nije nista obimno, a ni previse strucno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#33160 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

zbrinjavanje je izmedju ostalog i da ih se dovede u pol. stanicu gdje ce sa njima kontaktirati strucne osobe iz ureda za strance min. sigurnosti BiH
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33161 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image

Image

:D
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#33162 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Distortion wrote:
BlackCaviar wrote:A poredim Njamnjam s Milkijem i Zutim kutkom jer su bas palacinkarnice i specijalizirane su za to, slican su fazon. Ova ostala mjesta gdje se mogu pojesti ne ubrajam u to jer im to nije glavna djelatnost.

Iz ovoga se vidi da veoma studiozno posmatram palacinke :D
Jeo sam palacinke u Milkiju u SCC-u (4 KM cini mi se, ili 4,50 KM) i naravno u Palacinkarnici Njam Njam za istu cijenu. Milkijev palacinak veci i sadrzajniji u odnosu na Njam Njam.
Pa to kazem, iste cijene, hem veci, hem cijedi sa svih strana cokolada :D ne kazem da ne podrzavam sefira, evo danas sam htio otici da mlatnem jedan, al bi trebao malo deblje da to maže :D
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33163 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:zbrinjavanje je izmedju ostalog i da ih se dovede u pol. stanicu gdje ce sa njima kontaktirati strucne osobe iz ureda za strance min. sigurnosti BiH

nema bolan kod nas takav razradjen mehanizam. ja vam samo govorim da dva drota iz golfa ne smiju nista uraditi dok im ne narede, a ne naredjuju im. zna i policija da su oni tu, zna i ured za strance, ali ne poduzimaju nista.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33164 Re: Zeničani

Post by Casual's »

dobro puce :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#33165 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tempo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:zbrinjavanje je izmedju ostalog i da ih se dovede u pol. stanicu gdje ce sa njima kontaktirati strucne osobe iz ureda za strance min. sigurnosti BiH

nema bolan kod nas takav razradjen mehanizam. ja vam samo govorim da dva drota iz golfa ne smiju nista uraditi dok im ne narede, a ne naredjuju im. zna i policija da su oni tu, zna i ured za strance, ali ne poduzimaju nista.

normalno da patrola nece u vozilo staviti 5 lica,prvo ce kontaktirati dezurnog,koji ce im reci sta da rade,stranci se dovode u stanicu,tacnije,migranti,stupa se u kontakt sa sluzbom za strance i to je to sto se tice policijskog dijela posla
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33166 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
normalno da patrola nece u vozilo staviti 5 lica,prvo ce kontaktirati dezurnog,koji ce im reci sta da rade,stranci se dovode u stanicu,tacnije,migranti,stupa se u kontakt sa sluzbom za strance i to je to sto se tice policijskog dijela posla
to ti i objasnjavam. reko im je dezurni sto im je reko tom prilikom ili ranije, a i sluzba za strance im je sigurno rekla puno ranije da ne znaju sta bi sa njima i da ih ostave da tumaraju gradom.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#33167 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ajd ako ti to znas onda ok
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#33168 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

U pravu je Džimi. Ovaj top je baš stres i trauma. Roknu k'o da je '94.

Nabijem ga kome ovo naumpade.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33169 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:ajd ako ti to znas onda ok

logicno je.
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#33170 Re: Zeničani

Post by Distortion »

BlackCaviar wrote:
Distortion wrote:
BlackCaviar wrote:A poredim Njamnjam s Milkijem i Zutim kutkom jer su bas palacinkarnice i specijalizirane su za to, slican su fazon. Ova ostala mjesta gdje se mogu pojesti ne ubrajam u to jer im to nije glavna djelatnost.

Iz ovoga se vidi da veoma studiozno posmatram palacinke :D
Jeo sam palacinke u Milkiju u SCC-u (4 KM cini mi se, ili 4,50 KM) i naravno u Palacinkarnici Njam Njam za istu cijenu. Milkijev palacinak veci i sadrzajniji u odnosu na Njam Njam.
Pa to kazem, iste cijene, hem veci, hem cijedi sa svih strana cokolada :D ne kazem da ne podrzavam sefira, evo danas sam htio otici da mlatnem jedan, al bi trebao malo deblje da to maže :D
Da, ali kad hocu pojest palacinak prije cu pojesti u Njam Njam nego neke klasicne palacinke za 3,5 KM da ne nabrajam objete po Zenici.
Onaj u Milkiju me odusevio za 4 KM. Nisam gledao one od 7, 8 KM. :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#33171 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja znam da to bas i nije tako,jer su policajci moje radne kolege,ali ok,ne bih dalje se raspravljao
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33172 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

ExNihilo wrote:U pravu je Džimi. Ovaj top je baš stres i trauma. Roknu k'o da je '94.

Nabijem ga kome ovo naumpade.
iz topa je ispaljena samo jedna kugla vatrometa..

za pravoslavni bozic svake godine bude vatromet ? kako to nije bila trauma ?

svadbe, nove godine nikada nije bila trauma ? Ispaljena samo JEDNA KUGLA vatrometa za RAMAZAN, rat, 94 godina, stres .
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33173 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mene sramota sad kad objave ovo na klixu svega mi. Gledaj kod njih tradicije i dozivljaja :lol:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33174 Re: Zeničani

Post by Tempo »

kakavdanakneiskustvu wrote:ja znam da to bas i nije tako,jer su policajci moje radne kolege,ali ok,ne bih dalje se raspravljao

odlicno.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#33175 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:Mene sramota sad kad objave ovo na klixu svega mi. Gledaj kod njih tradicije i dozivljaja :lol:
dobar top ne zahebaji
dotegnut ce valjda plac
Post Reply