Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33101 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Atego wrote:
Tempo wrote:
Atego wrote:Danas migranti 'ladno proteturase kraj patrole na semaforu u nemili. :-)
ne razumijem ovo.
Stojim na semaforu , policija 50ak metara ispred kad bahnuse(valjda su isli onim putem kroz koprivnu i ponirak) .fino predjose na stranu dje je semafor i policija i jedan za drugim odose put nemile. Inace , bile su iste njuske koje sam prekjucer vidio kod almyja.

shvatio sam to, ali ne razumijem tvoj ton. kao da govoris da si vidio 200 cetnika sa krvavim kamama kako prolaze a niko nista.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33102 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

@NMI

Ako vec volis povrce imas u Frateliju u zemljanoj posudi vrh..
U Dubrovniku samo ribe kakvo povrce i bakraci :!:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33103 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Not My Idea wrote:
Jimmy McNulty wrote:
BlackCaviar wrote: U milkiju i zutom kutku su puno bolji za iste pare
Gdje su nalaze oni?
Sarajevo. Zuti kutak na Ilidzi, Milky na čaršiji.
Nisam ljubitelj palacinaka,pa nisam ni isla u njamnjam.
Hvala :thumbup:
Ja mislio negdje kod nas u čaršiji pa zato pitam.
Ima jedno mjesto, haman u Crkvicama, imaju one wafle na ponudi, ne znam valja li ali izgleda svjetski, ako naletim na foto zalijepit cu ovdje.

Slažem se za Fratelli, dobro mjesto. Tamo idem na pizzu kad opljačkam nekog.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2545
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#33104 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Tortilja kod turčina na čaršiji :thumbup:
btw. radi li još uvijek Žar?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33105 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Sta li ce biti sve u gradskoj smjesteno ??
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#33106 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

A poredim Njamnjam s Milkijem i Zutim kutkom jer su bas palacinkarnice i specijalizirane su za to, slican su fazon. Ova ostala mjesta gdje se mogu pojesti ne ubrajam u to jer im to nije glavna djelatnost.

Iz ovoga se vidi da veoma studiozno posmatram palacinke :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#33107 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Nivelacija wrote:@NMI

Ako vec volis povrce imas u Frateliju u zemljanoj posudi vrh..
U Dubrovniku samo ribe kakvo povrce i bakraci :!:
Jest, verdura, jako dobra


A u Dubrovniku mislim na povrce kao prilog. Uzas. Nije vidjelo grilla,nego s tave i litre starog ulja...
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#33108 Re: Zeničani

Post by Atego »

Tempo wrote: shvatio sam to, ali ne razumijem tvoj ton. kao da govoris da si vidio 200 cetnika sa krvavim kamama kako prolaze a niko nista.
da ne bi tepo' bandi ?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33109 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Atego wrote:
Tempo wrote: shvatio sam to, ali ne razumijem tvoj ton. kao da govoris da si vidio 200 cetnika sa krvavim kamama kako prolaze a niko nista.
da ne bi tepo' bandi ?
jesu li banda bili i nase izbjeglice u njemackoj i svedskoj? jesu li svedjani i nijemci isto govorili 'da ne bi tepo bandi' ili su ih smjestili i zbrinuli?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33110 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Atego wrote:
Tempo wrote:
Atego wrote:Danas migranti 'ladno proteturase kraj patrole na semaforu u nemili. :-)
ne razumijem ovo.
Stojim na semaforu , policija 50ak metara ispred kad bahnuse(valjda su isli onim putem kroz koprivnu i ponirak) .fino predjose na stranu dje je semafor i policija i jedan za drugim odose put nemile. Inace , bile su iste njuske koje sam prekjucer vidio kod almyja.

sta je policija trebala uraditi?
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#33111 Re: Zeničani

Post by Atego »

Tempo wrote:
Atego wrote:
Tempo wrote: shvatio sam to, ali ne razumijem tvoj ton. kao da govoris da si vidio 200 cetnika sa krvavim kamama kako prolaze a niko nista.
da ne bi tepo' bandi ?
jesu li banda bili i nase izbjeglice u njemackoj i svedskoj? jesu li svedjani i nijemci isto govorili 'da ne bi tepo bandi' ili su ih smjestili i zbrinuli?
znao sam, ahahahahahahahahaha
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#33112 Re: Zeničani

Post by phillie »

Mozda legitimisati. Sprovesti do stanice i poslati u migracijski centar.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33113 Re: Zeničani

Post by Tempo »

Atego wrote: znao sam, ahahahahahahahahaha
pa jesu li?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33114 Re: Zeničani

Post by Tempo »

phillie wrote:Mozda legitimisati. Sprovesti do stanice i poslati u migracijski centar.
da... traziti ausvajs, natovariti na kamione i poslati u konc logor
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#33115 Re: Zeničani

Post by phillie »

A i to je za ljude (kad se vec pravimo blesavi). Jesu li to nase izbjeglice po Njemackoj ili Svedskoj. koje su bile u izbjeglickim kolektivnim centrima, bili u konc logoru? Niko ne govori o torturama, zlostavljanjima, vec pravno rijesiti njihov status.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33116 Re: Zeničani

Post by Tempo »

phillie wrote:A i to je za ljude (kad se vec pravimo blesavi). Jesu li to nase izbjeglice po Njemackoj ili Svedskoj. koje su bile u izbjeglickim kolektivnim centrima, bili u konc logoru? Niko ne govori o torturama, zlostavljanjima, vec pravno rijesiti njihov status.

govori atego da ne bi tepo bandi. iz toga proizilazi da bi on sa njima ostro.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#33117 Re: Zeničani

Post by phillie »

To ti vidi s njim.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#33118 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

https://www.zenit.ba/topovskim-pucnjem- ... bByihxgmbM

Idealno mjesto za jedan fin vidikovac sa klupama itd kao na zutoj tabiji u Sa..
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33119 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Mogli su vala i urediti to mjesto kada je već gradsko.
Malo betona, dvije klupice jer će biti raje koja će dolaziti gledati taj top
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#33120 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Throttle wrote:Oko pola 11 prolazim ispod nadvoznjaka kod skretanja za Lukovo polje, 3-4 patrole pod rotacijama i izmedju njih neko auto, cini mi se alfa 145/146. Nisam vidio drugo auto a i preozbiljno mi za udes :roll: Jedino da nije pjesaka pokosio al opet mislim da je nesto drugo u pitanju
https://www.072info.com/zenica-uhapseno ... RvoMGNM9j0
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33121 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Nivelacija wrote:https://www.zenit.ba/topovskim-pucnjem- ... bByihxgmbM

Idealno mjesto za jedan fin vidikovac sa klupama itd kao na zutoj tabiji u Sa..
Seljakluk i primitivizam.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#33122 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Top “Sultan Mehmed Fatih”... :lol:
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#33123 Re: Zeničani

Post by Distortion »

BlackCaviar wrote:A poredim Njamnjam s Milkijem i Zutim kutkom jer su bas palacinkarnice i specijalizirane su za to, slican su fazon. Ova ostala mjesta gdje se mogu pojesti ne ubrajam u to jer im to nije glavna djelatnost.

Iz ovoga se vidi da veoma studiozno posmatram palacinke :D
Jeo sam palacinke u Milkiju u SCC-u (4 KM cini mi se, ili 4,50 KM) i naravno u Palacinkarnici Njam Njam za istu cijenu. Milkijev palacinak veci i sadrzajniji u odnosu na Njam Njam.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#33124 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Nisam još nikad jeo palačinke u njamnjam, ima li još gdje kod nas da se mogu dobri palačinci izjest :?:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#33125 Re: Zeničani

Post by Tempo »

phillie wrote:To ti vidi s njim.
pa evo, pokusavam, ali si se sam umjesao.

stvar je u tome da se radi o zivim ljudima, nesretnicima koji su pobjegli od zla ili su u potrazi za boljim zivotom, gladnim, bez smjestaja i zadnja stvar koja im je potrebna su neobavjesteni fasisti koji ce ih prokazivati i pozivati na njihov linc. umjesto toga, svi im trebamo pomoci. bilo kako. i drzava naravno, sistemskim rjesenjima, organizovanom ishranom i smjestajem prije svega, dok ne krenu dalje ka svom cilju.
nisam vjernik, ali mi upada u oci da se radi o muslimanima, da je prvi dan ramazana, i da ih ne vidimo kao unesrecene ljude kojima treba sve, kao sto je i nama trebalo sve onih godina kad nismo ni sanjali u kakva govna cemo se pretvoriti.
Post Reply