Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to
Not My Idea wrote:Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to
Not My Idea wrote:Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to
Not My Idea wrote:Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to
Ja i? Eto ja sam rodjeni zenicani, pa nemam nista protiv ljudi koji se dosele. Jesil se ikad zapitao da i jesmo tu gdje jesmo (BiH mislim) jer smo zatvoreno drustvo?
I ja sam rodjeni Zenicanin, ali ono bas mislim da su moji predaci bas sa ovih prostora...Ali nije to toliko ni bitno, jer mi zaista ne smeta kada neko dodje u moj grad da radi, obezbijedi sebi egzistenciju i zivi, sve dok naravno prihvata obicaje i kulturu zivljenja u gradu i postuje one "starije" sugradjane i obicaje vezane za neko podneblje.
Problem nastaje kada se donese "kultura", sto i nije neobicno jer svi mi imamo neke svoje obicaje, ali se uporno i godinama i tako tvrdoglavo natura to nesto sredini i ljudima u koju se doselilo da jednostavno postane odbojno...
Ne mogu ja odseliti u Hamburg i ponasati se kao pravi Zenicanin i nastojati da svi oko mene to, ne samo tolerisu, nego i prihvate kao nesto svoje...
Ako razumijete sta hocu da kazem...
A Zenica je uvijek bila grad u koju se doseljavalo i "rintalo"...
jah eto, citava Bosna se sjeba da doseli u Zenicu
prica vam je kao da je to samo slucaj sa Zenicom.
u svaki grad u Bosni doseljavaju ljudi sa okolnih sela, manjih neperspektivnih gradova-iz ovog ili onog razloga.
jeste, tacno je da ima onih koji se nikad nece civilizovat ali ima i onih kojima su cukundede tu oduvijek pa su vece seljacine od ovih prvih.
o cemu vi pricate?
prica vam je na nivou osnovne skole ( maksimalno srednje), gdje je vrhunac shukanja reci nekom da nije iz carsije.
Ma to je nas mentalitet. Zalimo se na Nijemce, Dance, Austrijance, Svedjane, Francuze, Slovence i ostale kojima smo "sljam", "Balkanci" i "jeftina radna snaga" a mi sami mrzimo seljake, Sandzaklije, Babince, Kakanjce, Visocake, Maglajlije, Sarajlije, Tesnjake, Arape, vehabije i koga sve vec ne koji se "trebaju vratiti tamo odakle su i dosli".
Not My Idea wrote:tako je mene jedan u srednjoj, kao argument u svadji, pitao- Znas ti odakle sam ja?
kontam sta mu je, jbte..rekoh-ne znam kaze-iz lamele!
da nisam ja bio taj
al ti si gimnazijalka koliko sam upratio,tako da se nisi mogla svadjat sa mnom...mozda da mi natuknes o kome se radi,mozda mi je ko iz ekipe
btw ja sam sebi uveo jedno pravilo,kad mi se neko pozove na geografsko porijeklo prekrizim ga za sva vremena
valjda sto sam iz zenicke metropole otisao u jednu drugu malo vecu ( cca 16 miliona stanovnika ) i vidio koliko je pojam "iz po centra,s pischa ili iz sherbinog sokaka" komichan
Not My Idea wrote:jah eto, citava Bosna se sjeba da doseli u Zenicu
prica vam je kao da je to samo slucaj sa Zenicom.
u svaki grad u Bosni doseljavaju ljudi sa okolnih sela, manjih neperspektivnih gradova-iz ovog ili onog razloga.
jeste, tacno je da ima onih koji se nikad nece civilizovat ali ima i onih kojima su cukundede tu oduvijek pa su vece seljacine od ovih prvih.
o cemu vi pricate?
prica vam je na nivou osnovne skole ( maksimalno srednje), gdje je vrhunac shukanja reci nekom da nije iz carsije.
i de me sad pitajte odakle sam to ja sljegla
@Bobi, ko ti je kriv sto citas svasta
@dert,
Pa ja bas i nisam to tako mislio...
Ne znam za ostale gradove, ali konkretno govorim za Ze...
Ovo trece boldirano... o cemu ti pricas?
I kakve veze ima odakle je ko sve dok je normalan?
Jel to neko ima kompleks?
Sve dok se neko ponasa u nekim normama civilizacijski prihvacenog (citaj normalno) nema veze, barem za mene, odakle je dosao...Ali ako misli da cu ja prihvatiti njegovo/njeno primitivno ponasanje i ophodjenje...NE.
Eborg wrote:Ma to je nas mentalitet. Zalimo se na Nijemce, Dance, Austrijance, Svedjane, Francuze, Slovence i ostale kojima smo "sljam", "Balkanci" i "jeftina radna snaga" a mi sami mrzimo seljake, Sandzaklije, Babince, Kakanjce, Visocake, Maglajlije, Sarajlije, Tesnjake, Arape, vehabije i koga sve vec ne koji se "trebaju vratiti tamo odakle su i dosli".
Ne svi, ali sve dok meni u mome gradu neko tvrdi da "hrani citav Ze-Do kanton", da "hrani Zenicu", da hrace i pljuje po ulici, da me uci kao treba nositi pantalone i ici ulicom, naravno da cu ja, takve, uputiti da idu u sredinu iz koje su dosli jer je to tamo normalno, a ne da to nametnu u sredinu u koju su dosli...
Koga je auto zgazilo u lukovom polju kod maxia? Krvi kazu haos..
I sta ono kopaju izmedju auto puta i ceste ispod klopca.. do mareda gore.. polazu neke kablove tuzlanska i sarajevska firma.. da hoce rasvjetu.. ulaz bi bio odlican do radakova..
izvini, o kojoj ti rasvjeti pricas?
tacnije, gdje je to nema?
mnogo stvari ovom gradu fali i mnoge stvari bi trebale bit prioriteti, ali rasvjeta tj ulazi u grad nisu jedna od tih stvari.
imamo najljepse ulaze. siroko, bez guzve, s odgovarajucom rasvjetom.
ne znam gdje je problem.