Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3301 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to :)


al sam i objasnila alal mi vjera :-)
User avatar
cobe_fks
Posts: 321
Joined: 30/07/2013 01:09

#3302 Re: Zeničani

Post by cobe_fks »

Not My Idea wrote:Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to :)


al sam i objasnila alal mi vjera :-)
Hvala puno. Mnogo je jasnije. Snaci cu se :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3303 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Gdje se nalazi zatvoreni bazen u Zenici?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65952
Joined: 03/08/2010 19:04

#3304 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ljuspica wrote:Gdje se nalazi zatvoreni bazen u Zenici?


u industrijskoj školi,u novoj zenici
fiko halimic
Posts: 78
Joined: 27/10/2012 23:03

#3305 Re: Zeničani

Post by fiko halimic »

ljuspica wrote:Gdje se nalazi zatvoreni bazen u Zenici?

odakle si ti, matere ti?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3306 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

:mrgreen:

ljuspice, znas li gdje je industrijska skola?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3307 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

Saznala sam gdje je, hvala :)

p.s. Fiko, zasto pitas? Nisam iz Ze,ali tu zivim. Jel' smeta sto pitam gdje se sta nalazi?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#3308 Re: Zeničani

Post by jefferson »

fiko halimic wrote:
ljuspica wrote:Gdje se nalazi zatvoreni bazen u Zenici?

odakle si ti, matere ti?
To se u Zenicu niko ne moze doseliti?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3309 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Not My Idea wrote:Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to :)


al sam i objasnila alal mi vjera :-)
Jesi vala..meni se zamantalo citajuci ... :lol:
fiko halimic
Posts: 78
Joined: 27/10/2012 23:03

#3310 Re: Zeničani

Post by fiko halimic »

jefferson wrote:
fiko halimic wrote:
ljuspica wrote:Gdje se nalazi zatvoreni bazen u Zenici?

odakle si ti, matere ti?
To se u Zenicu niko ne moze doseliti?

u zenicu su se svi doselili.
dert
Posts: 6569
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#3311 Re: Zeničani

Post by dert »

Not My Idea wrote:Jeste
vako: kad dodjes na autobusku stanicu, vidjet ces benzinsku pumpu. e tim putem pored pumpe (i pored Bosne) ces krenut, proci ces nadvoznjak. put skrece lijevo i drzi se njega. Kranjceviceva ce tebi doci s lijeve strane. idi nekih 150 metara, kada ces vidjeti (nakon zgrada) jednu kucu. e napram te kuce- u zgradi je to sto ti treba.
barem se meni cini da je to to :)


al sam i objasnila alal mi vjera :-)

k'o prava profesorica :-D ...mor'o sam :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#3312 Re: Zeničani

Post by jefferson »

To se u Zenicu niko ne moze doseliti?
u zenicu su se svi doselili.
Ja i? Eto ja sam rodjeni zenicani, pa nemam nista protiv ljudi koji se dosele. Jesil se ikad zapitao da i jesmo tu gdje jesmo (BiH mislim) jer smo zatvoreno drustvo?
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#3313 Re: Zeničani

Post by belfy »

mah, fiko malogradjanin. ko da je prvi... ne zamjerite mu odmah - postace gori. :)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#3314 Re: Zeničani

Post by Norm »

I ja sam rodjeni Zenicanin, ali ono bas mislim da su moji predaci bas sa ovih prostora...Ali nije to toliko ni bitno, jer mi zaista ne smeta kada neko dodje u moj grad da radi, obezbijedi sebi egzistenciju i zivi, sve dok naravno prihvata obicaje i kulturu zivljenja u gradu i postuje one "starije" sugradjane i obicaje vezane za neko podneblje.
Problem nastaje kada se donese "kultura", sto i nije neobicno jer svi mi imamo neke svoje obicaje, ali se uporno i godinama i tako tvrdoglavo natura to nesto sredini i ljudima u koju se doselilo da jednostavno postane odbojno...
Ne mogu ja odseliti u Hamburg i ponasati se kao pravi Zenicanin i nastojati da svi oko mene to, ne samo tolerisu, nego i prihvate kao nesto svoje...
Ako razumijete sta hocu da kazem...
A Zenica je uvijek bila grad u koju se doseljavalo i "rintalo"...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3315 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

jah eto, citava Bosna se sjeba da doseli u Zenicu
prica vam je kao da je to samo slucaj sa Zenicom.
u svaki grad u Bosni doseljavaju ljudi sa okolnih sela, manjih neperspektivnih gradova-iz ovog ili onog razloga.

jeste, tacno je da ima onih koji se nikad nece civilizovat ali ima i onih kojima su cukundede tu oduvijek pa su vece seljacine od ovih prvih.
o cemu vi pricate?
prica vam je na nivou osnovne skole ( maksimalno srednje), gdje je vrhunac shukanja reci nekom da nije iz carsije.

i de me sad pitajte odakle sam to ja sljegla :mrgreen:



@Bobi, ko ti je kriv sto citas svasta :razz:
@dert, :kiss:
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3316 Re: Zeničani

Post by Eborg »

Ma to je nas mentalitet. Zalimo se na Nijemce, Dance, Austrijance, Svedjane, Francuze, Slovence i ostale kojima smo "sljam", "Balkanci" i "jeftina radna snaga" a mi sami mrzimo seljake, Sandzaklije, Babince, Kakanjce, Visocake, Maglajlije, Sarajlije, Tesnjake, Arape, vehabije i koga sve vec ne koji se "trebaju vratiti tamo odakle su i dosli".
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3317 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

tako je mene jedan u srednjoj, kao argument u svadji, pitao- Znas ti odakle sam ja?
kontam sta mu je, jbte..rekoh-ne znam :?
kaze-iz lamele!


:lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3318 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Not My Idea wrote:tako je mene jedan u srednjoj, kao argument u svadji, pitao- Znas ti odakle sam ja?
kontam sta mu je, jbte..rekoh-ne znam :?
kaze-iz lamele!


:lol:
da nisam ja bio taj :? :D
al ti si gimnazijalka koliko sam upratio,tako da se nisi mogla svadjat sa mnom...mozda da mi natuknes o kome se radi,mozda mi je ko iz ekipe :D
btw ja sam sebi uveo jedno pravilo,kad mi se neko pozove na geografsko porijeklo prekrizim ga za sva vremena
valjda sto sam iz zenicke metropole otisao u jednu drugu malo vecu ( cca 16 miliona stanovnika :D ) i vidio koliko je pojam "iz po centra,s pischa ili iz sherbinog sokaka" komichan
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#3319 Re: Zeničani

Post by Norm »

Not My Idea wrote:jah eto, citava Bosna se sjeba da doseli u Zenicu
prica vam je kao da je to samo slucaj sa Zenicom.
u svaki grad u Bosni doseljavaju ljudi sa okolnih sela, manjih neperspektivnih gradova-iz ovog ili onog razloga.

jeste, tacno je da ima onih koji se nikad nece civilizovat ali ima i onih kojima su cukundede tu oduvijek pa su vece seljacine od ovih prvih.
o cemu vi pricate?

prica vam je na nivou osnovne skole ( maksimalno srednje), gdje je vrhunac shukanja reci nekom da nije iz carsije.

i de me sad pitajte odakle sam to ja sljegla :mrgreen:



@Bobi, ko ti je kriv sto citas svasta :razz:
@dert, :kiss:
Pa ja bas i nisam to tako mislio...
Ne znam za ostale gradove, ali konkretno govorim za Ze...
Ovo trece boldirano... :? o cemu ti pricas?
I kakve veze ima odakle je ko sve dok je normalan?
Jel to neko ima kompleks?
Sve dok se neko ponasa u nekim normama civilizacijski prihvacenog (citaj normalno) nema veze, barem za mene, odakle je dosao...Ali ako misli da cu ja prihvatiti njegovo/njeno primitivno ponasanje i ophodjenje...NE.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#3320 Re: Zeničani

Post by Norm »

Eborg wrote:Ma to je nas mentalitet. Zalimo se na Nijemce, Dance, Austrijance, Svedjane, Francuze, Slovence i ostale kojima smo "sljam", "Balkanci" i "jeftina radna snaga" a mi sami mrzimo seljake, Sandzaklije, Babince, Kakanjce, Visocake, Maglajlije, Sarajlije, Tesnjake, Arape, vehabije i koga sve vec ne koji se "trebaju vratiti tamo odakle su i dosli".
Ne svi, ali sve dok meni u mome gradu neko tvrdi da "hrani citav Ze-Do kanton", da "hrani Zenicu", da hrace i pljuje po ulici, da me uci kao treba nositi pantalone i ici ulicom, naravno da cu ja, takve, uputiti da idu u sredinu iz koje su dosli jer je to tamo normalno, a ne da to nametnu u sredinu u koju su dosli...
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#3321 Re: Zeničani

Post by Djubre_ »

Koga je auto zgazilo u lukovom polju kod maxia? Krvi kazu haos..

I sta ono kopaju izmedju auto puta i ceste ispod klopca.. do mareda gore.. polazu neke kablove tuzlanska i sarajevska firma.. da hoce rasvjetu.. ulaz bi bio odlican do radakova..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3322 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

ja sam cula da vode struju do naplatnih kucica, a koliko je to tacno- ne znam
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#3323 Re: Zeničani

Post by Djubre_ »

I ja sam to pomislio odmah. Moguce je.. to je najvaznije.. jebo rasvjetu! Pu

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3324 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

izvini, o kojoj ti rasvjeti pricas?
tacnije, gdje je to nema?

mnogo stvari ovom gradu fali i mnoge stvari bi trebale bit prioriteti, ali rasvjeta tj ulazi u grad nisu jedna od tih stvari.
imamo najljepse ulaze. siroko, bez guzve, s odgovarajucom rasvjetom.
ne znam gdje je problem.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#3325 Re: Zeničani

Post by kritichar »

Uskoro će sunce i Zenicu obasjati :mrgreen:
Post Reply