X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#3301 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

Partizzanka wrote:dobro drugovi i drugarice ko je na kraju od djevojaka prosao dalje?

i kada je iduca emisija tj kristina i tonci?
Kristina ti je bila prosle godine. Mislis Aleksandra i Tonci.

Nedjelja u 20 na RTL, 21 na Prvoj i valjda na FTV i RTRS.

Prosla Magdalena, Iva Curic i ona mislim da je makedonka sto je imala upalu pluca. Nesjecam se kako se zvala.
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3302 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

Malo sam pogledao, većinom na YT i ne mogu reći da me je neko "oborio s nogu". Bilo je par njih dobrih, ali u odnosu na prošlu sezonu dosta lošije. Čak su i ova druga takmičenja, posebno ZG imala bolje izvedbe pop numera i bolje vokale. Doduše, tamo se ne pjevaju strane numere, ali opet ima i dosta zahtijevnih domaćih.
Žiri mi je bolji nego lani samo zato jer nema Emine. Nešto je organski ne podnosim.
Tek počinju live emisije pa će vjerovatno biti zanimljivije.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1602
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#3303 Re: X FACTOR Adria

Post by astala_vistala »

Ne volim ja ovo,fora svih ovih Show emisija jeste da se pronađu anonimni talenti ! a ne da se prijavljuju profesionalni pjevaci koji vec imaju svoje karijere,ili tipa na grand i pink u vezi narodne muzike,pa oni ljudi vecinom imaju svoje velike karijere i uveiko pjevaju po klubovima i kafanama.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3304 Re: X FACTOR Adria

Post by phillie »

Ih, ko da Susan Doyle nije negdje u kafani pjevala :D :D :D
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3305 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

astala_vistala wrote:Ne volim ja ovo,fora svih ovih Show emisija jeste da se pronađu anonimni talenti ! a ne da se prijavljuju profesionalni pjevaci koji vec imaju svoje karijere,ili tipa na grand i pink u vezi narodne muzike,pa oni ljudi vecinom imaju svoje velike karijere i uveiko pjevaju po klubovima i kafanama.
Ne bi baš moglo reći da neko ima veliku karijeru ako pjeva po kafanama, klubovima, svadbama i ostalim feštama. Takvih koji to rade ima mali milion u regionu jer ima masa tih klubova i kafana u kojima nastupaju za par stotina evra (i manje). Oni ovakva takmičenja vide kao vid promocije koji će im donijeti bolje tezge i honorar. Ako uspiju da snime neku pjesmu i sl. još bolje. Primjetit će ih možda neko iz neke produkcije i onda mogu gurati karijeru dalje.
Ne mislim da su oni u nekoj prednosti u odnosu na klince koji ne nastupaju. Naravno da iskustvo pomaže, ali pjevati u klubu ili svadbi je jedno, a nastupiti pred žirijem koji čuje svaki falš je drugo.
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#3306 Re: X FACTOR Adria

Post by le piaf »

Za ovu grupu stariji od 27 to su sve iskusni pjevaci. Meni je ovaj NIkola Marjanovic najjaci, ali malo ga proguglam i voila, frajer ima solidnu karijeru:

https://www.youtube.com/watch?v=HKdJ-Ul1E3M

https://www.youtube.com/watch?v=Ss0OycH ... e=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=uhc6Xx36VDE


Zasto je ovo ok, a Amelu se to zamjera?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3307 Re: X FACTOR Adria

Post by phillie »

Isto je to kao i Amel...To sto se ovaj ne spominje je zato sto raja ne zna za njega ko je i sta je.
Problem je u principu samog odabira i kriterija ko se moze prijaviti na audiciju, a mozda je i problem sto smo mi zamislili da ovaj show postoji da bi dao neku "cinderella story", dakle totalnim anonimusima sa izvrsnim glasovnim mogucnostima da probaju zivjeti svoj san. Ko ce sutra zabraniti Puski da se prijavi, jer "ce mu to pomoci oko angazmana, jer Bosna je malo trziste". a covjek da ne kazem, prosao kuku i motiku u svom poslu ?
Dakle, nije problem u Amelu, problem je u organizatorima koji su dopustili koliko toliko afirmisanim pjevacima da se prijavljuju...
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#3308 Re: X FACTOR Adria

Post by ćiribiribela »

Kaze Maid da ce se opet prijaviti. :D :D
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#3309 Re: X FACTOR Adria

Post by cLo »

Ova sezona bi se mogla i preskočit
User avatar
J.P.Montoya
Posts: 965
Joined: 23/04/2003 00:00
Contact:

#3310 Re: X FACTOR Adria

Post by J.P.Montoya »

a ljudi ne budite naivni....i maida i amela ove godine su zvali iz produkcije da se prijave....sve je to dio show bussinesa
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#3311 Re: X FACTOR Adria

Post by kritichar »

svako bi pjevao, neće niko da radi
ako imaš dobar glas ne znači da moraš biti pjevač
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#3312 Re: X FACTOR Adria

Post by cLo »

kritichar wrote:svako bi pjevao, neće niko da radi
ako imaš dobar glas ne znači da moraš biti pjevač
plakanje je što od njih lupam 3000 koji se prijave 5 zna pjevat :D
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3313 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

cLo wrote:
kritichar wrote:svako bi pjevao, neće niko da radi
ako imaš dobar glas ne znači da moraš biti pjevač
plakanje je što od njih lupam 3000 koji se prijave 5 zna pjevat :D
A tu ti ga je negdje odnos. Mislim da je to najviše do sredine. Svi oko tebe ti govore kako si super, a niko neće (ili ne zna) da ti pošteno kaže da se batališ toga. I onda dođu na nekakvu audiciju gdje im se sruše snovi. Takve osobe kad ih pitaš kako bi ocjenili svoje pjevanje obično kažu 9-10.
Sa druge strane imaš one (naravno dosta rijeđe) koji su pravi talenti, a da to ni sami ne znaju. Oni kad ih pitaš da ocjene sebe obično kažu 3-5, a objektivno razbijaju.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#3314 Re: X FACTOR Adria

Post by cLo »

dragan.s wrote:
ja sam došla do 3. i ne mogu dalje :| neugodno mi gledat kako se provaljuju
kako neki ljudi nemaju predstavu o sebi :?
ovo je strašno :cry:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3315 Re: X FACTOR Adria

Post by JanuaryJones »

cLo wrote:
dragan.s wrote:
ja sam došla do 3. i ne mogu dalje :| neugodno mi gledat kako se provaljuju
kako neki ljudi nemaju predstavu o sebi :?
ovo je strašno :cry:
Suze su me zalile :lol: :lol: :lol: o mati mila. Najjači su dvojka i trojka. Vrh!
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#3316 Re: X FACTOR Adria

Post by MTV »

Tonci bre :sad:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3317 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

Pa prođoše li naši ?!

Majko mila kakva morbidna odluka... Ona familija je :lol: A benda i pederluka... :shock:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3318 Re: X FACTOR Adria

Post by azurna_obala »

Ma ove grupe su totalno bezveze, ne znam ni što će im uopšte ta varijanta....
Tarik i Adnan nisu bili ništa posebno, ali familija je definitvno nije za prolaz.
A šta bi uopšte kasnije Adnan i Tarik mogli... ispali bi među prvima u sljedećem krugu.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#3319 Re: X FACTOR Adria

Post by cLo »

Familija je: uzmi ubi pa se pištolj :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3320 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

azurna_obala wrote:Ma ove grupe su totalno bezveze, ne znam ni što će im uopšte ta varijanta....
Tarik i Adnan nisu bili ništa posebno, ali familija je definitvno nije za prolaz.
A šta bi uopšte kasnije Adnan i Tarik mogli... ispali bi među prvima u sljedećem krugu.
Nije istina. Glasa publika, a momci su jako simpatični i zabavni, i svi bi glasali za njih.
Još kad im dodaš sve uslove, scenu, tehnologiju, bili bi - vrh.

Al' nek je prošla ova karikatura od Kelly Familya, i gej-bend koji cmizdri pred kamerama.

Gora ja budala što se ikako nerviram. Uništavanje mladih talenata od strane mediokriteta i budala je na ovim prostorima konstanta.

I da... Ovo je sve napravljeno da bi se mobilisali Bosanci da glasaju.. Pa misle oni da mi ne vidimo da su u svakoj grupi proporcionalno zastupljene sve nacionalne skupine.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3321 Re: X FACTOR Adria

Post by azurna_obala »

It_is_a_Leclerc wrote:
azurna_obala wrote:Ma ove grupe su totalno bezveze, ne znam ni što će im uopšte ta varijanta....
Tarik i Adnan nisu bili ništa posebno, ali familija je definitvno nije za prolaz.
A šta bi uopšte kasnije Adnan i Tarik mogli... ispali bi među prvima u sljedećem krugu.
Nije istina. Glasa publika, a momci su jako simpatični i zabavni, i svi bi glasali za njih.
Još kad im dodaš sve uslove, scenu, tehnologiju, bili bi - vrh.

Al' nek je prošla ova karikatura od Kelly Familya, i gej-bend koji cmizdri pred kamerama.

Gora ja budala što se ikako nerviram. Uništavanje mladih talenata od strane mediokriteta i budala je na ovim prostorima konstanta.

I da... Ovo je sve napravljeno da bi se mobilisali Bosanci da glasaju.. Pa misle oni da mi ne vidimo da su u svakoj grupi proporcionalno zastupljene sve nacionalne skupine.
to što mi imamo različita mišljenja, ne znači da je moje manje istinito od tvog :wink:
nije sporno da oni nisu simpatični i zabavni, samo koliko bi ih to proguralo kasnije!?
Moje mišljenje je da nisu toliko dobri da bi ''razvalili'' ovdje....ali to je samo moje mišljenje....

i jbg, uvijek Bosanci neke ovce....pa nemojte glasati i tačka. :D :run:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3322 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

https://www.facebook.com/SamsungBosnaiH ... e_internal

Ko hoće da glasa za naše...

Samo meni ovo još ne radi.. Ne znam za vas ?!
SukiJr
Posts: 136
Joined: 23/04/2015 17:04
Location: Tuzla

#3323 Re: X FACTOR Adria

Post by SukiJr »

Ma Tonci je ovdje zelio pokazati da je on nekakav glavni dickhead i da on ima m... da srusi i neke od glavnih favorita a oni to u njegovoj grupi sigurni i jesu.

Bezuvezu je coek :?
User avatar
daky585
Posts: 876
Joined: 07/06/2014 01:50

#3324 Re: X FACTOR Adria

Post by daky585 »

Ako je neko u mogućnosti neka uporedi razliku u kvalitetu slike na Prvoj i RTRS sa jedne i FTV sa druge strane. :lol: :lol:
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#3325 Re: X FACTOR Adria

Post by dragan.s »

daky585 wrote:Ako je neko u mogućnosti neka uporedi razliku u kvalitetu slike na Prvoj i RTRS sa jedne i FTV sa druge strane. :lol: :lol:
Nemam Prvu, a slika na RTRS-u je za klasu bolja od one na FTV. Zbilja mi nije jasno šta ovi na FTV rade sa ovom slikom? Ili imaju tehniku iz prošlog vijeka?
Post Reply