Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#3301 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Kofer »

agent_001 wrote:
quarterback wrote:
marakes wrote:u subotu stigao sat narucen pocetkom aprila, te par sitnih stvarcica narucenih pocetkom maja....za nepovjerovat!
fakat si rekorder, ja davno otvorio caseove na paypalu...
na kraju mozda bude i jare i pare ... (samo sto sam ja :-) pa na kraju uvijek platim i ono sto mi dodje sa sedmicama zakasnjenja, osim ako je naruceno iz DXa :evil: ) :lol:
Meni je jedan sat došo' nakom 6mjeseci :D i čak sam se žalio al mailom prodavcu pa mi kao drugi poslo' i et'

Može li malo pojašnjenje kako idu ti caseovi, za ubuduće ako zatreba (netrebalo)?

Pola godine čekao i došlo?!Nemogu vjerovat!44 dana čekaj i otvori slučaj.:o
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#3302 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by agent_001 »

Jbg halalio ja bio, zaboravio, a zelen u odnosima sa ebay hoštaplerima
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3303 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

ne cekaj 44 dana nego malo manje jer je pozeljno da sa sellerom razmjenis kontakt tipa nije mi doslo, majke mi ja sam poslao i onda otvoris case
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#3304 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Kofer »

Može li se izgubiti pošiljka ako ima tn?Jeli se to ikome događalo?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3305 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

agent_001 wrote:Ma imam neke cvikere za tušnuti, pa kontam da ih ebayom tušnem pa da vidim jeli neko imao iskustva sa slanjem pošiljke..
Može, idu pošiljke, ja sam prodao memoriju za laptop i jedan S3. Kod uređaja sa baterijom vodite računa da se baterije ne mogu slati, osalo sve OK. Lično smatram da je prodaja preko e bay-a iz BiH mučna, puno zezancije za malo para. Jedino ako imate neke super jeftine artikle više stotina ili hiljada komada k'o Kinezi onda se isplati.
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#3306 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Kofer »

KvaziExpert wrote:
Kofer wrote:Može li se izgubiti pošiljka ako ima tn?Jeli se to ikome događalo?
Dešava se, ali onda pošta odgovara za deklarisanu vrijednost. Tako je bilo u ovoj situaciji u mom prethodnom postu.
U ovom slučaju je paket ipak stigao, ali nekad ne stigne. Tebe eBay štiti bez obzira da li imaš tn
OK.A ova pošiljka pod tn:http://www.17track.net/en/result/post.s ... 31753981CN

Zna li se gdje jer ja nimalo ne kontam gdje je?
agent_001
Posts: 1117
Joined: 09/08/2010 00:32

#3307 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by agent_001 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
agent_001 wrote:Ma imam neke cvikere za tušnuti, pa kontam da ih ebayom tušnem pa da vidim jeli neko imao iskustva sa slanjem pošiljke..
Može, idu pošiljke, ja sam prodao memoriju za laptop i jedan S3. Kod uređaja sa baterijom vodite računa da se baterije ne mogu slati, osalo sve OK. Lično smatram da je prodaja preko e bay-a iz BiH mučna, puno zezancije za malo para. Jedino ako imate neke super jeftine artikle više stotina ili hiljada komada k'o Kinezi onda se isplati.
Kao si onda uputio taj S3? I jeli taj cjenovnik pošte fiksan, da nepostavim cjenu shipinga jednu a ono bude duplo?!
ForeverStrong
Posts: 25
Joined: 07/05/2013 08:33

#3308 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ForeverStrong »

Koliko se odprilike ceka kad paket stigne na carinu da ga prebace do poste u mom gradu?

pise da je stigao na carinu jos 24 jula.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3309 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

ForeverStrong wrote:Koliko se odprilike ceka kad paket stigne na carinu da ga prebace do poste u mom gradu?

pise da je stigao na carinu jos 24 jula.
Zovi ih odmah danas :) Nesto nije ok! nemo jda cekas jos jer ce ti vratiti paket posiljaocu!
ForeverStrong
Posts: 25
Joined: 07/05/2013 08:33

#3310 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ForeverStrong »

un1ted wrote:
ForeverStrong wrote:Koliko se odprilike ceka kad paket stigne na carinu da ga prebace do poste u mom gradu?

pise da je stigao na carinu jos 24 jula.
Zovi ih odmah danas :) Nesto nije ok! nemo jda cekas jos jer ce ti vratiti paket posiljaocu!
koga da zovem, ozbiljno nije mi do zajebancije, u pitanju su lijekovi??
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#3311 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Kofer »

Kada dođe može li se faksom poslati paypal račun na njihov? :-)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3312 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

KvaziExpert wrote:Moze faks, a moze i mail
Kakav mail !? Prvi put cujem za to a imao sam podsota isksutva s njima :)
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#3313 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by pathyeshme »

un1ted wrote:
KvaziExpert wrote:Moze faks, a moze i mail
Kakav mail !? Prvi put cujem za to a imao sam podsota isksutva s njima :)
Ja sam slao emailom jednom. Dakle, može.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#3314 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

Procepilo naruceno 22.07. danas doslo. Poslano je 23.07. dosla tacno za 7 dana.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3315 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

Nermin_BH wrote:Procepilo naruceno 22.07. danas doslo. Poslano je 23.07. dosla tacno za 7 dana.
Isto i kod mene, narucio nesto prije 35 dana došlo danas zajedno sa ovim što sam narucio prije 10 dana.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3316 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

stigao paket narucen 3.6. iz HK
:-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3317 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by respo »

eh da pitam je li iko zainteresovan za jednu uslugu koju bih naravno platio

zatvorio sam karticu u raifaizen banci pa nemam trenutno karticu za online (uglavnom zbog onog mjesecnog obracuna) pa bih pitao ima li ko zainteresovan da mi naruci to i ja placam bukvalno sve sto se treba platiti i nakon svih tih procedura i uslugu kupovine
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#3318 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by pathyeshme »

respo wrote:eh da pitam je li iko zainteresovan za jednu uslugu koju bih naravno platio

zatvorio sam karticu u raifaizen banci pa nemam trenutno karticu za online (uglavnom zbog onog mjesecnog obracuna) pa bih pitao ima li ko zainteresovan da mi naruci to i ja placam bukvalno sve sto se treba platiti i nakon svih tih procedura i uslugu kupovine
Evo ja ću ti.
Uplati mi na račun i biće ti kupljeno :D
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#3319 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Dady »

quarterback wrote:stigao paket narucen 3.6. iz HK
:-)
I meni danas naručen i poslan 24.5 :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3320 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by sema911s »

respo wrote:eh da pitam je li iko zainteresovan za jednu uslugu koju bih naravno platio

zatvorio sam karticu u raifaizen banci pa nemam trenutno karticu za online (uglavnom zbog onog mjesecnog obracuna) pa bih pitao ima li ko zainteresovan da mi naruci to i ja placam bukvalno sve sto se treba platiti i nakon svih tih procedura i uslugu kupovine
ako ti ne uspije neko drugi narucit svrati o mene u radnju envera sehovica 54 radim od 08-18:30 il ako hoces broj telefunkena pa da se zdogovorimo
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3321 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by respo »

envera sehovica pa u toj ulici i ja radim :D

svratim mozda danas

i koga da trazim semu? :D
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#3322 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Kofer »

Meni sat iz Kine stigao za 10 dana!Nevjerovatno brzo!
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#3323 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by shandrprcSA »

Kofer wrote:Meni sat iz Kine stigao za 10 dana!Nevjerovatno brzo!
23.07. si narucio?
User avatar
Kofer
Posts: 433
Joined: 26/07/2013 13:02
Location: Njemačka

#3324 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Kofer »

shandrprcSA wrote:
Kofer wrote:Meni sat iz Kine stigao za 10 dana!Nevjerovatno brzo!
23.07. si narucio?
da
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#3325 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by una_bo »

Sale date: 07/23/13

naručila prijateljici zaštitu za display, stigla 29.7. vidim da je pošta Hong Kong.

stvarno brzinom svjetlosti, kad bi sve stvari tako brzo dolazile..
Post Reply