FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3301 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Lajavikrelac wrote:Mislim da zamajac ima model od 150 KS, a turbina od beMzinca je druga priča od dizela.
Sto ne znaci da se ne moze pokvariti ;-)
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3302 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Domaci izdajnik »

Sve se može pokvariti ;-) samo ta benzinska se može srediti u BL, dizelska u Užicu. Plus razlika u cijeni.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3303 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Lajavikrelac wrote:Mislim da zamajac ima model od 150 KS, a turbina od beMzinca je druga priča od dizela.
T-Jet sa 120 i 150 KS imaju plivajuci.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3304 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

_BataZiv_0809 wrote:
Je li to Bunjo uzeo zastupnistvo i za FCA?
Samo prodaju, zastupnistvo za FBiH i dalje drzi ACM.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3305 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Domaci izdajnik »

E :? to vidiš nisam znao....znam da za Peugeot 307 i Stilo ima zamjenski set sa krutim zamajcem, malo tvrđe šaltanje ali više nego duplo jeftiniji, e da li prave za novi Bravo vidjeću.... :ginisovac:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3307 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

ElRe wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Je li to Bunjo uzeo zastupnistvo i za FCA?
Samo prodaju, zastupnistvo za FBiH i dalje drzi ACM.
Ne kontam bas razliku. Bunjo nije ovlastena Fijatova fransiza ali tusi ta auta?

P.S. Sto su ovo logotipe poskidali na ovom salonu na Ch.Vili?
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3308 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

_BataZiv_0809 wrote: Ne kontam bas razliku. Bunjo nije ovlastena Fijatova fransiza ali tusi ta auta?

P.S. Sto su ovo logotipe poskidali na ovom salonu na Ch.Vili?
Bunjo prodaje FCA vozila koja mu isporuci ACM, tj sve ide preko ACMa.
ACI je opet firma koja je povezana sa Market Autom iz Laktaša i htjeli su da prodaju FCA vozila na podruciju FBiH. Medjutim za FBiH "ekskluzivu" ima ACM i ostao im je samo Iveco.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3309 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Danas su me zvali da dodjem na voznju novog Tipa,ali sam bio na putu i rekao da ne mogu,uz dogovor da se cujemo u ponedjeljak pa da dogovorimo voznju za taj dan ili eventualno u utorak,tako kad bude voznja javim i dojmove.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3310 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Zvanična ilustracija karavanske verzije Tipa:

Image
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3311 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

Ja sam neki dan na fiat brava-i 1.6 16v mijenjao termostat...podskupa igračka
U motorexu je najjeftiniji i košta 80 KM plus ruke 30 i selne za crijeva 6

Eto čisto informativno ako koga zadesi,ja sam cijelu zimu vozio nezagrijano auto,ostao otvoren termostat a i grijanje je bilo nikakvo
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3312 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Danas dogovorio voznju Fiata Tipa za srijedu u 14h. 1.6 JTDm 120 konja u najacem Opening Edition Plus paketu opreme. Zamolio sam ih da auto uslikam i podijelim iskustva ovdje i odgovorili su pozitivno.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3313 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

A što ne bi, to im je džaba reklama... :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#3314 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Leon16v »

Hajd pa nam javi utiske :D
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3315 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by NediM17 »

johntra wrote:Zvanična ilustracija karavanske verzije Tipa:

Image
:shock: :thumbup:
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#3316 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Nabucco »

.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3317 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Tipo HB
Image
Image
Image

Tipo SW
Image
Image
Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3318 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Lijepo, nema šta...stražnji dio karavana, mada se vidi i na HB varijanti, miks KIA-e i Opel Astre J u karavanskoj varijanti...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3319 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Abarth 124 Spider
1.4 170 KS
Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#3320 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Leon16v »

mali_milojica wrote:Abarth 124 Spider
1.4 170 KS
Image
Jesi li provozao jucer onaj tipo ? :-D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3321 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Sutra u 14h dogovorio.
Evo i nazad slika
Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3322 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Ne sviđa mi se ova naoštrena i dvobojna kombinacija kod 124, nekako ta auta zamišljam kao malo staloženija u nekim pitomijim bojama. Ali sigurno ima dosta onih koji se ne slažu sa ovim.

Tipo mi je dobar, a ne sviđa mi se gornji dio centralne konzole oko radija. Nekako mi je tu bezidejno i ružno riješen prostor sa puno ravne na izgled jeftine plastike.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3323 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Fiat Tipo Hatchback 437 cm,420l prtljaznik motori 1.4 95ks 1.4 turbo 120ks(mogućnost plina) 1.3 mjtd 95ks i 1.6 mjtd 120ks.Početna cijena ne smije biti veća od 14.000 eura.
Fiat Tipo Estate(SW) 457 cm,520l prtljaznik motori isto ko i u Hatchback varijanti.Fiat karavan trebao imati cijenu od oko 16.000 eura u osnovnoj verziji, s 1.4 benzinskim 95 KS.(oni misle cijenu za svoje tržište)

Samo da se zna,da u ITA sedan ide od 14.5k €.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3324 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... id=1102358

jedan od komentara ispod:

Očekivao sam od TIPA puno više, bio mi je jedan od modlea koji su ulazili u uži izbor.
Pošto je cena dizela bezobrazno velika, 16000e, ali i ne prelazim puno km godišnje, probao sam 1.4 benzinca sa 95ks.
Definitivno ne, trom je i bučan, dok je kvalitet materijala za 12500e na niskm nivou i to je zaista jeftino.Opremljenost je ok ali zaista nije za taj novac.Da je u cenovnom rangu od nekih 10000e pa na vise, ok, ovako, slaba vajda što igraju na kartu "bogate" opremljenosti.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3325 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Ne znam šta ljudi očekuju od 1.4 atmosferca, da ide kao 2.0 TDI!?

A što se tiče Abartha 124 trebaju neku i više civilnu šemu boja...neće svako na track day.
Post Reply