Sto ne znaci da se ne moze pokvaritiLajavikrelac wrote:Mislim da zamajac ima model od 150 KS, a turbina od beMzinca je druga priča od dizela.
FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3301 Re: FIAT KONZUMENTI
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#3302 Re: FIAT KONZUMENTI
Sve se može pokvariti
samo ta benzinska se može srediti u BL, dizelska u Užicu. Plus razlika u cijeni.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3303 Re: FIAT KONZUMENTI
T-Jet sa 120 i 150 KS imaju plivajuci.Lajavikrelac wrote:Mislim da zamajac ima model od 150 KS, a turbina od beMzinca je druga priča od dizela.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3304 Re: FIAT KONZUMENTI
Samo prodaju, zastupnistvo za FBiH i dalje drzi ACM._BataZiv_0809 wrote:
Je li to Bunjo uzeo zastupnistvo i za FCA?
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#3305 Re: FIAT KONZUMENTI
E
to vidiš nisam znao....znam da za Peugeot 307 i Stilo ima zamjenski set sa krutim zamajcem, malo tvrđe šaltanje ali više nego duplo jeftiniji, e da li prave za novi Bravo vidjeću.... 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#3307 Re: FIAT KONZUMENTI
Ne kontam bas razliku. Bunjo nije ovlastena Fijatova fransiza ali tusi ta auta?ElRe wrote:Samo prodaju, zastupnistvo za FBiH i dalje drzi ACM._BataZiv_0809 wrote:
Je li to Bunjo uzeo zastupnistvo i za FCA?
P.S. Sto su ovo logotipe poskidali na ovom salonu na Ch.Vili?
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3308 Re: FIAT KONZUMENTI
Bunjo prodaje FCA vozila koja mu isporuci ACM, tj sve ide preko ACMa._BataZiv_0809 wrote: Ne kontam bas razliku. Bunjo nije ovlastena Fijatova fransiza ali tusi ta auta?
P.S. Sto su ovo logotipe poskidali na ovom salonu na Ch.Vili?
ACI je opet firma koja je povezana sa Market Autom iz Laktaša i htjeli su da prodaju FCA vozila na podruciju FBiH. Medjutim za FBiH "ekskluzivu" ima ACM i ostao im je samo Iveco.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3309 Re: FIAT KONZUMENTI
Danas su me zvali da dodjem na voznju novog Tipa,ali sam bio na putu i rekao da ne mogu,uz dogovor da se cujemo u ponedjeljak pa da dogovorimo voznju za taj dan ili eventualno u utorak,tako kad bude voznja javim i dojmove.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3310 Re: FIAT KONZUMENTI
Zvanična ilustracija karavanske verzije Tipa:


-
zippoo87
- Posts: 19655
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3311 Re: FIAT KONZUMENTI
Ja sam neki dan na fiat brava-i 1.6 16v mijenjao termostat...podskupa igračka
U motorexu je najjeftiniji i košta 80 KM plus ruke 30 i selne za crijeva 6
Eto čisto informativno ako koga zadesi,ja sam cijelu zimu vozio nezagrijano auto,ostao otvoren termostat a i grijanje je bilo nikakvo
U motorexu je najjeftiniji i košta 80 KM plus ruke 30 i selne za crijeva 6
Eto čisto informativno ako koga zadesi,ja sam cijelu zimu vozio nezagrijano auto,ostao otvoren termostat a i grijanje je bilo nikakvo
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3312 Re: FIAT KONZUMENTI
Danas dogovorio voznju Fiata Tipa za srijedu u 14h. 1.6 JTDm 120 konja u najacem Opening Edition Plus paketu opreme. Zamolio sam ih da auto uslikam i podijelim iskustva ovdje i odgovorili su pozitivno.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3313 Re: FIAT KONZUMENTI
A što ne bi, to im je džaba reklama... 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#3314 Re: FIAT KONZUMENTI
Hajd pa nam javi utiske 
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3315 Re: FIAT KONZUMENTI
johntra wrote:Zvanična ilustracija karavanske verzije Tipa:
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3317 Re: FIAT KONZUMENTI
Tipo HB



Tipo SW






Tipo SW



- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3318 Re: FIAT KONZUMENTI
Lijepo, nema šta...stražnji dio karavana, mada se vidi i na HB varijanti, miks KIA-e i Opel Astre J u karavanskoj varijanti...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3319 Re: FIAT KONZUMENTI
Abarth 124 Spider
1.4 170 KS

1.4 170 KS

-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#3320 Re: FIAT KONZUMENTI
Jesi li provozao jucer onaj tipo ?mali_milojica wrote:Abarth 124 Spider
1.4 170 KS
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3321 Re: FIAT KONZUMENTI
Sutra u 14h dogovorio.
Evo i nazad slika

Evo i nazad slika
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3322 Re: FIAT KONZUMENTI
Ne sviđa mi se ova naoštrena i dvobojna kombinacija kod 124, nekako ta auta zamišljam kao malo staloženija u nekim pitomijim bojama. Ali sigurno ima dosta onih koji se ne slažu sa ovim.
Tipo mi je dobar, a ne sviđa mi se gornji dio centralne konzole oko radija. Nekako mi je tu bezidejno i ružno riješen prostor sa puno ravne na izgled jeftine plastike.
Tipo mi je dobar, a ne sviđa mi se gornji dio centralne konzole oko radija. Nekako mi je tu bezidejno i ružno riješen prostor sa puno ravne na izgled jeftine plastike.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3323 Re: FIAT KONZUMENTI
Fiat Tipo Hatchback 437 cm,420l prtljaznik motori 1.4 95ks 1.4 turbo 120ks(mogućnost plina) 1.3 mjtd 95ks i 1.6 mjtd 120ks.Početna cijena ne smije biti veća od 14.000 eura.
Fiat Tipo Estate(SW) 457 cm,520l prtljaznik motori isto ko i u Hatchback varijanti.Fiat karavan trebao imati cijenu od oko 16.000 eura u osnovnoj verziji, s 1.4 benzinskim 95 KS.(oni misle cijenu za svoje tržište)
Samo da se zna,da u ITA sedan ide od 14.5k €.
Fiat Tipo Estate(SW) 457 cm,520l prtljaznik motori isto ko i u Hatchback varijanti.Fiat karavan trebao imati cijenu od oko 16.000 eura u osnovnoj verziji, s 1.4 benzinskim 95 KS.(oni misle cijenu za svoje tržište)
Samo da se zna,da u ITA sedan ide od 14.5k €.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3324 Re: FIAT KONZUMENTI
http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... id=1102358
jedan od komentara ispod:
Očekivao sam od TIPA puno više, bio mi je jedan od modlea koji su ulazili u uži izbor.
Pošto je cena dizela bezobrazno velika, 16000e, ali i ne prelazim puno km godišnje, probao sam 1.4 benzinca sa 95ks.
Definitivno ne, trom je i bučan, dok je kvalitet materijala za 12500e na niskm nivou i to je zaista jeftino.Opremljenost je ok ali zaista nije za taj novac.Da je u cenovnom rangu od nekih 10000e pa na vise, ok, ovako, slaba vajda što igraju na kartu "bogate" opremljenosti.
jedan od komentara ispod:
Očekivao sam od TIPA puno više, bio mi je jedan od modlea koji su ulazili u uži izbor.
Pošto je cena dizela bezobrazno velika, 16000e, ali i ne prelazim puno km godišnje, probao sam 1.4 benzinca sa 95ks.
Definitivno ne, trom je i bučan, dok je kvalitet materijala za 12500e na niskm nivou i to je zaista jeftino.Opremljenost je ok ali zaista nije za taj novac.Da je u cenovnom rangu od nekih 10000e pa na vise, ok, ovako, slaba vajda što igraju na kartu "bogate" opremljenosti.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3325 Re: FIAT KONZUMENTI
Ne znam šta ljudi očekuju od 1.4 atmosferca, da ide kao 2.0 TDI!?
A što se tiče Abartha 124 trebaju neku i više civilnu šemu boja...neće svako na track day.
A što se tiče Abartha 124 trebaju neku i više civilnu šemu boja...neće svako na track day.
