"Majstori" parkiranja
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#3301 Re: "Majstori" parkiranja
danas sam shvatio da je nasim vozacima fetis se popeti na trotoar
nigdje nijednog auta ulica prazna a lik se popeo na trotoar
koji moras biti degenerik da to uradis nikad mi nece biti jasno
nigdje nijednog auta ulica prazna a lik se popeo na trotoar
koji moras biti degenerik da to uradis nikad mi nece biti jasno
- Ady88
- Posts: 1134
- Joined: 08/02/2009 07:50
- Location: Nikad saznat' nećemo
#3302 Re: "Majstori" parkiranja
Koje je auto bilo u pitanju?quasar wrote:Meni je zao sto nisam slikao ovu situaciju na istom parkingu:goran16v wrote:Aerodrom Sarajevo neki dan. Dvije uber papcine parkirane na samom izlazu/ulazu sa ovog dijela parkinga i to uredno na strelici koja pokazuje da je to izlaz. sa parkinga moze izaci jedino na drugu rampu. Mitsubishia sam zatekao, Kadett se parkirao poslije 5 min. Slikano u trenutku zatisja na aerodromu kad parking bio polu prazan.
Dakle frajer je ostavio auto pred rampom za izlaz. Ja uredno stao iza njega i kontam sad ce tiket da ubaci i cekam, cekam i kad sam skontao da ga nema, onda me frka uhvatila jer je 15 minuta vremensko ograncienje za izlazak nakon placanja, a ja sam vec izgubio dosta dok sam pakovao kofere u gepek i izvlacio se sa parkinga pored slicnih majmuna.
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#3303 Re: "Majstori" parkiranja
Ne bih se mogao sjetiti. Ima tome oko 3 mjeseca i vec sam zaboravio na tu situaciju da me ne podsjeti ova slika. Sjecam se samo da je stariji model, sad jel audi, vectra, jetta... nesto tako.Ady88 wrote:Koje je auto bilo u pitanju?quasar wrote:Meni je zao sto nisam slikao ovu situaciju na istom parkingu:goran16v wrote:Aerodrom Sarajevo neki dan. Dvije uber papcine parkirane na samom izlazu/ulazu sa ovog dijela parkinga i to uredno na strelici koja pokazuje da je to izlaz. sa parkinga moze izaci jedino na drugu rampu. Mitsubishia sam zatekao, Kadett se parkirao poslije 5 min. Slikano u trenutku zatisja na aerodromu kad parking bio polu prazan.
Dakle frajer je ostavio auto pred rampom za izlaz. Ja uredno stao iza njega i kontam sad ce tiket da ubaci i cekam, cekam i kad sam skontao da ga nema, onda me frka uhvatila jer je 15 minuta vremensko ograncienje za izlazak nakon placanja, a ja sam vec izgubio dosta dok sam pakovao kofere u gepek i izvlacio se sa parkinga pored slicnih majmuna.
- Ady88
- Posts: 1134
- Joined: 08/02/2009 07:50
- Location: Nikad saznat' nećemo
#3304 Re: "Majstori" parkiranja
e dobro je, reko da nisam slucajno ja pa da se posvadamoquasar wrote:
Ne bih se mogao sjetiti. Ima tome oko 3 mjeseca i vec sam zaboravio na tu situaciju da me ne podsjeti ova slika. Sjecam se samo da je stariji model, sad jel audi, vectra, jetta... nesto tako.
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#3305 Re: "Majstori" parkiranja
moji omiljeni likovi dostavljaci! jutros u titovoj mladic koji dostavlja cips (ta preteska roba) stoji pored kombija a policijac ga zapisuje...meni draaaaago.
kad dvojica srednjoskolaca u tramvaju komentarisu: vidi drota papka ocam' zapisuje frajera a samo stao da izbaci robu. omladine i *ovana
kad dvojica srednjoskolaca u tramvaju komentarisu: vidi drota papka ocam' zapisuje frajera a samo stao da izbaci robu. omladine i *ovana
-
photo
- Posts: 839
- Joined: 19/09/2003 00:00
#3306 Re: "Majstori" parkiranja
ta titova je poseban slucaj. gomila ljudi se parkira k'o fol da nesto odnesu a milion puta sam vidjao ljude kako parkiraju dok im zena ne ode kupiti cipele, dok vozac ne ode po sladoled u dretelju (posebno neki debeli like iz sivog golf 4) ili ode po burek u flux (mislim da se tako zove). tamo postoji znak zabrane parkiranja i zaustavljanja pa iako u zakonu pise da se moze parkirati u jednoj traci, znak kaze da ne moze a znak je jaci jer odredba zakona vazi ako nema znaka. fino pise od kada do kada je dostava a sve van toga pisati kaznu.
neka drotovi pisu, trebalo bi stalno da jedan drot hoda tim dijelom titove i pise i pise i pise. svaki dan bi morao zaduziti potpuno novi blok prekrsajnih naloga koliko bi imao posla. ovdje racunam i heroje koji parkiraju ispred bivse parkuse ili ispod nadstresice ispred sadasnje banke pored olomanke.
ista stvar bi se trebal primjeniti u ulici kosevo od raskrsnice izmedju ciglana i druge gimnazije pa sve do titove kod predsjednistva. tamo fino stoji znak zabrane parkiranja i zaustavljanja jer je ukinut parking u desnoj traci pa je sada postala ulica sa dvije trake prema titovoj ali se non-stop nadje neki bilmez koji parkira u desnoj traci - posebno taksisti (njima je dodijeljen prostor u ulici danijela ozme kao zamjena za taksi stand ali se toga ne pridrzavaju) i na dijelu ulice ispred kafica i fotokopirnice.
neka drotovi pisu, trebalo bi stalno da jedan drot hoda tim dijelom titove i pise i pise i pise. svaki dan bi morao zaduziti potpuno novi blok prekrsajnih naloga koliko bi imao posla. ovdje racunam i heroje koji parkiraju ispred bivse parkuse ili ispod nadstresice ispred sadasnje banke pored olomanke.
ista stvar bi se trebal primjeniti u ulici kosevo od raskrsnice izmedju ciglana i druge gimnazije pa sve do titove kod predsjednistva. tamo fino stoji znak zabrane parkiranja i zaustavljanja jer je ukinut parking u desnoj traci pa je sada postala ulica sa dvije trake prema titovoj ali se non-stop nadje neki bilmez koji parkira u desnoj traci - posebno taksisti (njima je dodijeljen prostor u ulici danijela ozme kao zamjena za taksi stand ali se toga ne pridrzavaju) i na dijelu ulice ispred kafica i fotokopirnice.
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#3307 Re: "Majstori" parkiranja
photo - ovi se popnu na torotar da istovare taj teski cips!!! da je u traci i nekako, jes da i to nije uredu uz jutarnje guzve. ali uzjasu gore i istovaraju.
-
photo
- Posts: 839
- Joined: 19/09/2003 00:00
#3308 Re: "Majstori" parkiranja
konta heroj manje je zlo popeti se na trotuar nego blokirati jednu traku. kako god okrenes, sve je to idiotluk.Michun wrote:photo - ovi se popnu na torotar da istovare taj teski cips!!! da je u traci i nekako, jes da i to nije uredu uz jutarnje guzve. ali uzjasu gore i istovaraju.
da ima imalo volje, mogao bi se neko sjetiti nabaviti ona elektronska kolica kao sto postoje na zeljeznickim stanicama za dostavu poste u vozove i na aerodromima pa napravi deal sa prodavnicom ili opstinom. i na jednom mjestu kupi robu iz vozila i dostavlja je u prodavnicu. niti kome smeta, malo se i zaradi a svima dobro. tako bih ja pokrio sve, od higijenskog zavoda sve do vijecnice, ni jedan kamion ili vozilo teze od 2 T da ne moze uci u taj dio grada.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#3309 Re: "Majstori" parkiranja
ma gdje cu ja to ja moram sa autom ispred radnje stati i istovariti
eto ti argumenta protiv toga
sve je do kulture saobracaja i slabo ko gleda na druge
isto sam bio ocevidac kad neki kedi stoji tacno na semaforu u titovoj kod narodne u lijevoj traci
kad ide onaj terenac policijski pod rotacijom i red njega a vozaca nema
i pise ovaj i cekaju vozaca
nisam imao remena da cekam da vidim sta ce biti al sumnjam da ce mu pasti napamet da opet uradi to
i nek kaznjavaju
eto ti argumenta protiv toga
sve je do kulture saobracaja i slabo ko gleda na druge
isto sam bio ocevidac kad neki kedi stoji tacno na semaforu u titovoj kod narodne u lijevoj traci
kad ide onaj terenac policijski pod rotacijom i red njega a vozaca nema
i pise ovaj i cekaju vozaca
nisam imao remena da cekam da vidim sta ce biti al sumnjam da ce mu pasti napamet da opet uradi to
i nek kaznjavaju
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
- slobodni armirach
- Posts: 5588
- Joined: 22/06/2010 17:17
- Location: Administrativni Centar Kantona 4
#3311 Re: "Majstori" parkiranja
kulturna dijaspora, ovako i u svojim drzavama parkirajuControl panel wrote:
-
Zlaja82
- Posts: 38
- Joined: 07/02/2008 21:27
- Location: Bogu iza nogu
#3312 Re: "Majstori" parkiranja
Tom Golfu je otkazana registracija već 2010 godine. Znaci da nije ni osiguran a voza se po Sa.Control panel wrote:
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#3313 Re: "Majstori" parkiranja
Isti papak na istom parkingu, je** li mu kralj Gustav gdje ista ima papansko!


- cico x
- Posts: 1041
- Joined: 31/12/2002 00:00
- Location: Nikad zeljo,nikad avaz...
#3314 Re: "Majstori" parkiranja
pored parkinga covjeku slade na zelenu povrsinu dici auto !


- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#3315 Re: "Majstori" parkiranja
i sta ako napravi sudar i nekoga udari i bude veca materijalna steta.Zlaja82 wrote:Tom Golfu je otkazana registracija već 2010 godine. Znaci da nije ni osiguran a voza se po Sa.Control panel wrote:
-
amko76
- Posts: 1144
- Joined: 17/06/2010 15:38
#3316 Re: "Majstori" parkiranja
Mislim da je problem onome koga udari ovaj golf 
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#3317 Re: "Majstori" parkiranja
Vecom ili manjom kaznom drzava ce sebe namiriti, a onaj ko je ostecen ce imati vecu ili manju licnu satisfakciju, ali ta kazna nece namirit stetu. Kako namirit stetu? Laicki, auto nije osiguran, nijedno osig drustvo nije obavezno namirit stetu. Postoje neki fondovi za podmirenje ovakvih steta ili neke pranice za naknadu stete ali sve to mirise na to da bi moglo potrajati cijelu vjecnost i da sve to moze okaciti macku o rep, pogotovo ako kreten potegne strani pasos. Sve dok zakon ne bude dozvoljavao da zbog ovakvih stvari prilikom obicne rutinske kontrole odmah oduzmu auto, a vozac bez obzira na novcanu kaznu odlezi koji dan u prdekani, nema reda u drzavi!
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#3318 Re: "Majstori" parkiranja
zastitni fond isplacuje bez ikakvih problema, ukoliko je steta pravno osnovana. ne traje vjecnost niti se moze okaciti macku o rep.
- smak
- Posts: 1918
- Joined: 25/05/2010 18:18
- Location: Pitcairn Islands
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#3320 Re: "Majstori" parkiranja
Sta znaci ukoliko je steta pravno osnovana?vnm wrote:zastitni fond isplacuje bez ikakvih problema, ukoliko je steta pravno osnovana. ne traje vjecnost niti se moze okaciti macku o rep.
Izvinjavam se za OT al mozda se ja krecem u pogresnom krugu ljudi, ukljucujuci i sebe, ali ja ne znam nikog ko je naplacivao stetu od osigiranja, a da mu za pocetak nisu ospurili visinu stete (obracunatu po raznoraznim predracunima i racunima ovlasnetih servisa) pa mu ponudili neku smijesnu cifru, ili da nisu priznavali PDV, pa ovo, pa ono, a da se nije morao natezati itd itd... Mislim da i 'tice na grani znaju da je prvi korak u osiguranju da se ospori isplata stete tj da se dovede u pitanje pravna osnova ili ako nema druge da se smanji iznos za isplatu. Sve sto zelim reci je da se desava da je dug put do prihvatljive vansudske nagodbe, a kad do nje dodje, sam zakon kaze isplata do 90 dana. Slazem se da se dosta stvari popravilo po pitanju osigiranja kod nas ali...
Lupi lik odozada u moj auto i osteti karambolku itd. Auto prije toga nikad taknut. Posto smo osiguranici kod istog osigiranja odem u "nase" osiguranje i oni mi priznaju limarske radove i popravak karambolke. Zasto ne nova karambolka? Zato sto je ovo manje ostecenje i nije za zamjenu. Ajd dobro. Poslije godinu dana lik lik autom ocese moj auto i osteti istu karambolku na istom mjestu ali ovaj put m,alo bolje. Ja opet u isto osiguranje kaze opet ne priznajemo novu karambolku? Zasto sad? Zato sto je ova vec bila udarana i ostecena...
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#3321 Re: "Majstori" parkiranja
sa obzirom da osiguranja uplacuju pare u zastitni fond i da na komisijama na kojim se odredjuje visina i pravni osnov zasjedaju vjestaci iz osiguranja, mozes sam zakljuciti kako to ide. pravno osnovana znaci da si ti pratio pravila u saobracaju i da nisi vozio mrtav pijan, nikakva pamet.
medjutim to ne znaci ni da naplata od fonda traje vjecnost ni da mozes okaciti macku o rep. kad te zvekne neosiguran lola, napravi stetu od 3000KM, jel ti bolje naplatiti 2000KM ili ne naplatiti nista?
svi znamo da su osiguranja bezobrazna sto se tice procjene i isplate stete, a i sam sam imao nekih problema pri naplati kasko stete (ja trazio 800KM za sofersajbu, oni nisu dali, advokat im onda naplatio 950KM u roku od 2 sedmice + ja promijenio osiguranje -> oni ispali levati).
tako ti je to kad je polica osiguranja ista za svakoga, a sto neki naprave po 2-3 udesa godisnje a placaju isto kao mi koji nikada nismo napravili udes, to nikoga ne zanima. svi mi poletimo za najjeftinijom policom i najvecim popustom (isti sam bio) a kad se onda desi belaj pitamo zasto ne daju para.
to je sve polu kriminalno, a kad ti se desi nesto kao tebi, nema potrebe govoriti "nase" osiguranje, reci slobodno koje je, da bi ga izbjegavali ubuduce.
medjutim to ne znaci ni da naplata od fonda traje vjecnost ni da mozes okaciti macku o rep. kad te zvekne neosiguran lola, napravi stetu od 3000KM, jel ti bolje naplatiti 2000KM ili ne naplatiti nista?
svi znamo da su osiguranja bezobrazna sto se tice procjene i isplate stete, a i sam sam imao nekih problema pri naplati kasko stete (ja trazio 800KM za sofersajbu, oni nisu dali, advokat im onda naplatio 950KM u roku od 2 sedmice + ja promijenio osiguranje -> oni ispali levati).
tako ti je to kad je polica osiguranja ista za svakoga, a sto neki naprave po 2-3 udesa godisnje a placaju isto kao mi koji nikada nismo napravili udes, to nikoga ne zanima. svi mi poletimo za najjeftinijom policom i najvecim popustom (isti sam bio) a kad se onda desi belaj pitamo zasto ne daju para.
to je sve polu kriminalno, a kad ti se desi nesto kao tebi, nema potrebe govoriti "nase" osiguranje, reci slobodno koje je, da bi ga izbjegavali ubuduce.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3322 Re: "Majstori" parkiranja
Ovaj FR je vlasništvo glumca Adnana Haskovića...more on tako parkirati, glumac, jebi ga...
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#3323 Re: "Majstori" parkiranja
A ja mislio da su plate glumaca male...? 
- chuchumbamayumbe
- Posts: 11041
- Joined: 20/10/2006 22:02
#3324 Re: "Majstori" parkiranja
Pa ima li policija da zaplijeni ovog Golfa, da ga skloni sa ceste, može li se tu šta uraditi?!Zlaja82 wrote:Tom Golfu je otkazana registracija već 2010 godine. Znaci da nije ni osiguran a voza se po Sa.Control panel wrote:
- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:


