HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#3301 Re: HS kablovska

Post by davorf »

adoking wrote:
davorf wrote: Nemaju svi. I prosli put kad je bio problem, kod mene je radilo OK. Mislim da je problem u Gradacackoj bio...i u tom dijelu, na Cengic Vili 2. :roll:
Ja nisam ni blizu Cengic Vile 2, pa imam vec treci put problem sa paljenjem, i to svaki put kad su ovi "strucnjaci" mijenjali frekvencije...
Ok...Znam da su se zalili ljudi s Cengic Vile 2...ja sam preko puta, a nisam do sada imao nikakvih problema :roll:
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3302 Re: HS kablovska

Post by iPod »

Evo za vlasnike Sony televizora:

Cijenjeni korisnici,

Obavještavamo vas da smo ponovo pravili tehničke modifikacije u cilju postizanja potpune kompatibilnosti našeg signala digitalne televizije sa SONY televizijskim prijemnicima.

Ovim putem također vas molimo da, ukoliko primijetite bilo kakve probleme, javite se na mail [email protected] i bit će nam zadovoljstvo da vam izađemo u susret.

Vaša Kablovska televizija HS

http://www.hs-hkb.ba/index.php?option=c ... Itemid=100
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3303 Re: HS kablovska

Post by respo »

kako ja nisam imao problema sa tim u vezi sony-ja
imam sony bravia a blizu sam gradacacke do sada nijednom nisam imao taj problem koji pominjete

mene sta nervira i svaki put im se sjetim obiteljskog stabla do korijena je to sto mjenjaju kanale sad mi b92 na kecu sad na 65 sad foxlife na 5 sad na 75
srecom nijednom mi se nije desilo da mi neki dm sa 86 dodje na 2 ili te prve brojeve
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#3304 Re: HS kablovska

Post by shlauf »

Nema više zajebancije oko palenja TV-a. Otklonili su kvar ali dokle će ovo trajati ???? Čengić Vila - Breka, nigdje veze jer su udaljena naselja a javila se ista greska.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#3305 Re: HS kablovska

Post by iPod »

respo wrote:kako ja nisam imao problema sa tim u vezi sony-ja
imam sony bravia a blizu sam gradacacke do sada nijednom nisam imao taj problem koji pominjete

mene sta nervira i svaki put im se sjetim obiteljskog stabla do korijena je to sto mjenjaju kanale sad mi b92 na kecu sad na 65 sad foxlife na 5 sad na 75
srecom nijednom mi se nije desilo da mi neki dm sa 86 dodje na 2 ili te prve brojeve
Što ? pa dobar je DM :lol: :D :run:
User avatar
Pčelica Maja
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:49

#3306 Re: HS kablovska

Post by Pčelica Maja »

Da li kablovska/digitalna TV može da se uvede u Ul. Semira Frašte na Alipašinu?

Zna li neko koja kablovska 100 % može u ovu ulicu, izuzev Telemacha, kojem otkazujem pretplatu prvom prilikom?!

Unaprijed hvala!
User avatar
kiflicaaa
Posts: 15
Joined: 26/01/2011 10:16

#3307 Re: HS kablovska

Post by kiflicaaa »

Pčelica Maja wrote:Da li kablovska/digitalna TV može da se uvede u Ul. Semira Frašte na Alipašinu?

Zna li neko koja kablovska 100 % može u ovu ulicu, izuzev Telemacha, kojem otkazujem pretplatu prvom prilikom?!

Unaprijed hvala!
..................................

znam da u toj ulici ima HS 100%
User avatar
Pčelica Maja
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:49

#3308 Re: HS kablovska

Post by Pčelica Maja »

:thumbup: Hvala mnogo!
adoking
Posts: 136
Joined: 05/03/2009 00:12

#3309 Re: HS kablovska

Post by adoking »

shlauf wrote:Nema više zajebancije oko palenja TV-a. Otklonili su kvar ali dokle će ovo trajati ???? Čengić Vila - Breka, nigdje veze jer su udaljena naselja a javila se ista greska.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
Ja im dajem mjesec :dance:
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#3310 Re: HS kablovska

Post by Simply_Red »

Veoma sam zadovoljan ovim classic kanalom, nemoj da bi ga ukinuli :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3311 Re: HS kablovska

Post by -LIBERO- »

Evo ukinuse i NOVA TV.

Sta planiraju ubaciti umjesto njih,mozda TV Sanski Most,il' TV Laktasi :roll: :lol: :lol:
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#3312 Re: HS kablovska

Post by opa22 »

Sopštenje Nove TV
Autor: Suad Karamustafić | 10. 06. 2011 - 17:08 | 0 komentara

Image

Kompletan program Nova TV, pa tako i MasterChef, u BiH se emituje ilegalno, saznajemo od PR Managera Nova TV, Vedrane Cvetko. Tim povodom donosimo vam kompletno saopštenje koje smo dobili iz Nove TV:
Poštovani,

Nova TV je u svrhu zaštite autorskih prava koja se odnose isključivo na telekomunikacijski teritorij Hrvatske već ranije slala obavijest Odluke o zabrani reemitiranja kablovskim operaterima. Nažalost, nakon brojnih upozorenja o kršenju zabrane program Nove TV i dalje se reemitirao u kabelskom mrežnom sustavu u BiH, dakle nelegalno, što se smatra povredom zakonskih autorskih prava.
Stoga smo Asocijaciji kabelskih operatera BiH (AKOP), svim kabelskim operaterima i distributerima u BiH kao i Regulatornoj agenciji za komunikacije BiH (RAK) uputili upozorenje uz zahtjev za trenutačnom obustavom svakog daljnjeg neovlaštenog reemitiranja, ne samo TV programskog serijala Masterchef nego i cjelokupnog programskog sadržaja Nove TV.

Vedrana Cvetko
PR manager
Nova TV d.d.
Remetinečka cesta 139
10 000 Zagreb
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3313 Re: HS kablovska

Post by perfect_guy »

-LIBERO- wrote:Evo ukinuse i NOVA TV.

Sta planiraju ubaciti umjesto njih,mozda TV Sanski Most,il' TV Laktasi :roll: :lol: :lol:
:?: :?: :?:

kod mene normalno radi
User avatar
lijan
Posts: 375
Joined: 13/06/2008 22:32
Location: Sarajevo

#3314 Re: HS kablovska

Post by lijan »

nova tv i dalje se gleda, samo je pitanje do kad...
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#3315 Re: HS kablovska

Post by Adriatic »

[quote="lijan"]nova tv i dalje se gleda, samo je pitanje do kad...[/quote

E vala da je hoće skroz ukinuti.
Sit sam više onih njihovih reklamnih blokova od po 20 minuta.
User avatar
AfromMann
Posts: 481
Joined: 24/01/2007 13:57
Location: Grad bez boje

#3316 Re: HS kablovska

Post by AfromMann »

Adriatic wrote:
lijan wrote:nova tv i dalje se gleda, samo je pitanje do kad...[/quote

E vala da je hoće skroz ukinuti.
Sit sam više onih njihovih reklamnih blokova od po 20 minuta.
ukinuce je kad obezbjede nesto exkluzivno kao islam tv ili tv sapna kao na primjeru sportkluba kad smo dobili duplo golo!
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3317 Re: HS kablovska

Post by johntra »

Vala, nije neka žalost ako je ukinu skroz...jedino će se buniti gledaoci turskih sapunica....koliko su pali nekoj stvari za uši, govori podatak da subotom u udarnom terminu puštaju holivudske filmove B produkcije i to odavno...neki zvučniji film tamo nisam pogledao ne pamtim otkad...
i taj Masterchef, kao da je sad nešto da se bez toga ne može...
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#3318 Re: HS kablovska

Post by dzeno123 »

Upravo to, radi nove tv su se prije kablovske i uvodile a sad sve i da je iskljuce nije neka pljacka. Onaj film white chicks su mi ogadili sa milionitim reprizama a nije los film uopste bio.
AdrianMole
Posts: 733
Joined: 08/05/2007 14:00

#3319 Re: HS kablovska

Post by AdrianMole »

http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... Itemid=100

Definitivno potrebno.Vidjet ćemo koliko će funkcionirati u praksi.
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#3320 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

AdrianMole wrote:http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... Itemid=100

Definitivno potrebno.Vidjet ćemo koliko će funkcionirati u praksi.
Šta ćete dobiti sa novim softvereom:

1. Tematski grupisani kanali

2. Identičan raspored kanala kod svih korisnika

3. Bez leđenja slike

4. Bez gubljenja kanala (što je bio slučaj na nekim dosadašnjim verzijama)

5. EPG (elektronski programski vodič)
ovo nije dobro za kanale jer svako ima neki svoj raspored


sve je je odlicno sto to rade, ali mogli bi da nesto urade po pitanju risivera da se dozvoli nabavka drugih marki i da se samo kartica njihova ubaci
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3321 Re: HS kablovska

Post by -LIBERO- »

Je l' do meni ili nema ovih arena na digitalnoj?
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#3322 Re: HS kablovska

Post by afannedim »

Napomena: Nadogradnja softvera će biti moguća jedino za Hema STB-ove.
lopovica
Posts: 3
Joined: 15/06/2011 14:06

#3323 Re: HS kablovska

Post by lopovica »

Pozdrav ljudi!

treba mi mala pomoc, ima li iko ziro racune za bashka kablovsku tv za uplatu, i onda baska za digitalnu + internet... meshchini da jej edna za volks a druga hypo?! nisam sigurna, ali ako ko moze pomoci bila bih zahvalna. Zovem Hin vec pola sta zauzeto, pa ubit ih treba.
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#3324 Re: HS kablovska

Post by chakany »

kakaljin wrote:
AdrianMole wrote:http://hs-hkb.ba/index.php?option=com_c ... Itemid=100

Definitivno potrebno.Vidjet ćemo koliko će funkcionirati u praksi.
Šta ćete dobiti sa novim softvereom:

1. Tematski grupisani kanali

2. Identičan raspored kanala kod svih korisnika

3. Bez leđenja slike

4. Bez gubljenja kanala (što je bio slučaj na nekim dosadašnjim verzijama)

Je li i Dalvi resiveri spadaju u tu grupu?
Unaprijed hvala na odgovoru.
5. EPG (elektronski programski vodič)
ovo nije dobro za kanale jer svako ima neki svoj raspored


sve je je odlicno sto to rade, ali mogli bi da nesto urade po pitanju risivera da se dozvoli nabavka drugih marki i da se samo kartica njihova ubaci
User avatar
chakany
Posts: 3445
Joined: 05/09/2010 14:05

#3325 Re: HS kablovska

Post by chakany »

Je li i Dalvi resiveri spadaju u tu grupu?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Locked