Nista do ponedjeljkamuxa wrote:Imal smisla u subotu faksirati carini paypal izvod? Da li uopste rade subotom i da li ce ga odmah poslati taj dan ako im ujutro profaksam izvod?
Kineski mobiteli
Moderator: Benq
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3301 Re: Kineski mobiteli
- muxa
- Posts: 503
- Joined: 07/10/2014 23:09
#3302 Re: Kineski mobiteli
Hvala Sony, sutra se mogu naspavat
Kakva su vasa iskustva sa Merimobiles? Narucio mob (Huawei Honor 3c) i odabrao free shipping. Tek na moj upit zasto mi ne salju tracking number, traze da uplatim dodatno 8 dolara kako bi bio siguran da cu dobiti mobitel
Sa to2c sam do sada narucio 2 mobitela i u roku 2 dana sam dobio tracking number, a također sam i kod njih odabrao free shipping.
Kakva su vasa iskustva sa Merimobiles? Narucio mob (Huawei Honor 3c) i odabrao free shipping. Tek na moj upit zasto mi ne salju tracking number, traze da uplatim dodatno 8 dolara kako bi bio siguran da cu dobiti mobitel
Sa to2c sam do sada narucio 2 mobitela i u roku 2 dana sam dobio tracking number, a također sam i kod njih odabrao free shipping.
-
laraa
- Posts: 17
- Joined: 28/11/2008 02:37
#3303 Re: Kineski mobiteli
Vidjela sam na netu informaciju o jednoj odličnoj ponudi.
Ulefone Be X košta samo oko 120 maraka
Ja naručila.
http://www.coolicool.com/ulefone-be-one ... ne-g-35548
Prilikom plaćanja neophodno ubaciti promo kod ULFBEX
Ulefone Be X košta samo oko 120 maraka
Ja naručila.
http://www.coolicool.com/ulefone-be-one ... ne-g-35548
Prilikom plaćanja neophodno ubaciti promo kod ULFBEX
-
Howitzer
- Posts: 289
- Joined: 15/03/2009 23:16
#3304 Re: Kineski mobiteli
Prije par dana sam donjeo odluku 90% da kupim HTC Desire 616 košta 340 KM a kad sam večeras saznao za ovaj Coolpad F1 nisam se mnogo dvoumio da li da uzmem...
Sad ne znam koliko mi se isplati da narućujem od kineza direkt, kod njih košta 300 KM a na PIK-u 350, dok platim carinu i porez mislim da je bolje preko pika.... šta vi mislite, vi se bakćete s tim preko neta
Sad ne znam koliko mi se isplati da narućujem od kineza direkt, kod njih košta 300 KM a na PIK-u 350, dok platim carinu i porez mislim da je bolje preko pika.... šta vi mislite, vi se bakćete s tim preko neta
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3305 Re: Kineski mobiteli
250 KM je Coolpad trenutno u Kini, tacnije 139.99 USD na pandawill.com. A, po meni je bolja varijanta Elephone P6000 koji ima bolji procesor i GPU i cijena mu je 149.99 na GeekBuying. Ali, eto, Coolpad je trenutno izgleda poželjnija varijantaHowitzer wrote:Prije par dana sam donjeo odluku 90% da kupim HTC Desire 616 košta 340 KM a kad sam večeras saznao za ovaj Coolpad F1 nisam se mnogo dvoumio da li da uzmem...
Sad ne znam koliko mi se isplati da narućujem od kineza direkt, kod njih košta 300 KM a na PIK-u 350, dok platim carinu i porez mislim da je bolje preko pika.... šta vi mislite, vi se bakćete s tim preko neta
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3307 Re: Kineski mobiteli
dobar al opet 5.5"
tacno moream ruku skalirati
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#3309 Re: Kineski mobiteli
Možda jeste bolji, ali kada uzmeš kako se Coolpad F1 odlično pokazao i kakva mu je odlična podrška, ne bi se trebao dvoumiti. Nešto slično kao da uspoređuješ automobile peugeot 307 i golf 4. Francuz je našminkaniji, ljepši za oko, ima svakakvih džidža, al' golf je golf.SONY_91 wrote:250 KM je Coolpad trenutno u Kini, tacnije 139.99 USD na pandawill.com. A, po meni je bolja varijanta Elephone P6000 koji ima bolji procesor i GPU i cijena mu je 149.99 na GeekBuying. Ali, eto, Coolpad je trenutno izgleda poželjnija varijantaHowitzer wrote:Prije par dana sam donjeo odluku 90% da kupim HTC Desire 616 košta 340 KM a kad sam večeras saznao za ovaj Coolpad F1 nisam se mnogo dvoumio da li da uzmem...
Sad ne znam koliko mi se isplati da narućujem od kineza direkt, kod njih košta 300 KM a na PIK-u 350, dok platim carinu i porez mislim da je bolje preko pika.... šta vi mislite, vi se bakćete s tim preko neta
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3310 Re: Kineski mobiteli
Kod podrške tu misliš na 'custom' romove? Ako da, tu si upravu. Coolpad ima široku bazu 'custom' romova. Ali, ako Elephone izbaci stock Lollipop za P6000 mislim da neće ni biti potrebe za 'custom' romovima na P6000irac300 wrote:Možda jeste bolji, ali kada uzmeš kako se Coolpad F1 odlično pokazao i kakva mu je odlična podrška, ne bi se trebao dvoumiti. Nešto slično kao da uspoređuješ automobile peugeot 307 i golf 4. Francuz je našminkaniji, ljepši za oko, ima svakakvih džidža, al' golf je golf.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#3311 Re: Kineski mobiteli
Da mislim na custom romove, ali i ostalu vrstu podrške od tutorijala kako da ga unbrickujes, do uputstva za root, flashanje, custom cwm i twrp, razmjena iskustava... Sve ono što korisniku može pomoći (govorim iz ličnog iskustva) jer kako sam počeo petljati s kineskim telefonima, uvidio sam koliko je coolpad zajednica mnogo razvijenija od nekih drugih telefona, koji su po specifikacijama čak i bolji.SONY_91 wrote:Kod podrške tu misliš na 'custom' romove? Ako da, tu si upravu. Coolpad ima široku bazu 'custom' romova. Ali, ako Elephone izbaci stock Lollipop za P6000 mislim da neće ni biti potrebe za 'custom' romovima na P6000irac300 wrote:Možda jeste bolji, ali kada uzmeš kako se Coolpad F1 odlično pokazao i kakva mu je odlična podrška, ne bi se trebao dvoumiti. Nešto slično kao da uspoređuješ automobile peugeot 307 i golf 4. Francuz je našminkaniji, ljepši za oko, ima svakakvih džidža, al' golf je golf.
P.S.
Coolpad najkasnije na ljeto dobija Lollipop.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3312 Re: Kineski mobiteli
Sve to stoji. Ali, za korisnika koji nema namjeru rootati i instalirati 'custom' rom na telefon po meni je P6000 zbog novijeg i boljeg hardvera i ne toliko veće cijene bolja varijanta 
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#3313 Re: Kineski mobiteli
I to što kažeš, možda sam samo subjektivan jer koristim F1.SONY_91 wrote:Sve to stoji. Ali, za korisnika koji nema namjeru rootati i instalirati 'custom' rom na telefon po meni je P6000 zbog novijeg i boljeg hardvera i ne toliko veće cijene bolja varijanta
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3314 Re: Kineski mobiteli
Ma taj odron ELEPHONE se nemoze mjeriti sa COOLPADOM, u bilo kakvom smislu, jer kao prvo u Kini ne postoji ELEPHONE kao proizvođač već još jedan u nizu gdje lijepe svog slona na generičke uređaje.
I prije će COOLPAD dobiti LOLLIPOP verziju ( i to mnogo na kvalitetniji način) nego taj ELEPHONE ( jer to su samo varke za kupce, kao sto su OTA update i ostalo, i onda na kraju nista od update koji i nefunkcionira nikako)
http://www.telekineza.com/coolpad-mobit ... droid-5-0/
I prije će COOLPAD dobiti LOLLIPOP verziju ( i to mnogo na kvalitetniji način) nego taj ELEPHONE ( jer to su samo varke za kupce, kao sto su OTA update i ostalo, i onda na kraju nista od update koji i nefunkcionira nikako)
http://www.telekineza.com/coolpad-mobit ... droid-5-0/
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3315 Re: Kineski mobiteli
Elephone će dobiti Lollipop prije Coolpadageekmanijak wrote:Ma taj odron ELEPHONE se nemoze mjeriti sa COOLPADOM, u bilo kakvom smislu, jer kao prvo u Kini ne postoji ELEPHONE kao proizvođač već još jedan u nizu gdje lijepe svog slona na generičke uređaje.
I prije će COOLPAD dobiti LOLLIPOP verziju ( i to mnogo na kvalitetniji način) nego taj ELEPHONE ( jer to su samo varke za kupce, kao sto su OTA update i ostalo, i onda na kraju nista od update koji i nefunkcionira nikako)
http://www.telekineza.com/coolpad-mobit ... droid-5-0/
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3316 Re: Kineski mobiteli
A taj novi hardver je samo 64-bitni CPU , koji radi na 4 jezgre i na 1,3-1,5 ghz, i podržava 4G mrezu koju mi necemo u BiH imati jos za par godina
a da ne spominjem kameru u ELEPHONE-a koja sigurno nije stvarnih 13MP, vec je 8Mp i interpolirana na 13mp i ostala (NE)kvalitetata izrade i podrška
grafičke suporedbe:
MTK6732 Mali-T760 @ 500MHz 34 GFLOPS
MTK6592 Mali-450 MP4 @700MHz 41.8 GFLOPS
a da ne spominjem kameru u ELEPHONE-a koja sigurno nije stvarnih 13MP, vec je 8Mp i interpolirana na 13mp i ostala (NE)kvalitetata izrade i podrška
grafičke suporedbe:
MTK6732 Mali-T760 @ 500MHz 34 GFLOPS
MTK6592 Mali-450 MP4 @700MHz 41.8 GFLOPS
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3317 Re: Kineski mobiteli
Nisu frekvencije kod procesora najbitnije, jesu bitne ali to nije presudno, valjda to znašgeekmanijak wrote:A taj novi hardver je samo 64-bitni CPU , koji radi na 4 jezgre i na 1,3-1,5 ghz, i podržava 4G mrezu koju mi necemo u BiH imati jos za par godina
a da ne spominjem kameru u ELEPHONE-a koja sigurno nije stvarnih 13MP, vec je 8Mp i interpolirana na 13mp i ostala (NE)kvalitetata izrade i podrška
grafičke suporedbe:
MTK6732 Mali-T760 @ 500MHz 34 GFLOPS
MTK6592 Mali-450 MP4 @700MHz 41.8 GFLOPS
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3318 Re: Kineski mobiteli
MTK6732 je novi CPU i zamjena za sadasnji 4-jezgreni MTK6582 , dok je MTK6752 zamjena za sadasnji MTK6592
Hoces da kazes da kod 6592 procesora skrolanje na Facebook aplikaciji nije fluidno, pa neznam onda koji si imao mobitel sa 6592 očito neke odrone ( kao ELEPHONE, CUBOTARE, I OSTALO), probaj sam COOLPADOM , XIAOMI-om , MEIZU, ili LENOVO ( 6592 ) skrolati.
Druga stvar , jedino sto sam rekao da je plus za P6000 je 4G ( kojeg jos nemamo u BiH), a taj 64-BIT nema nikakve veze kad ga jos software ne podrzaje ( android 4.4) a načekat cemo se mi tog OTA update na android 5.0 ako ga uopće i bude), a ovo ostalo nemozes porediti,
** baterija bezveze na papiru im je čak jača od COOLPADA kazu 2700 mah, a u stvarnosti razočaranje samo 3h i 26min SCREEN ON TIME , dok kod COOLPAD 2500mah i SCREEN ON TIME čak i preko 4h i 30min pa i vise ( na nekim ROMOVIMA),
**Bljeskalica kao i na ostalim odronima osvjetli na 2 metra, kamera prednja samo 2MP ( na papiru a valjda je i u stvarnosti takva) COOLPAD 5.0MP
I mislim da ovaj P6000 nikad nece imati podršku ni ROM-ove koje ima COOLPAD u to sam SIGURAN.
P.S. Ne kazem da je ELEPHONE P6000 loš, nego samo kažem da se može kupiti mnogo bolje i za još jeftinije novaca, e sad ako je nekom bitan taj 64-BITNI procesor ( koji u danasnjoj uporabi android 4.4 nema nikakve koristi) i ako voli SLONOVE kao životinju onda definitvno nek kupi P6000. a ako je bitna kvaliteta izrade , kamera i prednja i zadnja , bljeskalica, podrška, ROMOVI onda definitivno COOLPAD F1.
Hoces da kazes da kod 6592 procesora skrolanje na Facebook aplikaciji nije fluidno, pa neznam onda koji si imao mobitel sa 6592 očito neke odrone ( kao ELEPHONE, CUBOTARE, I OSTALO), probaj sam COOLPADOM , XIAOMI-om , MEIZU, ili LENOVO ( 6592 ) skrolati.
Druga stvar , jedino sto sam rekao da je plus za P6000 je 4G ( kojeg jos nemamo u BiH), a taj 64-BIT nema nikakve veze kad ga jos software ne podrzaje ( android 4.4) a načekat cemo se mi tog OTA update na android 5.0 ako ga uopće i bude), a ovo ostalo nemozes porediti,
** baterija bezveze na papiru im je čak jača od COOLPADA kazu 2700 mah, a u stvarnosti razočaranje samo 3h i 26min SCREEN ON TIME , dok kod COOLPAD 2500mah i SCREEN ON TIME čak i preko 4h i 30min pa i vise ( na nekim ROMOVIMA),
**Bljeskalica kao i na ostalim odronima osvjetli na 2 metra, kamera prednja samo 2MP ( na papiru a valjda je i u stvarnosti takva) COOLPAD 5.0MP
I mislim da ovaj P6000 nikad nece imati podršku ni ROM-ove koje ima COOLPAD u to sam SIGURAN.
P.S. Ne kazem da je ELEPHONE P6000 loš, nego samo kažem da se može kupiti mnogo bolje i za još jeftinije novaca, e sad ako je nekom bitan taj 64-BITNI procesor ( koji u danasnjoj uporabi android 4.4 nema nikakve koristi) i ako voli SLONOVE kao životinju onda definitvno nek kupi P6000. a ako je bitna kvaliteta izrade , kamera i prednja i zadnja , bljeskalica, podrška, ROMOVI onda definitivno COOLPAD F1.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3319 Re: Kineski mobiteli
Stići će Lollipop na P6000 početkom narednog mjeseca
. Što se novih MediaTek-ovih procesora tiče MT6732 jeste zamjena za MT6582, ali, sam MediaTek je izjavio da je MT6732 20% efikasniji od MT6592. A, koristio sam ja više 'kineza', i, o starim MediaTek procesorima ti govorim iz ličnog iskustva
. Ukoliko krajnji korisnik voli eksperimentirati sa romovima onda i treba kupiti Coolpad, ali, ko ne planira rootati i instalirati par romova prije nego pronadje onaj koji njemu odgovara onda je po meni, opet da naglasim, po meni, bolja varijanta P6000. A, što se skrolanja tiče ako imaš MT6592 procesor u rukama probaj skrolati, ali ne da skrolaš od novosti do novosti, nego više stranica, i, vjerovatno ćeš imati lag od 1-2 sekunde 
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3320 Re: Kineski mobiteli
COOLPAD i sa tvornickim ROM radi odlicno, tako da ako netko nezeli ili NEZNA nije ni potreba ubacivati novi ROM, a iako to danas nije mudrost, za 10minuta se skine i ubaci novi ROM.
Da u pravu si ako netko zeli zbog ROM kupiti ELEPHONE P6000 onda je kupio uredaj koji ima slabije kamere ( mislim da je danas kamera jako bitna stavka u kupnji telefona), BLJESKALICA ( i to je bitno), BATERIJA ( mislim da je i ona danas jako bitna) i ostalo da opet ne nebrajam.
Jos jedna napomena jer ocito nasi ljudi u BiH nisu upućeni:
YULONG COOLPAD je KOMPANIJA koja posluje od 1993 godine i ima proizvodnju od 60 milijuana godisnje , medu popularnijim je brandovima u KINI. Dok ELEPHONE osnovan prije par godina, lijepi naljepnice na vec proizvedene uredaje od drugih kompanija, niti je popularan a niti posluje u KINI ( a ako u svojoj zemlji nemozes nesto prodati svom narodu onda dovoljno govori o tome) i usmjeren je na IZVOZ gdje ga kupuju ljudi kao sto smo mi i ostalim zemljama koji vole FENSI ŠMENSI uređaje.
P.S: Nije čudno ako budem večeras sanjao SLONOVE

Da u pravu si ako netko zeli zbog ROM kupiti ELEPHONE P6000 onda je kupio uredaj koji ima slabije kamere ( mislim da je danas kamera jako bitna stavka u kupnji telefona), BLJESKALICA ( i to je bitno), BATERIJA ( mislim da je i ona danas jako bitna) i ostalo da opet ne nebrajam.
Jos jedna napomena jer ocito nasi ljudi u BiH nisu upućeni:
YULONG COOLPAD je KOMPANIJA koja posluje od 1993 godine i ima proizvodnju od 60 milijuana godisnje , medu popularnijim je brandovima u KINI. Dok ELEPHONE osnovan prije par godina, lijepi naljepnice na vec proizvedene uredaje od drugih kompanija, niti je popularan a niti posluje u KINI ( a ako u svojoj zemlji nemozes nesto prodati svom narodu onda dovoljno govori o tome) i usmjeren je na IZVOZ gdje ga kupuju ljudi kao sto smo mi i ostalim zemljama koji vole FENSI ŠMENSI uređaje.
P.S: Nije čudno ako budem večeras sanjao SLONOVE
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3321 Re: Kineski mobiteli
Znam ja odlično i tko je Coolpad i tko je Elephone
. A, složili smo se da kamera kod Coolpada ima 'više' megapiksela, ali, to ne znači da ima bolju kameru
Da gledamo samo megapiksele onda bi Coolpad imao bolju kameru i od iPhone-a 6
. Trebali bi imati u direktnoj usporedbi telefon kraj telefona da saznamo cija je slika kvalitetnija
. Ali, da ne duljimo, ti imaš svoje mišljenje a ja svoje, i, tako je kako je 
Da gledamo samo megapiksele onda bi Coolpad imao bolju kameru i od iPhone-a 6
- valjuga
- Posts: 2233
- Joined: 25/03/2012 17:50
- Location: Balkan
#3322 Re: Kineski mobiteli
Vaša mišljenja,molim
XIAOMI Redmi/Hongmi Note 4G Snapdragon MSM8928 Quad Core 1.6GHz 5.5 Inch Smartphone 2GB RAM HD IPS 13.0MP
ili
Coolpad F1 8297W MTK6592 Octa Core 1.7GHz 5.0 Inch Android 4.2 OS Smartphone 2GB RAM 8GB ROM 13.0MP White
Hvala.
XIAOMI Redmi/Hongmi Note 4G Snapdragon MSM8928 Quad Core 1.6GHz 5.5 Inch Smartphone 2GB RAM HD IPS 13.0MP
ili
Coolpad F1 8297W MTK6592 Octa Core 1.7GHz 5.0 Inch Android 4.2 OS Smartphone 2GB RAM 8GB ROM 13.0MP White
Hvala.
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3323 Re: Kineski mobiteli
Sad ceš još ispast da je slonova kamera od 8MP bolja od Coolpadove 13MP
evo dokaz:
ELEPHONE:
http://cdn03.androidauthority.net/wp-co ... -00026.jpg
COOLPAD:
http://www.telekineza.com/wp-content/up ... oto-19.jpg
evo dokaz:
ELEPHONE:
http://cdn03.androidauthority.net/wp-co ... -00026.jpg
COOLPAD:
http://www.telekineza.com/wp-content/up ... oto-19.jpg
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3324 Re: Kineski mobiteli
Uzmi ELEPHONEvaljuga wrote:Vaša mišljenja,molim![]()
XIAOMI Redmi/Hongmi Note 4G Snapdragon MSM8928 Quad Core 1.6GHz 5.5 Inch Smartphone 2GB RAM HD IPS 13.0MP
ili
Coolpad F1 8297W MTK6592 Octa Core 1.7GHz 5.0 Inch Android 4.2 OS Smartphone 2GB RAM 8GB ROM 13.0MP White
Hvala.
oba su uređaja OK, i oba uređaja ima kod sebe i oba koristim, ako ti je bitan velik ekran onda uzmi XIAOMI ( imaju dobar MIUI V6 ROM sa MIUI ADRIA FORUMA)
ako se voliš igrati ROMOVIMA uzmi Coolpad.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#3325 Re: Kineski mobiteli
Potpis. Ne može omašit' koji god izabere.geekmanijak wrote:Uzmi ELEPHONEvaljuga wrote:Vaša mišljenja,molim![]()
XIAOMI Redmi/Hongmi Note 4G Snapdragon MSM8928 Quad Core 1.6GHz 5.5 Inch Smartphone 2GB RAM HD IPS 13.0MP
ili
Coolpad F1 8297W MTK6592 Octa Core 1.7GHz 5.0 Inch Android 4.2 OS Smartphone 2GB RAM 8GB ROM 13.0MP White
Hvala.![]()
, šalim se
oba su uređaja OK, i oba uređaja ima kod sebe i oba koristim, ako ti je bitan velik ekran onda uzmi XIAOMI ( imaju dobar MIUI V6 ROM sa MIUI ADRIA FORUMA)
ako se voliš igrati ROMOVIMA uzmi Coolpad.
