Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3301 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

muxa wrote:Imal smisla u subotu faksirati carini paypal izvod? Da li uopste rade subotom i da li ce ga odmah poslati taj dan ako im ujutro profaksam izvod?
Nista do ponedjeljka ;)
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3302 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Hvala Sony, sutra se mogu naspavat :zzzz:
Kakva su vasa iskustva sa Merimobiles? Narucio mob (Huawei Honor 3c) i odabrao free shipping. Tek na moj upit zasto mi ne salju tracking number, traze da uplatim dodatno 8 dolara kako bi bio siguran da cu dobiti mobitel :roll:
Sa to2c sam do sada narucio 2 mobitela i u roku 2 dana sam dobio tracking number, a također sam i kod njih odabrao free shipping.
laraa
Posts: 17
Joined: 28/11/2008 02:37

#3303 Re: Kineski mobiteli

Post by laraa »

Vidjela sam na netu informaciju o jednoj odličnoj ponudi.
Ulefone Be X košta samo oko 120 maraka :-)
Ja naručila.
http://www.coolicool.com/ulefone-be-one ... ne-g-35548
Prilikom plaćanja neophodno ubaciti promo kod ULFBEX
Howitzer
Posts: 289
Joined: 15/03/2009 23:16

#3304 Re: Kineski mobiteli

Post by Howitzer »

Prije par dana sam donjeo odluku 90% da kupim HTC Desire 616 košta 340 KM a kad sam večeras saznao za ovaj Coolpad F1 nisam se mnogo dvoumio da li da uzmem...

Sad ne znam koliko mi se isplati da narućujem od kineza direkt, kod njih košta 300 KM a na PIK-u 350, dok platim carinu i porez mislim da je bolje preko pika.... šta vi mislite, vi se bakćete s tim preko neta :-)
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3305 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Howitzer wrote:Prije par dana sam donjeo odluku 90% da kupim HTC Desire 616 košta 340 KM a kad sam večeras saznao za ovaj Coolpad F1 nisam se mnogo dvoumio da li da uzmem...

Sad ne znam koliko mi se isplati da narućujem od kineza direkt, kod njih košta 300 KM a na PIK-u 350, dok platim carinu i porez mislim da je bolje preko pika.... šta vi mislite, vi se bakćete s tim preko neta :-)
250 KM je Coolpad trenutno u Kini, tacnije 139.99 USD na pandawill.com. A, po meni je bolja varijanta Elephone P6000 koji ima bolji procesor i GPU i cijena mu je 149.99 na GeekBuying. Ali, eto, Coolpad je trenutno izgleda poželjnija varijanta
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3307 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dobar al opet 5.5"

tacno moream ruku skalirati :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3308 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#3309 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

SONY_91 wrote:
Howitzer wrote:Prije par dana sam donjeo odluku 90% da kupim HTC Desire 616 košta 340 KM a kad sam večeras saznao za ovaj Coolpad F1 nisam se mnogo dvoumio da li da uzmem...

Sad ne znam koliko mi se isplati da narućujem od kineza direkt, kod njih košta 300 KM a na PIK-u 350, dok platim carinu i porez mislim da je bolje preko pika.... šta vi mislite, vi se bakćete s tim preko neta :-)
250 KM je Coolpad trenutno u Kini, tacnije 139.99 USD na pandawill.com. A, po meni je bolja varijanta Elephone P6000 koji ima bolji procesor i GPU i cijena mu je 149.99 na GeekBuying. Ali, eto, Coolpad je trenutno izgleda poželjnija varijanta
Možda jeste bolji, ali kada uzmeš kako se Coolpad F1 odlično pokazao i kakva mu je odlična podrška, ne bi se trebao dvoumiti. Nešto slično kao da uspoređuješ automobile peugeot 307 i golf 4. Francuz je našminkaniji, ljepši za oko, ima svakakvih džidža, al' golf je golf. :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3310 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

irac300 wrote:Možda jeste bolji, ali kada uzmeš kako se Coolpad F1 odlično pokazao i kakva mu je odlična podrška, ne bi se trebao dvoumiti. Nešto slično kao da uspoređuješ automobile peugeot 307 i golf 4. Francuz je našminkaniji, ljepši za oko, ima svakakvih džidža, al' golf je golf. :D
Kod podrške tu misliš na 'custom' romove? Ako da, tu si upravu. Coolpad ima široku bazu 'custom' romova. Ali, ako Elephone izbaci stock Lollipop za P6000 mislim da neće ni biti potrebe za 'custom' romovima na P6000 ;-)
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#3311 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

SONY_91 wrote:
irac300 wrote:Možda jeste bolji, ali kada uzmeš kako se Coolpad F1 odlično pokazao i kakva mu je odlična podrška, ne bi se trebao dvoumiti. Nešto slično kao da uspoređuješ automobile peugeot 307 i golf 4. Francuz je našminkaniji, ljepši za oko, ima svakakvih džidža, al' golf je golf. :D
Kod podrške tu misliš na 'custom' romove? Ako da, tu si upravu. Coolpad ima široku bazu 'custom' romova. Ali, ako Elephone izbaci stock Lollipop za P6000 mislim da neće ni biti potrebe za 'custom' romovima na P6000 ;-)
Da mislim na custom romove, ali i ostalu vrstu podrške od tutorijala kako da ga unbrickujes, do uputstva za root, flashanje, custom cwm i twrp, razmjena iskustava... Sve ono što korisniku može pomoći (govorim iz ličnog iskustva) jer kako sam počeo petljati s kineskim telefonima, uvidio sam koliko je coolpad zajednica mnogo razvijenija od nekih drugih telefona, koji su po specifikacijama čak i bolji.

P.S.
Coolpad najkasnije na ljeto dobija Lollipop. :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3312 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Sve to stoji. Ali, za korisnika koji nema namjeru rootati i instalirati 'custom' rom na telefon po meni je P6000 zbog novijeg i boljeg hardvera i ne toliko veće cijene bolja varijanta :wink:
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#3313 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

SONY_91 wrote:Sve to stoji. Ali, za korisnika koji nema namjeru rootati i instalirati 'custom' rom na telefon po meni je P6000 zbog novijeg i boljeg hardvera i ne toliko veće cijene bolja varijanta :wink:
I to što kažeš, možda sam samo subjektivan jer koristim F1. :D
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3314 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Ma taj odron ELEPHONE se nemoze mjeriti sa COOLPADOM, u bilo kakvom smislu, jer kao prvo u Kini ne postoji ELEPHONE kao proizvođač već još jedan u nizu gdje lijepe svog slona na generičke uređaje.
I prije će COOLPAD dobiti LOLLIPOP verziju ( i to mnogo na kvalitetniji način) nego taj ELEPHONE ( jer to su samo varke za kupce, kao sto su OTA update i ostalo, i onda na kraju nista od update koji i nefunkcionira nikako)

http://www.telekineza.com/coolpad-mobit ... droid-5-0/
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3315 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:Ma taj odron ELEPHONE se nemoze mjeriti sa COOLPADOM, u bilo kakvom smislu, jer kao prvo u Kini ne postoji ELEPHONE kao proizvođač već još jedan u nizu gdje lijepe svog slona na generičke uređaje.
I prije će COOLPAD dobiti LOLLIPOP verziju ( i to mnogo na kvalitetniji način) nego taj ELEPHONE ( jer to su samo varke za kupce, kao sto su OTA update i ostalo, i onda na kraju nista od update koji i nefunkcionira nikako)

http://www.telekineza.com/coolpad-mobit ... droid-5-0/
Elephone će dobiti Lollipop prije Coolpada :wink: . Nisam ja nigdje rekao da Coolpad ne radi kvalitetne telefone, nego sam rekao samo da je bolja varijanta P6000 zbog novijeg hardvera :wink:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3316 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

A taj novi hardver je samo 64-bitni CPU , koji radi na 4 jezgre i na 1,3-1,5 ghz, i podržava 4G mrezu koju mi necemo u BiH imati jos za par godina
a da ne spominjem kameru u ELEPHONE-a koja sigurno nije stvarnih 13MP, vec je 8Mp i interpolirana na 13mp i ostala (NE)kvalitetata izrade i podrška

grafičke suporedbe:

MTK6732 Mali-T760 @ 500MHz 34 GFLOPS
MTK6592 Mali-450 MP4 @700MHz 41.8 GFLOPS
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3317 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:A taj novi hardver je samo 64-bitni CPU , koji radi na 4 jezgre i na 1,3-1,5 ghz, i podržava 4G mrezu koju mi necemo u BiH imati jos za par godina
a da ne spominjem kameru u ELEPHONE-a koja sigurno nije stvarnih 13MP, vec je 8Mp i interpolirana na 13mp i ostala (NE)kvalitetata izrade i podrška

grafičke suporedbe:

MTK6732 Mali-T760 @ 500MHz 34 GFLOPS
MTK6592 Mali-450 MP4 @700MHz 41.8 GFLOPS
Nisu frekvencije kod procesora najbitnije, jesu bitne ali to nije presudno, valjda to znaš :wink: . Sam MediaTek je potvrdio da je MT6732 20% efikasniji od MT6592. Ako si imao nekada taj procesor vjerovatno znaš da i obično skrolanje kod facebook aplikacije nije baš najfluidnije a da ne govorimo o komplikovanijim zadacima. A, koliko sam na rencezijama vidio (nažalost nisam još uvijek imao MT6732 u rukama), MT6732 radi dosta fluidnije. A, što se GPU-a tiče osnovna varijanta Mali-T760 jeste malo slabija na papiru, ali, nadam se da ću uskoro imati taj CPU i GPU u rukama pa me interesuje kako rade 'in real time' :wink: . A, što se kamere tiče, i tu Coolpad ima prednost, jer, na papiru također ima više megapiksela, 13 naspram 8 kod P6000 ;) . A, rano je da govoriš još uvijek o 'podršci' kada su romovi u pitanju, jer, Coolpad je tu već više od godinu dana dok je P6000 tu 20-tak dana. I, u prvom danu prodaje su rasprodani svi P6000 uređaji, valjda i to nešto govori :wink:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3318 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

MTK6732 je novi CPU i zamjena za sadasnji 4-jezgreni MTK6582 , dok je MTK6752 zamjena za sadasnji MTK6592

Hoces da kazes da kod 6592 procesora skrolanje na Facebook aplikaciji nije fluidno, pa neznam onda koji si imao mobitel sa 6592 očito neke odrone ( kao ELEPHONE, CUBOTARE, I OSTALO), probaj sam COOLPADOM , XIAOMI-om , MEIZU, ili LENOVO ( 6592 ) skrolati.

Druga stvar , jedino sto sam rekao da je plus za P6000 je 4G ( kojeg jos nemamo u BiH), a taj 64-BIT nema nikakve veze kad ga jos software ne podrzaje ( android 4.4) a načekat cemo se mi tog OTA update na android 5.0 ako ga uopće i bude), a ovo ostalo nemozes porediti,
** baterija bezveze na papiru im je čak jača od COOLPADA kazu 2700 mah, a u stvarnosti razočaranje samo 3h i 26min SCREEN ON TIME , dok kod COOLPAD 2500mah i SCREEN ON TIME čak i preko 4h i 30min pa i vise ( na nekim ROMOVIMA),
**Bljeskalica kao i na ostalim odronima osvjetli na 2 metra, kamera prednja samo 2MP ( na papiru a valjda je i u stvarnosti takva) COOLPAD 5.0MP
I mislim da ovaj P6000 nikad nece imati podršku ni ROM-ove koje ima COOLPAD u to sam SIGURAN.

P.S. Ne kazem da je ELEPHONE P6000 loš, nego samo kažem da se može kupiti mnogo bolje i za još jeftinije novaca, e sad ako je nekom bitan taj 64-BITNI procesor ( koji u danasnjoj uporabi android 4.4 nema nikakve koristi) i ako voli SLONOVE kao životinju onda definitvno nek kupi P6000. a ako je bitna kvaliteta izrade , kamera i prednja i zadnja , bljeskalica, podrška, ROMOVI onda definitivno COOLPAD F1.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3319 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Stići će Lollipop na P6000 početkom narednog mjeseca ;) . Što se novih MediaTek-ovih procesora tiče MT6732 jeste zamjena za MT6582, ali, sam MediaTek je izjavio da je MT6732 20% efikasniji od MT6592. A, koristio sam ja više 'kineza', i, o starim MediaTek procesorima ti govorim iz ličnog iskustva ;) . Ukoliko krajnji korisnik voli eksperimentirati sa romovima onda i treba kupiti Coolpad, ali, ko ne planira rootati i instalirati par romova prije nego pronadje onaj koji njemu odgovara onda je po meni, opet da naglasim, po meni, bolja varijanta P6000. A, što se skrolanja tiče ako imaš MT6592 procesor u rukama probaj skrolati, ali ne da skrolaš od novosti do novosti, nego više stranica, i, vjerovatno ćeš imati lag od 1-2 sekunde ;)
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3320 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

COOLPAD i sa tvornickim ROM radi odlicno, tako da ako netko nezeli ili NEZNA nije ni potreba ubacivati novi ROM, a iako to danas nije mudrost, za 10minuta se skine i ubaci novi ROM.
Da u pravu si ako netko zeli zbog ROM kupiti ELEPHONE P6000 onda je kupio uredaj koji ima slabije kamere ( mislim da je danas kamera jako bitna stavka u kupnji telefona), BLJESKALICA ( i to je bitno), BATERIJA ( mislim da je i ona danas jako bitna) i ostalo da opet ne nebrajam.

Jos jedna napomena jer ocito nasi ljudi u BiH nisu upućeni:
YULONG COOLPAD je KOMPANIJA koja posluje od 1993 godine i ima proizvodnju od 60 milijuana godisnje , medu popularnijim je brandovima u KINI. Dok ELEPHONE osnovan prije par godina, lijepi naljepnice na vec proizvedene uredaje od drugih kompanija, niti je popularan a niti posluje u KINI ( a ako u svojoj zemlji nemozes nesto prodati svom narodu onda dovoljno govori o tome) i usmjeren je na IZVOZ gdje ga kupuju ljudi kao sto smo mi i ostalim zemljama koji vole FENSI ŠMENSI uređaje.

P.S: Nije čudno ako budem večeras sanjao SLONOVE :-D :-D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3321 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Znam ja odlično i tko je Coolpad i tko je Elephone ;). A, složili smo se da kamera kod Coolpada ima 'više' megapiksela, ali, to ne znači da ima bolju kameru :D
Da gledamo samo megapiksele onda bi Coolpad imao bolju kameru i od iPhone-a 6 :D. Trebali bi imati u direktnoj usporedbi telefon kraj telefona da saznamo cija je slika kvalitetnija ;). Ali, da ne duljimo, ti imaš svoje mišljenje a ja svoje, i, tako je kako je ;)
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3322 Re: Kineski mobiteli

Post by valjuga »

Vaša mišljenja,molim :D

XIAOMI Redmi/Hongmi Note 4G Snapdragon MSM8928 Quad Core 1.6GHz 5.5 Inch Smartphone 2GB RAM HD IPS 13.0MP
ili
Coolpad F1 8297W MTK6592 Octa Core 1.7GHz 5.0 Inch Android 4.2 OS Smartphone 2GB RAM 8GB ROM 13.0MP White

Hvala.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3323 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Sad ceš još ispast da je slonova kamera od 8MP bolja od Coolpadove 13MP
evo dokaz:
ELEPHONE:
http://cdn03.androidauthority.net/wp-co ... -00026.jpg
COOLPAD:
http://www.telekineza.com/wp-content/up ... oto-19.jpg
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3324 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

valjuga wrote:Vaša mišljenja,molim :D

XIAOMI Redmi/Hongmi Note 4G Snapdragon MSM8928 Quad Core 1.6GHz 5.5 Inch Smartphone 2GB RAM HD IPS 13.0MP
ili
Coolpad F1 8297W MTK6592 Octa Core 1.7GHz 5.0 Inch Android 4.2 OS Smartphone 2GB RAM 8GB ROM 13.0MP White

Hvala.
Uzmi ELEPHONE :lol: :lol: , šalim se
oba su uređaja OK, i oba uređaja ima kod sebe i oba koristim, ako ti je bitan velik ekran onda uzmi XIAOMI ( imaju dobar MIUI V6 ROM sa MIUI ADRIA FORUMA)
ako se voliš igrati ROMOVIMA uzmi Coolpad.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#3325 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

geekmanijak wrote:
valjuga wrote:Vaša mišljenja,molim :D

XIAOMI Redmi/Hongmi Note 4G Snapdragon MSM8928 Quad Core 1.6GHz 5.5 Inch Smartphone 2GB RAM HD IPS 13.0MP
ili
Coolpad F1 8297W MTK6592 Octa Core 1.7GHz 5.0 Inch Android 4.2 OS Smartphone 2GB RAM 8GB ROM 13.0MP White

Hvala.
Uzmi ELEPHONE :lol: :lol: , šalim se
oba su uređaja OK, i oba uređaja ima kod sebe i oba koristim, ako ti je bitan velik ekran onda uzmi XIAOMI ( imaju dobar MIUI V6 ROM sa MIUI ADRIA FORUMA)
ako se voliš igrati ROMOVIMA uzmi Coolpad.
Potpis. Ne može omašit' koji god izabere.
Post Reply