Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3301 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

a onda neki traze 5000 slobodnih licenci
pa po kriterijima koje bi odredili taxistu kako da se ponasa znanje i auto ne bi popunili ni tu cifru od 700 koliko po tim nekim istrazivanjima je dovoljno za ovaj broj stanovnika
evo glave ako bi ih se 300 skupilo da sve uslove ispunjavaju
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3302 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ciprol »

Da se i ja javim ovdje. Jučer trebali na fax, i nas troje se dogovori da uzmemo taksi. Budući da ne krećemo sa iste stanice, morao je stajati da nas pokupi. Nit mu je šta smetalo, nit je gluposti kakve valjao. Čak nam je i ranije ugasio taksimetar, tako da nam je poklonio 1KM :mrgreen:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3303 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Ciprol wrote:Da se i ja javim ovdje. Jučer trebali na fax, i nas troje se dogovori da uzmemo taksi. Budući da ne krećemo sa iste stanice, morao je stajati da nas pokupi. Nit mu je šta smetalo, nit je gluposti kakve valjao. Čak nam je i ranije ugasio taksimetar, tako da nam je poklonio 1KM :mrgreen:
SA taxi !? Ostavi bogati broj taksija da znamo ko je normalan :)
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3304 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ciprol »

un1ted wrote:
Ciprol wrote:Da se i ja javim ovdje. Jučer trebali na fax, i nas troje se dogovori da uzmemo taksi. Budući da ne krećemo sa iste stanice, morao je stajati da nas pokupi. Nit mu je šta smetalo, nit je gluposti kakve valjao. Čak nam je i ranije ugasio taksimetar, tako da nam je poklonio 1KM :mrgreen:
SA taxi !? Ostavi bogati broj taksija da znamo ko je normalan :)

SA taxi. al' se ne sjećam ni broja ni ništa, jedino znam da je bio crni passat, neki noviji model :mrgreen:
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#3305 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

Nema nam nesto bimmera, aduka i ostalih glasnogovornika sarajevotaksija. Iskoristavaju trenutnu situaciju i rade po 3 smjene. Tesko im je
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3306 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

sad im je upala kasika u med :)
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#3307 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

Ciprol wrote:
un1ted wrote:
Ciprol wrote:Da se i ja javim ovdje. Jučer trebali na fax, i nas troje se dogovori da uzmemo taksi. Budući da ne krećemo sa iste stanice, morao je stajati da nas pokupi. Nit mu je šta smetalo, nit je gluposti kakve valjao. Čak nam je i ranije ugasio taksimetar, tako da nam je poklonio 1KM :mrgreen:
SA taxi !? Ostavi bogati broj taksija da znamo ko je normalan :)

SA taxi. al' se ne sjećam ni broja ni ništa, jedino znam da je bio crni passat, neki noviji model :mrgreen:
ako je ovako srednjih godina ciko,mrsav sa naocalama, to je ovaj sa chville, ekstra ljubazan ciko, znao nas je po 4 potrpati u auto kad je bio onaj ogromni snijeg i onda opet naplati po taksimetru, nije nista ni pitao za ove sto su usput stajali... ;-) jedan od rijetkih :D

ali ni ja mu nemam ni broj ni nista ali znam da je stalno tu na standu
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#3308 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Ciprol »

azdralovic wrote:
ako je ovako srednjih godina ciko,mrsav sa naocalama, to je ovaj sa chville, ekstra ljubazan ciko, znao nas je po 4 potrpati u auto kad je bio onaj ogromni snijeg i onda opet naplati po taksimetru, nije nista ni pitao za ove sto su usput stajali... ;-) jedan od rijetkih :D

ali ni ja mu nemam ni broj ni nista ali znam da je stalno tu na standu
ne znam. kolega je krenuo sa ilidže, al' ugl odgovara opisu. da, jedan od rijetkih :)
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3309 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

Radimo naravno ;)
Iako sam imao dvije ture van grada pa sam izgubio dva dana opet sam dobro iskoristio ovu situaciju kao i svi (koliko se moglo jer su strasne guzve).
Cak sam jucer vozio i za 2 KM na relacijam tram. stanica samo sto je moglo max 4 osobe sjesti, napravio sam jedan izuzetak kad ih je bilo 6 ali bilo je 3-oje djece pa su mogli stat (djecu nisam naplacivao)
Ljude u bolnicu sam vozio besplatno, ko me god zaustavio da ide u Opcu bolnicu ili KCUS na lijecenje ili terapiju nisam htio da naplatim (ja se drzim one daj, pomozi i vratit ce se i uvijek dio zarade praktikujem da doniram).
Danas sam trebao za Beograd ali odgodjeno je tako da ne radim :D
Sto se tice broja taxi-a to je tako i ne odredjujemo mi nego gradska uprava. Naravno tako je i u svim uredjenim gradovima u Evropi. Kod nas bi samo trebalo uvesti slobodno trziste pa ako imas volje i novca bujrum kupi 3,5,20 licenci otvaraj firme, radi sta hoces samo ima odredjen broj licenci. Kako ce se to poslije segmentirat to je druga stvar, bitno je da svako ima sansu doci do nje.

Ti jontra ili kako vec, obzirom da vec duze vrijeme pokusavas da isprovociras, diskreditujes i omalovazis mene licno, ti znas ko sam i gdje stojim svaki dan, ja ne znam ko si ti, bujrum dodji pa da raspravimo. Ja se ne krijem iza avatara tako da je poprilicno kukavicki i djetinjasto to sto radis. Ako imas nesto dodji i reci kao odrastao i zreo covjek. Kao sto si vidio ja sam normalan, pristojan i sredjen uvijek, nisam kockasta glava, trenerkas niti klosar pa nemas cega da se bojis. Ako nisam pored auta a auto mi je na kraju standa onda sam u "Beckoj prici"
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3310 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

un1ted wrote:
Ciprol wrote:Da se i ja javim ovdje. Jučer trebali na fax, i nas troje se dogovori da uzmemo taksi. Budući da ne krećemo sa iste stanice, morao je stajati da nas pokupi. Nit mu je šta smetalo, nit je gluposti kakve valjao. Čak nam je i ranije ugasio taksimetar, tako da nam je poklonio 1KM :mrgreen:
SA taxi !? Ostavi bogati broj taksija da znamo ko je normalan :)
Ima nas i normalnih, bujrum dodji do mene da se uvjeris
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3311 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

ZNam da ima, no vjeruj da je tesko naletiti pa sam zato i pitao za broj :) Ostavi mi na pp broj "normalnih" taxista i rado cu sjesti ako necu doziviti negugodnosti.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#3312 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zvrk »

jutros kod fabrike duhana, skrenem u ulicicu pored milkosa. tri auta na taksi standu
uzmem luk desno do kapije milkosa i reko okrenucu se tu polukruzno pa rikvercom u ulicicu dalje da stanem i sacekam prijateljicu. dok ja gledam da ne udarim auta koja su parkirana uz desni rub trotoara, posljednji taksista brzinom munje pali vozilo i ubacuje u rikverc pomjerajuci se taksi trakom na putanju mog auta da se ne mogu okrenuti .

kad sam pogledala i ugledala - ne mogu da vjerujem
uopste

kontam hajd u rikverc cu pa jos jednom

kad dodje u tom drugi taksu i iza mene isto hoce da se okrene i ne dozvoljava mi rikverc i mase rukama nesto - sta cu ja tu

skrenem desno u ulicu

i ne mogu da vjerujem

znam da ti taksisti tu se_u ako im nagazis liniju autom, ali da ne DOZVOLJAVAJU da se okrenes

NE MOGU DA VJERUJEM

posto sam trebala cekati prijateljicu, izidjem iz auta i samo cekam da mi sta kazu

ovaj je ostao na mjesto gdje jeste, a onaj iza mene je otisao

WTF
WTF
da stvar bude jos bolja, taj posljednji je golf 3 i ima istakntu oznaku i stoji na standu ali su mu tablice civilne.

nek se zahvali Bogu sto mi je mobitel ostao na poslu pa ga ne mogodoh uslikati da posaljem inspekciji

ali narednih jutara cu imati mobitel :D

taksisti na tom standu su crvi, zohari, najnizi oblik postojanja

FUJ FUJ FUJ
This_is
Posts: 42
Joined: 17/04/2013 07:35

#3313 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by This_is »

Bimmer_ wrote:Radimo naravno ;)
Iako sam imao dvije ture van grada pa sam izgubio dva dana opet sam dobro iskoristio ovu situaciju kao i svi (koliko se moglo jer su strasne guzve).
Cak sam jucer vozio i za 2 KM na relacijam tram. stanica samo sto je moglo max 4 osobe sjesti, napravio sam jedan izuzetak kad ih je bilo 6 ali bilo je 3-oje djece pa su mogli stat (djecu nisam naplacivao)
Ljude u bolnicu sam vozio besplatno, ko me god zaustavio da ide u Opcu bolnicu ili KCUS na lijecenje ili terapiju nisam htio da naplatim (ja se drzim one daj, pomozi i vratit ce se i uvijek dio zarade praktikujem da doniram).
Danas sam trebao za Beograd ali odgodjeno je tako da ne radim :D
Sto se tice broja taxi-a to je tako i ne odredjujemo mi nego gradska uprava. Naravno tako je i u svim uredjenim gradovima u Evropi. Kod nas bi samo trebalo uvesti slobodno trziste pa ako imas volje i novca bujrum kupi 3,5,20 licenci otvaraj firme, radi sta hoces samo ima odredjen broj licenci. Kako ce se to poslije segmentirat to je druga stvar, bitno je da svako ima sansu doci do nje.

Ti jontra ili kako vec, obzirom da vec duze vrijeme pokusavas da isprovociras, diskreditujes i omalovazis mene licno, ti znas ko sam i gdje stojim svaki dan, ja ne znam ko si ti, bujrum dodji pa da raspravimo. Ja se ne krijem iza avatara tako da je poprilicno kukavicki i djetinjasto to sto radis. Ako imas nesto dodji i reci kao odrastao i zreo covjek. Kao sto si vidio ja sam

normalan, pristojan i sredjen uvijek, nisam kockasta glava, trenerkas niti klosar pa nemas cega da se bojis. Ako nisam pored auta a auto mi je na kraju standa onda sam u "Beckoj prici"
@Bimmer bogati koliko prosjecno zaradite , moze i na pp, s obzirom kroz sta sve prolazite. Nema logike da se vecina taxi sta ponasa bezobrazno a zive od toga. Ovo je ponižavajuće, na zapadu ne da zarade pristojnu platu nego im bakšiš pokriva benzin. A mušterije mole brojeve telefona kad se ide na duze ture. Konkurencija u centru grada su Limuzine, ali ko god urani za 9 sati sa radio stanicom i pick up na ulici solidno zaradi ne treba mu ni centar grada, ima hljeba dovoljno.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3314 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

This_is wrote:
@Bimmer bogati koliko prosjecno zaradite , moze i na pp, s obzirom kroz sta sve prolazite. Nema logike da se vecina taxi sta ponasa bezobrazno a zive od toga. Ovo je ponižavajuće, na zapadu ne da zarade pristojnu platu nego im bakšiš pokriva benzin. A mušterije mole brojeve telefona kad se ide na duze ture. Konkurencija u centru grada su Limuzine, ali ko god urani za 9 sati sa radio stanicom i pick up na ulici solidno zaradi ne treba mu ni centar grada, ima hljeba dovoljno.
Ja zaradjujem vjerovatno vise jer imam dobar auto, stalne musterije, odlicno govorim engleski pa me zovu i kad dodju stranci, imam tura van grada pa se poprilicno isplati. Dovoljno zaradim da mi se ne isplati raditi u struci (VSS). Ali to je sve zbog mog odnosa prema poslu i dosta njihovih musterija se vozi samnom.
Dosta je starih taksista pred penziju i njima vise nije ni do cega a ne do dizanja standarda, zato se tako i ponasaju. Ali nece jos dugo :wink:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3315 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by O'zone »

Danas dvije patrole i vozilo inspekcije pred Željinim stadionom zaustavili crnog Passata karavana Kuki, Samir i Emir sivi Passat i jedan Golf III Žuti Taxi svi na običnim tablama.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3316 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Dosta je starih taksista pred penziju i njima vise nije ni do cega a ne do dizanja standarda, zato se tako i ponasaju. Ali nece jos dugo
:thumbup: :thumbup:

Inace, kako je kasika upala u med onim taksistima koji nemaju TA table, ali im obicne table pocinju sa slovom "T". Lahko se upecat i reci legalac :D
This_is
Posts: 42
Joined: 17/04/2013 07:35

#3317 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by This_is »

:thumbup:
O'zone wrote:Danas dvije patrole i vozilo inspekcije pred Željinim stadionom zaustavili crnog Passata karavana Kuki, Samir i Emir sivi Passat i jedan Golf III Žuti Taxi svi na običnim tablama.
:thumbup:

Mora jednom krenuti na bolje, :bih:
User avatar
DennyBoy
Posts: 60
Joined: 03/01/2013 07:06

#3318 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by DennyBoy »

GRAS-SARAJEVO TAXI - Isti krc, drugo pakovanje.
User avatar
zenny
Posts: 916
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#3319 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zenny »

sad dodje poznanica sa autobuske stanice na aerodrom... naplatio joj je 30KM, imala je jedan kofer srednje velicine.
vidio sam samo da je sivi mercedes.. zvao sam na 1515 ali kazu da tek od 8 ujutru mogu nazvati na neki broj koji mi je dao
fakat nisu normalni, malo im je bilo 20, sad idu na 30 :oops:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3320 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by mahalas505 »

zenny wrote:sad dodje poznanica sa autobuske stanice na aerodrom... naplatio joj je 30KM, imala je jedan kofer srednje velicine.
vidio sam samo da je sivi mercedes.. zvao sam na 1515 ali kazu da tek od 8 ujutru mogu nazvati na neki broj koji mi je dao
fakat nisu normalni, malo im je bilo 20, sad idu na 30 :oops:
Pa sto ne upozori zenu(eventualno tel broj od crvenog, zutog.... taksija), ovdje se vec zna za taj javasluk Sa Taxi-ja pa nije dzaba ova tema aktuelna 8 godina.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#3321 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Paul F. »

Pozitivna strana priče je da je Sarajevo grad sa besplatnim taxi prevozom jer ako nema taximetra ne mora biti ni plaćanja.
Ljubljanski gradonačelnik je svojevremeno pozvao građane da ne daju pare prosjacima i izgleda da je to smanjilo prosjačenje.
Ako Sarajevski gradonačelnik pozove ljude da ne plaćaju taxi ako nema taximetra mislim da bi to riješilo problem.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2796
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3322 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Troll_Happens »

Paul F. wrote:Pozitivna strana priče je da je Sarajevo grad sa besplatnim taxi prevozom jer ako nema taximetra ne mora biti ni plaćanja.
Ljubljanski gradonačelnik je svojevremeno pozvao građane da ne daju pare prosjacima i izgleda da je to smanjilo prosjačenje.
Ako Sarajevski gradonačelnik pozove ljude da ne plaćaju taxi ako nema taximetra mislim da bi to riješilo problem.
ne bi... jer su stalno apelovali ne daj prosjaku nego ako vec hoces dati daj u narodnu kuhinju... dzaba budalama govorit oni cim prosjak pruzi ruku daju pare... trazili ste gledajte... mi smo jaaaakooo glup narod :oops:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3323 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bodkin »

Paul F. wrote:Pozitivna strana priče je da je Sarajevo grad sa besplatnim taxi prevozom jer ako nema taximetra ne mora biti ni plaćanja.
Ljubljanski gradonačelnik je svojevremeno pozvao građane da ne daju pare prosjacima i izgleda da je to smanjilo prosjačenje.
Ako Sarajevski gradonačelnik pozove ljude da ne plaćaju taxi ako nema taximetra mislim da bi to riješilo problem.
Aha ali se spremi da to sakama raspravis :)
bemi
Posts: 69
Joined: 22/06/2011 12:28

#3324 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by bemi »

Maloprije na pješačkom pored BBI ulicu prelazi čovjek u invalidskim kolicima (neki je teži invaliditet) i nije stigao preći dok je pješacima bilo zeleno, na pola pješačkog se upalilo crveno, auta strpljivo čekaju, jedan prolaznik mu pomaže da ga skloni sa ceste, a taksista Sarajevo taksija, bordo škoda Octavia otvorio prozor, zaškripao gumama pored i dere se:"zgazi ga j... mu ja majku". Ostadoh u čudu i nevjerici. I s jedne i s druge strane bruka djece, svi gledaju, ne mogu da vjeruju, pa dokle više sa njihovim kabadahijskim ponašanjem :run:
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#3325 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Adriatic »

Paul F. wrote:Pozitivna strana priče je da je Sarajevo grad sa besplatnim taxi prevozom jer ako nema taximetra ne mora biti ni plaćanja.
Ljubljanski gradonačelnik je svojevremeno pozvao građane da ne daju pare prosjacima i izgleda da je to smanjilo prosjačenje.
Ako Sarajevski gradonačelnik pozove ljude da ne plaćaju taxi ako nema taximetra mislim da bi to riješilo problem.
Gradonačelnik? hahahaha
Jel to onaj što je davao podršku GRAS-ovoj bagri, dok su građani tabanali?
E taj će riješiti problem, dakako.
Post Reply