SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3301 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

sta bi od mene bilo da ustajem u pola 7 --- i ovako se namackam jedva :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3302 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

alemaa wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
alemaa wrote:Jutro zemske..sta ima, kako ste? Zelena koliko je trebalo da ti stigne s Jagodice? Ja ne smijem ni uci jer znam da cu kupiti ono sto mi ne treba..ne bi mi bio prvi put :D :D Ev jutros sam probala neke sjene iz on mac palete..
Image
:thumbup:
Majke ti jesi se naucila ovako sminkati samo na ovoj temi?
Evo i ja pratim, uocila sam pomake ali nista znacajno kao sto je kod tebe?
Ili su bili privatni casovi kod Michuna?

:D

EDIT: Nadinka, ima li sta od one podloge?
:D :D Ma nom stop gledam ove tete na youtube...ova Lisa mi je extra.. A inace ja ustajem u 06:30..sminkam se haman vise od po sata :D :D
Draga Alemaa dobto ti se da, ja ustajem ukupno 25 minuta prije nego moram krenuti :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3303 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:
Partizzanka wrote:cuj starijim damama???
otkad sam ja starija dama???
Mislim malo starijim od mene (damama koje rade, koje su na poslu cijeli dan pa moraju fino izgledati). Bona, bona nemoj se ljutiti. Oči su ti baš lijepe.

Nešto kontam, većeg peha od mene nema u kantonu.
semlaca, da ja tebi odvadim od moje pola, ja to i tako najcesce zabroavim, moze mi biti jos tri godine :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3304 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

radim i odmah sam stara :) eto ti sad
a ja u cvijetu mladosti tek maltene usla u punoljetstvo :)

nadam se da ce mama zbaviti tu od kolegice ... onda je ova moja, tvoja

moze nadinka da ne uzimamo odmah danas moram ja sa mamom vidjeti oki??
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3305 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

alema - za tebe je pisana ona pjesma zeljka joksimovica "zena za sva vremena"

ja se nogom sutam iz kreveta u 7.20 i sve radim nabrzaka
ali sam rekla da cu ustajati u 7 od sutra :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#3306 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

Partizzanka wrote:radim i odmah sam stara :) eto ti sad
a ja u cvijetu mladosti tek maltene usla u punoljetstvo :)

nadam se da ce mama zbaviti tu od kolegice ... onda je ova moja, tvoja

moze nadinka da ne uzimamo odmah danas moram ja sa mamom vidjeti oki??
Ni ja ne kontam zbog cega sam starija ali eto...
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3307 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

e haj reci koliko ti je godina?? ako smijes :) da odmjerimo godine
svejedno i ako si mlada nemoj da se nerviras zbog jedne podloge :)

mora biti u cm- u nivee
a sjene bez cestica ... manje vise sve ti imaju cestice
i ja sam dugo trazila bez ... jer sam ovisnik o mat sjenama ne volem da sljastim
isadora ima mat sjene znam to ali kod vas nema isadore

potrazi najbolje ti je testere probaj pa ces vidjeti
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3308 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Poludicu s vama :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3309 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

pa ja sam samo 4 godine starija od tebe ... i odmah sam starija dama??
eee moja ti doci ces ti u moje godine pa ce tebi neko od 20 reci da si stara dama
neka neka :)


sad bez sale ... ja ne znam za ta sjenila
jer nemam nista od art deco :(

najbolje ti je idi i probaj
nema ti druge
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3310 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:E jesi zapela.
Godina mi je 20 i biće sve do 1.9.
Neću da se nerviram, al' podloga je must have.
Koja onda sjenila imaju najmanje čestica? Maybelline me ubi u pojam šljašti na sve strane. Kakva su Art Deco sjenila po tom pitanju?
Semlaca, imas neka od art deco da su matt, pogledaj na stranici tacno koje nijanse
http://www.artdeco.de/en/cosmetics/make ... adow-matt/

Orifalem je imao dobra mat sjenila-potpuno mat,ona jednostruka ne znam ima li vise (u plavoj kutiji)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3311 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

jeste! oriflame je imao super sjenila ta mat jednopakovana
ja sam imala samo jedno boje duda (barem je tako pisalo) to je bila ludnica od sjene ... zavisno koliko ga stavis ono moze biti od roze, preko ljubicastog (kao da me neko mlatio) do smedjeg
i potrosi mi se :(
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#3312 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Joj jeste naporne, ja sam rekla da sam starija (diskretnija) dama - imam 38 :)

nego da potvrdim, art deco podloga ze sjene na usne - extra stvar

kako nabavih podlogu i primer - sminka stoji po 14 sati ne mjenja se ;)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#3313 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

Nadinka, ja zelim tu sjenu, aj da dogovorimo detalje razmjene. :D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#3315 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

alemaa wrote:
Partizzanka wrote:alema - za tebe je pisana ona pjesma zeljka joksimovica "zena za sva vremena"

ja se nogom sutam iz kreveta u 7.20 i sve radim nabrzaka
ali sam rekla da cu ustajati u 7 od sutra :)
Postidila si me , jos da ne gledam i ne trosim vOlko sminku kaze mi MM da bi bila idealna :D :D :kiss: ImageImage

Dokle god mozes da si priustis to sto kupujes, i ne osjeti se na kucnom budetu ne smatraj to manom.
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3316 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

semlaca wrote:E jesi zapela.
Godina mi je 20 i biće sve do 1.9.
Neću da se nerviram, al' podloga je must have.
Koja onda sjenila imaju najmanje čestica? Maybelline me ubi u pojam šljašti na sve strane. Kakva su Art Deco sjenila po tom pitanju?

bila sam ubjedjena da sam ja najmladja al eto nisam =)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3317 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

a ne ne draga moja i ti si starija dama nema izvlacenja :P
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#3318 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Dje ste babe ? :mrgreen:
Elem,Artdeco u Sa...i nema bas izbor mat sjena,pretezn o su one sa sitnim strasom
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3319 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Gospoda Ministarka wrote:Nadinka, ja zelim tu sjenu, aj da dogovorimo detalje razmjene. :D
Kakva je sad sjena u pitanju!?
Sto se tice colistara samo je dio proizvoda bio na 50%. Ali su uz proizvode normalne cijene djelili poklone, tipa karmin, tus, olovka. Izaberes.
nadinka, ja kupih tu novu maskaru koja je izasla od colistara - ali bez dlacica. Osjetljive mi oci i znam da bi mi to upadalo u oci. A i imam dovoljno trepusa.
Ih, a kolko ja tek imam godina :lol:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3320 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

dozvolite da se istresem ovdje verbalno
Bem ti ovu zemlju!

odem da vidim jos ovih sjenica ... nadjem ovu jednu sdto sam htjela kad mi zena kroz pricu kaze da oni PRESTAJU TOTALNO SA PRODAJOM OVIH SJENA I PRODUKATA OD SANS SOUSea
odem do standa gdje je bila nivea reko da vidim onu njihovu toniranu kremu i eto onako malo da snjuhnem jel ... PRESTALI I SA TIM!
pa kakva je ovo vuko...???

uzela sam sebi posljednju ovu zelenu sjenicu - kontam se sutra jos uzeti jednu beige koja mi je super za preko dana :(
i uzela jednu duplu cetkicu jedno je cetkica drugo je ona kao spuzvasta gumica za bluranje :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3321 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

bjb - vidjela sam da si trazila tamno smedju mat sjenu
vidjela sam da isadora ima monosjene (pravo skupe ali dobre) i ima jednu koja se zove choco - tamna da tamnija ne moze biti a mat je
pa potrazi negdje ako ima isadora kod nas mora biti
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3322 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

alemaa wrote:Aj em ni stara ni mlada..ono ko tamam... :D :-) .

Michun trebam help...trebam otvoriti case vezano za ono sto sam kupila na ebay lafo poslato 31.1 ..stiglo jos nije..eh sad kako sta?
Customer support a onda na resolution center i onda pratis sta ti sistem kaze. Prvo ce ti reci da kontaktiras prodavca, na sta ces resi da si kontaktirala vec ali da nema odgovora i onda ispises case.

Eto...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3323 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Hajd zene pomozite :oops:
Trebam kreon, novi, po mogucnosti kvalitetan :roll: :oops:
Vecina kreona koje sam do sada koristila ne izdrzi ni sat i spadne i onda mi oko trepavica sve bude umrljano i tako :x :-)
Ne znam jel do mojih ociju ili sta, ali prosto ne mogu da vjerujem da sam toliki baksuz sa kreonima. :-)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#3324 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

ladyblue18 wrote:Hajd zene pomozite :oops:
Trebam kreon, novi, po mogucnosti kvalitetan :roll: :oops:
Vecina kreona koje sam do sada koristila ne izdrzi ni sat i spadne i onda mi oko trepavica sve bude umrljano i tako :x :-)
Ne znam jel do mojih ociju ili sta, ali prosto ne mogu da vjerujem da sam toliki baksuz sa kreonima. :-)

Isti problem imam, pa sam odlucila kad me put nanese do cm-a ili dm-a kupiti tecni eye liner pen.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3325 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

a da probas staviti podlogu prvo pa onda kreon?? mozda ce je drzati
i meni se vecina kreona razmaze dole pa imam podocnjake do koljena na ove moje postojece pa stalno moram da razmacujem :)

meni su dobri ja mislim manhattan da sam imala onaj sto se vrti pa izlazi :) (koji opis a??)
Post Reply