Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3301 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

Gojeni H wrote:
Eto tebe sve pregalackim radom, pa do Norveske. :oops: :D :izet:
Izvini, nisam mogao izdurat'.

jah :-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3302 Re: Migranti

Post by vjesticanametli »

Reci mu dra te hell :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3303 Re: Migranti

Post by triconja »

uglavnomja wrote: plus generalizacija, relativizacija, izjednjacavanje ratnih zlocinaca i izbjeglica :roll:
:run:
Meni to smeta kad neko radi, jer jelte, u mojoj fameliji svi su se borili protiv agresora i vecina je platila tu borbu na neki nacin (uglavnom otisli na sihi i ranjavani), neki su i u logorima bili a on ima obraza ovdje srat i relativizirat. Ali hajde bogati, sve mu je oprosteno jer je ljevicar. :-)
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3304 Re: Migranti

Post by CPT »

triconja wrote:
uglavnomja wrote: plus generalizacija, relativizacija, izjednjacavanje ratnih zlocinaca i izbjeglica :roll:
:run:
Meni to smeta kad neko radi, jer jelte, u mojoj fameliji svi su se borili protiv agresora i vecina je platila tu borbu na neki nacin (uglavnom otisli na sihi i ranjavani), neki su i u logorima bili a on ima obraza ovdje srat i relativizirat. Ali hajde bogati, sve mu je oprosteno jer je ljevicar. :-)
Neki su ocigledno zaboravljaju kako je hiljade Bosanac otislo prema istom Zapadu. Prije rata, tokom rata i poslije rata. Isto tako zaboravljaju koliko tih Bosnaca zivi od "socijale". Da se koristi standarde koje bi sad uveli ovoj sirotinji na Bosanci svi bi konkretno nahebali.

A nije ta demenca slucajna ili samo kod Bosanaca. I Orbanovi su nekad redovno mimo granica i papira preko granice:
Image
iz Madjarske preko SFRJ u SAD/Kanadu....

Danas veci katolici od Pape... :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3305 Re: Migranti

Post by triconja »

CPT wrote:
triconja wrote:
uglavnomja wrote: plus generalizacija, relativizacija, izjednjacavanje ratnih zlocinaca i izbjeglica :roll:
:run:
Meni to smeta kad neko radi, jer jelte, u mojoj fameliji svi su se borili protiv agresora i vecina je platila tu borbu na neki nacin (uglavnom otisli na sihi i ranjavani), neki su i u logorima bili a on ima obraza ovdje srat i relativizirat. Ali hajde bogati, sve mu je oprosteno jer je ljevicar. :-)
Neki su ocigledno zaboravljaju kako je hiljade Bosanac otislo prema istom Zapadu. Prije rata, tokom rata i poslije rata. Isto tako zaboravljaju koliko tih Bosnaca zivi od "socijale". Da se koristi standarde koje bi sad uveli ovoj sirotinji na Bosanci svi bi konkretno nahebali.

A nije ta demenca slucajna ili samo kod Bosanaca. I Orbanovi su nekad redovno mimo granica i papira preko granice:
Image
iz Madjarske preko SFRJ u SAD/Kanadu....

Danas veci katolici od Pape... :-)
Jaro ne pisi vise bosanci, nego pisi po naciji ko je i kako je iso, tako svrstavanje i generalizacija je sranje da ne moze vece bit. Bosanci su prestali bit bosanci kad je rat poceo i nece se vise ta odrednica vratit za kolko hoš godina.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3306 Re: Migranti

Post by CPT »

Image

Orbanovi na putu prema SAD (gdje je zavrsila velika vecina). Na drugom mjestu VB i WG. Ne lici mi ovo na regularan prelaz granice al ok. Detalji :cry:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3307 Re: Migranti

Post by CPT »

triconja wrote: Jaro ne pisi vise bosanci, nego pisi po naciji ko je i kako je iso, tako svrstavanje i generalizacija je sranje da ne moze vece bit. Bosanci su prestali bit bosanci kad je rat poceo i nece se vise ta odrednica vratit za kolko hoš godina.
Za ovo debatu su svi Bosanci i svi su tretirani kao Bosanci. Osim toga etiketa bas i nije vazna u citavoj prici.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3308 Re: Migranti

Post by BHCluster »

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3309 Re: Migranti

Post by triconja »

CPT wrote:
triconja wrote: Jaro ne pisi vise bosanci, nego pisi po naciji ko je i kako je iso, tako svrstavanje i generalizacija je sranje da ne moze vece bit. Bosanci su prestali bit bosanci kad je rat poceo i nece se vise ta odrednica vratit za kolko hoš godina.
Za ovo debatu su svi Bosanci i svi su tretirani kao Bosanci. Osim toga etiketa bas i nije vazna u citavoj prici.
Kako nije, dajes primjere gdje su zlocinci bjezali pred pravdom u druge zemlje i to poredis sa izbjeglicama koje su protjerali!? Eee, slabo ti ide ta propaganda i relativizacija.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#3310 Re: Migranti

Post by muzicar_iz_parka »

Ljudi su se oduvijek snalazili kako znaju i umiju.
Ima masa nasih ljudi koji su dobijali raznorazne zabrane od poslije ratnog perioda do ukidanja viznog rezima zbog ilegalnog boravka u raznim EU drzavama po raznim osnovama.
Ako cemo argumentovati NGO mantrama, onda svako iz BiH zbog trenutne situacije i u periodu zadnjih 20+ godina zasluzuje boravak u nekoj malo bogatijoj EU drzavi, to je ljudsko pravo zar ne.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3311 Re: Migranti

Post by triconja »

muzicar_iz_parka wrote:Ljudi su se oduvijek snalazili kako znaju i umiju.
Ima masa nasih ljudi koji su dobijali raznorazne zabrane od poslije ratnog perioda do ukidanja viznog rezima zbog ilegalnog boravka u raznim EU drzavama po raznim osnovama.
Ako cemo argumentovati NGO mantrama, onda svako iz BiH zbog trenutne situacije i u periodu zadnjih 20+ godina zasluzuje boravak u nekoj malo bogatijoj EU drzavi, to je ljudsko pravo zar ne.
Ili jos bolje, nek oni nama salju socijalu, ne moramo mi tamo ni ic :lol: :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3312 Re: Migranti

Post by Maraschino »

User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3313 Re: Migranti

Post by BHCluster »


Porast antisemitizma u Njemackoj.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3314 Re: Migranti

Post by _BataZiv_0809 »

Uz divlju kupaonicu nalazi se nekoliko montažnih WC-ova. Samo jedan radi i potpuno je zasran. U ostalima se, kaže Hamid, neki seksaju.

:lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3315 Re: Migranti

Post by CPT »

Image

Image

ono kad prepustis drzavu fasistima :run:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#3316 Re: Migranti

Post by klosar pravi »

Pametni što ih ne puste kucama?
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3317 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Tuzna prica, ali Husi svaka cast.
ST11
Posts: 785
Joined: 09/03/2015 12:24

#3318 Re: Migranti

Post by ST11 »

User avatar
Truba
Posts: 93801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3319 Re: Migranti

Post by Truba »

Španjolski studenti prisiljeni izaći iz svojih domova kako bi napravili mjesta za afričke imigrante
Riječ je o „bjelačkoj privilegiji“ istjerivanja za smještaj „ugnjetavanih“ Afrikanaca.
:mrgreen:

U španjolskom Alicanteu uhićen Marokanac koji je seksualno zlostavljao djecu
User avatar
geralt
Posts: 6434
Joined: 14/09/2017 12:45

#3320 Re: Migranti

Post by geralt »

Izbjeglicama koji godinama preživljavaju u nevjerojatnim uvjetima prijeko je potreban azil. Jedini način na koji ga mogu dobiti je da uđu na teritorij Republike Hrvatske, odnosno Europske unije, i zatraže ga.
Jeste, bas je to jedini nacin. Ne mogu ga traziti npr. kod nas, ili u Srbiji, ili u Makedoniji, ili u Turskoj, ili u drugoj drzavi EU u koju su usli, pa iz nje izasli (Grckoj).

Muka mi je vise od ove propagande.
User avatar
haris0032
Posts: 1470
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#3321 Re: Migranti

Post by haris0032 »

Sinoc oko 23:30, petorica migranata napali dvojicu taxista, lupli im nogama po autu, jednog cak i udarili. Vidno u alkoholiziranom stanju. Sreca pa sam ja tuda prolazio i jos dva momka.
User avatar
haris0032
Posts: 1470
Joined: 02/06/2012 19:27
Location: 11541

#3322 Re: Migranti

Post by haris0032 »

Sinoc oko 23:30, petorica migranata napali dvojicu taxista, lupli im nogama po autu, jednog cak i udarili. Vidno u alkoholiziranom stanju. Sreca pa sam ja tuda prolazio i jos dva momka.
User avatar
sinuhe
Posts: 12586
Joined: 03/06/2011 11:33

#3323 Re: Migranti

Post by sinuhe »

Navijaci Senegala, Maroka, i Nigerije pokusali uci u Finsku za navijackim pasosima ili kartom kojom su dosli u Rusiju. :D
https://yle.fi/uutiset/osasto/news/worl ... d/10265294
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3324 Re: Migranti

Post by славянин »

haris0032 wrote:Sinoc oko 23:30, petorica migranata napali dvojicu taxista, lupli im nogama po autu, jednog cak i udarili. Vidno u alkoholiziranom stanju. Sreca pa sam ja tuda prolazio i jos dva momka.
Ja jos uvijek ne kontam kako neko moze samo uci u neku zemlju bez dokumenata i hodati okolo raditi sta mu je volja :?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3325 Re: Migranti

Post by triconja »

славянин wrote:
haris0032 wrote:Sinoc oko 23:30, petorica migranata napali dvojicu taxista, lupli im nogama po autu, jednog cak i udarili. Vidno u alkoholiziranom stanju. Sreca pa sam ja tuda prolazio i jos dva momka.
Ja jos uvijek ne kontam kako neko moze samo uci u neku zemlju bez dokumenata i hodati okolo raditi sta mu je volja :?
Da si migrant konto bi, migranti imaju mogucnost kamuflaze u autohtono stanovnistvo tako da im i ne traze id-ove i tako te stvari :lol:
Locked