Gojeni H wrote:
Eto tebe sve pregalackim radom, pa do Norveske.![]()
![]()
![]()
Izvini, nisam mogao izdurat'.
jah
Gojeni H wrote:
Eto tebe sve pregalackim radom, pa do Norveske.![]()
![]()
![]()
Izvini, nisam mogao izdurat'.
Meni to smeta kad neko radi, jer jelte, u mojoj fameliji svi su se borili protiv agresora i vecina je platila tu borbu na neki nacin (uglavnom otisli na sihi i ranjavani), neki su i u logorima bili a on ima obraza ovdje srat i relativizirat. Ali hajde bogati, sve mu je oprosteno jer je ljevicar.uglavnomja wrote: plus generalizacija, relativizacija, izjednjacavanje ratnih zlocinaca i izbjeglica![]()
Neki su ocigledno zaboravljaju kako je hiljade Bosanac otislo prema istom Zapadu. Prije rata, tokom rata i poslije rata. Isto tako zaboravljaju koliko tih Bosnaca zivi od "socijale". Da se koristi standarde koje bi sad uveli ovoj sirotinji na Bosanci svi bi konkretno nahebali.triconja wrote:Meni to smeta kad neko radi, jer jelte, u mojoj fameliji svi su se borili protiv agresora i vecina je platila tu borbu na neki nacin (uglavnom otisli na sihi i ranjavani), neki su i u logorima bili a on ima obraza ovdje srat i relativizirat. Ali hajde bogati, sve mu je oprosteno jer je ljevicar.uglavnomja wrote: plus generalizacija, relativizacija, izjednjacavanje ratnih zlocinaca i izbjeglica![]()

Jaro ne pisi vise bosanci, nego pisi po naciji ko je i kako je iso, tako svrstavanje i generalizacija je sranje da ne moze vece bit. Bosanci su prestali bit bosanci kad je rat poceo i nece se vise ta odrednica vratit za kolko hoš godina.CPT wrote:Neki su ocigledno zaboravljaju kako je hiljade Bosanac otislo prema istom Zapadu. Prije rata, tokom rata i poslije rata. Isto tako zaboravljaju koliko tih Bosnaca zivi od "socijale". Da se koristi standarde koje bi sad uveli ovoj sirotinji na Bosanci svi bi konkretno nahebali.triconja wrote:Meni to smeta kad neko radi, jer jelte, u mojoj fameliji svi su se borili protiv agresora i vecina je platila tu borbu na neki nacin (uglavnom otisli na sihi i ranjavani), neki su i u logorima bili a on ima obraza ovdje srat i relativizirat. Ali hajde bogati, sve mu je oprosteno jer je ljevicar.uglavnomja wrote: plus generalizacija, relativizacija, izjednjacavanje ratnih zlocinaca i izbjeglica![]()
A nije ta demenca slucajna ili samo kod Bosanaca. I Orbanovi su nekad redovno mimo granica i papira preko granice:
iz Madjarske preko SFRJ u SAD/Kanadu....
Danas veci katolici od Pape...

Za ovo debatu su svi Bosanci i svi su tretirani kao Bosanci. Osim toga etiketa bas i nije vazna u citavoj prici.triconja wrote: Jaro ne pisi vise bosanci, nego pisi po naciji ko je i kako je iso, tako svrstavanje i generalizacija je sranje da ne moze vece bit. Bosanci su prestali bit bosanci kad je rat poceo i nece se vise ta odrednica vratit za kolko hoš godina.
Kako nije, dajes primjere gdje su zlocinci bjezali pred pravdom u druge zemlje i to poredis sa izbjeglicama koje su protjerali!? Eee, slabo ti ide ta propaganda i relativizacija.CPT wrote:Za ovo debatu su svi Bosanci i svi su tretirani kao Bosanci. Osim toga etiketa bas i nije vazna u citavoj prici.triconja wrote: Jaro ne pisi vise bosanci, nego pisi po naciji ko je i kako je iso, tako svrstavanje i generalizacija je sranje da ne moze vece bit. Bosanci su prestali bit bosanci kad je rat poceo i nece se vise ta odrednica vratit za kolko hoš godina.
Ili jos bolje, nek oni nama salju socijalu, ne moramo mi tamo ni icmuzicar_iz_parka wrote:Ljudi su se oduvijek snalazili kako znaju i umiju.
Ima masa nasih ljudi koji su dobijali raznorazne zabrane od poslije ratnog perioda do ukidanja viznog rezima zbog ilegalnog boravka u raznim EU drzavama po raznim osnovama.
Ako cemo argumentovati NGO mantrama, onda svako iz BiH zbog trenutne situacije i u periodu zadnjih 20+ godina zasluzuje boravak u nekoj malo bogatijoj EU drzavi, to je ljudsko pravo zar ne.
Tuzna prica, ali Husi svaka cast.Maraschino wrote:Proveli smo dan s izbjeglicama u BiH
https://www.washingtonpost.com/news/wor ... 1b63b6a4edBHCluster wrote:Porast antisemitizma u Njemackoj.
Maraschino wrote:Proveli smo dan s izbjeglicama u BiH
Jeste, bas je to jedini nacin. Ne mogu ga traziti npr. kod nas, ili u Srbiji, ili u Makedoniji, ili u Turskoj, ili u drugoj drzavi EU u koju su usli, pa iz nje izasli (Grckoj).Izbjeglicama koji godinama preživljavaju u nevjerojatnim uvjetima prijeko je potreban azil. Jedini način na koji ga mogu dobiti je da uđu na teritorij Republike Hrvatske, odnosno Europske unije, i zatraže ga.
Ja jos uvijek ne kontam kako neko moze samo uci u neku zemlju bez dokumenata i hodati okolo raditi sta mu je voljaharis0032 wrote:Sinoc oko 23:30, petorica migranata napali dvojicu taxista, lupli im nogama po autu, jednog cak i udarili. Vidno u alkoholiziranom stanju. Sreca pa sam ja tuda prolazio i jos dva momka.
Da si migrant konto bi, migranti imaju mogucnost kamuflaze u autohtono stanovnistvo tako da im i ne traze id-ove i tako te stvariславянин wrote:Ja jos uvijek ne kontam kako neko moze samo uci u neku zemlju bez dokumenata i hodati okolo raditi sta mu je voljaharis0032 wrote:Sinoc oko 23:30, petorica migranata napali dvojicu taxista, lupli im nogama po autu, jednog cak i udarili. Vidno u alkoholiziranom stanju. Sreca pa sam ja tuda prolazio i jos dva momka.