Nismo ni komentarisali ova dva slucaja....basicm wrote:Ova dva primjera nemaju veze sa brzinom direktno, suprotan smjer na AP i spavanje za volanom. Koji znak to moze regulisati?
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3301 Re: Crna hronika BH cesta
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3302 Re: Crna hronika BH cesta
Sirotilja vidjela u bogatuna da bjesne pa i oni poceli da se bahatebitanga_sa_otesa wrote:glavni uzroci su needukovane seljacke glave koje su se domogle malo jacih auta i misle da su oni najjaci i najbrzi na cesti i da im se nista ne moze desiti.
Osim brze voznje inace ne postuju pravila pa dodatno prave nered
Moras biti veliki kloc klocasti da upadnes na AP i vozis kontra smjerom...
Najvise problema pravi sitna buranijica svakodnevno
Ali oni su sirotilja i njima ne mores kaznu pucati jedino postenom svijetu
Ljudima fali samokritike i nekad da kazu nisam u pravu i da razmisle sto je to tako
Jebga prosjecni bosnjanski mentalitet koji se u sve razumije i zna najbolje
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3303 Re: Crna hronika BH cesta
Tako jeTravnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
I
Opet se vracamo na to da se mora prilagoditi voznja i uslovima na putu
On bi stavio 80 jer misli da je to tako
Ali kad padne snijeg i udari led onda ide 40 jer je sigurica
Jebo nas i nase mozgovanje
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3304 Re: Crna hronika BH cesta
Ja zaista postujem ogranicenja, +max 10 km/h gdje se moze.Travnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
Ali bi neko odgovoran u ovoj drzavi stvarno trebao da kaze, dajte ljudi da pregledamo gdje se moze makar malo ubrzati saobracaj na nekim mjestima, a ne da je situacija obrnuta. Svako malo nova nebulozna ogranicenja, koja ionako nece sprijeciti nekoga ko je navikao da gasa da luduje po cesti, nego ce postenog vozaca koji hoce na normalan nacin da stigne iz jednog u drugo mjesto u BiH zajebavati, tjerati da razmislja koji je ono znak bio prije, da li je prestalo ogranicenje, itd...I sam sebe uhvatim da sam zaista isfrustriran gomilom znakova ogranicenja, neko dobre pare uzima za znakove. Isto kao i za gomilu nepotrebnih semafora, i tu se pare uzimaju.
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3305 Re: Crna hronika BH cesta
Naravno da se voznja mora prilagoditi uslovima na kolovozu, bez obzira na znakove.vjeshalica wrote:Tako jeTravnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
I
Opet se vracamo na to da se mora prilagoditi voznja i uslovima na putu
On bi stavio 80 jer misli da je to tako
Ali kad padne snijeg i udari led onda ide 40 jer je sigurica
Jebo nas i nase mozgovanje
ne kontam sta je poenta tvog posta, da mozda ne predlazes da se znakovi ogranicenja brzine postavljaju kao da zivimo u zemlji snijega i leda?!
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3306 Re: Crna hronika BH cesta
Bgm kakav vam je asfalt trebalo bi
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#3307 Re: Crna hronika BH cesta
A gdje su ti nepotrebni semafori?Naslovnica wrote:Ja zaista postujem ogranicenja, +max 10 km/h gdje se moze.Travnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
Ali bi neko odgovoran u ovoj drzavi stvarno trebao da kaze, dajte ljudi da pregledamo gdje se moze makar malo ubrzati saobracaj na nekim mjestima, a ne da je situacija obrnuta. Svako malo nova nebulozna ogranicenja, koja ionako nece sprijeciti nekoga ko je navikao da gasa da luduje po cesti, nego ce postenog vozaca koji hoce na normalan nacin da stigne iz jednog u drugo mjesto u BiH zajebavati, tjerati da razmislja koji je ono znak bio prije, da li je prestalo ogranicenje, itd...I sam sebe uhvatim da sam zaista isfrustriran gomilom znakova ogranicenja, neko dobre pare uzima za znakove. Isto kao i za gomilu nepotrebnih semafora, i tu se pare uzimaju.
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3308 Re: Crna hronika BH cesta
E o ga kod hifa pumpe svrakino... 
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#3309 Re: Crna hronika BH cesta
konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino...
ček moram na google maps potražiti Švrakino...
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3310 Re: Crna hronika BH cesta
Tranzit, svako uključenje - semafor.konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino...
Da ne spominjem onu novu dionicu od Aerodroma do Mojmila, ono ko je projektovao i odobrio, momentalni otkaz.
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3311 Re: Crna hronika BH cesta
Uzas. Sreca pa su onaj jedan iskljucili kod petrol pumpe, a onaj opet koji je na skretanju za Dobrinju, ustiman Boze sacuvaj...Naslovnica wrote:Tranzit, svako uključenje - semafor.konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino...
Da ne spominjem onu novu dionicu od Aerodroma do Mojmila, ono ko je projektovao i odobrio, momentalni otkaz.
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3312 Re: Crna hronika BH cesta
Izmedju Bel air-a i Beverly hillsa....Bloo wrote:konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino...![]()
ček moram na google maps potražiti Švrakino...
-
BiBi911
- Posts: 5336
- Joined: 09/12/2018 17:47
#3313 Re: Crna hronika BH cesta
Naslovnica wrote:Sami smo svjedoci nebuloznih ogranicenja od 40-50 km/h na pojedinim dionicama, nigdje naselja, nigdje nista. Nemojte mi reci da nema takvih ogranicenja, puna ih BiH samo da bi se drumski razbojnici mogli zastekati u busiju i puniti budzet. Da ne govorim o posljednjem trendu ogranicavanja brzine na 30 km/h na magistralnim cestama. Nidje veze.BiBi911 wrote:Jel zakonodavac kriv sto gradjani ne postuju ogranicenje. Evo ti ovdje imas bar 20 Vozacina koji su uvjereni da to sto pise MAX 60 Zza njih ne vazi jer su oni prekucali Grupu B i da oni tuda mogu glat 100 bez problema, da kroz SA te 3 trake su auto put pa neke brze spore trake postoje, jos dodaj na to uvjerenje od ne nekim tolerancijama ogranicenja pa greske pri izracunu max brzine.Naslovnica wrote:Sada će vrli zakonodavac uvesti još rigoroznije kazne i još više radara.
To je jedino što su u sposobni da urade.
A statistika iz godine u godinu sve lošija.
A onda dodas na to nove miselinke i onaj otamo nije htjeo da se skloni a vidi da preticem.
Kako se vozi i kakvo je stanje medju usima pa nema vise mrtvih
Ako pise 60 km/h, vecina ce voziti oko 50 km/h i sporije (sporaci), mali broj ce ici puno brze od toga (naravno, ne odobravam), a najmanji broj ce voziti u skladu s ogranicenjem + max 5-10 km/h vise.
Policija se namjerno natakari tamo gdje je jedino moguce zaobici ove sto usporavaju saobracaj, pa ih ni tu ne mozes zaobici. Onda se vozaci upustaju u rizicna preticanja. Ja nisam takav, ne preticem gdje nije dozvoljeno, ali me nervira ovo silno bespotrebno usporavanje saobracaja, i gdje treba i gdje ne treba.
Mislim da brzina nije glavni uzrok ovolikog broja udesa u BiH.
Glavni su alkohol, preticanje, lose ceste i neispravna auta.
Ali ce oni jos da spuste brzinu, kao da ce to rijesiti problem.
Koliko bi ti ovuda vozio, cesta izmedju dva sela. Nema kamera, par znakova. Isprekidana konstantno, saobracaj slab. Cesta je ravna, prava, vidi se zakrivljenost planete.


Po tvojoj logici ovuda se treba voziti 250kmh. Jer jebo znak vidis da je pravac, nema policije i slabo kola prolaze
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3314 Re: Crna hronika BH cesta
E nasao si poredit uredjenu njemacku sa ovim polupokusajem od drzave 
Eto vidis da je 70,kod nas bi stavili 40/50 i radar iza drveta

Eto vidis da je 70,kod nas bi stavili 40/50 i radar iza drveta
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#3315 Re: Crna hronika BH cesta
Prave se pametni i uopšte ne shvataju poentu onoga šta čovjek piše. Ali neka, zahvaljujući stručnjacima koji se razumiju u sve i svašta danas u Bosni i Hercegovini 120 km prelazimo minimalno dva i pol sata.
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3316 Re: Crna hronika BH cesta
BiBi911 wrote:Sami smo svjedoci nebuloznih ogranicenja od 40-50 km/h na pojedinim dionicama, nigdje naselja, nigdje nista. Nemojte mi reci da nema takvih ogranicenja, puna ih BiH samo da bi se drumski razbojnici mogli zastekati u busiju i puniti budzet. Da ne govorim o posljednjem trendu ogranicavanja brzine na 30 km/h na magistralnim cestama. Nidje veze.Naslovnica wrote:[quote="BiBi911"Jel zakonodavac kriv sto gradjani ne postuju ogranicenje. Evo ti ovdje imas bar 20 Vozacina koji su uvjereni da to sto pise MAX 60 Zza njih ne vazi jer su oni prekucali Grupu B i da oni tuda mogu glat 100 bez problema, da kroz SA te 3 trake su auto put pa neke brze spore trake postoje, jos dodaj na to uvjerenje od ne nekim tolerancijama ogranicenja pa greske pri izracunu max brzine.Naslovnica wrote:Sada će vrli zakonodavac uvesti još rigoroznije kazne i još više radara.
To je jedino što su u sposobni da urade.
A statistika iz godine u godinu sve lošija.
A onda dodas na to nove miselinke i onaj otamo nije htjeo da se skloni a vidi da preticem.
Kako se vozi i kakvo je stanje medju usima pa nema vise mrtvih
Ako pise 60 km/h, vecina ce voziti oko 50 km/h i sporije (sporaci), mali broj ce ici puno brze od toga (naravno, ne odobravam), a najmanji broj ce voziti u skladu s ogranicenjem + max 5-10 km/h vise.
Policija se namjerno natakari tamo gdje je jedino moguce zaobici ove sto usporavaju saobracaj, pa ih ni tu ne mozes zaobici. Onda se vozaci upustaju u rizicna preticanja. Ja nisam takav, ne preticem gdje nije dozvoljeno, ali me nervira ovo silno bespotrebno usporavanje saobracaja, i gdje treba i gdje ne treba.
Mislim da brzina nije glavni uzrok ovolikog broja udesa u BiH.
Glavni su alkohol, preticanje, lose ceste i neispravna auta.
Ali ce oni jos da spuste brzinu, kao da ce to rijesiti problem.
Koliko bi ti ovuda vozio, cesta izmedju dva sela. Nema kamera, par znakova. Isprekidana konstantno, saobracaj slab. Cesta je ravna, prava, vidi se zakrivljenost planete.


Po tvojoj logici ovuda se treba voziti 250kmh. Jer jebo znak vidis da je pravac, nema policije i slabo kola prolaze[/quote]
Ne lupaj, kako bi to po mojoj logici vozio 250?!?!
Eto vidiš, i švabo stavio 70.
Kod nas bi tu bilo ograničenje 50.
Kontaš?
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3317 Re: Crna hronika BH cesta
escobar__ wrote:Prave se pametni i uopšte ne shvataju poentu onoga šta čovjek piše. Ali neka, zahvaljujući stručnjacima koji se razumiju u sve i svašta danas u Bosni i Hercegovini 120 km prelazimo minimalno dva i pol sata.
U idealnom slučaju!
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#3318 Re: Crna hronika BH cesta
Ma tu treba ograničenje između 30 i 50 km/h i radarska kontrola, šta znaju Švabe idioti.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3319 Re: Crna hronika BH cesta
U Njemackoj nema radara?
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3320 Re: Crna hronika BH cesta
Ko je rekao da nema?!insomnia78 wrote:U Njemackoj nema radara?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3321 Re: Crna hronika BH cesta
Pa stice se takav dojam
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#3322 Re: Crna hronika BH cesta
nisi pitao mene ali evo ja tebe kontam ... ali nekompletno je hajde da završimo misao... šta onda da se uradi ako se kod nas u ovakvom slučaju postavi ograničenje 50 ? ... da se ipak ide 70 ? ... ili da se poštuje 50 ( + 10 ) ?Naslovnica wrote: Eto vidiš, i švabo stavio 70.
Kod nas bi tu bilo ograničenje 50.
Kontaš?
...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3323 Re: Crna hronika BH cesta
evo da te ja pitam nesto ,hocu novi frizider da kupim valja li LG? pise na njemu 10 god garancijaTravnički Noćni Šetač wrote:
nisi pitao mene ali evo ja tebe kontam ...
...
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3324 Re: Crna hronika BH cesta
Samo Bira. Jebo te Lg
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#3325 Re: Crna hronika BH cesta
Neam ja pojma, nisam struĆan za to... a to ionako kod mene žena kupuje ja samo plaćam...bitanga_sa_otesa wrote:evo da te ja pitam nesto ,hocu novi frizider da kupim valja li LG? pise na njemu 10 god garancijaTravnički Noćni Šetač wrote:
nisi pitao mene ali evo ja tebe kontam ...
...
