Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3301 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

basicm wrote:Ova dva primjera nemaju veze sa brzinom direktno, suprotan smjer na AP i spavanje za volanom. Koji znak to moze regulisati?
Nismo ni komentarisali ova dva slucaja....
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3302 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote:glavni uzroci su needukovane seljacke glave koje su se domogle malo jacih auta i misle da su oni najjaci i najbrzi na cesti i da im se nista ne moze desiti.
Sirotilja vidjela u bogatuna da bjesne pa i oni poceli da se bahate
Osim brze voznje inace ne postuju pravila pa dodatno prave nered
Moras biti veliki kloc klocasti da upadnes na AP i vozis kontra smjerom...
Najvise problema pravi sitna buranijica svakodnevno
Ali oni su sirotilja i njima ne mores kaznu pucati jedino postenom svijetu
Ljudima fali samokritike i nekad da kazu nisam u pravu i da razmisle sto je to tako
Jebga prosjecni bosnjanski mentalitet koji se u sve razumije i zna najbolje
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3303 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Travnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
Tako je
I
Opet se vracamo na to da se mora prilagoditi voznja i uslovima na putu
On bi stavio 80 jer misli da je to tako
Ali kad padne snijeg i udari led onda ide 40 jer je sigurica
Jebo nas i nase mozgovanje
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#3304 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Travnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
Ja zaista postujem ogranicenja, +max 10 km/h gdje se moze.
Ali bi neko odgovoran u ovoj drzavi stvarno trebao da kaze, dajte ljudi da pregledamo gdje se moze makar malo ubrzati saobracaj na nekim mjestima, a ne da je situacija obrnuta. Svako malo nova nebulozna ogranicenja, koja ionako nece sprijeciti nekoga ko je navikao da gasa da luduje po cesti, nego ce postenog vozaca koji hoce na normalan nacin da stigne iz jednog u drugo mjesto u BiH zajebavati, tjerati da razmislja koji je ono znak bio prije, da li je prestalo ogranicenje, itd...I sam sebe uhvatim da sam zaista isfrustriran gomilom znakova ogranicenja, neko dobre pare uzima za znakove. Isto kao i za gomilu nepotrebnih semafora, i tu se pare uzimaju.
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#3305 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
Tako je
I
Opet se vracamo na to da se mora prilagoditi voznja i uslovima na putu
On bi stavio 80 jer misli da je to tako
Ali kad padne snijeg i udari led onda ide 40 jer je sigurica
Jebo nas i nase mozgovanje
Naravno da se voznja mora prilagoditi uslovima na kolovozu, bez obzira na znakove.
ne kontam sta je poenta tvog posta, da mozda ne predlazes da se znakovi ogranicenja brzine postavljaju kao da zivimo u zemlji snijega i leda?!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3306 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insomnia78 »

Bgm kakav vam je asfalt trebalo bi
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3307 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bloo »

Naslovnica wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
Ja zaista postujem ogranicenja, +max 10 km/h gdje se moze.
Ali bi neko odgovoran u ovoj drzavi stvarno trebao da kaze, dajte ljudi da pregledamo gdje se moze makar malo ubrzati saobracaj na nekim mjestima, a ne da je situacija obrnuta. Svako malo nova nebulozna ogranicenja, koja ionako nece sprijeciti nekoga ko je navikao da gasa da luduje po cesti, nego ce postenog vozaca koji hoce na normalan nacin da stigne iz jednog u drugo mjesto u BiH zajebavati, tjerati da razmislja koji je ono znak bio prije, da li je prestalo ogranicenje, itd...I sam sebe uhvatim da sam zaista isfrustriran gomilom znakova ogranicenja, neko dobre pare uzima za znakove. Isto kao i za gomilu nepotrebnih semafora, i tu se pare uzimaju.
A gdje su ti nepotrebni semafori?
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3308 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

E o ga kod hifa pumpe svrakino... :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3309 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Bloo »

konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino... :mrgreen:
:|
ček moram na google maps potražiti Švrakino...
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#3310 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino... :mrgreen:
Tranzit, svako uključenje - semafor.
Da ne spominjem onu novu dionicu od Aerodroma do Mojmila, ono ko je projektovao i odobrio, momentalni otkaz.
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3311 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Naslovnica wrote:
konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino... :mrgreen:
Tranzit, svako uključenje - semafor.
Da ne spominjem onu novu dionicu od Aerodroma do Mojmila, ono ko je projektovao i odobrio, momentalni otkaz.
Uzas. Sreca pa su onaj jedan iskljucili kod petrol pumpe, a onaj opet koji je na skretanju za Dobrinju, ustiman Boze sacuvaj... :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3312 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Bloo wrote:
konektovan wrote:E o ga kod hifa pumpe svrakino... :mrgreen:
:|
ček moram na google maps potražiti Švrakino...
Izmedju Bel air-a i Beverly hillsa....
BiBi911
Posts: 5336
Joined: 09/12/2018 17:47

#3313 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BiBi911 »

Naslovnica wrote:
BiBi911 wrote:
Naslovnica wrote:Sada će vrli zakonodavac uvesti još rigoroznije kazne i još više radara.
To je jedino što su u sposobni da urade.
A statistika iz godine u godinu sve lošija.
Jel zakonodavac kriv sto gradjani ne postuju ogranicenje. Evo ti ovdje imas bar 20 Vozacina koji su uvjereni da to sto pise MAX 60 Zza njih ne vazi jer su oni prekucali Grupu B i da oni tuda mogu glat 100 bez problema, da kroz SA te 3 trake su auto put pa neke brze spore trake postoje, jos dodaj na to uvjerenje od ne nekim tolerancijama ogranicenja pa greske pri izracunu max brzine.
A onda dodas na to nove miselinke i onaj otamo nije htjeo da se skloni a vidi da preticem.

Kako se vozi i kakvo je stanje medju usima pa nema vise mrtvih
Sami smo svjedoci nebuloznih ogranicenja od 40-50 km/h na pojedinim dionicama, nigdje naselja, nigdje nista. Nemojte mi reci da nema takvih ogranicenja, puna ih BiH samo da bi se drumski razbojnici mogli zastekati u busiju i puniti budzet. Da ne govorim o posljednjem trendu ogranicavanja brzine na 30 km/h na magistralnim cestama. Nidje veze.
Ako pise 60 km/h, vecina ce voziti oko 50 km/h i sporije (sporaci), mali broj ce ici puno brze od toga (naravno, ne odobravam), a najmanji broj ce voziti u skladu s ogranicenjem + max 5-10 km/h vise.
Policija se namjerno natakari tamo gdje je jedino moguce zaobici ove sto usporavaju saobracaj, pa ih ni tu ne mozes zaobici. Onda se vozaci upustaju u rizicna preticanja. Ja nisam takav, ne preticem gdje nije dozvoljeno, ali me nervira ovo silno bespotrebno usporavanje saobracaja, i gdje treba i gdje ne treba.
Mislim da brzina nije glavni uzrok ovolikog broja udesa u BiH.
Glavni su alkohol, preticanje, lose ceste i neispravna auta.
Ali ce oni jos da spuste brzinu, kao da ce to rijesiti problem.

Koliko bi ti ovuda vozio, cesta izmedju dva sela. Nema kamera, par znakova. Isprekidana konstantno, saobracaj slab. Cesta je ravna, prava, vidi se zakrivljenost planete.

Image

Image


Po tvojoj logici ovuda se treba voziti 250kmh. Jer jebo znak vidis da je pravac, nema policije i slabo kola prolaze
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3314 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

E nasao si poredit uredjenu njemacku sa ovim polupokusajem od drzave :-)

Eto vidis da je 70,kod nas bi stavili 40/50 i radar iza drveta :izet: :lol:
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3315 Re: Crna hronika BH cesta

Post by escobar__ »

Prave se pametni i uopšte ne shvataju poentu onoga šta čovjek piše. Ali neka, zahvaljujući stručnjacima koji se razumiju u sve i svašta danas u Bosni i Hercegovini 120 km prelazimo minimalno dva i pol sata.
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#3316 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

BiBi911 wrote:
Naslovnica wrote:[quote="BiBi911"
Naslovnica wrote:Sada će vrli zakonodavac uvesti još rigoroznije kazne i još više radara.
To je jedino što su u sposobni da urade.
A statistika iz godine u godinu sve lošija.
Jel zakonodavac kriv sto gradjani ne postuju ogranicenje. Evo ti ovdje imas bar 20 Vozacina koji su uvjereni da to sto pise MAX 60 Zza njih ne vazi jer su oni prekucali Grupu B i da oni tuda mogu glat 100 bez problema, da kroz SA te 3 trake su auto put pa neke brze spore trake postoje, jos dodaj na to uvjerenje od ne nekim tolerancijama ogranicenja pa greske pri izracunu max brzine.
A onda dodas na to nove miselinke i onaj otamo nije htjeo da se skloni a vidi da preticem.

Kako se vozi i kakvo je stanje medju usima pa nema vise mrtvih
Sami smo svjedoci nebuloznih ogranicenja od 40-50 km/h na pojedinim dionicama, nigdje naselja, nigdje nista. Nemojte mi reci da nema takvih ogranicenja, puna ih BiH samo da bi se drumski razbojnici mogli zastekati u busiju i puniti budzet. Da ne govorim o posljednjem trendu ogranicavanja brzine na 30 km/h na magistralnim cestama. Nidje veze.
Ako pise 60 km/h, vecina ce voziti oko 50 km/h i sporije (sporaci), mali broj ce ici puno brze od toga (naravno, ne odobravam), a najmanji broj ce voziti u skladu s ogranicenjem + max 5-10 km/h vise.
Policija se namjerno natakari tamo gdje je jedino moguce zaobici ove sto usporavaju saobracaj, pa ih ni tu ne mozes zaobici. Onda se vozaci upustaju u rizicna preticanja. Ja nisam takav, ne preticem gdje nije dozvoljeno, ali me nervira ovo silno bespotrebno usporavanje saobracaja, i gdje treba i gdje ne treba.
Mislim da brzina nije glavni uzrok ovolikog broja udesa u BiH.
Glavni su alkohol, preticanje, lose ceste i neispravna auta.
Ali ce oni jos da spuste brzinu, kao da ce to rijesiti problem.

Koliko bi ti ovuda vozio, cesta izmedju dva sela. Nema kamera, par znakova. Isprekidana konstantno, saobracaj slab. Cesta je ravna, prava, vidi se zakrivljenost planete.

Image

Image


Po tvojoj logici ovuda se treba voziti 250kmh. Jer jebo znak vidis da je pravac, nema policije i slabo kola prolaze[/quote]




Ne lupaj, kako bi to po mojoj logici vozio 250?!?!
Eto vidiš, i švabo stavio 70.
Kod nas bi tu bilo ograničenje 50.
Kontaš?
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#3317 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

escobar__ wrote:Prave se pametni i uopšte ne shvataju poentu onoga šta čovjek piše. Ali neka, zahvaljujući stručnjacima koji se razumiju u sve i svašta danas u Bosni i Hercegovini 120 km prelazimo minimalno dva i pol sata.
:thumbup:
U idealnom slučaju!
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3318 Re: Crna hronika BH cesta

Post by escobar__ »

Ma tu treba ograničenje između 30 i 50 km/h i radarska kontrola, šta znaju Švabe idioti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3319 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insomnia78 »

U Njemackoj nema radara?
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#3320 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

insomnia78 wrote:U Njemackoj nema radara?
Ko je rekao da nema?!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3321 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insomnia78 »

Pa stice se takav dojam
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#3322 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Travnički Noćni Šetač »

Naslovnica wrote: Eto vidiš, i švabo stavio 70.
Kod nas bi tu bilo ograničenje 50.
Kontaš?
nisi pitao mene ali evo ja tebe kontam ... ali nekompletno je hajde da završimo misao... šta onda da se uradi ako se kod nas u ovakvom slučaju postavi ograničenje 50 ? ... da se ipak ide 70 ? ... ili da se poštuje 50 ( + 10 ) ?
...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3323 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

Travnički Noćni Šetač wrote:
nisi pitao mene ali evo ja tebe kontam ...
...
evo da te ja pitam nesto ,hocu novi frizider da kupim valja li LG? pise na njemu 10 god garancija :shock:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3324 Re: Crna hronika BH cesta

Post by insomnia78 »

Samo Bira. Jebo te Lg
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#3325 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Travnički Noćni Šetač »

bitanga_sa_otesa wrote:
Travnički Noćni Šetač wrote:
nisi pitao mene ali evo ja tebe kontam ...
...
evo da te ja pitam nesto ,hocu novi frizider da kupim valja li LG? pise na njemu 10 god garancija :shock:
Neam ja pojma, nisam struĆan za to... a to ionako kod mene žena kupuje ja samo plaćam...
Post Reply