Sirija vol. 2

Locked
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#3301 Re: Sirija vol. 2

Post by Ali Kemal »

sarajevoxxxx wrote:Novi debakl režima u Mehinu.Desetine poginulih i ranjenih režimskih vojnika i 4 uništena tenka u kontraofanzivi koju je Isil danas pokrenuo u istočnoj okolini Homsa.
Savo, ISIL-ov ekskluzivni dopisnik :oops:
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3302 Re: Sirija vol. 2

Post by arman1 »

Ali Kemal wrote:
sarajevoxxxx wrote:Novi debakl režima u Mehinu.Desetine poginulih i ranjenih režimskih vojnika i 4 uništena tenka u kontraofanzivi koju je Isil danas pokrenuo u istočnoj okolini Homsa.
Savo, ISIL-ov ekskluzivni dopisnik :oops:
Izgubio kompas i samo lupa copy-paste
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3303 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »


Pogodak, juzni Alepo.

Navodno Jaish al-Fath nastavlja kontraofanzivu na jugu Alepa.

Evo zarobili i jedan bager na onom brdu u Latakiji. Nego, jebes bager osta im jedan TOW :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3304 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Oslobođen Tell Badžir u južnom dijelu Haleba!!!
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#3305 Re: Sirija vol. 2

Post by bole1st »

Najteze je vodit rat u drzavi kao sto je Sirija, ako sam dobro izbrojo imaju oko 11400 strasteski vaznih sela i gradova i najmanje oko 40.000 strasteski vaznih kota (to nisam brojao pa kazem okvrino). Na svako 300 metara 7-9 uporishta, pa ti racunaj koliko vremena i vojnih snaga treba za osvojit/oslobodit sve te vazne tocke. A gdje su tek strateski vazni bageri koji se pojavljuju kao Feniksi, to da ni ne pominjem. :mrgreen:
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#3306 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvenija87 »

Nigdje ruskih zrakoplova .
Sirijski pobunjenici gadjali artiljerijom rusku zracnu bazu u blizini Latakije.
Turska im je dala kordinate nakon nadlijetanja dronova.

Ima ranjenih i poginulih.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3307 Re: Sirija vol. 2

Post by sunceKOtepsija »

:lol:
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#3308 Re: Sirija vol. 2

Post by bole1st »

Drvenija87 wrote:Nigdje ruskih zrakoplova .
Sirijski pobunjenici gadjali artiljerijom rusku zracnu bazu u blizini Latakije.
Turska im je dala kordinate nakon nadlijetanja dronova.
]
Mislim da se koordinate zracne baze ne mijenjaju iz sata u sat. Ne treba ti turski dron da nadjes koordinatu zracne baze, dosta ti je obican mobitel.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3309 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

sunceKOtepsija wrote: :lol:
:)

rustic wishful thinking.
Last edited by Challenger__ on 27/11/2015 16:42, edited 1 time in total.
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#3310 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligula I »

Kikibombona wrote:
mamito1 wrote:Ultimatum!

Islamisti dali YPG rok od 48 sati da se povuku iz Qanbriyah, Maryamin Kashta'ar, Anab, Tanib, Mirash & Shawaghra(Alepo)

Image
Opet ultimatum! :lol:

Koja su sega ove selefije, da covjek ne povjeruje. Napadnu - izgube umjesto da osvoje - i onda ultimativno zahtjevaju da se napadnuta vojska povuce. :-x :lol:
...da nisu pobrkali rat i vojne vježbe?...
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3311 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Drvenija87 wrote:Nigdje ruskih zrakoplova .
Sirijski pobunjenici gadjali artiljerijom rusku zracnu bazu u blizini Latakije.
Turska im je dala kordinate nakon nadlijetanja dronova.

Ima ranjenih i poginulih.
Ma nista to...
Niti bi ovi dopustili da su u dometu artiljerije, nit' pobunjenicima neko treba davati koordinate. A najsigurnije od svega da dron nije nadletio rusku bazu.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3312 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Fantazira Mlohavi. Izmaštana "stvarnost", rustikalna, na tragu ličnih želja. Lupeta.

Onaj snimak sam postavio jučer.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3313 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Challenger__ wrote:Fantazira Mlohavi. Izmaštana "stvarnost", rustikalna, na tragu ličnih želja. Lupeta.

Onaj snimak sam postavio jučer.
Ja bi do sad izbrisao post i pravio se budala po pitanju ova 2-3 citata. Al' to sam samo ja :evil:

Vidio sam u par proslih zima je i snijeg navracao u Siriji, pogotovo vjerujem u sjevernom pogranicnom dijelu ukljucujuci i podrucju gdje su Turkmeni. Ja da sam na njihovom mjestu pomno bi pratio accuweather i dovio svaki dan.

Iako nisam siguran da bi narajcani Rusi prestali i u mecavi, jebes budale...
Last edited by Mlohavi on 27/11/2015 17:02, edited 1 time in total.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3314 Re: Sirija vol. 2

Post by AleksoMKD »

http://www.hurriyetdailynews.com/turkey ... sCatID=352

Turska suspendirala letove aviona RV-a iznad Sirije.
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3315 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

Kako vidim.. ipak se lagano konkretizuje ona Putinova prijetnja cirka " tragicnih konzekvencija" povodom turskog obaranja ruskog zrakoplova.. naime..
-jucer valjda neka delegacija turskih biznismena (50) u Krasnodarsku pritvorena..oficijelno jer su slagali prilikom ulaska u Rusiju o motivima ulaska... kao.. upisali da su turisti..
- zaustavljen kanal vojno-komunikacijske veze od strane rusa i kao direktna konzekvencija toga turska bila prinudjena obustaviti svoja "anti isil" dejstva pri koaliciji.. (s-400??)
- interskambio komercijalni izmedju ove dvije zemlje od oko 31 milijardi dolara doveden visestruko u pitanje..
-projekt southstream vrijedan 20 milijardi dolara.. zaustavljen..
- godisnji turski surplus od oko 4 milijarde dolara naime turizma..od strane rusa.. doveden u pitanje..
-15 % turskog izvoza prema rusiji blokirano jer " ne ispunjava sanitarne norme"
- Erdogan ogorcen i izfrustriran zbog ruskog "divljanja" po polozajima turkmena.. in primis.. a i zbog fakta da im ni na koji nacin (kao dosad) pomoci ne moze.. nominiran i i onaj napad na "humanitarni konvoj" u Azazu
- a onaj putin "bezobrazno" nece da se javi na telefon erdoganu.. i to vec par dana.. onaj namcor trazi, prvo oficijelno izvinjenje, kaznu za vinovnike, i odstetu... pa ce da se javi..
pa ja sad nesto ne znam.. ko je sad tu gornji.. a ko donji..
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3316 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

I da ne zaboravim ove vojne vjezbe sto ih zajedno pravise u Crnom Moru vec kao daleka proslost uzgledaju.. od dojucerasnih partnera sada se kroz nisan gledaju i strpljivo kakvu nesmotrenost drugog cekaju..
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3317 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Arapski civili odusevljeno pozdravljaju kurdske snage nakon sto su ih oslobodili od 'islamskog hilafeta' :lol:

Juzno od Hasake :D



Al zanimljivo je da trce sa bijelim zastavama u susret borcima :D

Inace, ISIL rastavljaju od batina. Trenutno napreduju prema jos jednom naftnom polju juzno od grada Al-Hawl :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3318 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

husein_kapetan wrote:Kako vidim.. ipak se lagano konkretizuje ona Putinova prijetnja cirka " tragicnih konzekvencija" povodom turskog obaranja ruskog zrakoplova.. naime..
-jucer valjda neka delegacija turskih biznismena (50) u Krasnodarsku pritvorena..oficijelno jer su slagali prilikom ulaska u Rusiju o motivima ulaska... kao.. upisali da su turisti..
- zaustavljen kanal vojno-komunikacijske veze od strane rusa i kao direktna konzekvencija toga turska bila prinudjena obustaviti svoja "anti isil" dejstva pri koaliciji.. (s-400??)
- interskambio komercijalni izmedju ove dvije zemlje od oko 31 milijardi dolara doveden visestruko u pitanje..
-projekt southstream vrijedan 20 milijardi dolara.. zaustavljen..
- godisnji turski surplus od oko 4 milijarde dolara naime turizma..od strane rusa.. doveden u pitanje..
-15 % turskog izvoza prema rusiji blokirano jer " ne ispunjava sanitarne norme"
- Erdogan ogorcen i izfrustriran zbog ruskog "divljanja" po polozajima turkmena.. in primis.. a i zbog fakta da im ni na koji nacin (kao dosad) pomoci ne moze.. nominiran i i onaj napad na "humanitarni konvoj" u Azazu
- a onaj putin "bezobrazno" nece da se javi na telefon erdoganu.. i to vec par dana.. onaj namcor trazi, prvo oficijelno izvinjenje, kaznu za vinovnike, i odstetu... pa ce da se javi..
pa ja sad nesto ne znam.. ko je sad tu gornji.. a ko donji..
Sve ok ali sada ljude zatvarati po Rusiji koji su došli zbog posla ili turistički je baš jadno. Šta bi sada Turska trebala otvoriti lov na Ruse po Turskoj? :roll: Tu vidiš koliko je Putin izgubio kompas, koliko je Rusija svjetlosnim godinama daleko od demokratije i slobode. Turska i Erdogan kakvi god da su nikad aza takvim hitlerovskim mjerama ne bi posegli. Kada će nova Kristalna noć? :roll:
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3319 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

sumirprimus wrote:turci su oborili ruski avion...
rusi su ljuti,diplomatski se to rjesava,ispegla,rusi dovukli s400,sto znaci,iduci put kad prijedju bice jos vece sranje... igraju se rata...
u ratu i ljubavi sve dozvoljeno...
ko je koga tu namagarcio?
eu? tursku? kako po cemu zbog cega?
eu ovde nit luk jela nit luk mirisala..
ko vama tacno smeta?turska?eu?

Nebi vrijedilo da tebi to sad neko objasnjava kad opet nebi skontao :sad: :sad:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#3320 Re: Sirija vol. 2

Post by Arteta »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
husein_kapetan wrote:Kako vidim.. ipak se lagano konkretizuje ona Putinova prijetnja cirka " tragicnih konzekvencija" povodom turskog obaranja ruskog zrakoplova.. naime..
-jucer valjda neka delegacija turskih biznismena (50) u Krasnodarsku pritvorena..oficijelno jer su slagali prilikom ulaska u Rusiju o motivima ulaska... kao.. upisali da su turisti..
- zaustavljen kanal vojno-komunikacijske veze od strane rusa i kao direktna konzekvencija toga turska bila prinudjena obustaviti svoja "anti isil" dejstva pri koaliciji.. (s-400??)
- interskambio komercijalni izmedju ove dvije zemlje od oko 31 milijardi dolara doveden visestruko u pitanje..
-projekt southstream vrijedan 20 milijardi dolara.. zaustavljen..
- godisnji turski surplus od oko 4 milijarde dolara naime turizma..od strane rusa.. doveden u pitanje..
-15 % turskog izvoza prema rusiji blokirano jer " ne ispunjava sanitarne norme"
- Erdogan ogorcen i izfrustriran zbog ruskog "divljanja" po polozajima turkmena.. in primis.. a i zbog fakta da im ni na koji nacin (kao dosad) pomoci ne moze.. nominiran i i onaj napad na "humanitarni konvoj" u Azazu
- a onaj putin "bezobrazno" nece da se javi na telefon erdoganu.. i to vec par dana.. onaj namcor trazi, prvo oficijelno izvinjenje, kaznu za vinovnike, i odstetu... pa ce da se javi..
pa ja sad nesto ne znam.. ko je sad tu gornji.. a ko donji..
Sve ok ali sada ljude zatvarati po Rusiji koji su došli zbog posla ili turistički je baš jadno. Šta bi sada Turska trebala otvoriti lov na Ruse po Turskoj? :roll: Tu vidiš koliko je Putin izgubio kompas, koliko je Rusija svjetlosnim godinama daleko od demokratije i slobode. Turska i Erdogan kakvi god da su nikad aza takvim hitlerovskim mjerama ne bi posegli. Kada će nova Kristalna noć? :roll:
Naravno, u Turskoj se ne hapsi.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3321 Re: Sirija vol. 2

Post by nosara »

Ma dobro, oni hapse svoje... :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3322 Re: Sirija vol. 2

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Arteta wrote:
Naravno, u Turskoj se ne hapsi.
Hapsi kao i svugdje na svijetu, recimo od Londona do NewYorka i Berlina. Poenta je da se zbog ovog ne hapse turisti i poslovni ljudi koji sa ovim obaranjem aviona nemaju ama baš ništa. :oops: Na tom primjeru možeš vidjeti sav jad režima u Moskvi.
nosara wrote:Ma dobro, oni hapse svoje... :D
Kao svugdje u svijetu gdje ima imalo države, hapsi se ali ne turisti i poslovni ljudi kao u Moskvi. Mislim da takav presedan nije zabilježen još u modernoj istoriji. :oops:
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3323 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

Drvenija87 wrote:Nigdje ruskih zrakoplova .
Sirijski pobunjenici gadjali artiljerijom rusku zracnu bazu u blizini Latakije.
Turska im je dala kordinate nakon nadlijetanja dronova.

Ima ranjenih i poginulih.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Howitzer
Posts: 289
Joined: 15/03/2009 23:16

#3324 Re: Sirija vol. 2

Post by Howitzer »

Rus je toliko pobudalio da ne zna šta radi, toliko je bijesan a nemočan da uzvrati Turskoj, kreten mali će izazvati 3 svjetski samo radi ličnog ega. Narod rusije treba ustat i svrgnuti tu budalu ovaj će izazvati haos :run:
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#3325 Re: Sirija vol. 2

Post by Arteta »

Howitzer wrote:Rus je toliko pobudalio da ne zna šta radi, toliko je bijesan a nemočan da uzvrati Turskoj, kreten mali će izazvati 3 svjetski samo radi ličnog ega. Narod rusije treba ustat i svrgnuti tu budalu ovaj će izazvati haos :run:
Narod tzv.Islamske drzave treba svrgnuti ovaj rezim, pa onda kroz par dana neka se narod organizuje pa srusi i taj rezim i sve tako dok se medjusobno ne poubijaju.
Locked