Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Dexter4 wrote:E ljudi u dilemi sam koji tv da uzmem.
- Sony 55xd7001 cijena 1550 KM
-Sony 48wd650 cijena 900 KM
-Philips 55Pus6401 1450 KM
Sta mi vi preporucujete? Ovaj WD650 je malo stariji tv ali ima dobru cijenu..
Općenito, sta vi mislite koji je tv trenutno best buy do oko 1500 KM...
Philips odmah izbaci. Nije to vise onaj stari Phillips nego su ih kupili kinezi i kvaliteta je upitna. Znaci samo Sony, Panasonic, Samsung i LG. Od televizora koje si naveo 55xd7001 je najbolji. Ono sto ti savjetujem je da prvo vidis hoces li TV gledati direktno ili pod uglom. Ako ces gledati direktno onda biras neki sa VA panelom jer imaju neuporedivo veci kontrast i bolju crnu boju od televizora sa IPS panelom ali im je ugao gledanja los. Ako ces gledati pod uglom onda si prisiljen kupiti neki sa IPS panelom ali kod njih su kontrast i crna boja losi(pogotovo u tamnoj prostoriji). Skontaj sta ti treba pa javi i naci cemo nesto jer trenutno se mnogi proizvodjaci rjesavaju starijih modela i mogu se kupiti pofino ispod cijene.
EDIT: Sad sam pogledao modele koje si naveo i 48wd650 za 900KM je definitivno best buy. Radi se o starijem modelu koji je prije bio puno skuplji i on je bas jedan od onih sto sam iznad spominjao da se trenutno proizvodjaci rjesavaju starijih modela pa ih daju ispod cijene. Da sam na tvom mjestu ja bih njega uzeo jedino ako nisi prisiljen gledati ga iz ugla jer je VA panel a ako ga mozes gledati direktno imaces bolju sliku od bilo kojeg TV-a iste klase sa IPS panelom.
Last edited by CooK on 24/07/2017 16:46, edited 1 time in total.
rizibizi wrote:Hvala @Cook, sto se mene tice kad se ima para samo Sony, em zbog Androida, em zbog nenadje**vih panela. Sve ostalo tu je to negdje ali nije ko Sony. @Dexter4 trkni i ti do Domoda ako nisi ima pravo dobrih Sony-a na akciji do kraja mjeseca (proslogodisnji modeli ali su popusti pofini).
Pozdrav svima.
Planiram uzeti 43" - 49" TV, pa da čujem i vaša mišljenja šta uzeti i gdje.
Budzet oko 1000 KM okvirno.
Trenutno je u Domodu Samsung Full HD 49M5672 na akciji 999 KM za keš (inače je oko 1400 čini mi se). Neko iskustva sa ovim ili sličnim modelom?
Vrijedi li Sony 4K XD7005 dodatnih 300-400 KM?
Hvala i LP
Last edited by sve_ovo_ja on 02/08/2017 00:27, edited 1 time in total.
Dexter4 wrote:E ljudi u dilemi sam koji tv da uzmem.
- Sony 55xd7001 cijena 1550 KM
-Sony 48wd650 cijena 900 KM
-Philips 55Pus6401 1450 KM
Sta mi vi preporucujete? Ovaj WD650 je malo stariji tv ali ima dobru cijenu..
Općenito, sta vi mislite koji je tv trenutno best buy do oko 1500 KM...
Philips odmah izbaci. Nije to vise onaj stari Phillips nego su ih kupili kinezi i kvaliteta je upitna. Znaci samo Sony, Panasonic, Samsung i LG. Od televizora koje si naveo 55xd7001 je najbolji. Ono sto ti savjetujem je da prvo vidis hoces li TV gledati direktno ili pod uglom. Ako ces gledati direktno onda biras neki sa VA panelom jer imaju neuporedivo veci kontrast i bolju crnu boju od televizora sa IPS panelom ali im je ugao gledanja los. Ako ces gledati pod uglom onda si prisiljen kupiti neki sa IPS panelom ali kod njih su kontrast i crna boja losi(pogotovo u tamnoj prostoriji). Skontaj sta ti treba pa javi i naci cemo nesto jer trenutno se mnogi proizvodjaci rjesavaju starijih modela i mogu se kupiti pofino ispod cijene.
EDIT: Sad sam pogledao modele koje si naveo i 48wd650 za 900KM je definitivno best buy. Radi se o starijem modelu koji je prije bio puno skuplji i on je bas jedan od onih sto sam iznad spominjao da se trenutno proizvodjaci rjesavaju starijih modela pa ih daju ispod cijene. Da sam na tvom mjestu ja bih njega uzeo jedino ako nisi prisiljen gledati ga iz ugla jer je VA panel a ako ga mozes gledati direktno imaces bolju sliku od bilo kojeg TV-a iste klase sa IPS panelom.
48wd650 je odličan TV za te pare. Ja ga imam samo u manjoj dijagonali-
Dexter4 wrote:E ljudi u dilemi sam koji tv da uzmem.
- Sony 55xd7001 cijena 1550 KM
-Sony 48wd650 cijena 900 KM
-Philips 55Pus6401 1450 KM
Sta mi vi preporucujete? Ovaj WD650 je malo stariji tv ali ima dobru cijenu..
Općenito, sta vi mislite koji je tv trenutno best buy do oko 1500 KM...
Philips odmah izbaci. Nije to vise onaj stari Phillips nego su ih kupili kinezi i kvaliteta je upitna. Znaci samo Sony, Panasonic, Samsung i LG. Od televizora koje si naveo 55xd7001 je najbolji. Ono sto ti savjetujem je da prvo vidis hoces li TV gledati direktno ili pod uglom. Ako ces gledati direktno onda biras neki sa VA panelom jer imaju neuporedivo veci kontrast i bolju crnu boju od televizora sa IPS panelom ali im je ugao gledanja los. Ako ces gledati pod uglom onda si prisiljen kupiti neki sa IPS panelom ali kod njih su kontrast i crna boja losi(pogotovo u tamnoj prostoriji). Skontaj sta ti treba pa javi i naci cemo nesto jer trenutno se mnogi proizvodjaci rjesavaju starijih modela i mogu se kupiti pofino ispod cijene.
EDIT: Sad sam pogledao modele koje si naveo i 48wd650 za 900KM je definitivno best buy. Radi se o starijem modelu koji je prije bio puno skuplji i on je bas jedan od onih sto sam iznad spominjao da se trenutno proizvodjaci rjesavaju starijih modela pa ih daju ispod cijene. Da sam na tvom mjestu ja bih njega uzeo jedino ako nisi prisiljen gledati ga iz ugla jer je VA panel a ako ga mozes gledati direktno imaces bolju sliku od bilo kojeg TV-a iste klase sa IPS panelom.
48wd650 je odličan TV za te pare. Ja ga imam samo u manjoj dijagonali-
Da, iz WD65 serije imaju 40" i 48". Generalno su super ti Sony televizori iz WD65 i WD75 serije ko ne planira potrositi veliku sumu novca a kupiti odlican tv. Samo ne znam gdje ovaj nadje 48WD650 za 900KM jer sam ja sve zivo pregledao i nisam ga nigdje nasao ispod 990KM mada sam ga imao priliku vidjeti i iskreno vrijedi i 1000KM ali eto interesuje me gdje ima za 900KM.
channel10 wrote:Sta mislite ima li kakve sanse da sonijeva XD serija 8000 spadne na nekih 1500-1700KM za velicinu od 55 inca?
XD je prošlogodišnja serije i pitanje je da li se jos uvijek proizvodi i koliko ce potrajati zalihe.
Znam da je trenutno 55" XD7005 na akciji za 1600 KM u Domodu. Za razliku od ovog modela njegov ekvivalent u ovogodišnjoj XE seriji nema ni Android
Ne vidim nikakve akcije niti ponude za 65" model XD7005 koji je za razliku od ostalih modela XD 70xx i 80xx serije nativni 100 Hz panel. Gledam jos trenutno kakva je ponuda XD85xx modela u 55" veličini (također 100 Hz). Iskreno se nadam da ce pasti na nekih 2000 KM pa da se nesto i pazari. Ono sto me jos muci je da je XD serija sa garancijom od 2 godine a XE 5 godina.
channel10 wrote:Sta mislite ima li kakve sanse da sonijeva XD serija 8000 spadne na nekih 1500-1700KM za velicinu od 55 inca?
Nema sanse. Ima ljudi koji bi rado kupili neki od 55" televizora iz XD8000 serije i za 2000KM pa tesko nadju tako da se dzaba ne nadas da ces ga docekati za 1700KM. Sony jedan model televizora obicno proizvodi godinu i pol a slovo D u XD je oznaka za 2016-tu godinu sto znaci da se najvjerovatnije prestao proizvoditi u julu 2017. godine i prije ce se oni rasprodati po cijenama koje vidis nego sto ce im cijena puno ici dole radi toga sto ce ih biti sve manje i manje.
To ti je isti tv koji sam ja iznad spominjao 43WD755 dok je bio na akciji u Domodu za 800KM(sad je cijena vracena na 900KM) a jedina razlika je u interpolaciji. 43WD755 ima 200Hz Motionflow a 43WD757 400Hz Motionflow a sve ostalo je potpuno isto(VA panel T430HVF03.0.) TV sam vidio i ima odlicnu sliku i odlican kontrast, crna boja je bas crna a ostale boje su prirodne i za 800KM je stvarno bio best buy.
Hvala na odgovoru CooK, kupio sam ga i zadovoljan sam. Imam samo jednu zamjerku koja nije toliko do TV-a već do samog standarda. Naime, prilikom strimanja video sadržaja kroz DLNA sa Synology NAS servera, TV ne može prikazati eksterne titlove koji se nalaze u istom folderu sa filmom/serijom i imaju isti naziv (samo druga ekstenzija, naravno, u mom slučaju .srt). To uredno radi kada se pusti film sa usb stick-a ili eksternog diska.
Probao sam i konfigurisao 3 različite aplikacije (Synologijev media server, Plex i Serviio), ali ne ide. Po forumima vidim da to radi na LG i Samsung televizorima, ali su proizvođači morali modifikovati DLNA komponentu u vlastitom stoftveru da bi proradilo nakon update-a. Da sam to znao vjerovatno bi se odlučio za Samsung u istom cjenovnom rangu jer mi se ne da stalno prebacivati na stick kad već imam server. Takođe mi se ne da raditi hardcode titlova za stotine filmova i serija jer u tom slučaju radi.
channel10 wrote:Sta mislite ima li kakve sanse da sonijeva XD serija 8000 spadne na nekih 1500-1700KM za velicinu od 55 inca?
Nema sanse. Ima ljudi koji bi rado kupili neki od 55" televizora iz XD8000 serije i za 2000KM pa tesko nadju tako da se dzaba ne nadas da ces ga docekati za 1700KM. Sony jedan model televizora obicno proizvodi godinu i pol a slovo D u XD je oznaka za 2016-tu godinu sto znaci da se najvjerovatnije prestao proizvoditi u julu 2017. godine i prije ce se oni rasprodati po cijenama koje vidis nego sto ce im cijena puno ici dole radi toga sto ce ih biti sve manje i manje.
Znaci da dzabe ne gledam i ne cekam . Hajde, bice valjda nesto dobro za te pare za koji mjesec...
relevantan wrote:Hvala na odgovoru CooK, kupio sam ga i zadovoljan sam. Imam samo jednu zamjerku koja nije toliko do TV-a već do samog standarda. Naime, prilikom strimanja video sadržaja kroz DLNA sa Synology NAS servera, TV ne može prikazati eksterne titlove koji se nalaze u istom folderu sa filmom/serijom i imaju isti naziv (samo druga ekstenzija, naravno, u mom slučaju .srt). To uredno radi kada se pusti film sa usb stick-a ili eksternog diska.
Probao sam i konfigurisao 3 različite aplikacije (Synologijev media server, Plex i Serviio), ali ne ide. Po forumima vidim da to radi na LG i Samsung televizorima, ali su proizvođači morali modifikovati DLNA komponentu u vlastitom stoftveru da bi proradilo nakon update-a. Da sam to znao vjerovatno bi se odlučio za Samsung u istom cjenovnom rangu jer mi se ne da stalno prebacivati na stick kad već imam server. Takođe mi se ne da raditi hardcode titlova za stotine filmova i serija jer u tom slučaju radi.
Jbg druze pitao si kakvi su utisci za navedeni televizor i ja sam ti napisao utiske za ono najbitnije a to je slika i na mene je taj tv ostavio stvarno dobar utisak sto se toga tice jer su mu kontrast i crna boja dobri kao i kod televizora vise klase. Ja npr. imam 48h6400 u jednoj sobi i platio sam ga 1500KM a iskreno taj Sony nema nista losiju sliki od ovog TV-a a znatno je jeftiniji. Sto se tice stream-anja sadrzaja preko DLNA upoznat sam o navedenom problemu i puno skuplji Sony televizori ga imaju ali nisam mislio da je to bitno pomena jer je vecini korisnika maksimum prebacivanje sadrzaja i srt fajla na USB i pustanje sa njega. Ja ti preporucujem da spojis TV sa racunarom i tako pustas sadrzaj jer je hardcode titlova svakog filma i serije koje mislis pogledati prenaporno. Ako ti je stream-anje preko DLNA stvarno toliko bitno onda ne bi bilo lose da pokusas vratiti taj TV jer neke radnje pristaju vratiti 7 dana unutar kupovine ali tu opet nastaje problem jer ne znam koji TV da kupis za iste pare a da ima sliku kao taj Sony i vjerovatno bi morao malo doplatiti za neki solidan Samsung(LG ne preporucjem zato sto su im IPS paneli). Ako ti nije problem napisi koliko si platio taj TV pa da vidimo kakav Samsung mozes uzeti za te pare.
brazzo19 wrote:Imal kakav Sony android da je minimalno 40" za nekih 800km ?
Ne trzosi bezveze pare na android built-in televizore, kupi "obicni" TV i neki android TV box za 50-60KM i bolje ces proci. Svi ovi proizvodjaci koji prodaju televizore sa androidom bubnu ogromnu razliku u cijeni zbog tog andoida da za tu istu razliku para mozes kupiti android box da leti po sobi.
channel10 wrote:Sta mislite ima li kakve sanse da sonijeva XD serija 8000 spadne na nekih 1500-1700KM za velicinu od 55 inca?
Nema sanse. Ima ljudi koji bi rado kupili neki od 55" televizora iz XD8000 serije i za 2000KM pa tesko nadju tako da se dzaba ne nadas da ces ga docekati za 1700KM. Sony jedan model televizora obicno proizvodi godinu i pol a slovo D u XD je oznaka za 2016-tu godinu sto znaci da se najvjerovatnije prestao proizvoditi u julu 2017. godine i prije ce se oni rasprodati po cijenama koje vidis nego sto ce im cijena puno ici dole radi toga sto ce ih biti sve manje i manje.
Znaci da dzabe ne gledam i ne cekam . Hajde, bice valjda nesto dobro za te pare za koji mjesec...
Slabo da ce biti sta i za koji mjesec sto se tice tih Sony televizora visoke klase. Njihove televizore je najbolje kupovati tokom ljeta kada znacajno obaraju cijene proslogodisnjih modela ili prije nekog prvenstva u fudbalu ili prije nove godine kada svi proizvodjaci malo spuste cijene radi trzisne utakmice. Da sam ja na tvom mjestu ja bih uzeo onaj 55XD7005 dok ga jos ima na akciji za 1600KM jer cekanjem jedino mozes dobiti da ovogodisnje serije malo pojeftine a proslogodisnje nece jer ce se rasprodati pa ce npr oko nove godine biti ovogodisnji 55XE7005 za 1600KM a onaj 55XD7005 koji je bio isto kesha je bolji televizor.
RatRodRob wrote:Samo LG TV i njihov WEBOS 2 ili 3 zavisi kakav ćeš TV.
LG sa svojim IPS panelima je dobar samo onima koji trebaju sirok ugao gledanja a za sve ostalo Samsung ili Sony VA paneli. VA paneli osim sto imaju najmanje tri puta veci kontrast(a to je najbitnija stavka svake slike) imaju i veoma dobar prikaz crne boje za razliku od IPS panela koji imaju svikastu crnu a jedino im je los ugao gledanja dok je kod IPS panela jedino dobar ugao gledanja a sve ostalo im je losije od VA panela.
Na ovoj LG reklami mozes ustvari vidjeti o cemu pricam. Radi se o LG-ovoj reklami za njihove IPS panele gdje su se umjesto reklamiranja osramotili i ustvari pokazali koliko bolji kontrast i crnu boju imaju VA paneli: https://www.youtube.com/watch?v=w8LvRXioXgw
brazzo19 wrote:Imal kakav Sony android da je minimalno 40" za nekih 800km ?
Ne trzosi bezveze pare na android built-in televizore, kupi "obicni" TV i neki android TV box za 50-60KM i bolje ces proci. Svi ovi proizvodjaci koji prodaju televizore sa androidom bubnu ogromnu razliku u cijeni zbog tog andoida da za tu istu razliku para mozes kupiti android box da leti po sobi.
Ma imam android box Mini M8S preko kojeg pratim kodi a htio bas tv sa androidom da se rijesim dva daljinska i da imam sve na tv.u
RatRodRob wrote:Samo LG TV i njihov WEBOS 2 ili 3 zavisi kakav ćeš TV.
LG sa svojim IPS panelima je dobar samo onima koji trebaju sirok ugao gledanja a za sve ostalo Samsung ili Sony VA paneli. VA paneli osim sto imaju najmanje tri puta veci kontrast(a to je najbitnija stavka svake slike) imaju i veoma dobar prikaz crne boje za razliku od IPS panela koji imaju svikastu crnu a jedino im je los ugao gledanja dok je kod IPS panela jedino dobar ugao gledanja a sve ostalo im je losije od VA panela.
Na ovoj LG reklami mozes ustvari vidjeti o cemu pricam. Radi se o LG-ovoj reklami za njihove IPS panele gdje su se umjesto reklamiranja osramotili i ustvari pokazali koliko bolji kontrast i crnu boju imaju VA paneli: https://www.youtube.com/watch?v=w8LvRXioXgw
brazzo19 wrote:Imal kakav Sony android da je minimalno 40" za nekih 800km ?
Ne trzosi bezveze pare na android built-in televizore, kupi "obicni" TV i neki android TV box za 50-60KM i bolje ces proci. Svi ovi proizvodjaci koji prodaju televizore sa androidom bubnu ogromnu razliku u cijeni zbog tog andoida da za tu istu razliku para mozes kupiti android box da leti po sobi.
Ma imam android box Mini M8S preko kojeg pratim kodi a htio bas tv sa androidom da se rijesim dva daljinska i da imam sve na tv.u
Ok, razumijem ali nazalost neces nigdje naci Sony android TV od 40" za 800KM.