Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#32976 Re: Zeničani

Post by phillie »

N.N. wrote:
kamen spoticanja wrote:
N.N. wrote:Jebo zgrade, ode nam jos jedna ljudska velicina...

Rahmet ti dusi profesore, Salih Jalimam :sad:
kada je dzenaza?
Ne znam stavrno, ali vjerovatno sutra nekada.
Dok saznam, napisem.
Komemoracija povodom smrti prof. dr.sc. Saliha Jalimama održat će se sutra, 28.4. s početkom u 11, 00 sati na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Zenici.

Dzenaza je vjerovatno iza ikindije namaza.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#32977 Re: Zeničani

Post by belfy »

moet-perignon wrote:
belfy wrote:lijepa umjetnicka slika, bas kao kakva i treba da bude - umjetnicka. i koristenje pravih rijeci je odlicno. da se pored primarnog, pa onda sekundarnog, pa onda i tercijarnog niko ne sjeti kvartalnog. jest malo cudno...mislim da bi bilo najbolje osnovati fabriku umjetnosti i istorije umjesto mitala, umjesto onih regresivnih ideja da se tamo sadi krompir. zaista je gospodskije prodavati umjetnost... jebote...

belfy, mislim da se ne razumijes u tu oblast, i razmisljanje o ovom podrucju su ti puna distorzija.
niko nije rekao da trebamo biti Bec, vec nam je potrebno da uvodimo ljude i da se ovdje povremeno zadrzavaju. da nam dolaze erasmus studenti da ih privlacimo ponudom koju sigurno nema Sarajevo; da nam dolaze istrazivaci, i da iskoristimo istoriju grada koja je dosta atraktivna ljudima iz podrucja umjetnosti i kulture.
kad si vidio grupu stranaca ili onih mladih sa rancima da hodaju ovim gradom? to je zgodna slika, kad vidis da dolaze takvi u grad.
nije valjda da se zivot svodu u manjim gradovima na: jest', popit', obuc', malo seks na livadi pa na spavanje?
pa...mogu reci da se poprilicno razumijem u tu oblast, ali si promasio poentu onoga sto rekoh... i, ne znam za tebe, ali mene podvuceno zadovoljava barem 80%...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#32978 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sociolog wrote:Pozzdrav za Zenicane

Ima.li igdje na mapi zenicke rock grupe Disidenti,koja je bila popularna 1997/98, cistim podrum i pronadjem u staroj sofi Avaz iz 1998, i intervju s njima??

Hvala

nema ih
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#32979 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamberovica polje wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:šta je sa onim nastavnikom pedofilom,radi li i dalje ili je suspendovan?
I mene ovo zanima. Kako je moguće da takva priča splasne i da je više niko ne spominje?

cini mi se da su 072 info i avaz od portala o tome pisali,nisam vidio da su i ostali to spominjali
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#32980 Re: Zeničani

Post by macchiato »

Samo neka se gradi. :skoljka:

Prolazim neki dan pored one nove zgrade na Talića brdu i kontam, ko li je njima dao dozvolu za gradnju? Sa onom zgradom nasuprot njoj će ljudi jedni drugima gledati šta rade u sobama, a ona zgrada iza je totalno zaklonjena, neće ljudi vidjeti ni sunca ni mjeseca. :-) Pogotovo su kritični prvi spratovi, mrkla mračina u sred bijelog dana.
Ja sam mislila da će biti neka manja zgradica od 3-4 sprata što bi bilo ok s obzirom na lokaciju i blizinu oszalih zgrada, a ono zgradetinu napraviše.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#32981 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Pa gledaju već u Makovima jedni drugima u sobu, i djelimično u cijeloj Babinoj rijeci :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32982 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Samo nasa gladez za parama je mogla unistiti onakvu lokaciju kakvu imaju Makovi. Nakrkati onoliko zgrada i napravit favelu, to stvarno moras biti strucnjak :-) A iz druge ruke, tj. od nekoliko ljudi koji su gore kupili stanove, sam cuo da je kvalitet radova ispod svakog nivoa... A i pitanje je koliko je ono brdo sad stabilno, al haj... Je li ono Brkic petrol pride gore vilu napravio :D

Ali eto takvo vrijeme doslo, samo se mozes nadati da ti jedno jutro nece osvanut bageri pod prozorom :run:

Doduse Nihilo je spominjao da ce ova gradnja uskoro stati, to mi je jedina nada, oko zgrade gdje zivim su perspektivne lokacije za zgrade :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32983 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote:Samo nasa gladez za parama je mogla unistiti onakvu lokaciju kakvu imaju Makovi. Nakrkati onoliko zgrada i napravit favelu, to stvarno moras biti strucnjak :-) A iz druge ruke, tj. od nekoliko ljudi koji su gore kupili stanove, sam cuo da je kvalitet radova ispod svakog nivoa... A i pitanje je koliko je ono brdo sad stabilno, al haj... Je li ono Brkic petrol pride gore vilu napravio :D

Ali eto takvo vrijeme doslo, samo se mozes nadati da ti jedno jutro nece osvanut bageri pod prozorom :run:

Doduse Nihilo je spominjao da ce ova gradnja uskoro stati, to mi je jedina nada, oko zgrade gdje zivim su perspektivne lokacije za zgrade :lol:

Ne znam sta je sporno? Svi su ovdje hvalili taj projekat i on nije mijenjan. Znaci kako su zacrtali, tako i napravili. I sad ne valja, a onda valjalo.

Eh sad se ista stvar moze desiti na Trgu Rudara. Opet ovdje svi hvale, pa ce poslije kukati kako je natrpano.

Welcome in idiot city.
Last edited by channel10 on 27/04/2019 15:54, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32984 Re: Zeničani

Post by channel10 »

macchiato wrote:Samo neka se gradi. :skoljka:

Prolazim neki dan pored one nove zgrade na Talića brdu i kontam, ko li je njima dao dozvolu za gradnju? Sa onom zgradom nasuprot njoj će ljudi jedni drugima gledati šta rade u sobama, a ona zgrada iza je totalno zaklonjena, neće ljudi vidjeti ni sunca ni mjeseca. :-) Pogotovo su kritični prvi spratovi, mrkla mračina u sred bijelog dana.
Ja sam mislila da će biti neka manja zgradica od 3-4 sprata što bi bilo ok s obzirom na lokaciju i blizinu oszalih zgrada, a ono zgradetinu napraviše.
Cini mi se da je tu trebala biti zgrada od 7-8 spratova, a izgleda da ima vise ili mi se cini?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#32985 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ja čekam samo kad će me probudit bager dok kopa temelje za zgrade po Babinoj rijeci :mrgreen:
Mustang1
Posts: 29911
Joined: 29/12/2010 17:31

#32986 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

_BataZiv_0809 wrote:Samo nasa gladez za parama je mogla unistiti onakvu lokaciju kakvu imaju Makovi. Nakrkati onoliko zgrada i napravit favelu, to stvarno moras biti strucnjak :-) A iz druge ruke, tj. od nekoliko ljudi koji su gore kupili stanove, sam cuo da je kvalitet radova ispod svakog nivoa... A i pitanje je koliko je ono brdo sad stabilno, al haj... Je li ono Brkic petrol pride gore vilu napravio :D

Ali eto takvo vrijeme doslo, samo se mozes nadati da ti jedno jutro nece osvanut bageri pod prozorom :run:

Doduse Nihilo je spominjao da ce ova gradnja uskoro stati, to mi je jedina nada, oko zgrade gdje zivim su perspektivne lokacije za zgrade :lol:
Nije stabilno, prije 15 godina ispitivanje pokazalo da je zemljiste pogodno klizistu, onda je izgradjen onaj zid kao to ce pomoci, pa ona zgrada jedna ispod ako nije narandjasta kakva vec, manja, mozda je i kuca. Pa onda kasnije ostalo ono. Valjda su nesto radili na tome nemam pojma, uglavnom tada su analize pokazale da nije pogodno za graditi, zato se nije ni gradilo odmah a trebalo je tada. Ma ima i vise od 15, mozda cak i 20 godina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32987 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mustang1 wrote: Nije stabilno, prije 15 godina ispitivanje pokazalo da je zemljiste pogodno klizistu, onda je izgradjen onaj zid kao to ce pomoci, pa ona zgrada jedna ispod ako nije narandjasta kakva vec, manja, mozda je i kuca. Pa onda kasnije ostalo ono. Valjda su nesto radili na tome nemam pojma, uglavnom tada su analize pokazale da nije pogodno za graditi, zato se nije ni gradilo odmah a trebalo je tada. Ma ima i vise od 15, mozda cak i 20 godina.
Da...famozni projekat Belvedere, ima tome i vise od 20 godina. Mislim bilo je tu muljaza, nije samo nestabilno tlo bilo sporno...pisalo se o tome ovdje vec, ja sam bio okupiran drugim stvarima u vrijeme kad se to desavalo :D
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#32988 Re: Zeničani

Post by macchiato »

channel10 wrote: Cini mi se da je tu trebala biti zgrada od 7-8 spratova, a izgleda da ima vise ili mi se cini?
I meni se čini da ima više, ja ostadoh šokirana kad sam vidjela koliko je visoka jer nisam dugo prolazila tom dionicom. :mrgreen:
Doduše moguće da će imati 7-8 spratova, ali radi poslovnih prostora koji će biti na prizemlju se čini viša nego što bi klasična zgrada od 8 spratova trebala biti.


Jbt onim ljudima iza ne samo da su uništili stanove nego će ih morati potencijalno prodavati za dosta manje pare. Koja budala bi ono uzela, mrak kao da pod zemljom živiš. :-)
Last edited by macchiato on 27/04/2019 16:35, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32989 Re: Zeničani

Post by channel10 »

E to su ti arhitekti koji bi sad i ovaj gore trg zatrpali zgradurinama pa se ti onda pusi i zali Nailovoj materi poslije kad sve bude gotovo.

Hajde i nekako da naprave samo trzni centar, mada je i on upitan zbog mnogo cega, ali jos praviti neke solitere :izet: :oops:

Sreca pa nemase kompletne dokumentacije neki dan.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#32990 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Nadat se samo da one livade između zgrada u B. Rijeci neće biti popunjene... a i pored same rijeke ima prostora za još jedno naselje...
Mustang1
Posts: 29911
Joined: 29/12/2010 17:31

#32991 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Kralj Tvrtko I. wrote:Nadat se samo da one livade između zgrada u B. Rijeci neće biti popunjene... a i pored same rijeke ima prostora za još jedno naselje...
Napravljen je park ondje do bazena, valjda nece nista tu. Ono dole ispod se ubilo za par sportskih terena, pa makar i uz naplatu za mali fudbal.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#32992 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

To bi bilo extra, teren za fudbal, teren za tenis. A odavno sanjam o stolovima za stoni tenis, makar bili oni betonski.

Stol za stolni tenis betonski (600 KM)
https://www.olx.ba/r/18236850/7455

Nisu ni skupi jbt.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#32993 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

https://tridesetdrugivijecnik.blogspot. ... acJ7EsP6pk

Ovo je bas slucaj za tuzilastva. Kazu da je nedavno uzeo auto od 50 milja. :-D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#32994 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Evo hint Carsiji, na spisku je i seka od uposlenice Gradske uprave. Ova Viteskic.
Samo po zakonu! :bih: :bih:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#32995 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Mislim da cak mozda nije seka, nego da se radi licno o uposlenici gradske upravu u Dofuovom kabinetu! Mislim na ovu Viteskic!

Samo po zakonu! :bih:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#32996 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »


Komemoracija povodom smrti prof. dr.sc. Saliha Jalimama održat će se sutra, 28.4. s početkom u 11, 00 sati na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Zenici.

Dzenaza je vjerovatno iza ikindije namaza.
dzenaza sutra iza ikindije
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32997 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sinoc Meskic i studenti kod Senada :thumbup: super je bilo :thumbup: , usprkos tome sto Senad tesko potiskuje svoju balkanoidno-sovinisticku percepciju zena :-)
moet-perignon
Posts: 611
Joined: 04/02/2015 13:32

#32998 Re: Zeničani

Post by moet-perignon »

_BataZiv_0809 wrote:Sinoc Meskic i studenti kod Senada :thumbup: super je bilo :thumbup: , usprkos tome sto Senad tesko potiskuje svoju balkanoidno-sovinisticku percepciju zena :-)
Meskic je moja ekipa. :)
odrastali smo zajedno i ostao je istinski dosljedan sebi. nikad nije bio provincijalac. razmisljao je tacno onako kako zelim da razmisljaju, zele i djeluju oko mene u tom nasem gradu.
ponosim se sto je moja generacija, i sto izgradjuje nove generacije da budu slicne nama i bolji od nas. :)
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#32999 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Jedan od mnogobrojnih SDA profesora. Da je dobar, dobar je, da je SDA, SDA je. I to svako zna. I baš zato što toliko dobar profesor i osoba koja je sve sama postigla, prikloni se takvoj stranci, poserem ga. I njega i njegov čaršijski kvazi mentalitet i generacije koje odgajaju takvi profesori.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33000 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sydnor wrote:Jedan od mnogobrojnih SDA profesora. Da je dobar, dobar je, da je SDA, SDA je. I to svako zna. I baš zato što toliko dobar profesor i osoba koja je sve sama postigla, prikloni se takvoj stranci, poserem ga. I njega i njegov čaršijski kvazi mentalitet i generacije koje odgajaju takvi profesori.
Autentican je za razliku od Pivica, Husejnagica, Dedica i ostalih. Oni mogu predavati samo gdje im voljena stranka ima vlast, Meskic moze i preko Atlantika, kao sto i jeste.

Zasto se upetljao u to kolo, vjerujem iz cistog oportunizma.
Post Reply