Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
N.N. wrote:Jebo zgrade, ode nam jos jedna ljudska velicina...
Rahmet ti dusi profesore, Salih Jalimam
kada je dzenaza?
Ne znam stavrno, ali vjerovatno sutra nekada.
Dok saznam, napisem.
Komemoracija povodom smrti prof. dr.sc. Saliha Jalimama održat će se sutra, 28.4. s početkom u 11, 00 sati na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Zenici.
belfy wrote:lijepa umjetnicka slika, bas kao kakva i treba da bude - umjetnicka. i koristenje pravih rijeci je odlicno. da se pored primarnog, pa onda sekundarnog, pa onda i tercijarnog niko ne sjeti kvartalnog. jest malo cudno...mislim da bi bilo najbolje osnovati fabriku umjetnosti i istorije umjesto mitala, umjesto onih regresivnih ideja da se tamo sadi krompir. zaista je gospodskije prodavati umjetnost... jebote...
belfy, mislim da se ne razumijes u tu oblast, i razmisljanje o ovom podrucju su ti puna distorzija.
niko nije rekao da trebamo biti Bec, vec nam je potrebno da uvodimo ljude i da se ovdje povremeno zadrzavaju. da nam dolaze erasmus studenti da ih privlacimo ponudom koju sigurno nema Sarajevo; da nam dolaze istrazivaci, i da iskoristimo istoriju grada koja je dosta atraktivna ljudima iz podrucja umjetnosti i kulture.
kad si vidio grupu stranaca ili onih mladih sa rancima da hodaju ovim gradom? to je zgodna slika, kad vidis da dolaze takvi u grad.
nije valjda da se zivot svodu u manjim gradovima na: jest', popit', obuc', malo seks na livadi pa na spavanje?
pa...mogu reci da se poprilicno razumijem u tu oblast, ali si promasio poentu onoga sto rekoh... i, ne znam za tebe, ali mene podvuceno zadovoljava barem 80%...
Ima.li igdje na mapi zenicke rock grupe Disidenti,koja je bila popularna 1997/98, cistim podrum i pronadjem u staroj sofi Avaz iz 1998, i intervju s njima??
Prolazim neki dan pored one nove zgrade na Talića brdu i kontam, ko li je njima dao dozvolu za gradnju? Sa onom zgradom nasuprot njoj će ljudi jedni drugima gledati šta rade u sobama, a ona zgrada iza je totalno zaklonjena, neće ljudi vidjeti ni sunca ni mjeseca. Pogotovo su kritični prvi spratovi, mrkla mračina u sred bijelog dana.
Ja sam mislila da će biti neka manja zgradica od 3-4 sprata što bi bilo ok s obzirom na lokaciju i blizinu oszalih zgrada, a ono zgradetinu napraviše.
Samo nasa gladez za parama je mogla unistiti onakvu lokaciju kakvu imaju Makovi. Nakrkati onoliko zgrada i napravit favelu, to stvarno moras biti strucnjak A iz druge ruke, tj. od nekoliko ljudi koji su gore kupili stanove, sam cuo da je kvalitet radova ispod svakog nivoa... A i pitanje je koliko je ono brdo sad stabilno, al haj... Je li ono Brkic petrol pride gore vilu napravio
Ali eto takvo vrijeme doslo, samo se mozes nadati da ti jedno jutro nece osvanut bageri pod prozorom
Doduse Nihilo je spominjao da ce ova gradnja uskoro stati, to mi je jedina nada, oko zgrade gdje zivim su perspektivne lokacije za zgrade
_BataZiv_0809 wrote:Samo nasa gladez za parama je mogla unistiti onakvu lokaciju kakvu imaju Makovi. Nakrkati onoliko zgrada i napravit favelu, to stvarno moras biti strucnjak A iz druge ruke, tj. od nekoliko ljudi koji su gore kupili stanove, sam cuo da je kvalitet radova ispod svakog nivoa... A i pitanje je koliko je ono brdo sad stabilno, al haj... Je li ono Brkic petrol pride gore vilu napravio
Ali eto takvo vrijeme doslo, samo se mozes nadati da ti jedno jutro nece osvanut bageri pod prozorom
Doduse Nihilo je spominjao da ce ova gradnja uskoro stati, to mi je jedina nada, oko zgrade gdje zivim su perspektivne lokacije za zgrade
Ne znam sta je sporno? Svi su ovdje hvalili taj projekat i on nije mijenjan. Znaci kako su zacrtali, tako i napravili. I sad ne valja, a onda valjalo.
Eh sad se ista stvar moze desiti na Trgu Rudara. Opet ovdje svi hvale, pa ce poslije kukati kako je natrpano.
Welcome in idiot city.
Last edited by channel10 on 27/04/2019 15:54, edited 1 time in total.
Prolazim neki dan pored one nove zgrade na Talića brdu i kontam, ko li je njima dao dozvolu za gradnju? Sa onom zgradom nasuprot njoj će ljudi jedni drugima gledati šta rade u sobama, a ona zgrada iza je totalno zaklonjena, neće ljudi vidjeti ni sunca ni mjeseca. Pogotovo su kritični prvi spratovi, mrkla mračina u sred bijelog dana.
Ja sam mislila da će biti neka manja zgradica od 3-4 sprata što bi bilo ok s obzirom na lokaciju i blizinu oszalih zgrada, a ono zgradetinu napraviše.
Cini mi se da je tu trebala biti zgrada od 7-8 spratova, a izgleda da ima vise ili mi se cini?
_BataZiv_0809 wrote:Samo nasa gladez za parama je mogla unistiti onakvu lokaciju kakvu imaju Makovi. Nakrkati onoliko zgrada i napravit favelu, to stvarno moras biti strucnjak A iz druge ruke, tj. od nekoliko ljudi koji su gore kupili stanove, sam cuo da je kvalitet radova ispod svakog nivoa... A i pitanje je koliko je ono brdo sad stabilno, al haj... Je li ono Brkic petrol pride gore vilu napravio
Ali eto takvo vrijeme doslo, samo se mozes nadati da ti jedno jutro nece osvanut bageri pod prozorom
Doduse Nihilo je spominjao da ce ova gradnja uskoro stati, to mi je jedina nada, oko zgrade gdje zivim su perspektivne lokacije za zgrade
Nije stabilno, prije 15 godina ispitivanje pokazalo da je zemljiste pogodno klizistu, onda je izgradjen onaj zid kao to ce pomoci, pa ona zgrada jedna ispod ako nije narandjasta kakva vec, manja, mozda je i kuca. Pa onda kasnije ostalo ono. Valjda su nesto radili na tome nemam pojma, uglavnom tada su analize pokazale da nije pogodno za graditi, zato se nije ni gradilo odmah a trebalo je tada. Ma ima i vise od 15, mozda cak i 20 godina.
Mustang1 wrote:
Nije stabilno, prije 15 godina ispitivanje pokazalo da je zemljiste pogodno klizistu, onda je izgradjen onaj zid kao to ce pomoci, pa ona zgrada jedna ispod ako nije narandjasta kakva vec, manja, mozda je i kuca. Pa onda kasnije ostalo ono. Valjda su nesto radili na tome nemam pojma, uglavnom tada su analize pokazale da nije pogodno za graditi, zato se nije ni gradilo odmah a trebalo je tada. Ma ima i vise od 15, mozda cak i 20 godina.
Da...famozni projekat Belvedere, ima tome i vise od 20 godina. Mislim bilo je tu muljaza, nije samo nestabilno tlo bilo sporno...pisalo se o tome ovdje vec, ja sam bio okupiran drugim stvarima u vrijeme kad se to desavalo
channel10 wrote:
Cini mi se da je tu trebala biti zgrada od 7-8 spratova, a izgleda da ima vise ili mi se cini?
I meni se čini da ima više, ja ostadoh šokirana kad sam vidjela koliko je visoka jer nisam dugo prolazila tom dionicom.
Doduše moguće da će imati 7-8 spratova, ali radi poslovnih prostora koji će biti na prizemlju se čini viša nego što bi klasična zgrada od 8 spratova trebala biti.
Jbt onim ljudima iza ne samo da su uništili stanove nego će ih morati potencijalno prodavati za dosta manje pare. Koja budala bi ono uzela, mrak kao da pod zemljom živiš.
Last edited by macchiato on 27/04/2019 16:35, edited 1 time in total.
Kralj Tvrtko I. wrote:Nadat se samo da one livade između zgrada u B. Rijeci neće biti popunjene... a i pored same rijeke ima prostora za još jedno naselje...
Napravljen je park ondje do bazena, valjda nece nista tu. Ono dole ispod se ubilo za par sportskih terena, pa makar i uz naplatu za mali fudbal.
Komemoracija povodom smrti prof. dr.sc. Saliha Jalimama održat će se sutra, 28.4. s početkom u 11, 00 sati na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Zenici.
_BataZiv_0809 wrote:Sinoc Meskic i studenti kod Senada super je bilo , usprkos tome sto Senad tesko potiskuje svoju balkanoidno-sovinisticku percepciju zena
Meskic je moja ekipa.
odrastali smo zajedno i ostao je istinski dosljedan sebi. nikad nije bio provincijalac. razmisljao je tacno onako kako zelim da razmisljaju, zele i djeluju oko mene u tom nasem gradu.
ponosim se sto je moja generacija, i sto izgradjuje nove generacije da budu slicne nama i bolji od nas.
Jedan od mnogobrojnih SDA profesora. Da je dobar, dobar je, da je SDA, SDA je. I to svako zna. I baš zato što toliko dobar profesor i osoba koja je sve sama postigla, prikloni se takvoj stranci, poserem ga. I njega i njegov čaršijski kvazi mentalitet i generacije koje odgajaju takvi profesori.
Sydnor wrote:Jedan od mnogobrojnih SDA profesora. Da je dobar, dobar je, da je SDA, SDA je. I to svako zna. I baš zato što toliko dobar profesor i osoba koja je sve sama postigla, prikloni se takvoj stranci, poserem ga. I njega i njegov čaršijski kvazi mentalitet i generacije koje odgajaju takvi profesori.
Autentican je za razliku od Pivica, Husejnagica, Dedica i ostalih. Oni mogu predavati samo gdje im voljena stranka ima vlast, Meskic moze i preko Atlantika, kao sto i jeste.
Zasto se upetljao u to kolo, vjerujem iz cistog oportunizma.