Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
daree
Posts: 111
Joined: 11/03/2015 19:00

#32976 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by daree »

Proradilo, ali meni od 10 samo jedan otvorio
User avatar
natazamlata
Posts: 496
Joined: 17/05/2015 23:00

#32977 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by natazamlata »

I dalje aw,snap svakih 10 minuta. Nema hitova uopste.
User avatar
natazamlata
Posts: 496
Joined: 17/05/2015 23:00

#32978 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by natazamlata »

Cime se bavite narode? Koji task preporucujete ovog petka? Niko nista ne pise danas, nije valjda da se spava :-D
Ja sam zavrsila ovu fifu 856920 (ako ima neko da nije) i zavrsila sam rucak :D
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#32979 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Slo Burner »

natazamlata wrote:Cime se bavite narode? Koji task preporucujete ovog petka? Niko nista ne pise danas, nije valjda da se spava :-D
Ja sam zavrsila ovu fifu 856920 (ako ima neko da nije) i zavrsila sam rucak :D
tanko vala, ja na FIFI uradio 8 komada, neda vise
User avatar
natazamlata
Posts: 496
Joined: 17/05/2015 23:00

#32980 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by natazamlata »

Slo Burner wrote:
natazamlata wrote:Cime se bavite narode? Koji task preporucujete ovog petka? Niko nista ne pise danas, nije valjda da se spava :-D
Ja sam zavrsila ovu fifu 856920 (ako ima neko da nije) i zavrsila sam rucak :D
tanko vala, ja na FIFI uradio 8 komada, neda vise
Isto, izgleda da je to max uvek za fifu.
User avatar
AbelNR
Posts: 274
Joined: 16/10/2015 14:11

#32981 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AbelNR »

sto se tice tw..mislim da jos uvijek popravljaju ono od sinoc...stranica im uopce ne pokazuje aktivnost
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32982 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

natazamlata wrote:I dalje aw,snap svakih 10 minuta. Nema hitova uopste.
meni citav dan nijedan zadatak nije izbacilo, prvo vrtila malo ooopseve pa se iznervirala jer mi izbacuje SNAP poruku, pa ostavila samo ext, izbaci pokoji ooops ali zadatka ni za lijeka
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32983 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

shadowchaser wrote:
natazamlata wrote:I dalje aw,snap svakih 10 minuta. Nema hitova uopste.
meni citav dan nijedan zadatak nije izbacilo, prvo vrtila malo ooopseve pa se iznervirala jer mi izbacuje SNAP poruku, pa ostavila samo ext, izbaci pokoji ooops ali zadatka ni za lijeka
ocigledno se nisu dogovorili sa provider-om kojeg su spominjali jucer u update poruci
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32984 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Radi li iko ove youtube channel show zadatke?
Ja kao i razumijem ali nisam siguran da li sam dao pravi url, izgleda da je to najbitnije u ovom zadatku
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32985 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

evo upravo sam dobio HIT, cim sam sjeo za comp
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32986 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

kako_kad wrote:evo upravo sam dobio HIT, cim sam sjeo za comp
Uradio preko oopsa 3-4 zadatka i nisam placen nijedan od njih. :shock:
User avatar
d.a.d.a.
Posts: 1564
Joined: 30/04/2011 22:38

#32987 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by d.a.d.a. »

Meni su placena, vrtim cijeli dan i to samo 4 oopsa :cry:

Kako radi ova extenzija? samo mi u cosku pise no ili off, sta trebam uraditi?
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32988 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

d.a.d.a. wrote:Meni su placena, vrtim cijeli dan i to samo 4 oopsa :cry:

Kako radi ova extenzija? samo mi u cosku pise no ili off, sta trebam uraditi?
Stavi na "no" i cekaj dok se ne pojavi zadatak.
User avatar
d.a.d.a.
Posts: 1564
Joined: 30/04/2011 22:38

#32989 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by d.a.d.a. »

Dinostula wrote:
d.a.d.a. wrote:Meni su placena, vrtim cijeli dan i to samo 4 oopsa :cry:

Kako radi ova extenzija? samo mi u cosku pise no ili off, sta trebam uraditi?
Stavi na "no" i cekaj dok se ne pojavi zadatak.
na ooops ili prazan tab?
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32990 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

855924
Scientific Url Categorization
Radite li ovaj
moze li se nekako odmah skontati da li je Bazaa podataka ili program ili mozda Other, da ne citam bas tekst, nekad se moze prepoznati iz naslova odmah, ali nekad i ne

DODATAK

Zadatak nije tezak, otvorite link, nekada se iz naslova moze skontati da li se radi o software/tool/program/ algorithm/algorithm code ili Databse/Informational System
Ovo sto sam posljednje gore napisao su kljucne rijeci za Program (prve ove rijeci rastavljene sa "/") i Bazu podataka (druge dvije rijeci rastavljene sa "/")
Last edited by kako_kad on 05/02/2016 17:06, edited 2 times in total.
Error404
Posts: 223
Joined: 22/08/2015 14:37

#32991 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Error404 »

kako_kad wrote:855924
Scientific Url Categorization
Radite li ovaj
moze li se nekako odmah skontati da li je Bazaa podataka ili program ili mozda Other, da ne citam bas tekst, nekad se moze prepoznati iz naslova odmah, ali nekad i ne
Ja sam pokusao odradio kviz i give up..smrdi mi tu nesto :lol:
Mada u uputstvu pise da je dovoljan samo naslov
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32992 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Error404 wrote:
kako_kad wrote:855924
Scientific Url Categorization
Radite li ovaj
moze li se nekako odmah skontati da li je Bazaa podataka ili program ili mozda Other, da ne citam bas tekst, nekad se moze prepoznati iz naslova odmah, ali nekad i ne
Ja sam pokusao odradio kviz i give up..smrdi mi tu nesto :lol:
Mada u uputstvu pise da je dovoljan samo naslov
Procitaj gore sto sam napisao
Error404
Posts: 223
Joined: 22/08/2015 14:37

#32993 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Error404 »

kako_kad wrote:
Error404 wrote:
kako_kad wrote:855924
Scientific Url Categorization
Radite li ovaj
moze li se nekako odmah skontati da li je Bazaa podataka ili program ili mozda Other, da ne citam bas tekst, nekad se moze prepoznati iz naslova odmah, ali nekad i ne
Ja sam pokusao odradio kviz i give up..smrdi mi tu nesto :lol:
Mada u uputstvu pise da je dovoljan samo naslov
Procitaj gore sto sam napisao
Koliko % si prosao kviz?Ispravlja li glupo mozda?
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32994 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

d.a.d.a. wrote:
Dinostula wrote:
d.a.d.a. wrote:Meni su placena, vrtim cijeli dan i to samo 4 oopsa :cry:

Kako radi ova extenzija? samo mi u cosku pise no ili off, sta trebam uraditi?
Stavi na "no" i cekaj dok se ne pojavi zadatak.
na ooops ili prazan tab?
Prazan tab ne treba ooops.
Mozes ti otvoriti bilo sta u njemu, facebook, zadatke itd.
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32995 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Error404 wrote:
Koliko % si prosao kviz?Ispravlja li glupo mozda?
80%, nakon toga ubrzo pao na 71% i samo sam cekao kad cu ispasti, sada sam trenutno na 80% 16 uradjeno, a bio sam i 83% :), ide kad skontas
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32996 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Jel neko mozda skontao ovaj za youtube zadatak???
Amaya
Posts: 357
Joined: 11/08/2011 22:08
Location: Brčko distrikt BiH

#32997 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Amaya »

kako_kad wrote:
Error404 wrote:
Koliko % si prosao kviz?Ispravlja li glupo mozda?
80%, nakon toga ubrzo pao na 71% i samo sam cekao kad cu ispasti, sada sam trenutno na 80% 16 uradjeno, a bio sam i 83% :), ide kad skontas
Meni pustio 32 mislim da je to trenutno max
Neke korekcije:
Overview of QTL mapping software and introduction to map manager QT.
correct answer was: Other
T-REKS: identification of Tandem REpeats in sequences with a K-meanS based algorithm.
correct answer was: "A program".
PHENOPSIS DB: an information system for Arabidopsis thaliana phenotypic data in an environmental context.
correct answer was: "A database".
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32998 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Amaya wrote:
kako_kad wrote:
Error404 wrote:
Koliko % si prosao kviz?Ispravlja li glupo mozda?
80%, nakon toga ubrzo pao na 71% i samo sam cekao kad cu ispasti, sada sam trenutno na 80% 16 uradjeno, a bio sam i 83% :), ide kad skontas
Meni pustio 32 mislim da je to trenutno max
Neke korekcije:
Overview of QTL mapping software and introduction to map manager QT.
correct answer was: Other
T-REKS: identification of Tandem REpeats in sequences with a K-meanS based algorithm.
correct answer was: "A program".
PHENOPSIS DB: an information system for Arabidopsis thaliana phenotypic data in an environmental context.
correct answer was: "A database".
32 je max
eh sad idemo ove youtube probati, da vidimo da li su ukusni :P
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32999 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Ovaj Youtube zadatak (30c) sam samo kviz prosao, i ne usudjujem se dalje, ako ima neko da radi i da pojasni bolje, da li se mora spominjati u playlisti rijec Show, ili Episode ili Serie, ili Web serie, bilo sta od onog sto su oni naveli ili playlista moze biti i nesto tipa kao News a da je sa TVa ili da je Vlog, ako stvarno ima neko fino objasnjenje a da radi da nam iznese. Znamo svi dobro sta je playlista, ali po njima to je druga neka definicija.
niho92
Posts: 576
Joined: 05/09/2012 14:29

#33000 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by niho92 »

kako_kad wrote:Ovaj Youtube zadatak (30c) sam samo kviz prosao, i ne usudjujem se dalje, ako ima neko da radi i da pojasni bolje, da li se mora spominjati u playlisti rijec Show, ili Episode ili Serie, ili Web serie, bilo sta od onog sto su oni naveli ili playlista moze biti i nesto tipa kao News a da je sa TVa ili da je Vlog, ako stvarno ima neko fino objasnjenje a da radi da nam iznese. Znamo svi dobro sta je playlista, ali po njima to je druga neka definicija.
Nigdje pomoci kad treba :-D
Post Reply