Nivelacija wrote:_BataZiv_0809 wrote:Zovite me kad opet pocnu prve dame instagrama
Brato i to je lijepo nema sta..ali brato uzmu ti 200 k novca iz budzeta naseg novca da osvijetle mostove i ti nakon isteka roka od 6 mjeseci imas nezavrsen napola upaljen neofarban most. Pola treperi pola ovako, ako si vec nesto platio NASIM novcima napravi da valja da se ne brukas i zavrsi stvar. Brato 200 000 KM nikad nije proradilo, treperi, nije donacija, mi platili. Moras malo pored Ramayane pogledati i gdje nestaje 50-60 milina budzeta NASIH para. Nista previse nego samo neke osnovne stvari. Dok sam vijece prestao gledati i imati bilo kakva ocekivanja od vijeca da poboljsa krvnu sliku grada i ambijent zivota jer ono vijece za mene nije dostojno cak ni da vodi mjesta poput MZ Nemila. Gradjani Zenice ih izabrali sto govori mnogo o stanovnicima Zenice.
Takodjer ima i novih dama instagrama pa cemo o tome u iducim danima dok dospiju u javnost

sjecam se onih dana kada nismo imali pojma ko je nacelnk Zenice. u sred nekakvog casa u gimnaziji, uleti nekakav covjek i profesori nesigurno u predstavljanju kazu da je nacelnik Pasic (jel' se tako prezivao?). i vrtim film, uopste nismo imali veze ko je i sto je neki fucking nacelnik.
od Huse smo to pretvorili u primjer bozanstva, pa do danas.
pratimo GV. do prije kojeg vremena nismo ni znali sto je gradsko vijece. slika o tome je bila slicna slici rimskih foruma. znali smo da se tamo
skupljaju nekakvi opstinari.
a danas im kao znamo imena, i njihove funkcije.
tu shvatamo da smo zabrazdili.
sto bi Kafka dao da ima forum i ove prepiske.
Prosec i Zamak bi pali u sjenu, kad bi dobri nas Franz ovu forumsku dokolicu mogao iskoristiti za roman, kao i teve prijenos nekog provincijalnog gradskog vijeca gdje nastavnici u skolama, toboze doktori (babice za prodjaj) i svabice i ini vijecaju o kanalizacionom odvodu u ulici Mose Pijade.