Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

ljiljan02
Posts: 173
Joined: 03/02/2015 18:46
Location: best exchange site https://exmo.com/?ref=58282

#32751 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by ljiljan02 »

856718
Categorize Aerial Imagery
10c prelagan
ja cekam minut za submit
ljiljan02
Posts: 173
Joined: 03/02/2015 18:46
Location: best exchange site https://exmo.com/?ref=58282

#32752 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by ljiljan02 »

moze i 40 sec
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32754 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

ljiljan02 wrote:856718
Categorize Aerial Imagery
10c prelagan
ja cekam minut za submit
koliko si do sad uradio?
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32755 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

the middle - neutral
sanata claus positive
puki version neutral
children lottery positive

ova drugi ispod

jester get... - irrelevant
5-2 fin - neutral
I like - positive
medal - neutral

ja sam koristila google translate extenziju ovo su prevedeni statusi
Last edited by shadowchaser on 02/02/2016 11:40, edited 2 times in total.
User avatar
dobarchojk
Posts: 395
Joined: 05/07/2015 14:51

#32756 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by dobarchojk »

854876
Judge The Sentiment Of Tweets Towards The Company Present In The Tweet
KOLIKO MAXIMALNO OVIH PUŠTA?
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#32757 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by dobojlija81 »

shadowchaser wrote:jel ko radio ovaj finski, kako svrstati ovo

The middle, Pukki Version, Santa Claus ovako mi je translate preveo

edit: the middle - neutral
sanata claus positive
puki version neutral
children lottery positive
samo kviz pusti
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32758 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

dobojlija81 wrote:
shadowchaser wrote:jel ko radio ovaj finski, kako svrstati ovo

The middle, Pukki Version, Santa Claus ovako mi je translate preveo

edit: the middle - neutral
sanata claus positive
puki version neutral
children lottery positive
samo kviz pusti
prvi mi 6 pusti, drugi 4 nastaviti ce opet, tako je i prosli
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32759 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

kako_kad wrote:
ljiljan02 wrote:856718
Categorize Aerial Imagery
10c prelagan
ja cekam minut za submit
koliko si do sad uradio?

Evo mene na 40 ide hladno. :lol:
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#32760 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by konahawaii »

nema gore osjećaja neg kad prebrzo submitas dobar zadatak :skoljka:
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#32761 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by dobojlija81 »

ako ko bude radio ovaj video test nek piše sastavljeno brojeve 29 i 16 - 2916

napravise me coravim mijbbm
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32762 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

dobojlija81 wrote:ako ko bude radio ovaj video test nek piše sastavljeno brojeve 29 i 16 - 2916

napravise me coravim mijbbm
kako sam glupo pao tu
zamisli ja pisem
29 on the left
16 on the right side
:lol: :lol:
instrukcije su tu nula bodova bile
a jedan video sam imao, znaci kvalitet slike identican potpuno, i kao nije mi dobar bio, sve u svemu kihnuo sam ga tu
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32763 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

brano20 wrote:
kako_kad wrote:Nakon ovog sto sam uradio, reci cu vam naravno da li ce mi se vise pojaviti Aw, Snap greska

Nema Aw, Snap poruke, ali zato nema ni RAM-a, zauzece samo ovog ooopsa je bilo preko 700MB i dalje se penjalo pa sam prekinuo, tek nakon sto sam ja proces prekinuo pojavila se Aw snap greska :), cudno nema sta
ajd nam ukratko objasni šta si uradio da i mi probamo riješit problem sa Chromom, iz tvog posta barem ja ništa ne kontam.
samo da kazem da sam maloprije opet dobio aw, snap :evil:
dakle ono sto sam radio palo je u vodu
User avatar
nanab
Posts: 101
Joined: 23/10/2015 20:50
Location: Beograd

#32764 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by nanab »

Ja jos za vikend pitala dal vam se desava da oops zdere memoriju, toliko da se sve zablokira i ne mogu nista da otvorim, dok ne zaustavim arp, blokiram rucno oops i sacekam da se dozove pameti :-) Izgleda sam imala "cast" medju prvima da iskusim cari zahebancije

A nije sad ni da bas mozemo da pisemo rf, jer sta bi rekli, izvin'te nas imamo problem kad vrtimo oopseve na 4 kanala :lol: hocete da popravljate to da mozemo da igramo s one strane zakona? :roll: :lol:
User avatar
AbelNR
Posts: 274
Joined: 16/10/2015 14:11

#32765 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AbelNR »

ma nije rijec samo o kompovima sa slabom konfiguracijom...moj je daleko od prosjecnog pa opet RAM nestaje i pojavljuje se aw, snap :D
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32766 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

nanab wrote:Ja jos za vikend pitala dal vam se desava da oops zdere memoriju, toliko da se sve zablokira i ne mogu nista da otvorim, dok ne zaustavim arp, blokiram rucno oops i sacekam da se dozove pameti :-) Izgleda sam imala "cast" medju prvima da iskusim cari zahebancije

A nije sad ni da bas mozemo da pisemo rf, jer sta bi rekli, izvin'te nas imamo problem kad vrtimo oopseve na 4 kanala :lol: hocete da popravljate to da mozemo da igramo s one strane zakona? :roll: :lol:
ja vrtim i dalje normalno, kada dodje poruka aw, snap samo refresujem stranicu i refresher opet dalje radi sam
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32767 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Jel radi iko one video zadatke sa kvalifikacijom
jel neko prosao?
vidio sam ih kratko na listi, sad ih nema, ja se obradovao, dali ponovo da se uradi , kad ono :roll:
User avatar
AbelNR
Posts: 274
Joined: 16/10/2015 14:11

#32768 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AbelNR »

brano20 wrote:ima li neko link za autorefresh za Mozilla Firefox koji ima opciju da se zaustavi kada se promijeni URL, ovo sa Chromom nema više smisla
ja sam trazio ali nisam uspio nista naci slicno ARP-u...i ja kontam da sad probam na mozilli...ako neko zna nek se oglasi :)
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32770 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

vidovit si :D
ja upravo hocu da pitam ima li ko kakav dobar refreshe za firefox jer sam otkrila da kada refreshujem ooopseve u firefoxu ne stopa nista i nema aw snap poruke :D jel ovaj moze da uoci promjene na stranici ??
brano20
Posts: 379
Joined: 12/01/2015 13:08

#32771 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by brano20 »

hvala ti brate :D :thumbup:
sudo2
Posts: 64
Joined: 14/04/2015 19:35

#32772 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by sudo2 »

shadowchaser wrote:
vidovit si :D
ja upravo hocu da pitam ima li ko kakav dobar refreshe za firefox jer sam otkrila da kada refreshujem ooopseve u firefoxu ne stopa nista i nema aw snap poruke :D jel ovaj moze da uoci promjene na stranici ??
Otvoris opcije ovog addon-a i podesis u prvom tabu Options- Wait x seconds before checking page. Ja sam stavio 5sec. U tabu Menu Items podesis zeljene intervale refresha. Kod mene su 0sec, 2sec, 5sec
Kad otvoris Ooops stranicu, oznacis rijec Ooops, desni klik i u meniju odaberes Check every ... koji interval zelis. Kad se promijeni stranica oglasi se Bowiev Change.
Ako se za ovo Wait x seconds... stavi nize, a Oops stranica se nekad ucitava duze, onda alarm stalno stopira. Znaci, najvaznije je podesiti da je ova vrijednost Wait x seconds... malo duza od vremena ucitavanja stranice.
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32773 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

sudo2 wrote:
Otvoris opcije ovog addon-a i podesis u prvom tabu Options- Wait x seconds before checking page. Ja sam stavio 5sec. U tabu Menu Items podesis zeljene intervale refresha. Kod mene su 0sec, 2sec, 5sec
Kad otvoris Ooops stranicu, oznacis rijec Ooops, desni klik i u meniju odaberes Check every ... koji interval zelis. Kad se promijeni stranica oglasi se Bowiev Change.
Ako se za ovo Wait x seconds... stavi nize, a Oops stranica se nekad ucitava duze, onda alarm stalno stopira. Znaci, najvaznije je podesiti da je ova vrijednost Wait x seconds... malo duza od vremena ucitavanja stranice.
sve skontala i namjestila i RADI! :D hvala ti puno
sudo2
Posts: 64
Joined: 14/04/2015 19:35

#32774 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by sudo2 »

Posto imam samo 2GB RAM-a meni Chrome cesto zna biti naporan.Inace, za firefox ima i Autofill add-on, ali ga nisam uspio podesiti da radi, dok na Chrome-u sve uredno ide.
_drose_
Posts: 92
Joined: 22/02/2015 13:17

#32775 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by _drose_ »

ljiljan02 wrote:856718
Categorize Aerial Imagery
10c prelagan
ja cekam minut za submit
Ovaj je lagan,samo vidis koji je oblik krova,a 99% je hip,gable ili flat,samo jednom ili dvaput u 47 taskova mi je dosao dutch gable.Ako je kombinacija krovova oznacit sve tipove.
Drugo vidis imal bazena,ako ima jel otvoren ili zatvoren.
I trece dali je slika dobra za ocijent,to ima u tasku objasnjenje kad je dobra.Moze ici poslije 40 sekundi.
Post Reply