Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#3276 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by dede merdzane »

Pa autoput vec ide do opcine Novi Grad.
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3277 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

uzgajivac wrote:
neki wrote:
uzgajivac wrote:sta je sa autoputom Banja Luka - Novi Grad, da li su vec obezbijedjena sredstva za pocetak izgradnje?
kakva sredstva za izgradnju, tu se ni ne planira nikakav autoput
sto gledate samo federalnu, imas RTRS :D pa autoput BL-NG je planiran, samo trenutno lijezu pare za BL-DO, sto znaci da BL-NG nece poceti prije druge dionice BL-DO, vjerovatno i kasnije, samo je pitanje da li su nadlezni vec u nekim pregovorima, ima li kakvih obecanja?

a ovi sto mastaju o Bosanskom Novom neka otvore sebi temu :D
U tim planovima na kojima je ucrtan ap do bosanskog novog, ucrtan je i do sipova, pala, visegrada itd..uglavnom dionice s kojima se neko igrao pred izbore a koje nemaju nikakvu buducnost, niti su dio zvanicnih dokumenata.
Realno, i dionica Doboj - BL , za koju je data dampinska cijena, trenutno nema zatvorenu finansijsku konstrukciju. A ona je relativno rentabilna, pa sta onda reci za dionice koje bi spajale neka sela, van bilo kakvog medjudrzavnog koridora
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3278 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by VjecitiStudent »

neki wrote: U tim planovima na kojima je ucrtan ap do bosanskog novog, ucrtan je i do sipova, pala, visegrada itd..uglavnom dionice s kojima se neko igrao pred izbore a koje nemaju nikakvu buducnost, niti su dio zvanicnih dokumenata.
Realno, i dionica Doboj - BL , za koju je data dampinska cijena, trenutno nema zatvorenu finansijsku konstrukciju. A ona je relativno rentabilna, pa sta onda reci za dionice koje bi spajale neka sela, van bilo kakvog medjudrzavnog koridora
Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3279 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

VjecitiStudent wrote:Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.
:)
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
fiko_halimic
Posts: 180
Joined: 14/04/2013 20:58

#3280 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by fiko_halimic »

strasno je rentabilna.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3281 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by VjecitiStudent »

neki wrote:
VjecitiStudent wrote:Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.
:)
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
Po tom kriteriju, znači da ni Sarajevo - Zenica nije trebalo praviti?
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3282 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

VjecitiStudent wrote:
neki wrote:
VjecitiStudent wrote:Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.
:)
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
Po tom kriteriju, ni Sarajevo - Zenica nije trebalo praviti?
Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3283 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by VjecitiStudent »

neki wrote:Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
To sto ga zovemo koridorom, nece ga naciniti rentabilnim
Kako onda PGDS unutar tog famoznog industrijskog kompleksa nikako ne prelazi 12000?
A PGDS prema jugu je trenutno cak i dobro nizi nego izmedju Prijedora i Banjaluke.
Sto nas ne sprjecava da lupamo stotine miliona.
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3284 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

VjecitiStudent wrote:
neki wrote:Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
To sto ga zovemo koridorom, nece ga naciniti rentabilnim
Kako onda PGDS unutar tog famoznog industrijskog kompleksa nikako ne prelazi 12000?
A PGDS prema jugu je trenutno cak i dobro nizi nego izmedju Prijedora i Banjaluke.
Sto nas ne sprjecava da lupamo stotine miliona.
nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom :D
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3285 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by sema911s »

VjecitiStudent wrote:
neki wrote:Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
To sto ga zovemo koridorom, nece ga naciniti rentabilnim
Kako onda PGDS unutar tog famoznog industrijskog kompleksa nikako ne prelazi 12000?
A PGDS prema jugu je trenutno cak i dobro nizi nego izmedju Prijedora i Banjaluke.
Sto nas ne sprjecava da lupamo stotine miliona.
uz duzno postovanje svima ne serite vise o tim isplativostima svakog kilometra auto puta,.,

umjesto da trubite da svako selo dobije prilaz na auto put, svaki grad da je povezan,., da negldamo koliko avuta prodje vec neka autoputa vozice se neko,., jel hitler 33 konto koliko ce avuta prolazit minken-berlin auto banom il daj da napravim pa na tom djelicu ceste se rodi toliki broj mjesta,sela ,.zalselaka,.koji se pretvorise u industriska cvorista,., nek prave i ako treba do mjeseca i ako nemamo para da odemo do gore al imace neko pa cemo mu naplatit tu putarinu,.,

jer po vama nekima autoput nije potreban,.,onda prijatelji moji asov, lopatu i sadite repu vama je virjeme stalo u nekoj 1389g,., samo se cuvajte naletice turcii pa ce vam shebat repu,.,.



nego pitanjce za upoznate,., dalas,., taj famozni dalas,., kada ce tu zgradetinu srusit i pocet radit,., jel istina da vlasnik ima dozvolu za 1/3 zgrade i da ako mu sruse ovo nelegalno da ce ugrozit strukuralni integritet njegove1/3 i da mu moraju nesto masno platit,.,. i kada ce se moc u vogoscu preko dogladi/rajlovac(kroz selo al na avto put)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3286 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by VjecitiStudent »

neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom :D
Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3287 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

sema911s wrote: nego pitanjce za upoznate,., dalas,., taj famozni dalas,., kada ce tu zgradetinu srusit i pocet radit,., jel istina da vlasnik ima dozvolu za 1/3 zgrade i da ako mu sruse ovo nelegalno da ce ugrozit strukuralni integritet njegove1/3 i da mu moraju nesto masno platit,.,.
Suplja...da bi objekat, pa i dio, dobio gradjevinsku dozvolu mora biti konstruktivno nezavisan i samostojeci. Ako se gradi samo dio objekta, mora postojati urbanisticka na cjelinu, a za ostatak se gradjevinska mora dobiti u roku od (cini mi se) dvije godine ili i ovo sto se ima prestaje vaziti
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3288 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by StupskaBitanga »

A đta je caka sa sapunicom Dalas koja evo je dovela da radovi stoje jer ne mogu dalje raditi
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3289 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

VjecitiStudent wrote:
neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom :D
Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.
Koliko znam, ne postoji sistem brojanja saobracaja na autoputu pa tako nema ni zvanicnog dokumenta o tome, ti me ispravi ako nisam u pravu (znam da baratas tim studijama :D )
PGDS u svakom slucaju, kao sto je vec receno, nije presudan faktor za opravdanost gradnje ap
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#3290 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by sema911s »

neki wrote:
VjecitiStudent wrote:
neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom :D
Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.
Koliko znam, ne postoji sistem brojanja saobracaja na autoputu pa tako nema ni zvanicnog dokumenta o tome, ti me ispravi ako nisam u pravu (znam da baratas tim studijama :D )
PGDS u svakom slucaju, kao sto je vec receno, nije presudan faktor za opravdanost gradnje ap
imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3291 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

sema911s wrote: imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..
Ima ali na magistralnim cestama i to je u ingerenciji direkcije cesta...koliko znam na ap nema nijedna, barem niko zvanicno ne daje podatke o njihovom brojanju
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#3292 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by uzgajivac »

neki wrote:
VjecitiStudent wrote:
neki wrote:]
:)
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
Po tom kriteriju, ni Sarajevo - Zenica nije trebalo praviti?
Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje


BL-PD-NG je alternativni putni pravac za speditere i strane goste iz Hrvatske, Slovenije i ostatka EU. osim toga PD je druga opstina po broju stanovnika u RS, a postojeci magistralni put M-4 na relaciji BL-PD jedna od najprometnijih dionica u RS. naravno kroz ova tri grada prolazi i zeljeznicka pruga Zagreb-Ploce. isto tako, PD je veza sa Sanskim Mostom znaci alternativni pravac za USK, SBK, Kanton 10. tim putem se zaobilazi kad je regata na Vrbasu :)

koliko je plan ozbiljan evo pokazuje karta iz doba Mahovljana, tada je i BL-DO bila samo linija na papiru, a na istoj karti vec na trecem mjestu liste se nalazi BL-NG, znaci ako se bude gradio autoput poslije BL-DO, bice to prvo ili Jakes-Bijeljina ili BL-NG.

http://www.novosti.rs/upload/images/201 ... puteva.jpg
Last edited by uzgajivac on 01/10/2013 15:46, edited 2 times in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3293 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by VjecitiStudent »

neki wrote:
VjecitiStudent wrote:
neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom :D
Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.
Koliko znam, ne postoji sistem brojanja saobracaja na autoputu pa tako nema ni zvanicnog dokumenta o tome, ti me ispravi ako nisam u pravu (znam da baratas tim studijama :D )
PGDS u svakom slucaju, kao sto je vec receno, nije presudan faktor za opravdanost gradnje ap
Jah, 'nako se mjeri.
Ostvareni prosječni godišnji dnevni saobraćaj (PGDS – naplatno mjesto Jošanica) za 2011. godinu iznosi 10 465 vozila, što ukupno čini 3.819.895 vozila.
http://www.jpautoceste.ba/web/informacije.php
PGDS za 2009. Prijedor - Kozarac, 10098
http://www.putevirs.com/korisnik/dokume ... a_2009.pdf
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3294 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

VjecitiStudent wrote:
Ostvareni prosječni godišnji dnevni saobraćaj (PGDS – naplatno mjesto Jošanica) za 2011. godinu iznosi 10 465 vozila, što ukupno čini 3.819.895 vozila.
http://www.jpautoceste.ba/web/informacije.php
I ta tacka je mjerodavna za cijeli autoput?
PGDS za 2009. Prijedor - Kozarac, 10098
http://www.putevirs.com/korisnik/dokume ... a_2009.pdf
Kozarac je predgradje Prijedora, dalje prema BL nije ni pola. I u Rajlovcu je haman 20 000 pa to nije nikakav argument za autoput
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3295 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

uzgajivac wrote:
BL-PD-NG je alternativni putni pravac za speditere i strane goste iz Hrvatske, Slovenije i ostatka EU. osim toga PD je druga opstina po broju stanovnika u RS, a postojeci magistralni put M-4 na relaciji BL-PD jedna od najprometnijih dionica u RS. naravno kroz ova tri grada prolazi i zeljeznicka pruga Zagreb-Ploce. isto tako, PD je veza sa Sanskim Mostom znaci alternativni pravac za USK, SBK, Kanton 10. tim putem se zaobilazi kad je regata na Vrbasu :)

koliko je plan ozbiljan evo pokazuje karta iz doba Mahovljana, tada je i BL-DO bila samo linija na papiru, a na istoj karti vec na trecem mjestu liste se nalazi BL-NG, znaci ako se bude gradio autoput poslije BL-DO, bice to prvo ili Jakes-Bijeljina ili BL-NG.

http://www.novosti.rs/upload/images/201 ... puteva.jpg
Alternativni pravac cemu? odakle ka gdje idu ti spediteri i strani gosti? Postojeci magistralni put ima PGDS od jedva 6000, ako je to prometno onda svako selo treba imati autoput
Na navedenoj pruzi voz od zagreba do ploca nije prosao 25 godina.
Da je plan ozbiljan mahovljanska petlja bi imala 4 kraka a ne 3
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#3296 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by uzgajivac »

neki wrote: Alternativni pravac cemu? odakle ka gdje idu ti spediteri i strani gosti? Postojeci magistralni put ima PGDS od jedva 6000, ako je to prometno onda svako selo treba imati autoput
Na navedenoj pruzi voz od zagreba do ploca nije prosao 25 godina.
Da je plan ozbiljan mahovljanska petlja bi imala 4 kraka a ne 3
balavi, jesi li ti isao na ispitivanje?
Last edited by uzgajivac on 03/10/2013 00:05, edited 1 time in total.
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3297 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

uzgajivac wrote:
balavi, jesi li ti isao na ispitivanje?
placi, to ti jedino preostaje :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#3298 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by 155_mm »

uzgajivac wrote: BL-PD-NG je alternativni putni pravac za speditere i strane goste iz Hrvatske, Slovenije i ostatka EU.
kojem to pravcu je ovaj tvoj pravac BL-PD-BN alternativa?
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#3299 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by kurty »

neki wrote:
sema911s wrote: imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..
Ima ali na magistralnim cestama i to je u ingerenciji direkcije cesta...koliko znam na ap nema nijedna, barem niko zvanicno ne daje podatke o njihovom brojanju

jerane, zatvoren sistem, i ti bi kamere da broje...
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3300 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

kurty wrote:
neki wrote:
sema911s wrote: imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..
Ima ali na magistralnim cestama i to je u ingerenciji direkcije cesta...koliko znam na ap nema nijedna, barem niko zvanicno ne daje podatke o njihovom brojanju

jerane, zatvoren sistem, i ti bi kamere da broje...
Pa ima li onda zvanicnih rezultata s naplatnih mjesta? Sama Josanica nije relevantna, pogotovo ne mjerenje iz 2011 kad jos nije bilo zatvorenog sistema
Post Reply