Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
-
dede merdzane
- Posts: 515
- Joined: 21/03/2013 10:11
#3276 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Pa autoput vec ide do opcine Novi Grad.
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3277 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
U tim planovima na kojima je ucrtan ap do bosanskog novog, ucrtan je i do sipova, pala, visegrada itd..uglavnom dionice s kojima se neko igrao pred izbore a koje nemaju nikakvu buducnost, niti su dio zvanicnih dokumenata.uzgajivac wrote:sto gledate samo federalnu, imas RTRSneki wrote:kakva sredstva za izgradnju, tu se ni ne planira nikakav autoputuzgajivac wrote:sta je sa autoputom Banja Luka - Novi Grad, da li su vec obezbijedjena sredstva za pocetak izgradnje?pa autoput BL-NG je planiran, samo trenutno lijezu pare za BL-DO, sto znaci da BL-NG nece poceti prije druge dionice BL-DO, vjerovatno i kasnije, samo je pitanje da li su nadlezni vec u nekim pregovorima, ima li kakvih obecanja?
a ovi sto mastaju o Bosanskom Novom neka otvore sebi temu
Realno, i dionica Doboj - BL , za koju je data dampinska cijena, trenutno nema zatvorenu finansijsku konstrukciju. A ona je relativno rentabilna, pa sta onda reci za dionice koje bi spajale neka sela, van bilo kakvog medjudrzavnog koridora
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3278 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.neki wrote: U tim planovima na kojima je ucrtan ap do bosanskog novog, ucrtan je i do sipova, pala, visegrada itd..uglavnom dionice s kojima se neko igrao pred izbore a koje nemaju nikakvu buducnost, niti su dio zvanicnih dokumenata.
Realno, i dionica Doboj - BL , za koju je data dampinska cijena, trenutno nema zatvorenu finansijsku konstrukciju. A ona je relativno rentabilna, pa sta onda reci za dionice koje bi spajale neka sela, van bilo kakvog medjudrzavnog koridora
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3279 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
VjecitiStudent wrote:Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
-
fiko_halimic
- Posts: 180
- Joined: 14/04/2013 20:58
#3280 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
strasno je rentabilna.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3281 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Po tom kriteriju, znači da ni Sarajevo - Zenica nije trebalo praviti?neki wrote:VjecitiStudent wrote:Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.![]()
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3282 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ne pocinji opet zivota tiVjecitiStudent wrote:Po tom kriteriju, ni Sarajevo - Zenica nije trebalo praviti?neki wrote:VjecitiStudent wrote:Prijedor - Banjaluka jeste rentabilna dionica.![]()
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3283 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
To sto ga zovemo koridorom, nece ga naciniti rentabilnimneki wrote:Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
Kako onda PGDS unutar tog famoznog industrijskog kompleksa nikako ne prelazi 12000?
A PGDS prema jugu je trenutno cak i dobro nizi nego izmedju Prijedora i Banjaluke.
Sto nas ne sprjecava da lupamo stotine miliona.
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3284 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...VjecitiStudent wrote:To sto ga zovemo koridorom, nece ga naciniti rentabilnimneki wrote:Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
Kako onda PGDS unutar tog famoznog industrijskog kompleksa nikako ne prelazi 12000?
A PGDS prema jugu je trenutno cak i dobro nizi nego izmedju Prijedora i Banjaluke.
Sto nas ne sprjecava da lupamo stotine miliona.
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
#3285 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
uz duzno postovanje svima ne serite vise o tim isplativostima svakog kilometra auto puta,.,VjecitiStudent wrote:To sto ga zovemo koridorom, nece ga naciniti rentabilnimneki wrote:Ne pocinji opet zivota ti
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
Kako onda PGDS unutar tog famoznog industrijskog kompleksa nikako ne prelazi 12000?
A PGDS prema jugu je trenutno cak i dobro nizi nego izmedju Prijedora i Banjaluke.
Sto nas ne sprjecava da lupamo stotine miliona.
umjesto da trubite da svako selo dobije prilaz na auto put, svaki grad da je povezan,., da negldamo koliko avuta prodje vec neka autoputa vozice se neko,., jel hitler 33 konto koliko ce avuta prolazit minken-berlin auto banom il daj da napravim pa na tom djelicu ceste se rodi toliki broj mjesta,sela ,.zalselaka,.koji se pretvorise u industriska cvorista,., nek prave i ako treba do mjeseca i ako nemamo para da odemo do gore al imace neko pa cemo mu naplatit tu putarinu,.,
jer po vama nekima autoput nije potreban,.,onda prijatelji moji asov, lopatu i sadite repu vama je virjeme stalo u nekoj 1389g,., samo se cuvajte naletice turcii pa ce vam shebat repu,.,.
nego pitanjce za upoznate,., dalas,., taj famozni dalas,., kada ce tu zgradetinu srusit i pocet radit,., jel istina da vlasnik ima dozvolu za 1/3 zgrade i da ako mu sruse ovo nelegalno da ce ugrozit strukuralni integritet njegove1/3 i da mu moraju nesto masno platit,.,. i kada ce se moc u vogoscu preko dogladi/rajlovac(kroz selo al na avto put)
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3286 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3287 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Suplja...da bi objekat, pa i dio, dobio gradjevinsku dozvolu mora biti konstruktivno nezavisan i samostojeci. Ako se gradi samo dio objekta, mora postojati urbanisticka na cjelinu, a za ostatak se gradjevinska mora dobiti u roku od (cini mi se) dvije godine ili i ovo sto se ima prestaje vazitisema911s wrote: nego pitanjce za upoznate,., dalas,., taj famozni dalas,., kada ce tu zgradetinu srusit i pocet radit,., jel istina da vlasnik ima dozvolu za 1/3 zgrade i da ako mu sruse ovo nelegalno da ce ugrozit strukuralni integritet njegove1/3 i da mu moraju nesto masno platit,.,.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3288 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
A đta je caka sa sapunicom Dalas koja evo je dovela da radovi stoje jer ne mogu dalje raditi
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3289 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Koliko znam, ne postoji sistem brojanja saobracaja na autoputu pa tako nema ni zvanicnog dokumenta o tome, ti me ispravi ako nisam u pravu (znam da baratas tim studijamaVjecitiStudent wrote:Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom
PGDS u svakom slucaju, kao sto je vec receno, nije presudan faktor za opravdanost gradnje ap
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
#3290 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..neki wrote:Koliko znam, ne postoji sistem brojanja saobracaja na autoputu pa tako nema ni zvanicnog dokumenta o tome, ti me ispravi ako nisam u pravu (znam da baratas tim studijamaVjecitiStudent wrote:Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom)
PGDS u svakom slucaju, kao sto je vec receno, nije presudan faktor za opravdanost gradnje ap
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3291 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ima ali na magistralnim cestama i to je u ingerenciji direkcije cesta...koliko znam na ap nema nijedna, barem niko zvanicno ne daje podatke o njihovom brojanjusema911s wrote: imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..
-
uzgajivac
- Posts: 536
- Joined: 29/04/2013 14:51
#3292 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
neki wrote:Ne pocinji opet zivota tiVjecitiStudent wrote:Po tom kriteriju, ni Sarajevo - Zenica nije trebalo praviti?neki wrote:]
![]()
jedini rentabilan pravac u RS-u je vec izgradjen
Sve ostalo prvo treba dovesti PGDS bar na 15 000 pa onda pricati o rentabilnosti. Dionica do Prijedora nema ni polovinu toga, do B.Novog ni cetvrtinu...
Sa - Ze je dio tranzitnog koridora i veze za sebe veliki industrijski kompleks. BL-Prijedor za sebe veze samo sela, pokoji rudnik i vodi u nigdje
BL-PD-NG je alternativni putni pravac za speditere i strane goste iz Hrvatske, Slovenije i ostatka EU. osim toga PD je druga opstina po broju stanovnika u RS, a postojeci magistralni put M-4 na relaciji BL-PD jedna od najprometnijih dionica u RS. naravno kroz ova tri grada prolazi i zeljeznicka pruga Zagreb-Ploce. isto tako, PD je veza sa Sanskim Mostom znaci alternativni pravac za USK, SBK, Kanton 10. tim putem se zaobilazi kad je regata na Vrbasu
koliko je plan ozbiljan evo pokazuje karta iz doba Mahovljana, tada je i BL-DO bila samo linija na papiru, a na istoj karti vec na trecem mjestu liste se nalazi BL-NG, znaci ako se bude gradio autoput poslije BL-DO, bice to prvo ili Jakes-Bijeljina ili BL-NG.
http://www.novosti.rs/upload/images/201 ... puteva.jpg
Last edited by uzgajivac on 01/10/2013 15:46, edited 2 times in total.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3293 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Jah, 'nako se mjeri.neki wrote:Koliko znam, ne postoji sistem brojanja saobracaja na autoputu pa tako nema ni zvanicnog dokumenta o tome, ti me ispravi ako nisam u pravu (znam da baratas tim studijamaVjecitiStudent wrote:Daj link na to 'debelo' bilo gdje izmedju Josanice i Zenice i ukinucu se odmah.neki wrote: nece uciniti koridor rentabilnim, ali hoce industriju i transport ljudi i roba...
PGDS na vecini dijelova sa-ze debelo prelazi 12 000, uz cinjenicu da je vec postojao poluprofil to izgradnju cini i vise nego rentabilnom..
khaj phice s tobom)
PGDS u svakom slucaju, kao sto je vec receno, nije presudan faktor za opravdanost gradnje ap
Ostvareni prosječni godišnji dnevni saobraćaj (PGDS – naplatno mjesto Jošanica) za 2011. godinu iznosi 10 465 vozila, što ukupno čini 3.819.895 vozila.
http://www.jpautoceste.ba/web/informacije.php
PGDS za 2009. Prijedor - Kozarac, 10098
http://www.putevirs.com/korisnik/dokume ... a_2009.pdf
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3294 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
I ta tacka je mjerodavna za cijeli autoput?VjecitiStudent wrote:
Ostvareni prosječni godišnji dnevni saobraćaj (PGDS – naplatno mjesto Jošanica) za 2011. godinu iznosi 10 465 vozila, što ukupno čini 3.819.895 vozila.
http://www.jpautoceste.ba/web/informacije.php
Kozarac je predgradje Prijedora, dalje prema BL nije ni pola. I u Rajlovcu je haman 20 000 pa to nije nikakav argument za autoputPGDS za 2009. Prijedor - Kozarac, 10098
http://www.putevirs.com/korisnik/dokume ... a_2009.pdf
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3295 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Alternativni pravac cemu? odakle ka gdje idu ti spediteri i strani gosti? Postojeci magistralni put ima PGDS od jedva 6000, ako je to prometno onda svako selo treba imati autoputuzgajivac wrote:
BL-PD-NG je alternativni putni pravac za speditere i strane goste iz Hrvatske, Slovenije i ostatka EU. osim toga PD je druga opstina po broju stanovnika u RS, a postojeci magistralni put M-4 na relaciji BL-PD jedna od najprometnijih dionica u RS. naravno kroz ova tri grada prolazi i zeljeznicka pruga Zagreb-Ploce. isto tako, PD je veza sa Sanskim Mostom znaci alternativni pravac za USK, SBK, Kanton 10. tim putem se zaobilazi kad je regata na Vrbasu![]()
koliko je plan ozbiljan evo pokazuje karta iz doba Mahovljana, tada je i BL-DO bila samo linija na papiru, a na istoj karti vec na trecem mjestu liste se nalazi BL-NG, znaci ako se bude gradio autoput poslije BL-DO, bice to prvo ili Jakes-Bijeljina ili BL-NG.
http://www.novosti.rs/upload/images/201 ... puteva.jpg
Na navedenoj pruzi voz od zagreba do ploca nije prosao 25 godina.
Da je plan ozbiljan mahovljanska petlja bi imala 4 kraka a ne 3
-
uzgajivac
- Posts: 536
- Joined: 29/04/2013 14:51
#3296 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
balavi, jesi li ti isao na ispitivanje?neki wrote: Alternativni pravac cemu? odakle ka gdje idu ti spediteri i strani gosti? Postojeci magistralni put ima PGDS od jedva 6000, ako je to prometno onda svako selo treba imati autoput
Na navedenoj pruzi voz od zagreba do ploca nije prosao 25 godina.
Da je plan ozbiljan mahovljanska petlja bi imala 4 kraka a ne 3
Last edited by uzgajivac on 03/10/2013 00:05, edited 1 time in total.
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3297 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
placi, to ti jedino preostajeuzgajivac wrote:
balavi, jesi li ti isao na ispitivanje?
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#3298 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
kojem to pravcu je ovaj tvoj pravac BL-PD-BN alternativa?uzgajivac wrote: BL-PD-NG je alternativni putni pravac za speditere i strane goste iz Hrvatske, Slovenije i ostatka EU.
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#3299 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
neki wrote:Ima ali na magistralnim cestama i to je u ingerenciji direkcije cesta...koliko znam na ap nema nijedna, barem niko zvanicno ne daje podatke o njihovom brojanjusema911s wrote: imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..
jerane, zatvoren sistem, i ti bi kamere da broje...
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3300 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Pa ima li onda zvanicnih rezultata s naplatnih mjesta? Sama Josanica nije relevantna, pogotovo ne mjerenje iz 2011 kad jos nije bilo zatvorenog sistemakurty wrote:neki wrote:Ima ali na magistralnim cestama i to je u ingerenciji direkcije cesta...koliko znam na ap nema nijedna, barem niko zvanicno ne daje podatke o njihovom brojanjusema911s wrote: imas one ko kamere sto broje saobracaj,.,ako ides prema mostaru imas tih džidža bar deset,., prema zenici na autoputu imas 2, jedna ima na ilidzi..
jerane, zatvoren sistem, i ti bi kamere da broje...
