FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#3276 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Kad ovo Brazilci sklope, pitanje je koliko ce dugo biti funkcionalno.

Ameri ne znaju da koriste ovaj 9S mjenjac, vidjecemo kako ce se snaci njihova juzna braca :D

Bunjo ponudi Punta 1.4 sa klimom za 16990 KM sto je vise nego dobra ponuda. Vidjecemo kako ce ici prodaja.
User avatar
Optimist
Posts: 15517
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3277 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Optimist »

Na njihovoj stranici ne nadjoh Punta za cijenu koju si pomenuo. Ima ali za 20k KM.

http://www.olx.ba/artikal/18432715/fiat ... cije-novo/
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#3278 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Optimist wrote:Na njihovoj stranici ne nadjoh Punta za cijenu koju si pomenuo. Ima ali za 20k KM.

http://www.olx.ba/artikal/18432715/fiat ... cije-novo/
Juce je bio test Punta 1.4 u avazu i naveli su promo cijenu od 16990 KM do registracije.
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#3279 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Image

Enterijer Maserati Levantea, jednom rijecju po meni uzasno.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3280 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Mislim da ovo nije ni blizu izgleda serijale.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#3281 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Leon16v »

Ovaj punto unutra mi bas nekako fino i solidno izgleda, bar meni :-D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3282 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Nije jos sigurno da je to Levante,jer su ljudi pravili jedan prototip.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3283 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

ElRe wrote:Image

Enterijer Maserati Levantea, jednom rijecju po meni uzasno.

Ovo neko pravio Teslu od Levantea... :D
User avatar
ElRe
Posts: 16892
Joined: 12/12/2011 11:28

#3284 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Nadam se da ovo necemo gledati u Maseratiu.

Image

Jedna spy slika enterijera Levantea.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#3285 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Leon16v »

Danas ispred onog servisa ACI na C.Vili novi Tipo stoji, testno vozilo, pise free to go na njemu, na oko bas fino izgleda, lijep. Nisam imao vremena da zagledam jos :lol:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3286 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kokuz_sa »

neka firma u Famosu je novi tipo kupila..skoro svaki dan ga vidim kada prodje..
izgleda lijepo jako.. ne cuje se kada prolazi.
bas privuce pogleda
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#3287 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Leon16v »

Da li se moze uzet to testno da se malo testira :lol: :lol:
Make_Sa
Posts: 12
Joined: 05/09/2004 14:33

#3288 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Make_Sa »

Uslikao sam Fiat TIPA ispred ACI-a.
Rade testne vožnje , samo se mora najaviti na telefon 033 712 000. Testni model je 1.6 MJTD 120 KS u najacem paketu opreme "opening edition plus"
Image
Image
Image
Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#3289 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Leon16v »

Mogao bi se isprobati :lol: :thumbup:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3290 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Domaci izdajnik »

E ovako: na ljeto kontam mijenjati auto pa mi je u uži izbor ušao Fiat Bravo 2009-2010 gp. i to motor 1,4 benzinac sa 120 ili 150 KS u koji bi ugradio LPG. Šta mi preporučujete da pogledam a šta da izbjegavam? Unapijed Fala :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3291 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

To je mali 1.4T FIRE motor. Poprilicno zilav i otporan motor. Odlicno podnosi plin,cak se i dosta primjeraka moze naci sa fabrickom LPG instalacijom.
Iskreno ne znam na sta da obratis paznju. Znam dva momka sto vozaju taj Fiat Bravo,ali oba su dizel 1.9,plus u familiji tetak vozi Lanciu Deltu koja je neki blizanac Bravu ali sa 2.0 JTDm. Niko se ne zali na te aute. Jedini problem za godinu i po koji je tetak imao jeste klapne od grijanja. Zaglavila se klapna koja razdvaja da li da ulazi zrak s vana ili da cirkulise zrak iznutra. To je sve.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3292 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Domaci izdajnik »

I ja sam čuo riječi hvale za kvalitet izrade, Lancia delta mi se više sviđa samo mi je van budžetskih okvira :-? dosta je skuplja od Brava.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3293 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

ElRe wrote:Kad ovo Brazilci sklope, pitanje je koliko ce dugo biti funkcionalno.

Ameri ne znaju da koriste ovaj 9S mjenjac, vidjecemo kako ce se snaci njihova juzna braca :D

Bunjo ponudi Punta 1.4 sa klimom za 16990 KM sto je vise nego dobra ponuda. Vidjecemo kako ce ici prodaja.
Je li to Bunjo uzeo zastupnistvo i za FCA?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3294 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Lajavikrelac wrote:I ja sam čuo riječi hvale za kvalitet izrade, Lancia delta mi se više sviđa samo mi je van budžetskih okvira :-? dosta je skuplja od Brava.
Cak i na AutoBildovom hard testu se dobro pokazao Fiat Bravo,ali opet 1.9 JTD.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3295 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Domaci izdajnik »

Ništa mazutara, teško je naći dizelaša da nije zgažen, a i održavanje novijih dizelaša se ne isplati nikako ako se voze manje kilometraže po gradu. Ko god je uzeo mazutaru novije generacije oplakao ga je jako brzo - dizne, turbina, zamajac, fap, erg ne zna se šta je više pojelo živaca a i para :roll:
Plus kod nas je dizel najbliži mazutu koliko je prljav i nekvalitetan, nedavno je bila u medijima afera oko dizela i muljanja sa njim, a to je smrt za ove nove generacije dizelaša....
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3296 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

Lajavikrelac wrote:Ništa mazutara, teško je naći dizelaša da nije zgažen, a i održavanje novijih dizelaša se ne isplati nikako ako se voze manje kilometraže po gradu. Ko god je uzeo mazutaru novije generacije oplakao ga je jako brzo - dizne, turbina, zamajac, fap, erg ne zna se šta je više pojelo živaca a i para :roll:
Plus kod nas je dizel najbliži mazutu koliko je prljav i nekvalitetan, nedavno je bila u medijima afera oko dizela i muljanja sa njim, a to je smrt za ove nove generacije dizelaša....
A ti k'o misliš da je benzin bolji od "mazuta" kod nas?! :-)
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#3297 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Ma Alfe i Fiati benzinci su najcesce smece koje se non stop kvari. Dizeli su daleko bolji. Ipak su JTD i Multijet motori...
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3298 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Domaci izdajnik »

xamp wrote:Ma Alfe i Fiati benzinci su najcesce smece koje se non stop kvari.
Jesu, jesu... :-) sedam godina me vjerno služio Bravo kec 1,6 16V benzinac....redovno i kvalitetno održavanje i nema problema, al što bošnjo održava auto kod dunđera i to neredovno nije do Fiata :oops: kao i kupovina razgaženih krntija...
konektovan wrote:A ti k'o misliš da je benzin bolji od "mazuta" kod nas?!
Ne mislim, ali opet manje štete na motoru pravi. Dizne i klapnu možeš očistiti kad počnu zajebavati ultrazvučno, zamijeniš svjećice i goni dalje. Novi dizeli su daleko komlikovanije i osjetljivije mašine od benzinaca (eko norme i ti fazoni :skoljka: )
Last edited by Domaci izdajnik on 25/02/2016 20:12, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3299 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Nadam se da znas da ovaj bravo koji gledas ima turbinu,egr i mislim plivajuci zamajac,ali nisam siguran 100%.
Last edited by mali_milojica on 25/02/2016 20:13, edited 1 time in total.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3300 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Domaci izdajnik »

Mislim da zamajac ima model od 150 KS, a turbina od beMzinca je druga priča od dizela.
Post Reply