Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3276 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:
avaks wrote:Za Zenicu ide sutra mada sam skeptičan, neće ljudi ili ne znaju i sa brand name a ne Kinezima da rade :D
Ako je neki kontakt kod micro usb, valjda se može popraviti a ako je nešto ozbiljnije ode on na drop test :lol:
Možda i gorila glass test za youtube :thumbup:
Btw slušalice mi još nisu stigle, eto koliki sam srećković :run:
auuu, pa prije mene si kupio, a ja ih dobio prije 20-ak dana. I da, nisam zadovoljan sa njima. To tek skontao kada sam muziku htio slusati na mobitelu. Skroz se slabo cuje, ali kada pritisnem ono dugme na njima i cuvam, onda je dobar zvuk. Ali do tada se bas slabo cuje.
a ja postavljao link za sluse od 3 $ koje imaju super zvuk :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3277 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Pogrešne ste slušalice kupili :D , ako ste išli na kvalitet trebali ste kupiti Xiaomi Pistons 2 :wink:
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3278 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

A nije mi se davalo 50KM za in-ear sluške nego su navedene bile dosta na popustu 12$ sam dao za dvoje + poštarina što nije pretjerano. Inače jedne su kao 17$ a blizu 20$ su bile gdje god sam gledao. Ne bi trebalo da su loše za te novce jer i ovdje se mogu uzeti Phillips ili Sony za 25-30KM da su predobre :D
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3279 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

avaks wrote:A nije mi se davalo 50KM za in-ear sluške nego su navedene bile dosta na popustu 12$ sam dao za dvoje + poštarina što nije pretjerano. Inače jedne su kao 17$ a blizu 20$ su bile gdje god sam gledao. Ne bi trebalo da su loše za te novce jer i ovdje se mogu uzeti Phillips ili Sony za 25-30KM da su predobre :D
Ja sam ljetos kupio philipsove u kimteku,po preporuci forumasa i ekstra su za te pare
Kostaju 15 KM i nemaju dodatnih gumbica ali meni ekstra...imaju i dosta bassa
Na tabletu mi daju vrhunski zvuk,dok na mobitelu losiji...valjda nije isti zvucni cip
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3280 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Evo Elephone p3000 MTK6732 sa 5" display-om
http://www.pandawill.com/elephone-p3000 ... 98264.html
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3281 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

dinooh wrote:Evo Elephone p3000 MTK6732 sa 5" display-om
http://www.pandawill.com/elephone-p3000 ... 98264.html
Premalo RAM u tom cjenovnom rangu, da je 2GB RAM bio bi idealan, a ovako :sad:
Moze se naci mnogo bolji uredaj u toj cjeni ( ako ti nije potreban 4G - jer kod nas ga i nema svakako)
tuzniMali
Posts: 18
Joined: 06/01/2015 21:14

#3282 Re: Kineski mobiteli

Post by tuzniMali »

Bi li zdrava baterija smjela da izgubi sa 33% na 19%, za 2 dana, znači ne koristena, van mobitela je bila? I da li se ove današnje baterije trebaju formirati tipa da se isprazni do kraja pa da se puni do vrha i tako 2 do 3 puta. Pozdrav
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3283 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

tuzniMali wrote:Bi li zdrava baterija smjela da izgubi sa 33% na 19%, za 2 dana, znači ne koristena, van mobitela je bila? I da li se ove današnje baterije trebaju formirati tipa da se isprazni do kraja pa da se puni do vrha i tako 2 do 3 puta. Pozdrav
Danasnje baterije to ne trebaju jer nemaju onaj memorijski efekat kao one stare. A da izgubi, mislim da moze da izgubi, iako se ne koristi.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3284 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

tuzniMali wrote:Bi li zdrava baterija smjela da izgubi sa 33% na 19%, za 2 dana, znači ne koristena, van mobitela je bila? I da li se ove današnje baterije trebaju formirati tipa da se isprazni do kraja pa da se puni do vrha i tako 2 do 3 puta. Pozdrav
ako je bila na hladnoći može, ako je telefon bio na standby prije vađenja baterije isto može, jer tada ne prikazuje tačno kapacitet baterije
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#3285 Re: Kineski mobiteli

Post by Domaci izdajnik »

Coolpad F1, F2 ili Xiaomi Redmi Note 4G? Šta je pametnije pazariti?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3286 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Nokia 3310, odnosno coolpad F1 :D

Sve ti zavisi od budzeta, mozda bolje da pricekas na novi quad core, npr Jiayu S3
F1 i F2 ce dobiti android 5, a Xiaomi ne znam
tuzniMali
Posts: 18
Joined: 06/01/2015 21:14

#3287 Re: Kineski mobiteli

Post by tuzniMali »

kloniran wrote:
tuzniMali wrote:Bi li zdrava baterija smjela da izgubi sa 33% na 19%, za 2 dana, znači ne koristena, van mobitela je bila? I da li se ove današnje baterije trebaju formirati tipa da se isprazni do kraja pa da se puni do vrha i tako 2 do 3 puta. Pozdrav
ako je bila na hladnoći može, ako je telefon bio na standby prije vađenja baterije isto može, jer tada ne prikazuje tačno kapacitet baterije
Napunio sam bateriju drugim mobitelom maximalno se napunila na 33% izvadio i stavio u ladicu, a temperatura nije pala ispod 19 stepeni celzijusa, ja mislim da ona ne bi smjela toliko gubiti struje. :/
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3289 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

cini mi se da 5,5" postaje standard kod kineza :roll: :cry:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3290 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

kloniran wrote:
cini mi se da 5,5" postaje standard kod kineza :roll: :cry:
da, nazalost :sad:
Treba im reci da i dzepove odjece prilagode 5,5" telefonu :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3291 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:
kloniran wrote:
cini mi se da 5,5" postaje standard kod kineza :roll: :cry:
da, nazalost :sad:
Treba im reci da i dzepove odjece prilagode 5,5" telefonu :lol:
:lol: :thumbup:
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3292 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

jel neko upoznat sa rastom dolara? gdje se to moze pratiti, predvidjanja i slicno? Hoce li rasti jos uvijek? ili ce pasti.. zna li neko? hvala :)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3293 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

ih kad bi se to znalo, ljudi bi masovno kupovali/prodavali dolare, opcije, forward-e, futures-e itd.
Ali vidis da je vezan za naftu bas dobro, ona pada, a on raste :-D
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3294 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:ih kad bi se to znalo, ljudi bi masovno kupovali/prodavali dolare, opcije, forward-e, futures-e itd.
Ali vidis da je vezan za naftu bas dobro, ona pada, a on raste :-D
ma ne bih da zatrpam temu, ali eto imam nekih noaca u doalrima koje treba povuci na racun, pa me interesuje, ako ce rasti da jos ne povucem, nek stoje u dolarima.. :)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3295 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

pricekaj jos koji dan i prati. Jucer je pao, tj i danas.
Ja prije mjesec i pol mijenjao dolare, i izgubio 60KM na 250$
Flaaa
Posts: 14
Joined: 11/03/2011 17:14

#3296 Re: Kineski mobiteli

Post by Flaaa »

Ljudi moji treba mi vasa pomoc

Sta vi mislite koji je bolji telefon ovaj Coolpad F1 ili Lenovo A806 ? Treba mi vase strucno misljenje, posebno me zanima kamera

hvala
Last edited by Flaaa on 29/01/2015 23:41, edited 1 time in total.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3297 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

evo jedan s 3 gige rama u pretprodaji 5,5" ekran :cry:
http://www.coolicool.com/Promotions/iocean-m6752/
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3298 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Flaaa wrote:Ljudi moji treba mi vasa pomoc

Sta vi mislite koji je bolji telefon ovaj Coolpad F1 ili Lenovo A806 ? Treba mi vase strucno misljenje, posebno me zanima kamera

hvala
Evo ovdje imas recenziju A806, i usporedbu kamera izmedu Coolpad F1 i A806

http://www.telekineza.com/lenovo-a806-recenzija/
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3299 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Imal smisla u subotu faksirati carini paypal izvod? Da li uopste rade subotom i da li ce ga odmah poslati taj dan ako im ujutro profaksam izvod?
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3300 Re: Kineski mobiteli

Post by valjuga »

Ja koliko znam,ne rade subotom.
Post Reply