Real Madrid C.F.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3276 Re: Real Madrid C.F.

Post by Obuca9 »

respo wrote:
hz__semir wrote:
respo wrote:pa niko ne osporava niciju taktiku
samo je pitanje koja je taktika uspjesnija
kao sto vidimo sada je puno vise uspjesnija posjedom i napadanjem a ne branjenje i kontre
Jesi li siguran? Zadnje tri utakmice koje se ja sjećam, a u kojima sam gledao totalnu kombinaciju ofanzive i posjeda lopte s jedne, te branjenja i kontri s druge strane, sve tri su završile u korist ovih drugih (Inter - Barca 2 puta, Švajcarska-Španija), a evo čuo sam i da se utakmica Barca-Bilbao od neku noć na sličan način odvijala ;)

Ja bih prije rekao, da ono što vidimo jeste da svaki pokušaj bilo kakve taktike osim izvornog Catenaccia, pokazuje svu premoć ovih prvih, ali ne zna svako igrati pravi bunker ;)
inter barca zar nije druga utakmica zavrsila pobjedom barce uz ponisten go bojana al ajd ne uzimaj bojanov go ipak je barca pobjedila
i eto kontradiktorne situacije onoj izjavi ekipa koje ne primi go je pobjednicka
barca nije primila pa izgubise da ne pricamo o prvoj utakmici i putovanju al eto nevazno nadmudrio ih murinjo
desava se
grupna faza istih ekipa koji je skor?
spanija svjetski prvak gdje ostala svajcarska?
nisam gledao barca bilbao i bilbau svaka cast ali koliko takvih utakmica moze izdrzati neka ekipa i koliko je to uspjesno za prolazak u kup takmicenjima ili osvajanje lige?
Ona izjava se logično ne odnosi na kup utakmice, nego više na prvenstvene. Jer Kup je nešto skroz drugo. Tu imaju i penali, koji mogu odlučiti pobjednika i kad nema golova.

Druga stvar, Barca jeste pobjedila u revanšu, ali samo na papiru, u suštini i ti i ja znamo da to nije bila pobjeda, bar ne ona i onakva koja im treba ;)

I kakve veze ima gdje je na kraju bila Španija, a gdje Švajcarska. Uostalom spominješ grupnu fazu i utakmice Intera i Barce, ok, tu ih je Barca nadmudrila, ali gdje je na kraju bio Inter, a gdje Barca :P ;)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3277 Re: Real Madrid C.F.

Post by respo »

pa valjda ima veze gdje je bila spanija gdje svicarska
jer su svicarci vjerovatno igrali citavo vrijeme isti stil a spanija takodje isti stil
dokle su svicarci dosli sa tim stilom dokle spanija

pobjeda je pobjeda znaci barca inter 2-1-1 skor u te 4 utakkmice
rekoh uvijek ce uticati mnogo faktora na igru sto vanjskih sto unutrasnjih
od putovanja i desavanja oko svega toga do sudija u samom toku igre
evo necu traziti razole u putovanju
mora nekad izgubiti i napadacki fudbal nisu vanzemaljci
a nekad i bolji izgubi sjetimo se samo reala i alcarcon-a ili kako se vec zove
porta i monaca itd

ta izjava posebno dolazi do izrazaja u prvenstevnim utakmicama
jer athletic mora odigrati 3 nerijesene utakmice da bi dostigli barcu koja je pobijedila u jednoj
posebno ako je u pitanju ekipa tipa athletica prosjek neki pa recimo kroz citavu sezonu igra taj stil pa igraju nerijeseno nerijeseno itd
ili na drugu stranu hercules izgubi dobije izgubi dobije
shvatas poentu?

na kraju je inter bio prvak barca 3-a ili 4-a nevazno sada


volio bi kad bi se umjesto lige sampiona osnovala klasicna liga sampiona svak sa svakim onda bi imalo smisla pricati o pravom prvaku europe a ovo bi moglo biti kao kup europe gdje trenutacno godisnje najspremnije najkompletnije najtalentiranije ekipe mogu pokazati svoj kvalitet
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3278 Re: Real Madrid C.F.

Post by Obuca9 »

A odakle ti ideja da neko ko igra defanzivno igra samo neriješeno? Inter je prošle godine igrao defanzivno kroz čitavu završnicu Lige prvaka, a gle čuda, niti jednom nisu odigrali neriješeno, nego su u 7 utakmica imali skor 6-0-1. A Barca je ta koja je igrala ofanzivno, pa su u šest utakmica završnice imali skor 3-2-1.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3279 Re: Real Madrid C.F.

Post by respo »

hz__semir wrote:A odakle ti ideja da neko ko igra defanzivno igra samo neriješeno? Inter je prošle godine igrao defanzivno kroz čitavu završnicu Lige prvaka, a gle čuda, niti jednom nisu odigrali neriješeno, nego su u 7 utakmica imali skor 6-0-1. A Barca je ta koja je igrala ofanzivno, pa su u šest utakmica završnice imali skor 3-2-1.
ovo nerijeseno se odnosilo na athletic citaj
isto kao napadacki na hercules
3-2-1 u odnosu 5-0-1 ne racunaj finale jer barca nije imala tu utakmicu u kojoj bi vjerovatno isto pobijedila
a koje je omjer golova u ovih 3-2-1 i 5-0-1
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#3280 Re: Real Madrid C.F.

Post by Lakat Jebić »

respo wrote:
hz__semir wrote:A odakle ti ideja da neko ko igra defanzivno igra samo neriješeno? Inter je prošle godine igrao defanzivno kroz čitavu završnicu Lige prvaka, a gle čuda, niti jednom nisu odigrali neriješeno, nego su u 7 utakmica imali skor 6-0-1. A Barca je ta koja je igrala ofanzivno, pa su u šest utakmica završnice imali skor 3-2-1.
ovo nerijeseno se odnosilo na athletic citaj
isto kao napadacki na hercules
3-2-1 u odnosu 5-0-1 ne racunaj finale jer barca nije imala tu utakmicu u kojoj bi vjerovatno isto pobijedila
a koje je omjer golova u ovih 3-2-1 i 5-0-1
pa omjer golova je apsolunto irelevantan
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3281 Re: Real Madrid C.F.

Post by respo »

Lakat Jebić wrote:nadao sam se da neces na ovaj nacin protumacit komentar, zato sam ga skratio. ugl, stoji da je uspjeh opcenito 10% talenat i 90 % rad, ali koliko je barsa imala igraca kao sto su xavi i iniesta i jel mislis da ce opet imat u narednih 20 godina barsina skola izbacit dva igraca njihovog kalibra, koje perfektno funkcionisu jedan pored drugog?
evo idemo ovako
guardiola izdanak barce krajem 80-ih
xavi kraj 90-ih iniesta i messi pocetak 00-ih fabregas sredina 00-ih
ko je sljedeci samo treba cekati da vidimo
a to sve su uspjeli krajem 70-ih proslog vijeka
pa su tek poceli nizati uspjehe nakon 12 godina i kontinuirano s manje ili vise uspjeha se odrzava do danas
instant uspjesi su samo instant i brzoprolazno dok za sve ostalo dugorocno se vise isplati u vecini slucajeva visestruko
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3282 Re: Real Madrid C.F.

Post by respo »

Lakat Jebić wrote:
respo wrote:
hz__semir wrote:A odakle ti ideja da neko ko igra defanzivno igra samo neriješeno? Inter je prošle godine igrao defanzivno kroz čitavu završnicu Lige prvaka, a gle čuda, niti jednom nisu odigrali neriješeno, nego su u 7 utakmica imali skor 6-0-1. A Barca je ta koja je igrala ofanzivno, pa su u šest utakmica završnice imali skor 3-2-1.
ovo nerijeseno se odnosilo na athletic citaj
isto kao napadacki na hercules
3-2-1 u odnosu 5-0-1 ne racunaj finale jer barca nije imala tu utakmicu u kojoj bi vjerovatno isto pobijedila
a koje je omjer golova u ovih 3-2-1 i 5-0-1
pa omjer golova je apsolunto irelevantan
pa nije irelevantan jer kao sto hz rece ona izreka se vise odnosi na lige gdje broj golova itekako utice na tabelu
i kao sto rekoh u ovom sustavu takmicenja nikad necemo znati ko je bio najbolji te godine nevazno jeli to barca inter real manutd ili neko peti deseti
jer nekome u knock out fazi dodje laksi nekome tezi protivnik
kao recimo ove chelsea ce ove vjerovatno proci bez po muke
dok je recimo u zadnje 2-3 godine jedina ekipa koja je pokazala igru protiv barce i koja je ajd recimo bila bolja od barce sa istim stilom koji igra barca upravo kopenhagen u domacoj utakmici
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3283 Re: Real Madrid C.F.

Post by Obuca9 »

respo wrote:
Lakat Jebić wrote:
respo wrote:ovo nerijeseno se odnosilo na athletic citaj
isto kao napadacki na hercules
3-2-1 u odnosu 5-0-1 ne racunaj finale jer barca nije imala tu utakmicu u kojoj bi vjerovatno isto pobijedila
a koje je omjer golova u ovih 3-2-1 i 5-0-1
pa omjer golova je apsolunto irelevantan
pa nije irelevantan jer kao sto hz rece ona izreka se vise odnosi na lige gdje broj golova itekako utice na tabelu
i kao sto rekoh u ovom sustavu takmicenja nikad necemo znati ko je bio najbolji te godine nevazno jeli to barca inter real manutd ili neko peti deseti
jer nekome u knock out fazi dodje laksi nekome tezi protivnik
kao recimo ove chelsea ce ove vjerovatno proci bez po muke
dok je recimo u zadnje 2-3 godine jedina ekipa koja je pokazala igru protiv barce i koja je ajd recimo bila bolja od barce sa istim stilom koji igra barca upravo kopenhagen u domacoj utakmici
Omjer golova utiče na tabelu? Jeste, ali tek kad je omjer pobjeda i neriješenih izjednačen.

O Athelticu i Herculesu ne mogu pričati, jer ne pratim nijedne ni druge, o Interu i Barceloni mogu. Da je prošlogodišnja završnica Lige prvaka, bilo neko malo prvesntvo, Inter bi imao omjer 5-0-1 (ne pikajuci finale), a Barca 3-2-1. I džaba Barci što su oni dali tri put više golova nego Inter, u tom nekom zamišljenom Prvenstvu Inter bi bio prvak sa 3 boda prednosti. ;)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3284 Re: Real Madrid C.F.

Post by bordo gandalf »

A sad malo o realu za promjenu
http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /101227091
Brazilac Kaka nije spreman da napusti Real Madrid i ima želju da nastupi na utakmici protiv Getafea.

Kaka (Foto: AP)
Povrede su spriječile bivšeg igrača AC Milana da nastupi za tim Josea Mourinha ove sezone. On se vratio treninzima i demantovao je priče o odlasku.

"Dobro mi je ovdje i ne razmišljam da napustim klub", rekao je Kaka za zvanični web sajt Real Madrida.

I pored velike želje, 28-godišnji Brazilac kaže da nije realno da se nađe u sastavu Reala u prvom meču u 2011. godini protiv Getafea.

Njegov suigrač Karim Benzema je na meti Juventusa. Kako piše "Corriere dello Sport", mala je vjerovatnoća da će se ove zime u Torino preseliti reprezentativac BiH Edin Džeko, pa se zbog toga uprava Juventusa zainteresovala za francuskog napadača. Benzema je bio na meti ekipe iz Torina još dok je igrao za Lyon.

Pod Mourinhovim vodstvom, Benzema nije uspio da se nametne u prvoj ekipi Reala, iako je s het-trikovima protiv Auxerrea i Levantea pokazao zbog čega se nalazi u Madridu.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3285 Re: Real Madrid C.F.

Post by respo »

hz__semir wrote: Omjer golova utiče na tabelu? Jeste, ali tek kad je omjer pobjeda i neriješenih izjednačen.

O Athelticu i Herculesu ne mogu pričati, jer ne pratim nijedne ni druge, o Interu i Barceloni mogu. Da je prošlogodišnja završnica Lige prvaka, bilo neko malo prvesntvo, Inter bi imao omjer 5-0-1 (ne pikajuci finale), a Barca 3-2-1. I džaba Barci što su oni dali tri put više golova nego Inter, u tom nekom zamišljenom Prvenstvu Inter bi bio prvak sa 3 boda prednosti. ;)
da ali sa razlikom da nisu igrali protiv istih timova i opet se postavlja hipoteticko pitanje kako bi prosla barcelona protiv chelsea-a cska moskve a kako bi prosao inter protiv stutgarta i arsenala
ek0
Posts: 462
Joined: 21/06/2009 16:17

#3286 Re: Real Madrid C.F.

Post by ek0 »

-
Last edited by ek0 on 09/11/2016 14:16, edited 1 time in total.
kory_galaktikos
Posts: 4802
Joined: 17/05/2010 00:54

#3287 Re: Real Madrid C.F.

Post by kory_galaktikos »

ee masala al se vi ispricaste hehe
sto se ne javite u ovaj nas savez ne zamijenite susica vidim ima vas nekoliko boljih od murinha i gvardiole heheeh
nego znal ko sta ovo za benzemu sto zezaju nije valjda da ce ic i on sad...pa nemamo iguainu i sad on da ide a tamam haman uso u formu....a i ovo za LASSA nidje veze meni je on sila igrac nedo Bog de ode..meni medju najboljim igracima reala u defanzivi..a i naprijed kad krne vala zemlja gori :run:
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#3288 Re: Real Madrid C.F.

Post by 1946 »

Ko je ovaj skamenjeni u crvenom puloverčiću :lol: ?

Özil = :shock: :D
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#3289 Re: Real Madrid C.F.

Post by missko »

ek0 wrote:Evo malo sege :lol:



A evo i finalnog produkta:

:D :thumbup:
User avatar
RMD
Posts: 122
Joined: 30/09/2010 17:53

#3290 Re: Real Madrid C.F.

Post by RMD »

[quote="1946"]Ko je ovaj skamenjeni u crvenom puloverčiću :lol: ?



K'o da je na strijeljanju :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#3291 Re: Real Madrid C.F.

Post by ultima_palabra »

To je Adan, treći golman.. prejak je :-D
Cristiano i Marcelo are so BFF 8-)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3292 Re: Real Madrid C.F.

Post by Charuga »

2007/08

Marcelo (Fluminense) 7.000.000
R. Drenthe (Feyenoord) 14.000.000
W. Sneijder (Ajax) 27.000.000
J. Saviola (Barcelona) Free
Pepe (Porto) 28.000.000
G. Heinze (Manchester Utd) 12.000.000
Dudek (Liverpool) Free
C. Metzelder (B. Dortmund) n/a
A. Robben (Chelsea) 36.200.000

UKUPNO: 124.200.000

2008/09

Rafael van der Vaart (HSV) 13.000.000
Klaas-Jan Huntelaar (Ajax) 27.000.000
Lassana Diarra (Portsmouth) 20.800.000
Ezequiel Garay (Santander) 10.000.000
Julien Faubert (WHU) Loan

UKUPNO: 70.800.000

2009/10

Alvaro Arbeloa (Liverpool) 4.100.000
Ronaldo (Man. Utd) 93.900.000
Esteban Granero (Getafe) 4.000.000
Kaka (Milan) 68.400.000
Raul Albiol (Valencia) 15.000.000
Karim Benzema (Lyon) 41.000.000
Xabi Alonso (Liverpool) 35.400.000

UKUPNO: 261.800.000

2010/11

Ricardo Carvalho (Chelsea) 8.000.000
Sami Khedira (Stuttgart) 14.000.000
Angel Di Maria (Benfica) 25.000.000
Pedro Leon (Getafe) undisclosed
Mesut Ozil (Werder) 16.000.000

UKUPNO: 63.000.000
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3293 Re: Real Madrid C.F.

Post by bordo gandalf »

Vicente del Bosque
"Llorente bi bio pravo pojačanje za Real"

Selektor španske nogometne reprezentacije Vicente del Bosque izjavio je da smatra da bi napadač Athletic Bilbaoa Fernando Llorente bio pravo pojačanje za Real Madrid.

Vicente Del Bosque (Foto: AP)
Del Bosque vjeruje da Llorente "može igrati u bilo kojoj ekipi na svijetu".

"Llorente bi bio dobro pojačanje", kazao je osvajač SP-a za AS.

Također je pohvalio oba tima iz Baskije, posebno Athletic, koji ima priliku da eliminira Barcelonu iz španskog kupa, nakon neriješenog rezultata u prvom meču na "Nou Campu".

"Oba tima iz Baskije su dobra. Athletic ima odličnu sezonu, a Sociedad nakon ulaska u ligu igra bolje od očekivanog", kazao je.

"Barcelona trenutno igra dobro, ali u tom meču sve opcije su otvorene. Bilo bi teško odrediti favorita u toj utakmici. U svakom slučaju, mislim da će to biti odlična utakmica", kazao je španski selektor.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#3294

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 07:58, edited 1 time in total.
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3295 Re: Real Madrid C.F.

Post by ratata »

dzemmo wrote:Pametan Del Bosque, hoce da mu napadac igra u Realu - da se osigura

brko namazani :D
:lol:
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3296 Re: Real Madrid C.F.

Post by ratata »



nemam pojma sta je ovdje sporno :roll:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#3297 Re: Real Madrid C.F.

Post by Romanista 101% »

vidim dobro ste prosli i u kosarci...zaledjeni na -20! :run:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3298 Re: Real Madrid C.F.

Post by Tomahawk11 »

Romanista 101% wrote:vidim dobro ste prosli i u kosarci...zaledjeni na -20! :run:
Ja i....sta ti imas s tim?! Zar ti nisi Romanista :roll:
By the way, kako ono prodje Lottomatica sa Realom 8-) ?
User avatar
ratata
Posts: 2138
Joined: 23/02/2010 04:52
Location: Alipašino

#3299 Re: Real Madrid C.F.

Post by ratata »

Romanista 101% wrote:vidim dobro ste prosli i u kosarci...zaledjeni na -20! :run:
Roma, zero tituli :run:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#3300 Re: Real Madrid C.F.

Post by Romanista 101% »

pozdrav nasim stalnim musterijama :D


:-)

:-D

:lol:
Post Reply