SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#3276 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
hahahaha ja sam bas danas kontala da probavam zeleni korektor, pa isprobah, pa skontah da mi nije dovoljno, pa onda ajd da se skroz nasminkam... a nigdje nisam makla iz kuce 
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3277 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Koji tacno zeleni korektor? 
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#3278 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ma uzela onu catrice paletu sto je neko preporucio 
dobar je, dobra paleta =)
krivo mi sto ne uzeh iz proslog oriflame kataloga zeleni u sticku
dobar je, dobra paleta =)
krivo mi sto ne uzeh iz proslog oriflame kataloga zeleni u sticku
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#3279 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Kolko je love ta paleta 
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#3280 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
6 KM =)
plaha je
plaha je
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3281 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Bolje sto nisi..Ja ga imam, i moras baas pazljivo preko njega nanijeti puder ili njega preko pudera, podloge u mom slucaju, inace se obrise i ope' se vidi to sto si htjela sakriti..
Istina ja imam i onaj Oriflameov u posudici trostruki
, al' mislim da je isti..Probacu ga sutra..Imam crvenu tacku lijevo od brade. (raskopala bubuljicu istiskujuci maramicom onu potkoznu pred one dane)
Istina ja imam i onaj Oriflameov u posudici trostruki
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#3282 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Moram napraviti mjesta u kufercetu sve mi se mescini 
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#3283 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
pih, ajd hvala ti sto si mi rekla, inace bih zalila dok ga ne uzmem 
a sto se tice "crvenih tackica" meni je samo za onih dana cisto lice hahaha (uvijek sam bila izrod)
a sto se tice "crvenih tackica" meni je samo za onih dana cisto lice hahaha (uvijek sam bila izrod)
- Ma.Le.Na
- Posts: 12031
- Joined: 12/10/2009 11:12
- Location: ..na magarecoj klupi
#3284 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
sta se prekriva kojim korektorom (te boje - svaka odgovara necemu koliko se sjecam)?
ja ne koristim korektor...nesto mi mrsko
ako je bas bas neka grozota na licu ja samo stavim na to mjesto trunku vise pudera
inace mi se postaje mrsko sminkati..
to sa isprobavanjem..ma nema govora...kad se sminkam ja usput i isprobavam...a nikad ne fulim toliko da trebam skidat ..
inace...jedva cekam da dodjem kuci i operem lice
ja ne koristim korektor...nesto mi mrsko
ako je bas bas neka grozota na licu ja samo stavim na to mjesto trunku vise pudera
inace mi se postaje mrsko sminkati..
to sa isprobavanjem..ma nema govora...kad se sminkam ja usput i isprobavam...a nikad ne fulim toliko da trebam skidat ..
inace...jedva cekam da dodjem kuci i operem lice
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#3285 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
zelena neutralise crvenu pa dalje preko toga trackas nijansu koja ti odgovara =)
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3286 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ne, moras nabaviti veci kufer, nesto ovakobez_ideje wrote:Moram napraviti mjesta u kufercetu sve mi se mescini

@VenomousV
imam sva cetiri proizvoda, gelom se umivam, dobar,fino lice od njega, mada ako se precesto umivam malo isushi lice..Ulje nekad ocistim problematicne tacke njime..Ova vodica sa uljem cajevca nije losa za bubuljce ali ne cini cuda..
Korektor, prekriva al' moras pazljivo preko njega puder jer se obrise za tren i sve se vidi..
Ja sam cvrsto odlucila kakavgod puder da kupim, da kupim onaj Dermablend da mi funkcionise samo kao concealer za tackice..Ona LisaEldrige me uvjerila..
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#3287 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
jooooj i ja bih htjela imati nesto takvo, kako bi to bilo supeeeeeeer ^^ eno sad sve zamisljam kako bih sve lijepo slozila i kako bih tad bila sretna 
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#3288 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ovo nije kufer,ovo je citava garaza.....BJB wrote:Ne, moras nabaviti veci kufer, nesto ovakobez_ideje wrote:Moram napraviti mjesta u kufercetu sve mi se mescini![]()
![]()
@VenomousVimam sva cetiri proizvoda, gelom se umivam, dobar,fino lice od njega, mada ako se precesto umivam malo isushi lice..
Ulje nekad ocistim problematicne tacke njime..Ova vodica sa uljem cajevca nije losa za bubuljce ali ne cini cuda..
Korektor, prekriva al' moras pazljivo preko njega puder jer se obrise za tren i sve se vidi..
Ja sam cvrsto odlucila kakavgod puder da kupim, da kupim onaj Dermablend da mi funkcionise samo kao concealer za tackice..Ona LisaEldrige me uvjerila..
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#3289 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
nama garaza i treba... ako nis, trebace nakon ove teme 
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3290 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Da nabavimo ove "ormarice/komodice", imale bi dosta praznog prostora,sto znaci da bi uredno morale trositi 50% plate na kozmetiku. Bolje da iih ne nabavljamo. 
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#3291 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
evo ga LAURA MERCIER Foundation Primer snizen na strawberry
i to
sa 35 dolara na 14. 
---------------------------
cure evo da vam se pohvalim dosao mi je ovaj primer, onaj karmin sto nam je michun preporucila, i laura mercier sjene u boji lavande (extra lijepe) .
Primer mi je na prvu imao neki odbojan miris, medjutim izgubi se cim se stavi. Definitivno drzi sminku cijeli dan na jednom mjestu i zaista ga mogu preporuciti. Jedino me malo taj miris buni, cak sam pomislila da nije mozda dupljak (ali sam uvjrena u autenticnost strawberry proizvoda vec godinama) ali nakon efekta koji pruza - mislim da nije.
Karmin je isto super, boja kakvu odavno trazim. hvala michun.
sa 35 dolara na 14. ---------------------------
cure evo da vam se pohvalim dosao mi je ovaj primer, onaj karmin sto nam je michun preporucila, i laura mercier sjene u boji lavande (extra lijepe) .
Primer mi je na prvu imao neki odbojan miris, medjutim izgubi se cim se stavi. Definitivno drzi sminku cijeli dan na jednom mjestu i zaista ga mogu preporuciti. Jedino me malo taj miris buni, cak sam pomislila da nije mozda dupljak (ali sam uvjrena u autenticnost strawberry proizvoda vec godinama) ali nakon efekta koji pruza - mislim da nije.
Karmin je isto super, boja kakvu odavno trazim. hvala michun.
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#3292 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Lijepe su ti sjenealemaa wrote:Jutro zemske..sta ima, kako ste? Zelena koliko je trebalo da ti stigne s Jagodice? Ja ne smijem ni uci jer znam da cu kupiti ono sto mi ne treba..ne bi mi bio prvi put![]()
Ev jutros sam probala neke sjene iz on mac palete..
trajalo je podugo. Ne znam tacno. Porucivala sam iz tri navrata u razmaku od 15 dana i sva tri paketa dodjose od jednom. Ali to je do carine nije do strawberry-ija. Otvorili su svaki.
Gledala sam neke clipove sa tim mac sjenama, i vidim da su njihove sjene puno intenzivnije od ostalih, stoji vama mladjima - ja sam ipak malo diskretnija
-
Gospoda Ministarka
- Posts: 4111
- Joined: 04/07/2009 12:46
#3293 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
alemaa wrote:Jutro zemske..sta ima, kako ste? Zelena koliko je trebalo da ti stigne s Jagodice? Ja ne smijem ni uci jer znam da cu kupiti ono sto mi ne treba..ne bi mi bio prvi put![]()
Ev jutros sam probala neke sjene iz on mac palete..
Majke ti jesi se naucila ovako sminkati samo na ovoj temi?
Evo i ja pratim, uocila sam pomake ali nista znacajno kao sto je kod tebe?
Ili su bili privatni casovi kod Michuna?
EDIT: Nadinka, ima li sta od one podloge?
Last edited by Gospoda Ministarka on 28/02/2011 09:27, edited 1 time in total.
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#3294 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Nemrem stici ni procitati sta ste sve napisale u dva dana dok sam ja jadna osvajala vrhove po centralnoj Bosni
Nego drage moje, u usbotu sam isla pokupit podlogice u martimexu, ostavili su mi ali smao dvije, jedna pukla dok sam ja ono jutro javila. Tako da sad imam dvije kod sebe, pa sta cu vi po redu kako ste se orijavile
nego rekla mi je da ima od Make UP Factory pdologu, koja j e sa 21 km snizena na 10,50 i ona kaze da je to super brand-ja ne znam stvarno, pa ako neko zna nek napise 
Sad moram ici iscitavati vas unazad.
Jel jo sto nsizenje Colistara??? Alemaa diiiivna paleta sjenica i oci na ovoj zadnjoj slici sto je ugledah
Nego drage moje, u usbotu sam isla pokupit podlogice u martimexu, ostavili su mi ali smao dvije, jedna pukla dok sam ja ono jutro javila. Tako da sad imam dvije kod sebe, pa sta cu vi po redu kako ste se orijavile
Sad moram ici iscitavati vas unazad.
Jel jo sto nsizenje Colistara??? Alemaa diiiivna paleta sjenica i oci na ovoj zadnjoj slici sto je ugledah
-
Gospoda Ministarka
- Posts: 4111
- Joined: 04/07/2009 12:46
#3295 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3296 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Alema nista dok ne otvoris i ti kanal na you tube - bit ces nam omiljena sminkerica!
praksa znaci cuda cini
ja sam jutros zakasnila na posao ali ko ga sisa - stavila sam toniranu kremu hahaha
praksa znaci cuda cini
ja sam jutros zakasnila na posao ali ko ga sisa - stavila sam toniranu kremu hahaha
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#3297 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ja mislim da su bile 1.Ministarka, 2. Partizanka i 3. Semlaca, a sad mi pravo zao sto ce jedna ostati bez podloge 
Kaze mi djevojka, nakon sto sam ja rezervisala podloge, kaze doslo je 10 djevojaka d apita imaju li 3 podloge, oni mislili neko ih zeza
Kaze mi djevojka, nakon sto sam ja rezervisala podloge, kaze doslo je 10 djevojaka d apita imaju li 3 podloge, oni mislili neko ih zeza
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3298 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ja sam se javnula mami ... pa cu ja u toku dana javiti hocu li ja uzeti tu svoju ... zao mi da semlaca ne dobije
ipak sam ja u vukoj a njoj sigurno vise treba nego meni
pa se ja javnem
nije da odustajem od svoje! ne daj mi boze nego se nadam da je mama nasla preko svoje drugarice pa da mi je zbavila
pa se ja javnem
nije da odustajem od svoje! ne daj mi boze nego se nadam da je mama nasla preko svoje drugarice pa da mi je zbavila
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3299 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
cuj starijim damama???
otkad sam ja starija dama???
otkad sam ja starija dama???
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#3300 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ma kako god se vi dogovorite, podloge su tu, ja sam danas u saraj

