SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3276 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

hahahaha ja sam bas danas kontala da probavam zeleni korektor, pa isprobah, pa skontah da mi nije dovoljno, pa onda ajd da se skroz nasminkam... a nigdje nisam makla iz kuce :lol:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3277 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Koji tacno zeleni korektor? :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3278 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

ma uzela onu catrice paletu sto je neko preporucio :D
dobar je, dobra paleta =)

krivo mi sto ne uzeh iz proslog oriflame kataloga zeleni u sticku :(
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#3279 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Kolko je love ta paleta :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3280 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

6 KM =)
plaha je :D
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3281 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Bolje sto nisi..Ja ga imam, i moras baas pazljivo preko njega nanijeti puder ili njega preko pudera, podloge u mom slucaju, inace se obrise i ope' se vidi to sto si htjela sakriti..
Istina ja imam i onaj Oriflameov u posudici trostrukiImage, al' mislim da je isti..Probacu ga sutra..Imam crvenu tacku lijevo od brade. (raskopala bubuljicu istiskujuci maramicom onu potkoznu pred one dane)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#3282 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Moram napraviti mjesta u kufercetu sve mi se mescini :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3283 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

pih, ajd hvala ti sto si mi rekla, inace bih zalila dok ga ne uzmem :D

a sto se tice "crvenih tackica" meni je samo za onih dana cisto lice hahaha (uvijek sam bila izrod)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#3284 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

sta se prekriva kojim korektorom (te boje - svaka odgovara necemu koliko se sjecam)?
ja ne koristim korektor...nesto mi mrsko :roll:
ako je bas bas neka grozota na licu ja samo stavim na to mjesto trunku vise pudera :roll:

inace mi se postaje mrsko sminkati..
to sa isprobavanjem..ma nema govora...kad se sminkam ja usput i isprobavam...a nikad ne fulim toliko da trebam skidat ..

inace...jedva cekam da dodjem kuci i operem lice :-)
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3285 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

zelena neutralise crvenu pa dalje preko toga trackas nijansu koja ti odgovara =)
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3286 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

bez_ideje wrote:Moram napraviti mjesta u kufercetu sve mi se mescini :mrgreen:
Ne, moras nabaviti veci kufer, nesto ovakoImageImage :mrgreen:
@VenomousVImage imam sva cetiri proizvoda, gelom se umivam, dobar,fino lice od njega, mada ako se precesto umivam malo isushi lice..
Ulje nekad ocistim problematicne tacke njime..Ova vodica sa uljem cajevca nije losa za bubuljce ali ne cini cuda..
Korektor, prekriva al' moras pazljivo preko njega puder jer se obrise za tren i sve se vidi..
Ja sam cvrsto odlucila kakavgod puder da kupim, da kupim onaj Dermablend da mi funkcionise samo kao concealer za tackice..Ona LisaEldrige me uvjerila.. :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3287 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

jooooj i ja bih htjela imati nesto takvo, kako bi to bilo supeeeeeeer ^^ eno sad sve zamisljam kako bih sve lijepo slozila i kako bih tad bila sretna :lol:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#3288 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

BJB wrote:
bez_ideje wrote:Moram napraviti mjesta u kufercetu sve mi se mescini :mrgreen:
Ne, moras nabaviti veci kufer, nesto ovakoImageImage :mrgreen:
@VenomousVImage imam sva cetiri proizvoda, gelom se umivam, dobar,fino lice od njega, mada ako se precesto umivam malo isushi lice..
Ulje nekad ocistim problematicne tacke njime..Ova vodica sa uljem cajevca nije losa za bubuljce ali ne cini cuda..
Korektor, prekriva al' moras pazljivo preko njega puder jer se obrise za tren i sve se vidi..
Ja sam cvrsto odlucila kakavgod puder da kupim, da kupim onaj Dermablend da mi funkcionise samo kao concealer za tackice..Ona LisaEldrige me uvjerila.. :D
Ovo nije kufer,ovo je citava garaza..... :skoljka:
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3289 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

nama garaza i treba... ako nis, trebace nakon ove teme :D
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3290 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Da nabavimo ove "ormarice/komodice", imale bi dosta praznog prostora,sto znaci da bi uredno morale trositi 50% plate na kozmetiku. Bolje da iih ne nabavljamo. :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#3291 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

evo ga LAURA MERCIER Foundation Primer snizen na strawberry :( i to
Image sa 35 dolara na 14. :(
---------------------------

cure evo da vam se pohvalim dosao mi je ovaj primer, onaj karmin sto nam je michun preporucila, i laura mercier sjene u boji lavande (extra lijepe) .


Primer mi je na prvu imao neki odbojan miris, medjutim izgubi se cim se stavi. Definitivno drzi sminku cijeli dan na jednom mjestu i zaista ga mogu preporuciti. Jedino me malo taj miris buni, cak sam pomislila da nije mozda dupljak (ali sam uvjrena u autenticnost strawberry proizvoda vec godinama) ali nakon efekta koji pruza - mislim da nije.

Karmin je isto super, boja kakvu odavno trazim. hvala michun.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#3292 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

alemaa wrote:Jutro zemske..sta ima, kako ste? Zelena koliko je trebalo da ti stigne s Jagodice? Ja ne smijem ni uci jer znam da cu kupiti ono sto mi ne treba..ne bi mi bio prvi put :D :D Ev jutros sam probala neke sjene iz on mac palete..
Image
Lijepe su ti sjene :)

trajalo je podugo. Ne znam tacno. Porucivala sam iz tri navrata u razmaku od 15 dana i sva tri paketa dodjose od jednom. Ali to je do carine nije do strawberry-ija. Otvorili su svaki.

Gledala sam neke clipove sa tim mac sjenama, i vidim da su njihove sjene puno intenzivnije od ostalih, stoji vama mladjima - ja sam ipak malo diskretnija :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#3293 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

alemaa wrote:Jutro zemske..sta ima, kako ste? Zelena koliko je trebalo da ti stigne s Jagodice? Ja ne smijem ni uci jer znam da cu kupiti ono sto mi ne treba..ne bi mi bio prvi put :D :D Ev jutros sam probala neke sjene iz on mac palete..
Image
:thumbup:
Majke ti jesi se naucila ovako sminkati samo na ovoj temi?
Evo i ja pratim, uocila sam pomake ali nista znacajno kao sto je kod tebe?
Ili su bili privatni casovi kod Michuna?

:D

EDIT: Nadinka, ima li sta od one podloge?
Last edited by Gospoda Ministarka on 28/02/2011 09:27, edited 1 time in total.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3294 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Nemrem stici ni procitati sta ste sve napisale u dva dana dok sam ja jadna osvajala vrhove po centralnoj Bosni :)
Nego drage moje, u usbotu sam isla pokupit podlogice u martimexu, ostavili su mi ali smao dvije, jedna pukla dok sam ja ono jutro javila. Tako da sad imam dvije kod sebe, pa sta cu vi po redu kako ste se orijavile :( nego rekla mi je da ima od Make UP Factory pdologu, koja j e sa 21 km snizena na 10,50 i ona kaze da je to super brand-ja ne znam stvarno, pa ako neko zna nek napise :)
Sad moram ici iscitavati vas unazad.
Jel jo sto nsizenje Colistara??? Alemaa diiiivna paleta sjenica i oci na ovoj zadnjoj slici sto je ugledah :D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#3295 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Gospoda Ministarka »

:D Koja sam po redu?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3296 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

Alema nista dok ne otvoris i ti kanal na you tube - bit ces nam omiljena sminkerica!
praksa znaci cuda cini :)

ja sam jutros zakasnila na posao ali ko ga sisa - stavila sam toniranu kremu hahaha
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3297 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Ja mislim da su bile 1.Ministarka, 2. Partizanka i 3. Semlaca, a sad mi pravo zao sto ce jedna ostati bez podloge :(

Kaze mi djevojka, nakon sto sam ja rezervisala podloge, kaze doslo je 10 djevojaka d apita imaju li 3 podloge, oni mislili neko ih zeza :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3298 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

ja sam se javnula mami ... pa cu ja u toku dana javiti hocu li ja uzeti tu svoju ... zao mi da semlaca ne dobije :( ipak sam ja u vukoj a njoj sigurno vise treba nego meni
pa se ja javnem
nije da odustajem od svoje! ne daj mi boze nego se nadam da je mama nasla preko svoje drugarice pa da mi je zbavila :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#3299 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

cuj starijim damama???
otkad sam ja starija dama???
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3300 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

ma kako god se vi dogovorite, podloge su tu, ja sam danas u saraj
Post Reply