INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
EliasVeskot
Posts: 814
Joined: 16/05/2007 11:02

#3276 Re: Poskupljenja

Post by EliasVeskot »

Hakiz wrote: 02/04/2022 14:49
pepeljara wrote: 02/04/2022 14:41

Da znate sta se hrane baci - sa isteknutim rokom trajanja, a ne bi to snizili kao sto to rade vani nedo bog...
Eto biznisa. Otvoriti prodavnicu u kojoj će se prodavati po nižim cijenama roba kojoj je istekao (ili je pred isticanjem) rok a koja se jeftino otkupi od klasičnih prodavnica. Kupiš od racimo Mercatora ili Binga itd za 30 % od cijene "svježe", a prodaš za 50 % od cijene "svježe". Em se ne baca, em dostupno onima koji nemaju za "svježe", em imaš biznis... Još bolje ako možeš kupiti za 10% a prodati za 30%.

Znam da ima lanac takvih prodavnica u Francuskoj.

Sada će Bingo otvoriti lanac pod imenom "Dodžaba" i uraditi napisano :lol:

A ima i ovo: https://zerowasteeurope.eu/library/fran ... ood-waste/
ima i kod nas food outleta, vec 2-3 sam upratila. ima u Papagajci jedan, nije istekao rok al je ili pred ili neki proizvodi visak s lagera
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#3277 Re: Poskupljenja

Post by akcija007 »

Kod nas nema tih snizenih artikala kojima istice rok pa da budu snizeni 50% jer dobavljaci ne priznaju. Dakle nije to do trgovca vec do dobavljaca/proizvodjaca. Traze da im se vrati roba sa isteklim rokom trajanja
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3278 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Kod nas je akcija bukvalno zadnji dan.
Mercator stavi 2-3 dana kao i konzum.
Ali sam u bingu naletio vishe puta gdje je zadnji dan, pa eto stave 1+1 gratis.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3279 Re: Poskupljenja

Post by Snake Eyes »

akcija007 wrote: 02/04/2022 23:51 Kod nas nema tih snizenih artikala kojima istice rok pa da budu snizeni 50% jer dobavljaci ne priznaju. Dakle nije to do trgovca vec do dobavljaca/proizvodjaca. Traze da im se vrati roba sa isteklim rokom trajanja
Mislim da je razlog zabrana prodaje robe sa isteklim rokom, prodavac je onaj kome odgovara da vrati robu sa isteklim rokom a ne dobavljac. Primjetit cemo da se akcije 1+1 gratis najcesce rade za uvozne artikle jer su troskovi vracanja veci od same vrijednosti povrata a i da povrat nije moguc zbog sanitarnih inspekcija.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3280 Re: Poskupljenja

Post by noviclan »

pepeljara wrote: 03/04/2022 00:10 Kod nas je akcija bukvalno zadnji dan.
Mercator stavi 2-3 dana kao i konzum.
Ali sam u bingu naletio vishe puta gdje je zadnji dan, pa eto stave 1+1 gratis.
Kazu da sada mercator igra sa konzumom ili obrnuto, isti im i katalozi
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#3281 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

U Brojleru bataci prije dan, dva bili 5.50 KM.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#3282 Re: Poskupljenja

Post by akcija007 »

Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
User avatar
konektovan
Posts: 51405
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3283 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

E čuj da se upišem... :lol:
daario naharis
Posts: 1065
Joined: 17/06/2015 19:42

#3284 Re: Poskupljenja

Post by daario naharis »

Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#3285 Re: Poskupljenja

Post by Sydnor »

daario naharis wrote: 03/04/2022 12:08 https://ibb.co/FXn4H2B

Jutros Bingo
Jučer u FIS-u sam kupio 2 boce Floriola po 4.05 :lol:
Ovi fakat nisu normalni sekunde :shock:

Kupio banane po 1.30 (stvarno su lijepe i ukusne) a kod nas gledam po 2.70 najjeftinije.
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#3286 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

Black swan wrote: 01/04/2022 18:56 danas je u amku 10%
ritual petkom
Bilo nekada, odavno nije....pogledaj na računu, rijetko šta da je 10%....danas je u Hošetu 10% i sve što nije na akciji bude fakat toliko.
Amko bezobrazan pravo, tome ide u prilog činjenica da su prvi na početku pandemije počeli dizati cijene.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3287 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

akcija007 wrote: 03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
Ja ne znam kada sam zadnji put jeo teletinu...
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#3288 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

mc-twin wrote: 02/04/2022 16:46 Takvi i slicni koncepti vec skoro svugdje zazivljavaju il su zazivjeli. Nismo mi jos mentalno na tom nivou...
Da, do mentalnog sklopa je fakat.....kod nas bi bila bruka da te vidi komšija da tu kupuješ :roll: vazda guramo nešto na silu, lafo imamo da drugi crknu od muke....pišaj nas.
User avatar
pepeljara
Posts: 7355
Joined: 22/08/2003 00:00

#3289 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Ma ista govna.
NArode, kupujte samo sto vam treba, ne pretjerivati i kamarati.
Samo ih tako mozemo natjerati da smanje, kad vide < priliv. Guzvama samo doprinosimo.
Drzavu aka inspektore boli ona stvar. Jednom obisli kaznili iste u vidu satnog prometa i cao :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3290 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Hoše- pileći bataci s kar. 5.5 KM na akciji (inače 5.75)
Fileti rinfuza 12.20
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#3291 Re: Poskupljenja

Post by Hakiz »

EliasVeskot wrote: 02/04/2022 23:09
Hakiz wrote: 02/04/2022 14:49

Eto biznisa. Otvoriti prodavnicu u kojoj će se prodavati po nižim cijenama roba kojoj je istekao (ili je pred isticanjem) rok a koja se jeftino otkupi od klasičnih prodavnica. Kupiš od racimo Mercatora ili Binga itd za 30 % od cijene "svježe", a prodaš za 50 % od cijene "svježe". Em se ne baca, em dostupno onima koji nemaju za "svježe", em imaš biznis... Još bolje ako možeš kupiti za 10% a prodati za 30%.

Znam da ima lanac takvih prodavnica u Francuskoj.

Sada će Bingo otvoriti lanac pod imenom "Dodžaba" i uraditi napisano :lol:

A ima i ovo: https://zerowasteeurope.eu/library/fran ... ood-waste/
ima i kod nas food outleta, vec 2-3 sam upratila. ima u Papagajci jedan, nije istekao rok al je ili pred ili neki proizvodi visak s lagera
Nisam znao :shock: :thumbup:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#3292 Re: Poskupljenja

Post by tandmand »

akcija007 wrote: 03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
Čuj, upisati se :-) Što ti je reć manipulacija masama.

Jeftiniji losos, oslić pogotovo ... bakalar- teletina: bare bare

Bolje jesti ribu koja je zdrava a sada i jeftinija od tovljene, pune antibiotika i hormona, kojekakve teletine i piletine.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#3293 Re: Poskupljenja

Post by Haris.ba »

tandmand wrote: 03/04/2022 14:46
akcija007 wrote: 03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
Čuj, upisati se :-) Što ti je reć manipulacija masama.

Jeftiniji losos, oslić pogotovo ... bakalar- teletina: bare bare

Bolje jesti ribu koja je zdrava a sada i jeftinija od tovljene, pune antibiotika i hormona, kojekakve teletine i piletine.
Prica mi jucer mesar, da je znao da ce narod ovoliko kupovati sa vecim cijenama da bi davno podigao cijene.

Nego, ni riba nije sigurica. Tesko je danas doci do hrane sto manje hemijski obradjene. Ali, da treba vise ribe u ishrani - treba.
Last edited by Haris.ba on 03/04/2022 14:52, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3294 Re: Poskupljenja

Post by channel10 »

tandmand wrote: 03/04/2022 14:46
akcija007 wrote: 03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
Čuj, upisati se :-) Što ti je reć manipulacija masama.

Jeftiniji losos, oslić pogotovo ... bakalar- teletina: bare bare

Bolje jesti ribu koja je zdrava a sada i jeftinija od tovljene, pune antibiotika i hormona, kojekakve teletine i piletine.
:thumbup:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3295 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Ja sam samo smanjo gramažu mesa...
Isto para a zdravije
:D
daario naharis
Posts: 1065
Joined: 17/06/2015 19:42

#3296 Re: Poskupljenja

Post by daario naharis »

Ne znam evo ja sam jucer obisao merkator i danas Bingo i mogu samo reci da narod zivi odlicno, poskupljenja ih ne tangiraju sve isto ko prije. Narod ima para i to je definitivno!

Jucer oko pola 3 na otici cep prema gradu u svakom auto po jedno, max. dvoje ljudi!
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3297 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

tandmand wrote: 03/04/2022 14:46

Jeftiniji losos, oslić pogotovo ... bakalar- teletina: bare bare

Bolje jesti ribu koja je zdrava a sada i jeftinija od tovljene, pune antibiotika i hormona, kojekakve teletine i piletine.
Jest ona sa parazitima i larvama sto je nisu povukli iz upotrebe je najzdravija. :lol:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3298 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Ni ja nisam primjetio neka smanjenja u saobraćaju...vidim da mi i komšiluk vozi kao i prije
Pumpadžije su se zajebale što nisu prije digli cijene...ispustili su milione a sve moglo biti njihovo...
:D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3299 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

akcija007 wrote: 03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
Kila carskog, vrata, kotleta...sve je do 8-9 km/kg, a guza ne hrđa.
Jebo vas ovca i krava, a kokoš pogotovo.
:gunjastajl:
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#3300 Re: Poskupljenja

Post by akcija007 »

Gdje ima da se kupi meso kotleti od vrata carsko za 8-9 KM/kg
Kupio sam i srdele 6 KM/kg . A neko je spomenuo.lososa cuo sam u ribarnici da je poskupio sa 26 na 32 KM po kg
Post Reply