ima i kod nas food outleta, vec 2-3 sam upratila. ima u Papagajci jedan, nije istekao rok al je ili pred ili neki proizvodi visak s lageraHakiz wrote: ↑02/04/2022 14:49Eto biznisa. Otvoriti prodavnicu u kojoj će se prodavati po nižim cijenama roba kojoj je istekao (ili je pred isticanjem) rok a koja se jeftino otkupi od klasičnih prodavnica. Kupiš od racimo Mercatora ili Binga itd za 30 % od cijene "svježe", a prodaš za 50 % od cijene "svježe". Em se ne baca, em dostupno onima koji nemaju za "svježe", em imaš biznis... Još bolje ako možeš kupiti za 10% a prodati za 30%.
Znam da ima lanac takvih prodavnica u Francuskoj.
Sada će Bingo otvoriti lanac pod imenom "Dodžaba" i uraditi napisano![]()
A ima i ovo: https://zerowasteeurope.eu/library/fran ... ood-waste/
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
EliasVeskot
- Posts: 814
- Joined: 16/05/2007 11:02
#3276 Re: Poskupljenja
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#3277 Re: Poskupljenja
Kod nas nema tih snizenih artikala kojima istice rok pa da budu snizeni 50% jer dobavljaci ne priznaju. Dakle nije to do trgovca vec do dobavljaca/proizvodjaca. Traze da im se vrati roba sa isteklim rokom trajanja
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3278 Re: Poskupljenja
Kod nas je akcija bukvalno zadnji dan.
Mercator stavi 2-3 dana kao i konzum.
Ali sam u bingu naletio vishe puta gdje je zadnji dan, pa eto stave 1+1 gratis.
Mercator stavi 2-3 dana kao i konzum.
Ali sam u bingu naletio vishe puta gdje je zadnji dan, pa eto stave 1+1 gratis.
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#3279 Re: Poskupljenja
Mislim da je razlog zabrana prodaje robe sa isteklim rokom, prodavac je onaj kome odgovara da vrati robu sa isteklim rokom a ne dobavljac. Primjetit cemo da se akcije 1+1 gratis najcesce rade za uvozne artikle jer su troskovi vracanja veci od same vrijednosti povrata a i da povrat nije moguc zbog sanitarnih inspekcija.
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3281 Re: Poskupljenja
U Brojleru bataci prije dan, dva bili 5.50 KM.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#3282 Re: Poskupljenja
Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
- konektovan
- Posts: 51405
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3283 Re: Poskupljenja
E čuj da se upišem... 
-
daario naharis
- Posts: 1065
- Joined: 17/06/2015 19:42
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#3285 Re: Poskupljenja
Jučer u FIS-u sam kupio 2 boce Floriola po 4.05
Ovi fakat nisu normalni sekunde
Kupio banane po 1.30 (stvarno su lijepe i ukusne) a kod nas gledam po 2.70 najjeftinije.
-
suspect_zero
- Posts: 27983
- Joined: 11/10/2008 21:45
#3286 Re: Poskupljenja
Bilo nekada, odavno nije....pogledaj na računu, rijetko šta da je 10%....danas je u Hošetu 10% i sve što nije na akciji bude fakat toliko.
Amko bezobrazan pravo, tome ide u prilog činjenica da su prvi na početku pandemije počeli dizati cijene.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3287 Re: Poskupljenja
Ja ne znam kada sam zadnji put jeo teletinu...akcija007 wrote: ↑03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
-
suspect_zero
- Posts: 27983
- Joined: 11/10/2008 21:45
#3288 Re: Poskupljenja
Da, do mentalnog sklopa je fakat.....kod nas bi bila bruka da te vidi komšija da tu kupuješ
- pepeljara
- Posts: 7355
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3289 Re: Poskupljenja
Ma ista govna.
NArode, kupujte samo sto vam treba, ne pretjerivati i kamarati.
Samo ih tako mozemo natjerati da smanje, kad vide < priliv. Guzvama samo doprinosimo.
Drzavu aka inspektore boli ona stvar. Jednom obisli kaznili iste u vidu satnog prometa i cao
NArode, kupujte samo sto vam treba, ne pretjerivati i kamarati.
Samo ih tako mozemo natjerati da smanje, kad vide < priliv. Guzvama samo doprinosimo.
Drzavu aka inspektore boli ona stvar. Jednom obisli kaznili iste u vidu satnog prometa i cao
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3290 Re: Poskupljenja
Hoše- pileći bataci s kar. 5.5 KM na akciji (inače 5.75)
Fileti rinfuza 12.20
Fileti rinfuza 12.20
-
Hakiz
- Posts: 48388
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3291 Re: Poskupljenja
Nisam znaoEliasVeskot wrote: ↑02/04/2022 23:09ima i kod nas food outleta, vec 2-3 sam upratila. ima u Papagajci jedan, nije istekao rok al je ili pred ili neki proizvodi visak s lageraHakiz wrote: ↑02/04/2022 14:49
Eto biznisa. Otvoriti prodavnicu u kojoj će se prodavati po nižim cijenama roba kojoj je istekao (ili je pred isticanjem) rok a koja se jeftino otkupi od klasičnih prodavnica. Kupiš od racimo Mercatora ili Binga itd za 30 % od cijene "svježe", a prodaš za 50 % od cijene "svježe". Em se ne baca, em dostupno onima koji nemaju za "svježe", em imaš biznis... Još bolje ako možeš kupiti za 10% a prodati za 30%.
Znam da ima lanac takvih prodavnica u Francuskoj.
Sada će Bingo otvoriti lanac pod imenom "Dodžaba" i uraditi napisano![]()
A ima i ovo: https://zerowasteeurope.eu/library/fran ... ood-waste/
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#3292 Re: Poskupljenja
Čuj, upisati seakcija007 wrote: ↑03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
Jeftiniji losos, oslić pogotovo ... bakalar- teletina: bare bare
Bolje jesti ribu koja je zdrava a sada i jeftinija od tovljene, pune antibiotika i hormona, kojekakve teletine i piletine.
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#3293 Re: Poskupljenja
Prica mi jucer mesar, da je znao da ce narod ovoliko kupovati sa vecim cijenama da bi davno podigao cijene.tandmand wrote: ↑03/04/2022 14:46Čuj, upisati seakcija007 wrote: ↑03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisatiŠto ti je reć manipulacija masama.
Jeftiniji losos, oslić pogotovo ... bakalar- teletina: bare bare
Bolje jesti ribu koja je zdrava a sada i jeftinija od tovljene, pune antibiotika i hormona, kojekakve teletine i piletine.
Nego, ni riba nije sigurica. Tesko je danas doci do hrane sto manje hemijski obradjene. Ali, da treba vise ribe u ishrani - treba.
Last edited by Haris.ba on 03/04/2022 14:52, edited 1 time in total.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3294 Re: Poskupljenja
tandmand wrote: ↑03/04/2022 14:46Čuj, upisati seakcija007 wrote: ↑03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisatiŠto ti je reć manipulacija masama.
Jeftiniji losos, oslić pogotovo ... bakalar- teletina: bare bare
Bolje jesti ribu koja je zdrava a sada i jeftinija od tovljene, pune antibiotika i hormona, kojekakve teletine i piletine.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3295 Re: Poskupljenja
Ja sam samo smanjo gramažu mesa...
Isto para a zdravije

Isto para a zdravije
-
daario naharis
- Posts: 1065
- Joined: 17/06/2015 19:42
#3296 Re: Poskupljenja
Ne znam evo ja sam jucer obisao merkator i danas Bingo i mogu samo reci da narod zivi odlicno, poskupljenja ih ne tangiraju sve isto ko prije. Narod ima para i to je definitivno!
Jucer oko pola 3 na otici cep prema gradu u svakom auto po jedno, max. dvoje ljudi!
Jucer oko pola 3 na otici cep prema gradu u svakom auto po jedno, max. dvoje ljudi!
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3297 Re: Poskupljenja
Jest ona sa parazitima i larvama sto je nisu povukli iz upotrebe je najzdravija.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5421
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3298 Re: Poskupljenja
Ni ja nisam primjetio neka smanjenja u saobraćaju...vidim da mi i komšiluk vozi kao i prije
Pumpadžije su se zajebale što nisu prije digli cijene...ispustili su milione a sve moglo biti njihovo...

Pumpadžije su se zajebale što nisu prije digli cijene...ispustili su milione a sve moglo biti njihovo...
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3299 Re: Poskupljenja
Kila carskog, vrata, kotleta...sve je do 8-9 km/kg, a guza ne hrđa.akcija007 wrote: ↑03/04/2022 11:18 Bio u mesnici teletina 25 KM bez kosti. Ljudi kupuju. Ja kupio komad 300 gr koliko mi treba za rucak za 2 i pita me mesar da li sam planirao za Bajram da kupujem meso ako jesam da se odmah upisem za rezervaciju. Eto ,.meso 25 KM kilogram a opet ogromna potraznja a do Bajrama je mjesec dana i sada se moram upisati
Jebo vas ovca i krava, a kokoš pogotovo.
-
akcija007
- Posts: 4313
- Joined: 17/05/2008 23:50
#3300 Re: Poskupljenja
Gdje ima da se kupi meso kotleti od vrata carsko za 8-9 KM/kg
Kupio sam i srdele 6 KM/kg . A neko je spomenuo.lososa cuo sam u ribarnici da je poskupio sa 26 na 32 KM po kg
Kupio sam i srdele 6 KM/kg . A neko je spomenuo.lososa cuo sam u ribarnici da je poskupio sa 26 na 32 KM po kg
