Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#3276 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Nanox7 »

Neki dan se isto desilo ovi sa kamionima iz pravca Doboja prema Tuzli. Jedan iza drugog šleperi. Ovaj sto je iza tog kamiona u inat hoce da pretekne ovog ispred kolegu i uspijo je na punoj liniji ga preteci, ali u jednom trenutku on je dao zmigavac i kreno da pretekne preso je on na drugu stranu kad odozgo ide auto. Bila je blaga krivina, a kamion zakoci i ubaci se opet u svoju traku.
Zar je moguce bit retardiran covjece. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#3277 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drug_profi »

Sljedeca tehnolska inovacija u automobilima mora biti neki jammer koji onemugucava svaki data promet osim 2g poziva i navigacije... pa tipkanje po telefonmima je postalo epidemija... nevjerovatna kolicina debila, vec od 7 ujutro.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#3278 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

Optimist wrote:Neko iznad napisa da je vozac Forda imao 22god. Veceras setam gradom i posmatram saobracaj koji se sporo kretao radi neke guzve. 5 od 7 vozaca koje sam upratio drka po telefonu u koloni. Od tih 5, tri su pocetnika. :shock:
Pa majku mu jebem nisi ni voznju savladao kako treba, ono se uhvatilo telefona, dvoje na instagramu a treci na youtube.
Čudo jedno koliko se početnici ne drže propisa. I ja sam imao mobitel kad sam položio, doduše onaj obično (only pozivi+poruke), ali ga nisam držao u ruci dok vozim.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#3279 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Laplace »

drug_profi wrote:Sljedeca tehnolska inovacija u automobilima mora biti neki jammer koji onemugucava svaki data promet osim 2g poziva i navigacije... pa tipkanje po telefonmima je postalo epidemija... nevjerovatna kolicina debila, vec od 7 ujutro.
Izgleda da će baš morati i da propišu jammere za svaki automobil. Ili jednostavno: svakom vozaču koga uhvate da za vrijeme vožnje drži mobitel u ruci, osim propisane kazne, odrediti obavezu instaliranja jammera u autu. Jeste trošak od par stotina KM, ali upravo zato i treba. I ne nasjedati na šuplju o malim platama i visokim kaznama, jer niko nikog ne tjera da krši zakone.
nlt
Posts: 2608
Joined: 18/05/2014 18:02

#3280 Re: Crna hronika BH cesta

Post by nlt »

Tako je jednom neka budala sa kamionom preticao drugi kamion ( šleper) kad eto iz suprotnog smjera ide auto. Čovjek da se nije potpuno zaustavio ( ovaj sa autom) gotov bi bio....
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3281 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Throttle »

Na pravcima prije Vranduka, nekad davno, amidza sletio, kamion preticao drugi kamion, on naisao iz suprotnog smjera, izleti na parking i skomada se prema Bosni. Auto totalka, on se izlomio sav. Al davno bjese. Nasli ga ujutro, kamiondzije nisu stale
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#3282 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Nanox7 »

Ormanica udes.

Image
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#3284 Re: Crna hronika BH cesta

Post by freelancerusk »

Svaki dan neko pogine, kao da smo Kina i da nas ima preko milijarde pa hajd, ono, jedan težak udes dnevno...
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3285 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Kad policija pocne da radi svoje a ne da čuči iza grma i čeka kad će neko prekoraciti 11kmh
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3286 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Sada će vrli zakonodavac uvesti još rigoroznije kazne i još više radara.
To je jedino što su u sposobni da urade.
A statistika iz godine u godinu sve lošija.
BiBi911
Posts: 5331
Joined: 09/12/2018 17:47

#3287 Re: Crna hronika BH cesta

Post by BiBi911 »

Naslovnica wrote:Sada će vrli zakonodavac uvesti još rigoroznije kazne i još više radara.
To je jedino što su u sposobni da urade.
A statistika iz godine u godinu sve lošija.
Jel zakonodavac kriv sto gradjani ne postuju ogranicenje. Evo ti ovdje imas bar 20 Vozacina koji su uvjereni da to sto pise MAX 60 Zza njih ne vazi jer su oni prekucali Grupu B i da oni tuda mogu glat 100 bez problema, da kroz SA te 3 trake su auto put pa neke brze spore trake postoje, jos dodaj na to uvjerenje od ne nekim tolerancijama ogranicenja pa greske pri izracunu max brzine.
A onda dodas na to nove miselinke i onaj otamo nije htjeo da se skloni a vidi da preticem.

Kako se vozi i kakvo je stanje medju usima pa nema vise mrtvih
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3288 Re: Crna hronika BH cesta

Post by escobar__ »

Ne, ali je kriv što ceste nije prilagodio 21. vijeku.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3289 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

mk ultra wrote:Kad policija pocne da radi svoje a ne da čuči iza grma i čeka kad će neko prekoraciti 11kmh
Kad bi policija radila svoj posao manje bi pojedinci imali priliku da filozofiraju jer vise ne bi ni vozili
Radilo se ili ne radilo vama sve smeta
Cuj cuci iza grma? I treba da cuci,kad za tebe ne vrijedi znak ogranicenja a i toleranciju si popusio.
Hej molim te on ne postiva znak ogranicenja i jos se nesto buni.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3290 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

BiBi911 wrote:
Naslovnica wrote:Sada će vrli zakonodavac uvesti još rigoroznije kazne i još više radara.
To je jedino što su u sposobni da urade.
A statistika iz godine u godinu sve lošija.
Jel zakonodavac kriv sto gradjani ne postuju ogranicenje. Evo ti ovdje imas bar 20 Vozacina koji su uvjereni da to sto pise MAX 60 Zza njih ne vazi jer su oni prekucali Grupu B i da oni tuda mogu glat 100 bez problema, da kroz SA te 3 trake su auto put pa neke brze spore trake postoje, jos dodaj na to uvjerenje od ne nekim tolerancijama ogranicenja pa greske pri izracunu max brzine.
A onda dodas na to nove miselinke i onaj otamo nije htjeo da se skloni a vidi da preticem.

Kako se vozi i kakvo je stanje medju usima pa nema vise mrtvih
Sami smo svjedoci nebuloznih ogranicenja od 40-50 km/h na pojedinim dionicama, nigdje naselja, nigdje nista. Nemojte mi reci da nema takvih ogranicenja, puna ih BiH samo da bi se drumski razbojnici mogli zastekati u busiju i puniti budzet. Da ne govorim o posljednjem trendu ogranicavanja brzine na 30 km/h na magistralnim cestama. Nidje veze.
Ako pise 60 km/h, vecina ce voziti oko 50 km/h i sporije (sporaci), mali broj ce ici puno brze od toga (naravno, ne odobravam), a najmanji broj ce voziti u skladu s ogranicenjem + max 5-10 km/h vise.
Policija se namjerno natakari tamo gdje je jedino moguce zaobici ove sto usporavaju saobracaj, pa ih ni tu ne mozes zaobici. Onda se vozaci upustaju u rizicna preticanja. Ja nisam takav, ne preticem gdje nije dozvoljeno, ali me nervira ovo silno bespotrebno usporavanje saobracaja, i gdje treba i gdje ne treba.
Mislim da brzina nije glavni uzrok ovolikog broja udesa u BiH.
Glavni su alkohol, preticanje, lose ceste i neispravna auta.
Ali ce oni jos da spuste brzinu, kao da ce to rijesiti problem.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#3291 Re: Crna hronika BH cesta

Post by liaar »

Ovo što naslovnica priča je 100% tačno, kada se krene prema Palama, nakon tunela i mosta ide dobar pravac, al' jok, stoka uzme radar i stane na kraj isprekidane, i čik prestigni a da ne prekoračiš brzinu
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3292 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

Ma onde fataju na foru,poalije one krivine,ogranicenje vazi prije krivine i kroz nju,poslije je 80..krkani seljacki ce ti pokusat uvalit kaznu...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3293 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

glavni uzroci su needukovane seljacke glave koje su se domogle malo jacih auta i misle da su oni najjaci i najbrzi na cesti i da im se nista ne moze desiti.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3294 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

amar1994 wrote:Ma onde fataju na foru,poalije one krivine,ogranicenje vazi prije krivine i kroz nju,poslije je 80..krkani seljacki ce ti pokusat uvalit kaznu...
Ma ne fataju ba na foru, otkud ti to?
Nema znaka za prestanak ogranicenja, nema raskrsnice, znak je jos na snazi.
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3295 Re: Crna hronika BH cesta

Post by konektovan »

Table sa ogranicenjima postavljene još u doba fičeka, peglica, stojadina, vrijeme je za update...definitivno
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3296 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

Naslovnica wrote:
amar1994 wrote:Ma onde fataju na foru,poalije one krivine,ogranicenje vazi prije krivine i kroz nju,poslije je 80..krkani seljacki ce ti pokusat uvalit kaznu...
Ma ne fataju ba na foru, otkud ti to?
Nema znaka za prestanak ogranicenja, nema raskrsnice, znak je jos na snazi.
Od rs policajca normalnog :D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#3297 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

amar1994 wrote:
Naslovnica wrote:
amar1994 wrote:Ma onde fataju na foru,poalije one krivine,ogranicenje vazi prije krivine i kroz nju,poslije je 80..krkani seljacki ce ti pokusat uvalit kaznu...
Ma ne fataju ba na foru, otkud ti to?
Nema znaka za prestanak ogranicenja, nema raskrsnice, znak je jos na snazi.
Od rs policajca normalnog :D
Svoj ti pos'o...
8-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3298 Re: Crna hronika BH cesta

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Table sa ogranicenjima postavljene još u doba fičeka, peglica, stojadina, vrijeme je za update...definitivno
Ma svugdje je tako,i po EU,al barem tamo imaju znak za sve,ne moras pogadjati je li naselje ili naseljeno mjesto :)

Sto se tice ogranicenja prije ostrih krivina kod nas,ne bo se slozio i trebaju ostati ista,zamisli da stave 60 pred onom okukom kad se penjes prema Bjelasnici :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3299 Re: Crna hronika BH cesta

Post by basicm »

Ova dva primjera nemaju veze sa brzinom direktno, suprotan smjer na AP i spavanje za volanom. Koji znak to moze regulisati?
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#3300 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Travnički Noćni Šetač »

Stvar je u principu puno jednostavnija... vozačevo je da poštuje ograničenje... to što neko smatra da je ograničenje nebulozno ( i sam na pojedinim mjestima mislim da je tako) apsolutno nikome ne daje za pravo da postavljeno ograničenje krši... upravo ta postavka priče, da vozač misli da je ograničenje na znaku pogrešno, da je puna linija tu bespotrebna, da je naselje prestalo na kilometar prije znaka, da krivina nije toliko oštra kako znak pokazuje, da se na autoput može ući i pored velike ruke koja pokazuje da je to pogrešan ulaz, i tako dalje... e ta postavka priče kada vozači iz nekog razloga koji nije normalan razlog sami odluče da li znak treba poštovati ili ne i dovodi do tragedija kakve nažalost sve češće vidimo...
Post Reply