Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3276 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Raigor Stonehoof »

kike-tike wrote:
Raigor Stonehoof wrote:pa hajde nam reci, ako si vec upucen, kako dug nestaje pa se pojavi? :D

ne zanima me koji je dug, kome, koliko, za sta. ne zanima me ni zeljo, uzmi firmu A i firmu B kao primjer, samo mi objasni kako :D
Pa u firmi A, direktor firme ili osoba u finansijama ne prihvati dokument za knjizenje od firme B (iznos recimo 30 KM) ili ga samo ne proknjizi, tog duga nema u knjigama, i dodje revizija posalje konfirmacije, IOS-e svim dobavljacima i onim sa saldom 0 izmedju ostalog i u konfirmaciji ovi napisu da im je firma A duzna 30 KM. Uradi se sravnjavanje kartica, pogledaju se ugovori i dodje se do zakljucka da je nedostajalo u evidenciju 30 KM duga :D
pa jel mislis da firma B ne bi zvala firmu A konstantno da im trazi pare? :D pogotovo jer nije u pitanju 30 KM nego milionski iznos, za koji firma A "nije znala" :D
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#3277 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by kike-tike »

Raigor Stonehoof wrote:
kike-tike wrote:
Dug ne nestane, nego jednostavno u periodu u kojem je nastao moze da ostane ne evidentiran, ili recimo pogresan obračun plata moze dovesti do pojave zateznih kamata i uplate razlike, tako da i to moze da se "ukaze" kao novi/stari dug. Mislim da se ovo drugo desilo svim klubovima u FBiH, kako nama tako i ostalim, pa je porezna ponovo pisala kazne, Zelji, Sarajevu, Celiku itd.
ali svaki dug ima i svog povjerioca. a svaki povjerioc ce te po isteku valute zvati i vise puta dnevno da pita đe su pare. ako je greda zaboravio nije direktor vodovoda :D

a i porezna salje obavjesti i kazne redovno ako ne placas sta si trebao platiti. mozda se desilo da oni nisu placali sto su trebali, pa dobili kaznu, ali to nije "dug koji je pronasla revizorska firma", a svakako nije dug za koji niko iz uprave nije znao da postoji.
Nisi upravu, mozda te vodovod obavjesti ali masa firmi, cak i drzavnih nema dobre evidencije i ne rade to. Znam milion slucajeva u kojima su potrazivanja istekla zbog zastare, kako porezna tako i ona iz obligacionih odnosa.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#3278 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by bjelave »

Zeljo je klub za koji se vezu mnogi prirodni fenomeni i misterije.

U prostorijama ovog sportskog giganta moguce je da nestane milionski dug ali isti tako da se na zvanicnoj stranici pojave bodovi koji nisu nikad uknjizeni na terenu.

Ima nesto nadnaravno u ovim masinovodjama :? :? :?

Minus u dugovima a plus u bodovima je kozmicka sila koja obezbjeduje konacni balans i spokoj.

A vec do godine ili najkasnije za dvije grupna faza u Evropi kako je to najavila ista ta Uprava koja kanalise i usmjerava zone sumraka u Zvornickoj. :-? :-? :-?

Svoj ti poso.
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#3279 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by kike-tike »

Pa u firmi A, direktor firme ili osoba u finansijama ne prihvati dokument za knjizenje od firme B (iznos recimo 30 KM) ili ga samo ne proknjizi, tog duga nema u knjigama, i dodje revizija posalje konfirmacije, IOS-e svim dobavljacima i onim sa saldom 0 izmedju ostalog i u konfirmaciji ovi napisu da im je firma A duzna 30 KM. Uradi se sravnjavanje kartica, pogledaju se ugovori i dodje se do zakljucka da je nedostajalo u evidenciju 30 KM duga :D[/quote]
pa jel mislis da firma B ne bi zvala firmu A konstantno da im trazi pare? :D pogotovo jer nije u pitanju 30 KM nego milionski iznos, za koji firma A "nije znala" :D[/quote]

To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3280 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Raigor Stonehoof »

kike-tike wrote: To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.
pa valjda ta skupstina ima uvid u papire :-) pogotovo jer je rijec o povelikoj cifri.

a sve i da nema, "neko" je odlucio da toj skupstini sakrije taj iznos. znaci dug nije "nestao" pa se pojavio, nego ga je neko smisljeno sakrio ;)
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#3281 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by kike-tike »

bjelave wrote:Zeljo je klub za koji se vezu mnogi prirodni fenomeni i misterije.

U prostorijama ovog sportskog giganta moguce je da nestane milionski dug ali isti tako da se na zvanicnoj stranici pojave bodovi koji nisu nikad uknjizeni na terenu.

Ima nesto nadnaravno u ovim masinovodjama :? :? :?

Minus u dugovima a plus u bodovima je kozmicka sila koja obezbjeduje konacni balans i spokoj.

A vec do godine ili najkasnije za dvije grupna faza u Evropi kako je to najavila ista ta Uprava koja kanalise i usmjerava zone sumraka u Zvornickoj. :-? :-? :-?

Svoj ti poso.
Ista stvar bila i u FKS do prije 2-3 god samo vam se skratilo pamcenje.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#3282 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by bjelave »

Nikad vako ali mozes relativizirati do suta.
Nismo isti :D
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#3283 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by kike-tike »

Raigor Stonehoof wrote:
kike-tike wrote: To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.
pa valjda ta skupstina ima uvid u papire :-) pogotovo jer je rijec o povelikoj cifri.

a sve i da nema, "neko" je odlucio da toj skupstini sakrije taj iznos. znaci dug nije "nestao" pa se pojavio, nego ga je neko smisljeno sakrio ;)
Dug nije evidentiran prijatelju o tome ti govorim. Znaci nije ni postojao u evidencijama, ne moze da nestane nesto sto nije postojalo.
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3284 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Maharadza »

bjelave wrote:Nikad vako ali mozes relativizirati do suta.
Nismo isti :D
Mi nikada nismo imali dersing room, to je samo za odabrane! :oops:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3285 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by vryzas »

Stigo Mahatir, a nigdje ulice. :shock: :oops:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3286 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Raigor Stonehoof »

kike-tike wrote:
Raigor Stonehoof wrote:
kike-tike wrote: To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.
pa valjda ta skupstina ima uvid u papire :-) pogotovo jer je rijec o povelikoj cifri.

a sve i da nema, "neko" je odlucio da toj skupstini sakrije taj iznos. znaci dug nije "nestao" pa se pojavio, nego ga je neko smisljeno sakrio ;)
Dug nije evidentiran prijatelju o tome ti govorim. Znaci nije ni postojao u evidencijama, ne moze da nestane nesto sto nije postojalo.
milion maraka neevidentirano :lol: neko nekom dao keša na đemdo ti? :-)
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#3287 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by kike-tike »

milion maraka neevidentirano :lol: neko nekom dao keša na đemdo ti? :-)[/quote]

Otkud milion Boga ti, daaaaaj :D :D ne budi dijete, vjerujes u bajke.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3288 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Raigor Stonehoof »

pa zar nije receno da je "pronadjeno" oko milion km duga??
kike-tike
Posts: 328
Joined: 30/01/2013 11:33

#3289 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by kike-tike »

Raigor Stonehoof wrote:pa zar nije receno da je "pronadjeno" oko milion km duga??
Nisam cuo, ja sam cuo da je svim klubovima u FBiH poreska kontrolu uradila i nasla jos duga (kazu po milionce). Ali su se klubovi zalili sad jel istina nezz.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#3290 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Raigor Stonehoof »

kike-tike wrote:
Raigor Stonehoof wrote:pa zar nije receno da je "pronadjeno" oko milion km duga??
Nisam cuo, ja sam cuo da je svim klubovima u FBiH poreska kontrolu uradila i nasla jos duga (kazu po milionce). Ali su se klubovi zalili sad jel istina nezz.
ma nije to to :-) nego je komsinicama navodno nezavisna revizorska kuca procesljala papire i nasla jos oko milion duga za koji oni kao nisu znali da imaju :-)
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#3291 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by LSD »

jufkice smaraju i sebe i ostatak foruma oko Željinih para :lol: :-)

Leško traži da mu se položi račun :lol: :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=euyC5V5HDCw
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3292 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Pitar sa Kariba »

Zap`o milion pod hastal.....

Smješne kone, k`o i obično.......
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#3293 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Charuga »

leškarenje wrote:
Charuga wrote:
Nije ni ta opcija, a nisi ni blizu. Ko je rekao da je to dug koji je nestao?
Pa sta je onda, šta okolisas koji kurac... dje su pare :izet:
Evo samo da nešto završim pa ću napisati ... :izet:
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#3294 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by animus »

Charuga wrote:
leškarenje wrote:
Charuga wrote:
Nije ni ta opcija, a nisi ni blizu. Ko je rekao da je to dug koji je nestao?
Pa sta je onda, šta okolisas koji kurac... dje su pare :izet:
Evo samo da nešto završim pa ću napisati ... :izet:
Pa daj covjeku izvjestaj, ne moze on vise cekat.
Jednostavno para nema, more bit bidne ali para nema. :izet:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#3295 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by nKrkan »

Lažu sami sebe .
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#3296 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by bjelave »

Objektivni na svim frontovima :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3297 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by todd_smith »

charuga je vazda bio neozbiljan mladic :mrgreen:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#3298 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by nKrkan »

leškarenje wrote:Nego sta kaze @vryzas :lol: privatizacija je rjesenje :shock: nije valjda dotle doslo grob te ne jebo :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#3299 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by Maharadza »

LSD wrote:jufkice smaraju i sebe i ostatak foruma oko Željinih para :lol: :-)

Leško traži da mu se položi račun :lol: :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=euyC5V5HDCw


U međuvremenu ajfel se zaključao i ignoriše pozive, čak i na viberu! :oops:
1946--1987
Posts: 3512
Joined: 31/05/2015 23:36

#3300 Re: Premijer liga BiH, 2015/16

Post by 1946--1987 »

mahatir dobija ulicu, zvornicka ce se preimenovati :izet: :D
Locked