pa jel mislis da firma B ne bi zvala firmu A konstantno da im trazi pare?kike-tike wrote:Pa u firmi A, direktor firme ili osoba u finansijama ne prihvati dokument za knjizenje od firme B (iznos recimo 30 KM) ili ga samo ne proknjizi, tog duga nema u knjigama, i dodje revizija posalje konfirmacije, IOS-e svim dobavljacima i onim sa saldom 0 izmedju ostalog i u konfirmaciji ovi napisu da im je firma A duzna 30 KM. Uradi se sravnjavanje kartica, pogledaju se ugovori i dodje se do zakljucka da je nedostajalo u evidenciju 30 KM dugaRaigor Stonehoof wrote:pa hajde nam reci, ako si vec upucen, kako dug nestaje pa se pojavi?
ne zanima me koji je dug, kome, koliko, za sta. ne zanima me ni zeljo, uzmi firmu A i firmu B kao primjer, samo mi objasni kako
Premijer liga BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3276 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
-
kike-tike
- Posts: 328
- Joined: 30/01/2013 11:33
#3277 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Nisi upravu, mozda te vodovod obavjesti ali masa firmi, cak i drzavnih nema dobre evidencije i ne rade to. Znam milion slucajeva u kojima su potrazivanja istekla zbog zastare, kako porezna tako i ona iz obligacionih odnosa.Raigor Stonehoof wrote:ali svaki dug ima i svog povjerioca. a svaki povjerioc ce te po isteku valute zvati i vise puta dnevno da pita đe su pare. ako je greda zaboravio nije direktor vodovodakike-tike wrote:
Dug ne nestane, nego jednostavno u periodu u kojem je nastao moze da ostane ne evidentiran, ili recimo pogresan obračun plata moze dovesti do pojave zateznih kamata i uplate razlike, tako da i to moze da se "ukaze" kao novi/stari dug. Mislim da se ovo drugo desilo svim klubovima u FBiH, kako nama tako i ostalim, pa je porezna ponovo pisala kazne, Zelji, Sarajevu, Celiku itd.
a i porezna salje obavjesti i kazne redovno ako ne placas sta si trebao platiti. mozda se desilo da oni nisu placali sto su trebali, pa dobili kaznu, ali to nije "dug koji je pronasla revizorska firma", a svakako nije dug za koji niko iz uprave nije znao da postoji.
-
bjelave
- Posts: 3944
- Joined: 20/01/2010 09:34
#3278 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Zeljo je klub za koji se vezu mnogi prirodni fenomeni i misterije.
U prostorijama ovog sportskog giganta moguce je da nestane milionski dug ali isti tako da se na zvanicnoj stranici pojave bodovi koji nisu nikad uknjizeni na terenu.
Ima nesto nadnaravno u ovim masinovodjama
Minus u dugovima a plus u bodovima je kozmicka sila koja obezbjeduje konacni balans i spokoj.
A vec do godine ili najkasnije za dvije grupna faza u Evropi kako je to najavila ista ta Uprava koja kanalise i usmjerava zone sumraka u Zvornickoj.
Svoj ti poso.
U prostorijama ovog sportskog giganta moguce je da nestane milionski dug ali isti tako da se na zvanicnoj stranici pojave bodovi koji nisu nikad uknjizeni na terenu.
Ima nesto nadnaravno u ovim masinovodjama
Minus u dugovima a plus u bodovima je kozmicka sila koja obezbjeduje konacni balans i spokoj.
A vec do godine ili najkasnije za dvije grupna faza u Evropi kako je to najavila ista ta Uprava koja kanalise i usmjerava zone sumraka u Zvornickoj.
Svoj ti poso.
-
kike-tike
- Posts: 328
- Joined: 30/01/2013 11:33
#3279 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Pa u firmi A, direktor firme ili osoba u finansijama ne prihvati dokument za knjizenje od firme B (iznos recimo 30 KM) ili ga samo ne proknjizi, tog duga nema u knjigama, i dodje revizija posalje konfirmacije, IOS-e svim dobavljacima i onim sa saldom 0 izmedju ostalog i u konfirmaciji ovi napisu da im je firma A duzna 30 KM. Uradi se sravnjavanje kartica, pogledaju se ugovori i dodje se do zakljucka da je nedostajalo u evidenciju 30 KM duga
[/quote]
pa jel mislis da firma B ne bi zvala firmu A konstantno da im trazi pare?
pogotovo jer nije u pitanju 30 KM nego milionski iznos, za koji firma A "nije znala"
[/quote]
To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.
pa jel mislis da firma B ne bi zvala firmu A konstantno da im trazi pare?
To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3280 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
pa valjda ta skupstina ima uvid u papirekike-tike wrote: To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.
a sve i da nema, "neko" je odlucio da toj skupstini sakrije taj iznos. znaci dug nije "nestao" pa se pojavio, nego ga je neko smisljeno sakrio
-
kike-tike
- Posts: 328
- Joined: 30/01/2013 11:33
#3281 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Ista stvar bila i u FKS do prije 2-3 god samo vam se skratilo pamcenje.bjelave wrote:Zeljo je klub za koji se vezu mnogi prirodni fenomeni i misterije.
U prostorijama ovog sportskog giganta moguce je da nestane milionski dug ali isti tako da se na zvanicnoj stranici pojave bodovi koji nisu nikad uknjizeni na terenu.
Ima nesto nadnaravno u ovim masinovodjama![]()
![]()
![]()
Minus u dugovima a plus u bodovima je kozmicka sila koja obezbjeduje konacni balans i spokoj.
A vec do godine ili najkasnije za dvije grupna faza u Evropi kako je to najavila ista ta Uprava koja kanalise i usmjerava zone sumraka u Zvornickoj.![]()
![]()
![]()
Svoj ti poso.
-
bjelave
- Posts: 3944
- Joined: 20/01/2010 09:34
#3282 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Nikad vako ali mozes relativizirati do suta.
Nismo isti
Nismo isti
-
kike-tike
- Posts: 328
- Joined: 30/01/2013 11:33
#3283 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Dug nije evidentiran prijatelju o tome ti govorim. Znaci nije ni postojao u evidencijama, ne moze da nestane nesto sto nije postojalo.Raigor Stonehoof wrote:pa valjda ta skupstina ima uvid u papirekike-tike wrote: To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.pogotovo jer je rijec o povelikoj cifri.
a sve i da nema, "neko" je odlucio da toj skupstini sakrije taj iznos. znaci dug nije "nestao" pa se pojavio, nego ga je neko smisljeno sakrio
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3284 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Mi nikada nismo imali dersing room, to je samo za odabrane!bjelave wrote:Nikad vako ali mozes relativizirati do suta.
Nismo isti
-
vryzas
- Posts: 11511
- Joined: 12/11/2004 22:44
- Location: Athens
#3285 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Stigo Mahatir, a nigdje ulice.

- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3286 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
milion maraka neevidentiranokike-tike wrote:Dug nije evidentiran prijatelju o tome ti govorim. Znaci nije ni postojao u evidencijama, ne moze da nestane nesto sto nije postojalo.Raigor Stonehoof wrote:pa valjda ta skupstina ima uvid u papirekike-tike wrote: To sto ti znas da si meni posudio xy maraka, ne znaci da cu ja to prezentirati skupstini mog dionickog drustva. Nazalost, veoma cesta praksa u nasoj ekonomiji.pogotovo jer je rijec o povelikoj cifri.
a sve i da nema, "neko" je odlucio da toj skupstini sakrije taj iznos. znaci dug nije "nestao" pa se pojavio, nego ga je neko smisljeno sakrio
-
kike-tike
- Posts: 328
- Joined: 30/01/2013 11:33
#3287 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
milion maraka neevidentirano
neko nekom dao keša na đemdo ti?
[/quote]
Otkud milion Boga ti, daaaaaj
ne budi dijete, vjerujes u bajke.
Otkud milion Boga ti, daaaaaj
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3288 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
pa zar nije receno da je "pronadjeno" oko milion km duga??
-
kike-tike
- Posts: 328
- Joined: 30/01/2013 11:33
#3289 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Nisam cuo, ja sam cuo da je svim klubovima u FBiH poreska kontrolu uradila i nasla jos duga (kazu po milionce). Ali su se klubovi zalili sad jel istina nezz.Raigor Stonehoof wrote:pa zar nije receno da je "pronadjeno" oko milion km duga??
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#3290 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
ma nije to tokike-tike wrote:Nisam cuo, ja sam cuo da je svim klubovima u FBiH poreska kontrolu uradila i nasla jos duga (kazu po milionce). Ali su se klubovi zalili sad jel istina nezz.Raigor Stonehoof wrote:pa zar nije receno da je "pronadjeno" oko milion km duga??
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#3291 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
jufkice smaraju i sebe i ostatak foruma oko Željinih para
Leško traži da mu se položi račun
https://www.youtube.com/watch?v=euyC5V5HDCw
Leško traži da mu se položi račun
https://www.youtube.com/watch?v=euyC5V5HDCw
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#3292 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Zap`o milion pod hastal.....
Smješne kone, k`o i obično.......
Smješne kone, k`o i obično.......
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#3293 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Evo samo da nešto završim pa ću napisati ...leškarenje wrote:Pa sta je onda, šta okolisas koji kurac... dje su pareCharuga wrote:
Nije ni ta opcija, a nisi ni blizu. Ko je rekao da je to dug koji je nestao?
- animus
- Posts: 5728
- Joined: 21/06/2012 13:13
#3294 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Pa daj covjeku izvjestaj, ne moze on vise cekat.Charuga wrote:Evo samo da nešto završim pa ću napisati ...leškarenje wrote:Pa sta je onda, šta okolisas koji kurac... dje su pareCharuga wrote:
Nije ni ta opcija, a nisi ni blizu. Ko je rekao da je to dug koji je nestao?
Jednostavno para nema, more bit bidne ali para nema.
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#3295 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Lažu sami sebe .
-
bjelave
- Posts: 3944
- Joined: 20/01/2010 09:34
#3296 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
Objektivni na svim frontovima 
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3297 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
charuga je vazda bio neozbiljan mladic 
- nKrkan
- Posts: 4984
- Joined: 28/06/2013 23:11
- Location: Tuzinje
#3298 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
leškarenje wrote:Nego sta kaze @vryzasprivatizacija je rjesenje
nije valjda dotle doslo grob te ne jebo
- Maharadza
- Posts: 17070
- Joined: 30/01/2013 15:13
#3299 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
LSD wrote:jufkice smaraju i sebe i ostatak foruma oko Željinih para![]()
![]()
Leško traži da mu se položi račun![]()
![]()
https://www.youtube.com/watch?v=euyC5V5HDCw
U međuvremenu ajfel se zaključao i ignoriše pozive, čak i na viberu!
-
1946--1987
- Posts: 3512
- Joined: 31/05/2015 23:36
#3300 Re: Premijer liga BiH, 2015/16
mahatir dobija ulicu, zvornicka ce se preimenovati

