Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3276 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: Zato što postoje i uvijek je postojalo muškaraca koji, iako odgojeni patrijahalno, nisu bili lišeni osnovne
ljudske empatije i zdravog razuma da prepoznaju probleme i nepravde sa kojima su se suočavali drugi.
Bilo to žene, druge rase ili neko drugi. Patrijarhat je samo okvir u kojima smo mnogi od nas (barem na ovim
prostorima) rođeni i odgajani (ne svojim izborom) Što ne znači da ga se moramo pridržavati kako odrastamo
i bolje shvatamo svijet oko sebe i probleme sa kojima se suočavaju drugi, konkretno u ovom slučaju žene.
Slažem se, jer je on daleko od savršenog okvira niti je ikad bio savršen.
Konkretno mogu za sebe reći da ga se pridržavam u onim sferama gdje imam korist koja nije na štetu drugog, dakle bez ikakve diskriminacije.
Ono što je Bloo nabrojala treba mijenjati i ja to također zagovaram - naročito za trudnice ili žene koje planiraju djecu, jer je to trenutno najveći problem sa kojim se žene susreću u poslovnom životu.
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#3277 Re: Danasnji "feminizam"

Post by burgundy »

Image
Prva femisticka vlada na svijetu.Svedska.U Svedskoj problemi zdravo.


:lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3278 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
triconja wrote: E vidis te stavke, to ce se ispravit nikad. Nemoj mislit da sam ja za iskoristavanje bilo koga, ali drustvo jeste i ono diktira pravila.
Da, ali to onda djelomicno objasnjava i postojanje radikalnog, cak nasilnog feminizma.
Kao neki red army faktion zena :mrgreen:
Sta ima objasnjava, 'naci opravdava :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3279 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
Puno smo mi muškarci i svi prije nas uložili u ovakav (kakav takav) svijet, a da bi se kormilo tek tako predalo bez nekih garancija o našoj dobrobiti u sistemu kakvog zamišljate.

:mrgreen:

I mislim da sa.ovim mozemo zatvoriti diskusiju na ovu temu.
Sto jes jes, nije puno masio malboro geld. :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3280 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

burgundy wrote:Image
Prva femisticka vlada na svijetu.Svedska.U Svedskoj problemi zdravo.

:lol:
Ode svedska u tri lepe, u politici nije mjesto empatiji i tako tijem (pretezno zenskim) osobinama. Treba celicna cizma i šaka tebra :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3281 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Jel' se to i Švedska raspada ko' i Njemačka? :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#3282 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Fudo387 wrote:Himzo je muski sovinista, gleda u jabuke i cese jaja dok one gajbe nosaju. Zoran je fin, kuha rucak. :D

pa ako smo ravnopravni onda i jedni i drugi trebaju nosati i gajbe i raditi na kasi
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3283 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Fudo387 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Fudo387 wrote:Himzo je muski sovinista, gleda u jabuke i cese jaja dok one gajbe nosaju. Zoran je fin, kuha rucak. :D

pa ako smo ravnopravni onda i jedni i drugi trebaju nosati i gajbe i raditi na kasi
Ne trebamo.
Ko to voli neka izvoli. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#3284 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

Fudo387 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Fudo387 wrote:Himzo je muski sovinista, gleda u jabuke i cese jaja dok one gajbe nosaju. Zoran je fin, kuha rucak. :D

pa ako smo ravnopravni onda i jedni i drugi trebaju nosati i gajbe i raditi na kasi
Ne trebamo.
Ko to voli neka izvoli. :D

mislim na muskarce i zene,ako smo podjednaki onda podijeliti poslove ,kakve god
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3285 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Fudo387 wrote: Ko to voli neka izvoli. :D

mislim na muskarce i zene,ako smo podjednaki onda podijeliti poslove ,kakve god
Zamisli kako bi izgledalo da je all quiet on the western front isprican iz zenske perspektive, tj. perspektive zenskog vojnika (a vojnici svi zenski, a muskinje po kuci ostalo) :lol: :lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#3286 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

triconja wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Fudo387 wrote: Ko to voli neka izvoli. :D

mislim na muskarce i zene,ako smo podjednaki onda podijeliti poslove ,kakve god
Zamisli kako bi izgledalo da je all quiet on the western front isprican iz zenske perspektive, tj. perspektive zenskog vojnika (a vojnici svi zenski, a muskinje po kuci ostalo) :lol: :lol: :lol:
da,sve ok,ali eto,ravnopravnost,jbg
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3287 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

kakavdanakneiskustvu wrote:
triconja wrote: Zamisli kako bi izgledalo da je all quiet on the western front isprican iz zenske perspektive, tj. perspektive zenskog vojnika (a vojnici svi zenski, a muskinje po kuci ostalo) :lol: :lol: :lol:
da,sve ok,ali eto,ravnopravnost,jbg
Sta mislis bil zenskinje bili bolji vojnici od muskinja, mislim bil bilo manje sihickih bolescura poslije raznijeh "akcija i ratnijeh nepravdi"?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#3288 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kakavdanakneiskustvu »

triconja wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
triconja wrote: Zamisli kako bi izgledalo da je all quiet on the western front isprican iz zenske perspektive, tj. perspektive zenskog vojnika (a vojnici svi zenski, a muskinje po kuci ostalo) :lol: :lol: :lol:
da,sve ok,ali eto,ravnopravnost,jbg
Sta mislis bil zenskinje bili bolji vojnici od muskinja, mislim bil bilo manje sihickih bolescura poslije raznijeh "akcija i ratnijeh nepravdi"?

ne znam vala
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#3289 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote:
Kurac bi doživio napredak da nije bilo raznih pokreta i ljudi koji su se bili spremni boriti za bolji i pravedniji svijet. Sufražetkinje za prava žena da glasaju, radnički pokreti za bolje uslove rada i sindikalno organizovanje,
civil rights pokret za građanske slobode onih koji su bili ugnjetavani i smatrani za građane drugog reda.
Ništa od toga se ne bi samo od sebe desilo da su se pitali oni koji su imali moć, a to su mahom patrijahalni bijeli
muškarci iz visokog staleža
.
Da, masovno odgajani od strane svojih majki, koje su, igrom slučaja, žene. Masovno radili stvari uz podršku svojih supruga, koje su takođe, igrom slučaja, žene.

Nema tu razdavajanja na muškarce i žene, svačijeg masla tu ima.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3290 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

Evo, otkad je FK Sarajevo postao feministički klub ne možemo ni da primirišemo prvom mjestu, a i sve derbije gubimo :sad:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3291 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Muhamed Đakmić »

Vidiš, kad bih ja nazvao Sabrinu i Emu nesposobnim kokoškama koje se guraju gdje im nije mjesto, ispao bih patrijarhalni krkan.

A sto posto jesu kokoške koje se guraju gdje im nije mjesto. Ali gdje ću biti politički nekorektan da to izgovorim :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3292 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

S4mpion wrote:
dale cooper wrote:
Kurac bi doživio napredak da nije bilo raznih pokreta i ljudi koji su se bili spremni boriti za bolji i pravedniji svijet. Sufražetkinje za prava žena da glasaju, radnički pokreti za bolje uslove rada i sindikalno organizovanje,
civil rights pokret za građanske slobode onih koji su bili ugnjetavani i smatrani za građane drugog reda.
Ništa od toga se ne bi samo od sebe desilo da su se pitali oni koji su imali moć, a to su mahom patrijahalni bijeli
muškarci iz visokog staleža
.
Da, masovno odgajani od strane svojih majki, koje su, igrom slučaja, žene. Masovno radili stvari uz podršku svojih supruga, koje su takođe, igrom slučaja, žene.

Nema tu razdavajanja na muškarce i žene, svačijeg masla tu ima.
Da, pod diktatom patrijarhata u kojoj je uloga dodijeljena ženi bila striktno ograničena kao i smjernice odgoja.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3293 Re: Danasnji "feminizam"

Post by insomnia78 »

Vidi ovog feminiziranig sto se zad’o
Ti garant volis i imigrante
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3294 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

insomnia78 wrote:Vidi ovog feminiziranig sto se zad’o
Ti garant volis i imigrante
Da, trudim se da volim ljude generalno. :D Iako je ponekad teško moram priznati, posebno kad vidiš koliko ima
ciničnih šupaka na svijetu. :mrgreen: Ali pretpostavljam da su i oni postali takvi iz nekog razloga. :|
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3295 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sadie_forever »

dale cooper wrote:
S4mpion wrote:
dale cooper wrote:
Kurac bi doživio napredak da nije bilo raznih pokreta i ljudi koji su se bili spremni boriti za bolji i pravedniji svijet. Sufražetkinje za prava žena da glasaju, radnički pokreti za bolje uslove rada i sindikalno organizovanje,
civil rights pokret za građanske slobode onih koji su bili ugnjetavani i smatrani za građane drugog reda.
Ništa od toga se ne bi samo od sebe desilo da su se pitali oni koji su imali moć, a to su mahom patrijahalni bijeli
muškarci iz visokog staleža
.
Da, masovno odgajani od strane svojih majki, koje su, igrom slučaja, žene. Masovno radili stvari uz podršku svojih supruga, koje su takođe, igrom slučaja, žene.

Nema tu razdavajanja na muškarce i žene, svačijeg masla tu ima.
Da, pod diktatom patrijarhata u kojoj je uloga dodijeljena ženi bila striktno ograničena kao i smjernice odgoja.
Ako si citao feministicke ideje poznato ti je da su najveci zastitnici patrijarhata-starije zene.Mlada dodje,ima zelje ali brzo se razocara i tako sve bude dok njen sin ne odraste,onda ona postane bitna i zagorcava tako zivot buducoj snajki ..klasika :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3296 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

sadie_forever wrote:
Ako si citao feministicke ideje poznato ti je da su najveci zastitnici patrijarhata-starije zene.Mlada dodje,ima zelje ali brzo se razocara i tako sve bude dok njen sin ne odraste,onda ona postane bitna i zagorcava tako zivot buducoj snajki ..klasika :D
Ovo vjerovatno znaš i iz ličnog iskustva ako se ne varam? :mrgreen:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3297 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sadie_forever »

dale cooper wrote:
sadie_forever wrote:
Ako si citao feministicke ideje poznato ti je da su najveci zastitnici patrijarhata-starije zene.Mlada dodje,ima zelje ali brzo se razocara i tako sve bude dok njen sin ne odraste,onda ona postane bitna i zagorcava tako zivot buducoj snajki ..klasika :D
Ovo vjerovatno znaš i iz ličnog iskustva ako se ne varam? :mrgreen:
necemo o tome :skoljka: :mrgreen:

no poenta je da je tesko srusit patrijarhat a matrijarhat nije prirodan
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3298 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

sadie_forever wrote:
dale cooper wrote:
sadie_forever wrote:
Ako si citao feministicke ideje poznato ti je da su najveci zastitnici patrijarhata-starije zene.Mlada dodje,ima zelje ali brzo se razocara i tako sve bude dok njen sin ne odraste,onda ona postane bitna i zagorcava tako zivot buducoj snajki ..klasika :D
Ovo vjerovatno znaš i iz ličnog iskustva ako se ne varam? :mrgreen:
necemo o tome :skoljka: :mrgreen:

no poenta je da je tesko srusit patrijarhat a matrijarhat nije prirodan
Ja nisam ni za jedno ni za drugo. Ja sam za punu ravnopravnost, uzajamno poštovanje, razumijevanje i harmoniju
među spolovima, ali i među ljudima generalno. Ali mi se čini da smo još jako daleko od svega toga...nažalost :|
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3299 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

dale cooper wrote:
sadie_forever wrote:necemo o tome :skoljka: :mrgreen:

no poenta je da je tesko srusit patrijarhat a matrijarhat nije prirodan
Ja nisam ni za jedno ni za drugo. Ja sam za punu ravnopravnost, uzajamno poštovanje, razumijevanje i harmoniju
među spolovima, ali i među ljudima generalno. Ali mi se čini da smo još jako daleko od svega toga...nažalost :|
Nikad nece bit ljudi jednaki, pa cim ti kaze da i u raju nece bit jednaki a bogami ni u paklu onda sta mozes ocekivat na ovom svijetu?
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3300 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

triconja wrote:
dale cooper wrote:
sadie_forever wrote:necemo o tome :skoljka: :mrgreen:

no poenta je da je tesko srusit patrijarhat a matrijarhat nije prirodan
Ja nisam ni za jedno ni za drugo. Ja sam za punu ravnopravnost, uzajamno poštovanje, razumijevanje i harmoniju
među spolovima, ali i među ljudima generalno. Ali mi se čini da smo još jako daleko od svega toga...nažalost :|
Nikad nece bit ljudi jednaki, pa cim ti kaze da i u raju nece bit jednaki a bogami ni u paklu onda sta mozes ocekivat na ovom svijetu?
Možda ne, ali to ne znači da se ne možemo zalagati, podržavati i stremiti prema stvarima koje vode ka tom cilju.
Napravljeno je čak i nekog progresa u tom smjeru. Zato mi nije jasno ovo pljuvanje po pokretu koji ima u svojoj
samoj srži poboljšanje prava i životnog standarda jednog ogromnog i iznimno važnog dijela ljudske populacije.
Od kad su nam to žene postala prijetnja umjesto majki, sestri i životnih partnera, ali i osoba koje žele iste
stvari za sebe koje mi muškarci svakodnevno uzimamo zdravo za gotovo. Ostvarenje svojih snova i životnih
ciljeva koji nisu samo majčinstvo, nego i uspješna karijera kao i druge stvari.
Post Reply