Ukrajina

Post Reply
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#3276 Re: Ukrajina

Post by Nuken »

Image
Image
Sa Twittera:Unidentified soldiers with heavy weapons, all different uniforms, looks Russian, guard the Crimean government building
Last edited by Nuken on 02/03/2014 12:21, edited 2 times in total.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3277 Re: Ukrajina

Post by Kemal Malovčić »

Ja sam ZA BELAJ.
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#3278 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Jedina pozitiva u vezi cijelog ovog rusvaja je da ce garant novi Call of Duty imati za pricu ono, ulet CIA agenta u Ukrajinu i njegova borba protiv zlih Rusa :D

Samo ne znam hocel' biti opcija u multiplayer s kim se boriti i protiv koga :D
Last edited by sluga_okupatora on 02/03/2014 12:20, edited 1 time in total.
User avatar
alanx
Posts: 776
Joined: 22/04/2013 08:31

#3279 Re: Ukrajina

Post by alanx »

Nek se tuku, nek sjasu siromasnim narodima s ledja.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3280 Re: Ukrajina

Post by Kemal Malovčić »

Hoće li im FIFA i UEFA uvesti sankcije?
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3281 Re: Ukrajina

Post by radostan dan »

Kemal Malovčić wrote:Ja sam ZA BELAJ.
lažeš malovčiću...poguzije i hedonisti kao ti i ja nikad nisu za belaj...ne loži narod. :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51260
Joined: 29/06/2011 23:39

#3282 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Koje ukrajinske vojske? Banderasi i Pravi put?

Cuj mobilizacija :D pa pola Ukrajinaca ce prije pucati sebi u glavu, nego na Ruse.

Pojedinci zaboravili da je Ukrajina IZABRALA Janukovica za predsjednika. Ali malo se pravimo mutavi, prvo je zapad izazvao haos, a sada se kao svi snebivaju nad agresijom, nevidjeno, skandalozno, uzasno, grozno... samo koju godinu ranije, isti taj zapad je napao Libiju, Irak, Afganistan.

Pa ima li kraja licemjerju.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#3283 Re: Ukrajina

Post by daxon »

madner wrote:Mobilizacija Ukrainske vojske pocela.
Taman, kada se već okupljaju, mogu da urade i nešto korisno, neka organizuju akciju da počiste i srede ono smeće po Majdanu, pokucaju kaldrmu i malo okreče fasade zacrnjene dimom zapaljenih guma, stvarno ono ni na što ne liči.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#3284 Re: Ukrajina

Post by Slo Burner »

Nuken wrote:Image
Image

Covjek je valjda neki , Rus sa finskim imenom i prezimenom, MIka Ronkainen

Image
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#3285 Re: Ukrajina

Post by asurbanipal »

Uz ovu:
Zbigniew Brzezinski - Velika šahovska ploča

http://www.scribd.com/doc/22358457/Veli ... Brzezinski

preporučujem i ovu literaturu.
Čedomir Popov - Od Versaja do Danciga

http://bs.scribd.com/doc/53255517/Cedom ... Do-Danciga
A.J.P. Taylor - Uzroci drugog svjetskog rata

http://www.scribd.com/doc/48947010/Uzro ... J-P-Taylor

Ima lijepo objašnjeno, gdje, kako i zašto ? Zbog čega i koga ?

Izbijanje drugog svjetskog rata bio je proces koji je trajao skoro cijelu jednu deceniju, i kome je glavni katalizator bila Velika ekonomska kriza, koja je bila počela u SAD u oktobru 1929. godine. Ona se manifestirala kroz globalni rast nezaposlenosti i siromaštva, koje je mase stanovništva u mnogim zemljama okretalo ekstremnim ideologijama s lijeva i s desna, a u mnogim državama dovodilo i do međuetničkih napetosti, pogotovo u Istočnoj Europi gdje je došlo do naglog porasta antisemitizma.
Uglavnom ono što se može slobodno reći, jeste, da imamo dosta podudarnosti sa događanjima koja su prethodila nekim ranijim ratovima, a naročito Drugom svjetskom ratu. Neke stvari kao da su jednostavno prepisane, metodom c/p. Ali, nažalost, što bi rek'o sir Winston, ljudi slabo uče iz istorije i izvlače pouke iz iste, zato su povremeno osuđeni da je ponavljaju.
User avatar
alanx
Posts: 776
Joined: 22/04/2013 08:31

#3286 Re: Ukrajina

Post by alanx »

Svi kvalitetni ratovi pocinju u proljece. Treba proljece i ljeto da se fino razradi, razbaca. I onda u zimu kad zafali gasa.
Last edited by alanx on 02/03/2014 12:25, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3287 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

:lol:

Ovo, kako ide dani, rusofili tvrde da su sve više Ukrajinaca zapravo Rusi. Krenuli smo sa 20 %, jučer kažu da ih je 30 %, a danas ih je čak pola. Bojim se da bi sutra moglo 90 % Ukrajinaca biti Rusi.

:skoljka:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#3288 Re: Ukrajina

Post by jastuk1 »

11:17:

"We are on the brink of disaster," Ukrainian Prime Minister Arseniy Yatsenyuk is quoted as saying by the AFP news agency.

Aaaa, a nisi tako pričo kad si uzdigo govna po mejdanu. Šta si zasrao sada požderi.

Kladim se da još nije ni skonto da je korisno goveče - useful idiot.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3289 Re: Ukrajina

Post by Kemal Malovčić »

radostan dan wrote:
Kemal Malovčić wrote:Ja sam ZA BELAJ.
lažeš malovčiću...poguzije i hedonisti kao ti i ja nikad nisu za belaj...ne loži narod. :mrgreen:
Jesmo kada to pratimo iz udobnosti naših domova i fotelja iz kojih gledami ligu šampejona. :mrgreen:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#3290 Re: Ukrajina

Post by Slo Burner »

It_is_a_Leclerc wrote::lol:

Ovo, kako ide dani, rusofili tvrde da su sve više Ukrajinaca zapravo Rusi. Krenuli smo sa 20 %, jučer kažu da ih je 30 %, a danas ih je čak pola. Bojim se da bi sutra moglo 90 % Ukrajinaca biti Rusi.

:skoljka:

Skole Dobrice Cosica :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51260
Joined: 29/06/2011 23:39

#3291 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Mislim da zaista ne treba buiti posebno inteligentan da bi se razumjela prosta cinjenica da je Janukovica izabrala Ukrajina, ne Rusi u Ukrajini, vec gradjani Ukrajine.

Mada, ovime pokazujes koliko (ne) razumijes proste cinjenice, i da tobom u kontinuitetu upravlja mrznja. Covjece, ima li neko koga ti ne mrzis. Sad mu i Rusi na meti.

Koji lik.
Chaush
Posts: 584
Joined: 19/02/2014 08:17

#3292 Re: Ukrajina

Post by Chaush »

It_is_a_Leclerc wrote:Image
Koga je Saudija stitila kada je poslala tenkove i vojsku na narod Bahrajna ??
Kako je zapad onda reagovao ?
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#3293 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

It_is_a_Leclerc wrote:
Ja nisam za neopravdani intervencionizam kakav je bio onaj u Iraku, ali sam itekako za vojne udare na one koji spremaju genocide, poput SR Jugoslavije (laže onaj ko kaže da mu nije bilo drago kad je čuo da će ih rokati), Libije, Malija... Da nema ovih i ovakvih Rusa, vojnim bi udarom završio rat u Siriji, i prekinulo bi se ovo višegodišnje izgladnjivanje i ubijanje naroda.

To je moj stav. Dakle, intervencija DA, ali samo kratkoročno i u cilju zaštite ljudi od pokolja. Intervencije u cilju zaštite etničke grupe od njihove države je model zbog kojeg je počeo sukob u mojoj državi, i ja sam protiv njega.
I šta bi sa Irakom, jesi li lepio paralele sa Hitlerom tada, jesu li Amerikanci bili Nazi Nemci tog leta 2003? Pošto kažeš da nisi za ''neopravdane intervencije''
Last edited by Martinez_ on 02/03/2014 12:28, edited 1 time in total.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3294 Re: Ukrajina

Post by Kemal Malovčić »

Ja mislim da je istina na pola puta, negdje kod semizovca.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3295 Re: Ukrajina

Post by madner »

Nije sporno da je izabran, sporno je da jos ima podrsku tih koji su ga izabrali.
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#3296 Re: Ukrajina

Post by Herr Flick »

@Leclerc bi najvise volio kada bi NATO i Amerika postali zracne snage Al Kaide u Siriji :run:
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#3297 Re: Ukrajina

Post by Yug »

It_is_a_Leclerc wrote:Image

:wink:

Rusi su Krim genocidom očistili od muslimanskih Tatara i sad misle da imaju pravo da raspolažu tom teritorijom.
Eto od koga su istočne komšije učile zanat.
http://www.sott.net/article/274362-West ... in-Ukraine

Ovo su ti povampireni Ukrajinski fasisti.Prvo se malo obrazuj kada upadas na temu.

Stepan Bandera-ukrajinski nacista cije slike smo imali prilike da gledamo danima na ulicama Kijeva.
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#3298 Re: Ukrajina

Post by Martinez_ »

madner wrote:Nije sporno da je izabran, sporno je da jos ima podrsku tih koji su ga izabrali.
Nije ni to sporno, jer nije ukinuo slobodu izbora štaviše izbori su zakazani 2015.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#3299 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

dječak sa šibicama wrote:Pa ima li kraja licemjerju.
- Nije u pitanju licemjerje već fobija, preciznije - rusofobija. Imam jarana, koji je u ratu imao užasno iskustvo sa psima. Od tada, pati od kinofobije (strah od pasa). Ne da ne smije da prođe pored terijera ili vučijaka, nego ne izlazi iz kuće kada vidi pudlicu. Iracionalno, ali razumljivo.

- Tako i jedan dio našeg svijeta ima duboku rusofobiju, a nju je najbolje objasnio veliki Meša Selimović u svojoj "Tvrđavi". Ahmed Šabo je prevazišao sve svoje fobije pa i rusofobiju (utkanu u svijest u seriji tursko-ruskih ratova).

Il' si Amhed Šabo, il' tužni rusofob.
User avatar
Hiran
Posts: 446
Joined: 19/03/2010 22:06

#3300 Re: Ukrajina

Post by Hiran »

karanana wrote:Ovo ce je prepoloviti tacno kuda ova velika rijeka tece od sjevera do mora.
Steta sto im ukrajinci vratise nuklearne glave. Sad bi sa tim mozda i imali neki adut


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne bi ruska vojna čizma kročila na tlo Ukrajine da ukrajinci nisu vratili nuklearne glave. Rat imeđu dvije nuklearne sile koji bi se vodio konvencionalnim naoružanjem ne bi bio moguć iz straha da se ne prekorači nuklearni prag. Zbog toga se bojim se da će se ovi koji očekuju direktno uplitanje NATOa duboko razočarati. Ali ko zna...
Post Reply