Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#3276 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Trasimaco »

Smijem li ja sad reci da mi se film sviđa i da ga kontam, a da nekome ne uvrijedim inteligenciju? :lol:

Inception jeste neobican i ima puno specijalnih efekata, ali kako pobogu napraviti film koji prikazuje snove koji su sami po sebi iskrivljen i neuredan svijet? I pored svih efekata i cinjenice da ovaj film s pravom pripada zanru Sci-Fi, ipak tu postoji fina prica. A snovi i ljudska podsvijest su oduvijek bili misterija i predmet proucavanja. Ono sto ce film sigurno postici je to da se prica o njemu. Ne na temu da li je neko glup, pa ne moze da ga skonta ili obratno (mada me ovdje slavni kriticar demantuje :lol: ), vec zbog same tematike i neke buduce ideje o implantiranju određene misli u tuđi um. Pri prvoj pomisli na ovo odlutate daleko. Ovaj kriticar je promasio totalno. Ne znam ni sta tacno on trazi. Ako zeli realizam, to je nesto sasvim drugo, iako Sci-Fi i efekti sudeci po njegovom nicku uopste nisu glavni problem. :lol:
User avatar
Elzana
Posts: 355
Joined: 02/05/2009 18:49
Location: Sarajevo

#3277 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Elzana »

Persepolis (2007)

Potiče na razmišljanje o mnogim stvarima..
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3278 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

Triple_XXX wrote:Inception? Aj, aj, aj. Bolje da se zove Deception. Nakon Prestigea i The Dark Knighta, nisam mnogo očekivao od Nolana. Nažalost, nije ispunio ni to. Istinski sam se dosađivao i jedva čekao kraj. Ali ne, Nolan uvijek ima još nešto da nam objasni. Nemoj više živ bio.

Iako bi realna ocjena bila negdje 4-5/10, jer su se svi ti ljudi trudili nešto, razumijem i one koji su iz revolta ovome filmu dali 1/10.

Naravno, nije problem u filmu, on je sjajan i genijalan, problem je u meni, koji vazda nešto zanovijetam, kome ništa ne valja itd. Zar ne? Ništa, totem se vrti i vrti, oprostite na smetnji i nastavite da sanjate.

Ili da probamo kick?

Ne kontate!!!, 19 juli 2010

Autor: I_Hate_Almost_Everything iz UK

Postoje tri vrste kino-posjetilaca; glupi ljudi, pametni ljudi i glupi ljudi koji vole da se osjećaju pametno. Ovaj film je namijenjen ovima posljednjima (i ispada da ih ima jako mnogo).

Glupe ljude koji vole da se osjećaju pametno, lako je uočiti. Oni brkaju "komplikovano" i "kompleksno", "zapetljano" i "višeslojno", "pretenciozno" i "provokativno" te "nejasno" i "otvoreno za interpretaciju". Glupost ih sprečava da artikulišu argumente pa su smislili višenamjenski odgovor od dvije riječi koji ispale na svaku moguću kritiku. "Ne kontate".

Zapravo, "kontamo".
itd.

Puna verzija ovdje.
hvala vama. :razz:
User avatar
vee-jay
Posts: 9894
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#3279 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by vee-jay »

jos nisam gledao inception ali poznajem jedan drugi film koji se bavi projektom "san", pa da ga preporucim.

Paprika (2006)

inception cu pogledati, u kinu za nekih tri mjeseca kad atmosfera bude koliko toliko prijatna...
elSaik
Posts: 11916
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#3280 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by elSaik »

duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#3281 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by duboka_misao »

solidan hororcek :thumbup:
User avatar
Kraljica_Suza
Posts: 898
Joined: 05/03/2009 16:48
Location: Graškograd

#3282 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Kraljica_Suza »

Meni se mnogo dopao THE JONESES :thumbup:

http://www.imdb.com/title/tt1285309/
User avatar
muftija
Posts: 311
Joined: 04/05/2009 19:20
Location: Zemlja

#3283 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by muftija »

Furry.Vengeance.2010.BDRip.XviD-Larceny

Image

Code: Select all

http://www.megaupload.com/?d=ZQ5JA7CT
Luckast film. :thumbup:
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#3284 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Trasimaco »

Ja sam prosto alergican na ovog Frasera.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2520
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#3285 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by zecko_kupuz »

vee-jay wrote:jos nisam gledao inception ali poznajem jedan drugi film koji se bavi projektom "san", pa da ga preporucim.

Paprika (2006)
Odlična napomena, Paprika je "odvaljen" film tek tako.:thumbup: Ako vam je zabremedet razmišljati, pogledajte ovaj anime.
granulo
Posts: 65
Joined: 15/11/2005 22:54

#3287 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by granulo »

Preporucujem - FIVE MINUTES OF HEAVEN - Liam Nesson u glavnoj ulozi.
User avatar
Triple_XXX
Posts: 396
Joined: 14/11/2009 20:57

#3288 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Triple_XXX »

elSaik wrote:...Ja sam jedini koji konta da je film glup, svi ostali ste debili kojima je ovaj film super?

Mislim, nisam gledao film, možda on jeste sranje, ali mi je pun qrac ovih filmskih kritičara koji jedini vide da je film loš.
Pored navedenog "kritičara", ocjenu 1/10 filmu Inception dali su i:
imdb2-556-923983 from Australia, leda_ananke from Canada, supah79 from Netherlands, secondchrist777 from United Kingdom, desoutter from United States, thepowerofnow from Norway, Andresedas from Netherlands, Ryan_V from Canada, RIK-22 from Brussels, Belgium, Dylan from Liverpool, UK, zadkine from DogvilleNorth, liamoversion2 from Dublin, Ireland, kattegat from United States, lordfrazer from United Kingdom, kurmiscia from United States, ash-47 from Moscow, Russia, david-1843 from Australia, grumpy-3 from london, rwelch0856 from United States, ye242 from Canada, andrewb-800-364014 from United States, laura_macleod from United Kingdom, mariafan from Tampa, FL, Wayne Malin, ([email protected]) from United States, biohazardehw from Pennsylvania, USA, pauquevedo from Berlin, freshorange from Germany, Rudy Begonia from United States, parolina from United States, Valter Sagrillo from EU, TRONGeek from United States, pefrss from Las Vegas, m_antrim1 from United States, ravenosa from United States, phd_travel from United States, modomofo from Canada, tammyluvsfilm from United States, nirradi from Israel, LovesCaneToads from United States
judith1129 from United States, blondellewilliamson from United States, William Porter from United States, antileft from Slovenia, Mr. Levitron from United States, tomkrawiec from Austria, mikezexcel from United States, Robert from Florida, Michael Freeman from United States, eshop 600 (simonstratford) from United Kingdom, Z DDT from United States, kkuzilek from Croatia, TheThreeSounds from United Kingdom, Moviegoer2011 from United States, Edward Cuming from United Kingdom, kaustav153 from India, Jim Beller from Rockville, Maryland, kdavidbushnell from United States, chernobylpants ([email protected]) from Oegstgeest, jayro377 from United Kingdom, swarthylad from United States, alphaphan-1 from United States, tctrujillo-706-378041 from United States, Maximus Critius from Singapore, nicki9112 from United States, (garyjohncook) from United Kingdom, eoghanagallagher from United Kingdom, ([email protected]) from India, rogerdob from Los Angeles, fierce_woman from United States, Housetroll54 from United States, psyran-1 from United States


2/10, 3/10, 4/10, 5/10 i 6/10, što su sve ispodprosječne ocjene da ne navodim. Ovo nije dokaz da je film loš, kao što ni mnogo brojnije pozitivne kritike nisu dokaz da je film dobar. Ovo je samo dokaz da nije istina da "kritičar" jedini konta da film nije dobar. (Narečeni "kritičar", nije čak rekao ni da je film glup).

Osim toga, ako se nekome film sviđa to automatski ne znači da je neko glup, osoba može biti jako mlada, nezrela ili izmanipulisana. Uostalom manipulacijom, indoktrinacijom, PR-om i marketingom se mnogi ljudi već dugo bave i to iz prostog razloga što takve stvari daju rezultate kod svih dobnih skupina; toliko dobre rezultate da su mnogi od toga napravili karijere. A što se mene tiče, ja mislim da je ovdje manipulacija na djelu. Otuda "Deception" kao prijedlog za naziv filma.

Uvijek ista priča, od politike do tzv. Sedme umjetnosti. Dok se mi probudimo, oni napuniše džepove.

Moj post je namijenjen prvenstveno onima koje bi to moglo ohrabriti, da iznesu svoje mišljenje, čak i ako je ono u suprotnosti sa mišljenjem većine. Imate pravo od filma tražiti više. :)
avenged_sevenfil
Posts: 379
Joined: 30/03/2007 18:22
Location: Alipašino polje B faza,Sarajevo

#3289 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by avenged_sevenfil »

Pans labyrinth odlican film.Fantazija uradjena na drugaciji nacin
Image

http://www.imdb.com/title/tt0457430/
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3290 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by KPNCTNJAH »

@Triple_xxx
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - 16,157 4.2% ocjena 1
The Shawshank Redemption - 16,904 3.3% ocjena 1
The Godfather - 24,410 6.0% ocjena 1

Inception jos uvijek nisam gledao, pa o njemu ne bih, ali postavljam ti ova tri primjera da vidis koliko 'kriticara' misli da ova tri filma zasluzuju najnizu ocjenu...
Osim toga, ako se nekome film sviđa to automatski ne znači da je neko glup, osoba može biti jako mlada, nezrela ili izmanipulisana
:roll:

EDIT: zaboravih pitati, jel' nick triple xxx po filmu sa Vin Dieselom ? to je vec remek djelo, pa bi mi neke stvari bile puno jasnije :-D
zvezdan
Posts: 7
Joined: 27/04/2010 02:34
Contact:

#3291 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by zvezdan »

Ako volite duboke art filmove, "Synechdoche, New York" ce vam sigurno biti najbolji film decenije. Gledao sam ga jedno 3 puta i svaki put mi je bio sve bolji:
http://www.imdb.com/title/tt0383028/
User avatar
Triple_XXX
Posts: 396
Joined: 14/11/2009 20:57

#3292 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Triple_XXX »

KPNCTNJAH wrote:@Triple_xxx
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - 16,157 4.2% ocjena 1
The Shawshank Redemption - 16,904 3.3% ocjena 1
The Godfather - 24,410 6.0% ocjena 1

Inception jos uvijek nisam gledao, pa o njemu ne bih, ali postavljam ti ova tri primjera da vidis koliko 'kriticara' misli da ova tri filma zasluzuju najnizu ocjenu...
Eh Kristijane, kada bi ti još i čitao šta piše, gdje bi ti kraj bio. Hajd' da probamo još jednom:
Ovo nije dokaz da je film loš, kao što ni mnogo brojnije pozitivne kritike nisu dokaz da je film dobar. Ovo je samo dokaz da nije istina da "kritičar" jedini konta da film nije dobar.
KPNCTNJAH wrote:EDIT: zaboravih pitati, jel' nick triple xxx po filmu sa Vin Dieselom ? to je vec remek djelo, pa bi mi neke stvari bile puno jasnije :-D
Nema problema, udovoljiću tvojoj znatiželji:
a) Narečeni film nisam ni gledao
b) Što se nicka tiče, dvoumio sam se između XXXXXXXXX, što je malo monotono i
XXX što tehnički nije izvodljivo i završilo je tako kako je završilo. :)
XXX
XXX

Ako ti još štogod nije jasno, a ja budem u mogućnosti da ti objasnim, stojim ti na raspolaganju. Kao i dosad. :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3293 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

triple, ne znam jesi li vec pisao, ali moze li misljenje o sinegdoki?
danke. :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3294 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

razorio na sff-u.
ko ne pogleda - bilde.

Image

Code: Select all

http://hotfile.com/dl/42098421/9c98a2e/YoTa_(2009).part1.rar
http://hotfile.com/dl/42104133/d891282/YoTa_(2009).part2.rar
http://hotfile.com/dl/42109431/f10398e/YoTa_(2009).part3.rar
http://hotfile.com/dl/42114187/269dc44/YoTa_(2009).part4.rar
i, da, ovaj film je light verzija ovog betona:

Image

ne pitajte kako i zasto. :-D
a pogledajte i njega ako uzmognete:

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/102295239/julien_donkey-boy.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/102306898/julien_donkey-boy.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/102308599/julien_donkey-boy.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/102315757/julien_donkey-boy.part4.rar.html
http://rapidshare.com/files/102360806/julien_donkey-boy.part5.rar.html
http://rapidshare.com/files/102351346/julien_donkey-boy.part6.rar.html
http://rapidshare.com/files/102351115/julien_donkey-boy.part7.rar.html
Last edited by johnnykola on 09/08/2010 09:44, edited 2 times in total.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#3295 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by therrarrius »

johnnykola wrote:triple, ne znam jesi li vec pisao, ali moze li misljenje o sinegdoki?
danke. :-D
:thumbup: Kaufman je bolest lik :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#3296 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by darius_maximus »

Triple_XXX wrote:Inception? Aj, aj, aj. Bolje da se zove Deception. Nakon Prestigea i The Dark Knighta, nisam mnogo očekivao od Nolana. Nažalost, nije ispunio ni to. Istinski sam se dosađivao i jedva čekao kraj. Ali ne, Nolan uvijek ima još nešto da nam objasni. Nemoj više živ bio.

Iako bi realna ocjena bila negdje 4-5/10, jer su se svi ti ljudi trudili nešto, razumijem i one koji su iz revolta ovome filmu dali 1/10.

Naravno, nije problem u filmu, on je sjajan i genijalan, problem je u meni, koji vazda nešto zanovijetam, kome ništa ne valja itd. Zar ne? Ništa, totem se vrti i vrti, oprostite na smetnji i nastavite da sanjate.

Ili da probamo kick?

Ne kontate!!!, 19 juli 2010

Autor: I_Hate_Almost_Everything iz UK

Postoje tri vrste kino-posjetilaca; glupi ljudi, pametni ljudi i glupi ljudi koji vole da se osjećaju pametno. Ovaj film je namijenjen ovima posljednjima (i ispada da ih ima jako mnogo).

Glupe ljude koji vole da se osjećaju pametno, lako je uočiti. Oni brkaju "komplikovano" i "kompleksno", "zapetljano" i "višeslojno", "pretenciozno" i "provokativno" te "nejasno" i "otvoreno za interpretaciju". Glupost ih sprečava da artikulišu argumente pa su smislili višenamjenski odgovor od dvije riječi koji ispale na svaku moguću kritiku. "Ne kontate".

Zapravo, "kontamo".
itd.

Puna verzija ovdje.
Ne znam na koji dio posta bih se prije osvrnuo, na tvoj ili na citirani, ali pocet cu sa citiranim posto on sluzi kao "argument" u tvom postu...

Ne postoji film o kojem vise ljudi nema razlicita misljenja, a sto vise ljudi to vise misljenja. Ova pojava postaje narocito upadljiva kod filmova koji su uspjesni. Ono sto je problem kod te pojave je sto ljudi kao sto je ovaj "I_Hate_Everything" uzmu neki zakljucak, okrenu ga naopacke i misle da su se time izdvojili iz "mase glupih, medijima zatrovanih ljudi" koje toliko preziru...

Obavezno se onda u tom kontekstu prica o ljudima koji su glupi, a vole se osjecati pametnima. Svaka glupa osoba voli se osjecati pametnom, to nije nikakva kategorija, samo je strasno pogodna za ovakvo dokazivanje argumenata. Ako vec neko kritikuje nesto, volio bih da mi kaze nesto o filmu koji je gledao. Kriticar nema obavezu, kao sto je to opsteprihvaceno kod nas, da pod svaku cijenu kaze nesto lose o filmu, on ima obavezu iznijeti svoj kriticki sud, tj. samostalno procijeniti kakav je film i zasto.

Sto se tice tvog dijela posta, mogu ti reci da ja niti mogu, niti zelim nekoga natjerati da voli nesto sto mu se ne svidja, ali i u tvom slucaju se to svodi na "to se meni ne svidja", a da bi to dokazao, pregazio si jos dva Nolanova filma, sto bi kao trebalo ucvrstiti tvoj argument.

Rekao si kasnije da ti je cilj da potaknes iznosenje misljenja, pa eto, rekoh, da i ja iznesem svoje... :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3298 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Obuca9 »

avenged_sevenfil wrote:Pans labyrinth odlican film.Fantazija uradjena na drugaciji nacin
Image

http://www.imdb.com/title/tt0457430/
Ja još nikad nisam prežalio 2 sata života koje izgubih na gledanje ovog filma :D
avenged_sevenfil
Posts: 379
Joined: 30/03/2007 18:22
Location: Alipašino polje B faza,Sarajevo

#3299 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by avenged_sevenfil »

hz__semir wrote:
avenged_sevenfil wrote:Pans labyrinth odlican film.Fantazija uradjena na drugaciji nacin
Image

http://www.imdb.com/title/tt0457430/
Ja još nikad nisam prežalio 2 sata života koje izgubih na gledanje ovog filma :D
pa dobro o ukusima se ne treba raspravljat:D treba ih ismijat :D :D :D :D
User avatar
lAzRichakl
Posts: 73
Joined: 11/09/2009 23:09

#3300 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by lAzRichakl »

Za one romanticare :thumbup:
Image
Post Reply