Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32726 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Dinostula wrote:Racunar umro ili je meni do neta ili se nesto bas cudno desava.
the science is happening 8)
User avatar
crophil
Posts: 323
Joined: 26/09/2015 23:02
Location: Lošinj

#32727 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by crophil »

Ništa, dobro da sam sačuvao oglase da imam šta raditi...
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32728 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

glitch wrote:http://status.crowdflower.com/

System Unavailable
Investigating - The CrowdFlower platform is currently unavailable due to technical issues and we are working to resolve the problem.

Thank you for your patience, we will restore full service as quickly as possible.
Feb 1, 13:43 PST
obzirom da mi se nije jos desavalo, sta kada istekne vrijeme unutar task-a?
edited: proradio
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#32729 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by glitch »

kako_kad wrote: obzirom da mi se nije jos desavalo, sta kada istekne vrijeme unutar task-a?
edited: proradio
nista ako ima taskova u ponudi give up udjes ponovo i nastavis
ako nema dodje taj tajmer i stoji na nuli i kad odes na give up dok/ako se ne pojavi novih taskova
brano20
Posts: 379
Joined: 12/01/2015 13:08

#32730 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by brano20 »

Dinostula wrote:Racunar umro ili je meni do neta ili se nesto bas cudno desava.
i kod mene je ista stvar čitav dan na dva računara koji su solidnih konfiguracija, Chrome šteka pravo, ovi iz RF opet jebu stvar sa Oopsovima :?
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32732 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

kako_kad wrote:
glitch wrote:http://status.crowdflower.com/

System Unavailable
Investigating - The CrowdFlower platform is currently unavailable due to technical issues and we are working to resolve the problem.

Thank you for your patience, we will restore full service as quickly as possible.
Feb 1, 13:43 PST
obzirom da mi se nije jos desavalo, sta kada istekne vrijeme unutar task-a?
edited: proradio
to sam pitao najvise radi toga sto sam bio u zadatku a server pao pa nisam mogao nista
ljiljan02
Posts: 173
Joined: 03/02/2015 18:46
Location: best exchange site https://exmo.com/?ref=58282

#32733 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by ljiljan02 »

evo otvara ovaj od 1,8$ Annotate Textual Segments By Philosopher C.s. Peirce.

hmm sta se treba raditi, ima posla puno
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#32734 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Janjicar »

Slo Burner wrote:
Janjicar wrote:
almir90 wrote:Ima li neko da mu nisu prebacili pare sa PayPal na karticu?
Imam ja :)
Nisu ni meni, pisao im veceras
mah i ja im se popišam :D
User avatar
glitch
Posts: 3420
Joined: 09/07/2014 03:07

#32735 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by glitch »

zvanicno je da se transfer vrsi u prva 3 dana u mjesecu
znalo se desiti meni licno dva puta je tek drugi dan bio transfer
ali cim treci dodje do njih je
ako vam se zuri povucete skine vam 5 dolara napisete to njima i vrate vam 5 tih na balans
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32736 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Dinostula »

brano20 wrote:
Dinostula wrote:Racunar umro ili je meni do neta ili se nesto bas cudno desava.
i kod mene je ista stvar čitav dan na dva računara koji su solidnih konfiguracija, Chrome šteka pravo, ovi iz RF opet jebu stvar sa Oopsovima :?
Ovo je izgleda net u citavom regionu pukao k'o kokica.
Sta god upalim nece pa nece. Ni facebook ne radi kako treba. :lol:
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32737 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

Dinostula wrote:
brano20 wrote:
Dinostula wrote:Racunar umro ili je meni do neta ili se nesto bas cudno desava.
i kod mene je ista stvar čitav dan na dva računara koji su solidnih konfiguracija, Chrome šteka pravo, ovi iz RF opet jebu stvar sa Oopsovima :?
Ovo je izgleda net u citavom regionu pukao k'o kokica.
Sta god upalim nece pa nece. Ni facebook ne radi kako treba. :lol:
ja kad pogasim Ooopseve sve extra radi, jesam li ih stavila na refresh odmah sve pocne stopati
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#32738 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Janjicar »

Dinostula wrote:
brano20 wrote:
Dinostula wrote:Racunar umro ili je meni do neta ili se nesto bas cudno desava.
i kod mene je ista stvar čitav dan na dva računara koji su solidnih konfiguracija, Chrome šteka pravo, ovi iz RF opet jebu stvar sa Oopsovima :?
Ovo je izgleda net u citavom regionu pukao k'o kokica.
Sta god upalim nece pa nece. Ni facebook ne radi kako treba. :lol:
Da se ne desava invazija kakva na telekomunikacijski sistem na Zemlji a mi nismo upoznati, nama samo do kliktanja :)
ljiljan02
Posts: 173
Joined: 03/02/2015 18:46
Location: best exchange site https://exmo.com/?ref=58282

#32739 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by ljiljan02 »

Image

jedva odradi, nadam se da necu dobiti flag :) jer u biti ne znam ni sta sam trebao pisati, ali u instrukcijama pise da nema pogresnih odgovora, pa eto ko bude radio...samo pisite.
User avatar
AbelNR
Posts: 274
Joined: 16/10/2015 14:11

#32740 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by AbelNR »

kakav vama danas bi tw...osim sto jede RAM :D :D :D???
User avatar
crophil
Posts: 323
Joined: 26/09/2015 23:02
Location: Lošinj

#32741 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by crophil »

AbelNR wrote:kakav vama danas bi tw...osim sto jede RAM :D :D :D???
Upravo otvara jedan za drugim: attend, github, attend, github, attend...
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#32742 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by IcedMFEarth »

Došao sam do 18 od 19 koraka vrlo zamornog test weba i kaze "failed to submit screenshot" :run:
User avatar
crophil
Posts: 323
Joined: 26/09/2015 23:02
Location: Lošinj

#32743 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by crophil »

IcedMFEarth wrote:Došao sam do 18 od 19 koraka vrlo zamornog test weba i kaze "failed to submit screenshot" :run:
čekaj
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32744 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

ljiljan02 wrote:Image

jedva odradi, nadam se da necu dobiti flag :) jer u biti ne znam ni sta sam trebao pisati, ali u instrukcijama pise da nema pogresnih odgovora, pa eto ko bude radio...samo pisite.
uspjedoh ga i ja otvoriti i odmah kao bonus dobih, samo jedno pitanje tj jedan text, ne skontah ni ja dobro sta traze ali kopirala sam im par fraza iz texta slijedeci primjer koji su dali u instrukcijama, valja necemo dobiti flag :D
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32745 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

ima li neko link za ekstenziju auto refresh plus, sve sam obrisao iz chrome-a da vidim fercera li ovo sto sam uradio vezano za oopsove
i ako neko ima opet neki star ooops da mi da, cijeli bookmark mi se obrisao :-)

ne treba, zbavio sam sve
Last edited by kako_kad on 02/02/2016 01:11, edited 1 time in total.
User avatar
begsoon1510
Posts: 1905
Joined: 18/08/2015 00:00

#32746 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by begsoon1510 »

mislim da bi ovo mogao biti razlog zašto kompovima slabiji konofiguracija zablokira sve

http://www.klix.ba/scitech/tehnologija/ ... 60201135#6
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32747 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Nakon ovog sto sam uradio, reci cu vam naravno da li ce mi se vise pojaviti Aw, Snap greska

Nema Aw, Snap poruke, ali zato nema ni RAM-a, zauzece samo ovog ooopsa je bilo preko 700MB i dalje se penjalo pa sam prekinuo, tek nakon sto sam ja proces prekinuo pojavila se Aw snap greska :), cudno nema sta
brano20
Posts: 379
Joined: 12/01/2015 13:08

#32748 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by brano20 »

kako_kad wrote:Nakon ovog sto sam uradio, reci cu vam naravno da li ce mi se vise pojaviti Aw, Snap greska

Nema Aw, Snap poruke, ali zato nema ni RAM-a, zauzece samo ovog ooopsa je bilo preko 700MB i dalje se penjalo pa sam prekinuo, tek nakon sto sam ja proces prekinuo pojavila se Aw snap greska :), cudno nema sta
ajd nam ukratko objasni šta si uradio da i mi probamo riješit problem sa Chromom, iz tvog posta barem ja ništa ne kontam.
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32749 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

brano20 wrote:
kako_kad wrote:Nakon ovog sto sam uradio, reci cu vam naravno da li ce mi se vise pojaviti Aw, Snap greska

Nema Aw, Snap poruke, ali zato nema ni RAM-a, zauzece samo ovog ooopsa je bilo preko 700MB i dalje se penjalo pa sam prekinuo, tek nakon sto sam ja proces prekinuo pojavila se Aw snap greska :), cudno nema sta
ajd nam ukratko objasni šta si uradio da i mi probamo riješit problem sa Chromom, iz tvog posta barem ja ništa ne kontam.
vjeruj mi, nece vam ovo mnogo pomoci, zato sto se iskoristenje fizicke memorije drasticno povecava, kod mene ne dodje do crash-a stranice (ooops-a), tj. ne pojavi se poruka aw, snap
ali zato RAM :-)
https://support.google.com/chrome/answer/142059?hl=en
eto sta sam uradio, ko bude htio ovo uraditi nek spremi sve sto ima na google chrome-u :)

da dodam i ovo ako niste primjetili, sto vise refresujete ooops (npr na 5 sec) to se i iskoristenje RAM-a brze povecava
brano20
Posts: 379
Joined: 12/01/2015 13:08

#32750 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by brano20 »

ima li neko link za autorefresh za Mozilla Firefox koji ima opciju da se zaustavi kada se promijeni URL, ovo sa Chromom nema više smisla
Post Reply