Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Ezekiel
Posts: 58
Joined: 27/02/2015 00:33

#32676 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Ezekiel »

shadowchaser wrote:jeli jos neko ima problema sa kompjuterom kada upali Ooops da se vrti, meni nakon negov vremena zastopa sve i onda se pojavi onaj SNAP, pa ih moram opet pokrenuti i onda opet sve isto

To sam i ja primjetio justros. Stavim oops da se refresha svakih 5 sec i memory usage od tog tab-a raste poslije svakog refresha, dodje tamo negdje oko 7xx - 1gb i crash-a, a nekada i ranije. A kada stavim neke druge tabove na refresh oni normalno rade, samo oops pojede memoriju :-)
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#32677 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by konahawaii »

po koliko tabova vrtite
Ezekiel
Posts: 58
Joined: 27/02/2015 00:33

#32678 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by Ezekiel »

konahawaii wrote:po koliko tabova vrtite
1 :D
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#32679 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by konahawaii »

i meni se vrti samo jedan ooops, nisam imao takvih problema dosad, pa reko da nije zbog veceg broja tabova :)
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32680 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

Ako ste primjetili, zauzece memorije se konst. povecava, kada dostigne neku tacku, tada dodje do crash-a stranice, i pojavi se Aw, Snap! poruka, a nakon toga se oslobadja memorija, i kada refresujete ooops, opet sve po starom do novog rusenja
tako je bar kod mene, ono sto sam uocio
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32681 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

zna li ko kakvo rjesenje za ovo?
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32682 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

shadowchaser wrote:zna li ko kakvo rjesenje za ovo?
da li je neko gledao na CS forumu, pricaju li sta o ovome
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#32683 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by konahawaii »

da li se vama desava da vam u pola zadatka odjednom mis ne fercera :-)
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32684 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

shadowchaser wrote:zna li ko kakvo rjesenje za ovo?
meni se cini da ovo nije problem od strane RF-a, nego do google chrome-a ili refreshera ovog sto koristimo
niho92
Posts: 576
Joined: 05/09/2012 14:29

#32685 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by niho92 »

Izgleda da nas tjeraju da sve pare sto smo zaradili potrosimo na super PC-eve :-D
User avatar
_turpija_
Posts: 676
Joined: 24/02/2012 14:29
Location: Miljacka

#32686 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by _turpija_ »

konahawaii wrote:da li se vama desava da vam u pola zadatka odjednom mis ne fercera :-)
desilo se meni maloprije, safari naravno.. prijavila i et
User avatar
polis
Posts: 239
Joined: 24/10/2011 22:59

#32687 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by polis »

Pozdrav svima

MOže li mi neko u kratkim crtama objasniti kako da radim. Malo sam čitao po forumu i svaka vam čast kada ucpijete zaraditi neke $$$.

Kako je najbolje da ja radim i gdje? Koliko sam vidio registrovao sam se na NEoBux i tamo ima kao oglasi i tu kliknem i pojavi se crvena tacka koju kliknem i čekam. I tako 20ak puta. Malo je sporo i dosadno. Ima li brzi i bolji nacin. Na sta da obratim paznju kao pocetnik. HVALA i sretno
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32688 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

jel neko imao danas performance shading advisor stranicu, da li im radi stranica, posto je nece ucitati nikako, cak sam je pokusao otvoriti i mimo terminala u svom browseru i nece, tj. ne radi
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32689 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

kako_kad wrote:jel neko imao danas performance shading advisor stranicu, da li im radi stranica, posto je nece ucitati nikako, cak sam je pokusao otvoriti i mimo terminala u svom browseru i nece, tj. ne radi
nisam dobila nijedan danas taj ali evo treci put zaredom dobijam zenefits od 17 koraka na Safariu, hem spor hem moras nesto kopirati po milion puta dok ga ispravno unese hem cu da ocoravim koliko blinka :zid:
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32690 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

shadowchaser wrote:
kako_kad wrote:jel neko imao danas performance shading advisor stranicu, da li im radi stranica, posto je nece ucitati nikako, cak sam je pokusao otvoriti i mimo terminala u svom browseru i nece, tj. ne radi
nisam dobila nijedan danas taj ali evo treci put zaredom dobijam zenefits od 17 koraka na Safariu, hem spor hem moras nesto kopirati po milion puta dok ga ispravno unese hem cu da ocoravim koliko blinka :zid:
Proslijed ga nekako do mene, pa ces vidjeti kako ide :D
User avatar
_turpija_
Posts: 676
Joined: 24/02/2012 14:29
Location: Miljacka

#32691 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by _turpija_ »

Meni je upravo otvorilo bez problemA
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32692 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

_turpija_ wrote:Meni je upravo otvorilo bez problemA
:roll:
ja prijavio, svakako mi je dosla ona poruka, ako sam tester da prijavim, bla bla, i ja prijavim
Last edited by kako_kad on 01/02/2016 17:14, edited 1 time in total.
User avatar
shadowchaser
Posts: 1072
Joined: 25/03/2015 13:17
Location: Sarajevo

#32693 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by shadowchaser »

kako_kad wrote:
shadowchaser wrote:
kako_kad wrote:jel neko imao danas performance shading advisor stranicu, da li im radi stranica, posto je nece ucitati nikako, cak sam je pokusao otvoriti i mimo terminala u svom browseru i nece, tj. ne radi
nisam dobila nijedan danas taj ali evo treci put zaredom dobijam zenefits od 17 koraka na Safariu, hem spor hem moras nesto kopirati po milion puta dok ga ispravno unese hem cu da ocoravim koliko blinka :zid:
Proslijed ga nekako do mene, pa ces vidjeti kako ide :D
ma ide on bez problema do kraja ali smori :D
User avatar
_turpija_
Posts: 676
Joined: 24/02/2012 14:29
Location: Miljacka

#32694 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by _turpija_ »

kako_kad wrote:
_turpija_ wrote:Meni je upravo otvorilo bez problemA
:roll:
ja prijavio, svakako mi je dosla ona poruka, ako sam tester da prijavim, bla bla, i ja prijavim
Fakat od 5 koraka, sad pa sad, drazi mi ovaj nego ovaj zenfits od 17, smor zivi :D
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32695 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

polis wrote:Pozdrav svima

MOže li mi neko u kratkim crtama objasniti kako da radim. Malo sam čitao po forumu i svaka vam čast kada ucpijete zaraditi neke $$$.

Kako je najbolje da ja radim i gdje? Koliko sam vidio registrovao sam se na NEoBux i tamo ima kao oglasi i tu kliknem i pojavi se crvena tacka koju kliknem i čekam. I tako 20ak puta. Malo je sporo i dosadno. Ima li brzi i bolji nacin. Na sta da obratim paznju kao pocetnik. HVALA i sretno
registruj se na www.crowdflower.com
zatim, pored neobuxa imas i elite platformu
www.elite.crowdflower.com
trenutno su te dvije najbolje platforme
ako budes radio preko neobuxa, ides na Mini jobs, tu pratis kada se pojave zadaci bez levela, trenutno su na listi 3 za nulti level
ako budes radio preko elite (crowdflower-ova platforma), ides na Tasks--->Open task listing in a new window i imas listu poslova kao i na svim ostalim platformama
crowdflower je kompanija koja daje te poslove, i moras se reg na njoj
i platforme ce se automatski povezati sa crowdflower stranicom
ukratko
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32696 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

855224
Identify Violent Or Sexual Content In Short Videos
level_1_contributors $0.02 220
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ma mrs bre STOKO, da oprostite
User avatar
BackInBlack
Posts: 736
Joined: 06/08/2011 22:46

#32697 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by BackInBlack »

jel na ovom novom pay palu ima neko NOVO dugme da automatski prebaci lovu .... ili je ostalo sve po starom ?

btw jel vama prebacilo automatski sa pay pala lovu, il se jos ceka ?
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32698 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

BackInBlack wrote:jel na ovom novom pay palu ima neko NOVO dugme da automatski prebaci lovu .... ili je ostalo sve po starom ?

btw jel vama prebacilo automatski sa pay pala lovu, il se jos ceka ?
Koliko ja znam, ne postoji opcija da ju odaberes da ti 01. u mjesecu prebacuju lovu nego to PP vrsi automatski. Meni su prebacene usput.
Ako ti ne prebace u toku ovog dana (do 00:00) slobodno ih povuci sam i pisi im da ti posalju refund 5$
kako_kad
Posts: 2546
Joined: 09/08/2013 09:39

#32699 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by kako_kad »

855256
Image Categorization: Do These Images Contain Text? If So, What Kind?
:thumbup:

btw jel neko probao nakon 30 sec submit???
Last edited by kako_kad on 01/02/2016 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
BackInBlack
Posts: 736
Joined: 06/08/2011 22:46

#32700 Re: Zarada na Netu rješavanjem mikrozadataka

Post by BackInBlack »

kako_kad wrote:
BackInBlack wrote:jel na ovom novom pay palu ima neko NOVO dugme da automatski prebaci lovu .... ili je ostalo sve po starom ?

btw jel vama prebacilo automatski sa pay pala lovu, il se jos ceka ?
Koliko ja znam, ne postoji opcija da ju odaberes da ti 01. u mjesecu prebacuju lovu nego to PP vrsi automatski. Meni su prebacene usput.
Ako ti ne prebace u toku ovog dana (do 00:00) slobodno ih povuci sam i pisi im da ti posalju refund 5$
prosli put je automatski prebacilo, bez ikakvih problema, tacno 1.dec 13:30 ....
pa kontam dal nisu ubacili opciju ... automatski on/off :)

thx :thumbup:
Post Reply