Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#32601 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Naslovnica wrote: 18/12/2020 12:48
jelleMania wrote: 18/12/2020 12:36
Naslovnica wrote: 18/12/2020 12:21 Budalaština od svjetala, plava, narandžasta...nije luna park.
Da je država kako nije to ne bi smjelo tehničkog proći, da ne govorim policiji, ovo odmah isključivati iz saobaćaja.
Da je ovo moje auto, mene bi tačno bilo stid ovo okačiti na forum.
:lol:
Jest evo pocrveni od stida ...kad vidim kakve rage vozaju moj megan je tip top Image
Da je neki RS, pa da imaš nešto konkretno ispod haube, razumio bih da vrijedi nešto da se ispolira, neke gume jebačke, felge... i sl.
Ovako, dizelčina, kanta stara 15 godina, teži nečemu što nikada biti neće.
Kod mene je kanta, ali bar nisam trošio pare na šminkanje trulje. Bar je tehnički ispravno, a kod tebe, sa ovim farovima, nije tehnički ispravno.
Ali hajde, ako tebe ćuniranje Megane i pretvaranje auta u luna park čini sretnim i zadovoljnim, drago mi je zbog tebe, ali mi nije drago zbog onih koji ti dolaze u susret.
Ovo sa seljačkim bojama u farovima mi nikako ne ide u glavu.
Vjerovatno je do mene...
Kakav glup komentar pun vrijedjanja :-) Ako se dobro sjecam ti vozis zelenog Seata Alteu i zalio si se na dosta problema. Ne znam bas koliko ti je tehnicki ispravan 8)
Ja iskreno da vozim to auto bilo bi me stid ikome ista napisati i za ukus i za tehnicku ispravnost, ali nismo svi isti.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#32602 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

I ja ne vidim smisao u mnogo cemu ..kockanju , opijanju itd. al ne osudjujem nikog na osnovu toga ... nek svako radi sta voli ... a kod nas je odma pljuvanje iako je ovaj megan zdravi id 99% na nasim prostorima ... a sto sam ja to radio je moja stvar ...
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#32603 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

sime_cipol wrote: 18/12/2020 12:55 Mada mu je Megane pristojan, Ni ja ne vidim smisao, zasto odmah ne otici na real deal.
Bivsi megan ... otislo bi se odma na real deal da su se u tome trenutku imale pare a njega i njegovo odrzavanje ;-)
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#32604 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

jelleMania wrote: 18/12/2020 12:58 I ja ne vidim smisao u mnogo cemu ..kockanju , opijanju itd. al ne osudjujem nikog na osnovu toga ... nek svako radi sta voli ... a kod nas je odma pljuvanje iako je ovaj megan zdravi id 99% na nasim prostorima ... a sto sam ja to radio je moja stvar ...
Nisam nista za tebe pisao nego za Naslovnicu. Meni je najbitnije da je auto ispravno u potpunosti, a sto se tice izgleda neka svako od svog auta radi sta hoce. O ukusima ne raspravljam.
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#32605 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

EasyMan wrote: 18/12/2020 12:58
Naslovnica wrote: 18/12/2020 12:48
jelleMania wrote: 18/12/2020 12:36

Jest evo pocrveni od stida ...kad vidim kakve rage vozaju moj megan je tip top Image
Da je neki RS, pa da imaš nešto konkretno ispod haube, razumio bih da vrijedi nešto da se ispolira, neke gume jebačke, felge... i sl.
Ovako, dizelčina, kanta stara 15 godina, teži nečemu što nikada biti neće.
Kod mene je kanta, ali bar nisam trošio pare na šminkanje trulje. Bar je tehnički ispravno, a kod tebe, sa ovim farovima, nije tehnički ispravno.
Ali hajde, ako tebe ćuniranje Megane i pretvaranje auta u luna park čini sretnim i zadovoljnim, drago mi je zbog tebe, ali mi nije drago zbog onih koji ti dolaze u susret.
Ovo sa seljačkim bojama u farovima mi nikako ne ide u glavu.
Vjerovatno je do mene...
Kakav glup komentar pun vrijedjanja :-) Ako se dobro sjecam ti vozis zelenog Seata Alteu i zalio si se na dosta problema. Ne znam bas koliko ti je tehnicki ispravan 8)
Ja iskreno da vozim to auto bilo bi me stid ikome ista napisati i za ukus i za tehnicku ispravnost, ali nismo svi isti.
Pa da, žalio sam se, ali se više ne žalim. Auto nikada nije bio tehnički neispravan nego je imao određene probleme koji su riješeni. Ko mu jebe mater taman da sad izgori, pišaj ga.
Auto je apsolutno tehnički ispravan, a ovaj Megane nije. Džaba mu poliranje, šminkanje i slikanje kada su mu farovi luna park, to treba isključivati iz saobraćaja, automatski, kao i one sa kineskim ksenonima, isto sranje, samo jeftinije od ovog kvazi ćuniranja.
Naravno da raspravljam o izgledu kada, ne znam kako da ih nazovem, ugrade božično drvce u farove (one sa kineskim kurčevima da i ne spominjem), kada ti dolaze u suster ne znaš ide li Deda Mraz ili šta. Ovo su oni što stalno drže upaljene maglenke, auto ima zajebaniji izgled. A to što ovima koji mu dolaze u susret smeta, to je do mentaliteta, garant.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#32606 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Evolution_IV wrote: 18/12/2020 12:22 Bas htjedo napisat: Ćuning 😆

Btw.Godina prodje od poliranja i stavljanja folije prozirne,stanje nepromjenjeno,a cijena 50KM :D

Image
Daj info gdje si radio, moram starom na astri ovo uradit.

hvala
Last edited by lavic on 18/12/2020 13:18, edited 1 time in total.
User avatar
hopi
Posts: 7253
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#32607 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

Naslovnica wrote: 18/12/2020 12:48
jelleMania wrote: 18/12/2020 12:36
Naslovnica wrote: 18/12/2020 12:21 Budalaština od svjetala, plava, narandžasta...nije luna park.
Da je država kako nije to ne bi smjelo tehničkog proći, da ne govorim policiji, ovo odmah isključivati iz saobaćaja.
Da je ovo moje auto, mene bi tačno bilo stid ovo okačiti na forum.
:lol:
Jest evo pocrveni od stida ...kad vidim kakve rage vozaju moj megan je tip top Image
Da je neki RS, pa da imaš nešto konkretno ispod haube, razumio bih da vrijedi nešto da se ispolira, neke gume jebačke, felge... i sl.
Ovako, dizelčina, kanta stara 15 godina, teži nečemu što nikada biti neće.
Kod mene je kanta, ali bar nisam trošio pare na šminkanje trulje. Bar je tehnički ispravno, a kod tebe, sa ovim farovima, nije tehnički ispravno.
Ali hajde, ako tebe ćuniranje Megane i pretvaranje auta u luna park čini sretnim i zadovoljnim, drago mi je zbog tebe, ali mi nije drago zbog onih koji ti dolaze u susret.
Ovo sa seljačkim bojama u farovima mi nikako ne ide u glavu.
Vjerovatno je do mene...
meni megane se megan sviđa vala, dobro izgleda :thumbup:
jedino se to za farove slažem, to ne bi mijenao boje i sa farovima i sijalicama se zajebavao
i čemu to teži auto, možda momak radi stvari radi svog ćejfa?
i koji je to minimum KS-a i godina koje auto moram imati pa da ga čovjek smije "šminkati"?
kod mene isto tako kanta stara, sa najobičnijim 2.0tdci koji realno ne može meda i šta mora biti najmanje v6 i ne stariji od 5 godina da bi ga smio "šminkati"
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#32608 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

EasyMan wrote: 18/12/2020 13:01
jelleMania wrote: 18/12/2020 12:58 I ja ne vidim smisao u mnogo cemu ..kockanju , opijanju itd. al ne osudjujem nikog na osnovu toga ... nek svako radi sta voli ... a kod nas je odma pljuvanje iako je ovaj megan zdravi id 99% na nasim prostorima ... a sto sam ja to radio je moja stvar ...
Nisam nista za tebe pisao nego za Naslovnicu. Meni je najbitnije da je auto ispravno u potpunosti, a sto se tice izgleda neka svako od svog auta radi sta hoce. O ukusima ne raspravljam.
Ma znam ...i ja sam odgovorio njima za ovo smisao u sredjivanju 15 god starog dizela ... valjda im je draze vidit hrdjavog i propalog
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#32609 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Naslovnica wrote: 18/12/2020 13:07
EasyMan wrote: 18/12/2020 12:58
Naslovnica wrote: 18/12/2020 12:48
Da je neki RS, pa da imaš nešto konkretno ispod haube, razumio bih da vrijedi nešto da se ispolira, neke gume jebačke, felge... i sl.
Ovako, dizelčina, kanta stara 15 godina, teži nečemu što nikada biti neće.
Kod mene je kanta, ali bar nisam trošio pare na šminkanje trulje. Bar je tehnički ispravno, a kod tebe, sa ovim farovima, nije tehnički ispravno.
Ali hajde, ako tebe ćuniranje Megane i pretvaranje auta u luna park čini sretnim i zadovoljnim, drago mi je zbog tebe, ali mi nije drago zbog onih koji ti dolaze u susret.
Ovo sa seljačkim bojama u farovima mi nikako ne ide u glavu.
Vjerovatno je do mene...
Kakav glup komentar pun vrijedjanja :-) Ako se dobro sjecam ti vozis zelenog Seata Alteu i zalio si se na dosta problema. Ne znam bas koliko ti je tehnicki ispravan 8)
Ja iskreno da vozim to auto bilo bi me stid ikome ista napisati i za ukus i za tehnicku ispravnost, ali nismo svi isti.
Pa da, žalio sam se, ali se više ne žalim. Auto nikada nije bio tehnički neispravan nego je imao određene probleme koji su riješeni. Ko mu jebe mater taman da sad izgori, pišaj ga.
Auto je apsolutno tehnički ispravan, a ovaj Megane nije. Džaba mu poliranje, šminkanje i slikanje kada su mu farovi luna park, to treba isključivati iz saobraćaja, automatski, kao i one sa kineskim ksenonima, isto sranje, samo jeftinije od ovog kvazi ćuniranja.
Naravno da raspravljam o izgledu kada, ne znam kako da ih nazovem, ugrade božično drvce u farove (one sa kineskim kurčevima da i ne spominjem), kada ti dolaze u suster ne znaš ide li Deda Mraz ili šta. Ovo su oni što stalno drže upaljene maglenke, auto ima zajebaniji izgled. A to što ovima koji mu dolaze u susret smeta, to je do mentaliteta, garant.
Pisao sam nedavno za kineske farove i ksenone da me nerviraju i da svako 200-300 metara palim duga kad mi idu u susret. Ja da mogu pocupao bi im sve to i iskljucivao bi ih iz saobracaja, ali komentar ti je bio previse direktan i bezobrazan.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#32610 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Dobar ti je autic, nema se sta reci. Samo nastavi tako, i budi legalan, ostalo je sve zanemarivo.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#32611 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

jelleMania wrote: 18/12/2020 13:09
EasyMan wrote: 18/12/2020 13:01
jelleMania wrote: 18/12/2020 12:58 I ja ne vidim smisao u mnogo cemu ..kockanju , opijanju itd. al ne osudjujem nikog na osnovu toga ... nek svako radi sta voli ... a kod nas je odma pljuvanje iako je ovaj megan zdravi id 99% na nasim prostorima ... a sto sam ja to radio je moja stvar ...
Nisam nista za tebe pisao nego za Naslovnicu. Meni je najbitnije da je auto ispravno u potpunosti, a sto se tice izgleda neka svako od svog auta radi sta hoce. O ukusima ne raspravljam.
Ma znam ...i ja sam odgovorio njima za ovo smisao u sredjivanju 15 god starog dizela ... valjda im je draze vidit hrdjavog i propalog
Ma samo uzivaj, nije los megan uopste.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#32612 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

Od cuniranje je otisao na smetanje drugima u saobracaju ... ja opet ponavljam ovo su obicna dnevna led svjetla koja se jedva vide preko dana u bijeloj boji , samo sto su andrid bila i mogla su se mjenjati boje ... nit su kad bila crvena ni plava prvenstveno radi policije ...
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#32613 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

hopi wrote: 18/12/2020 13:08
Naslovnica wrote: 18/12/2020 12:48
jelleMania wrote: 18/12/2020 12:36

Jest evo pocrveni od stida ...kad vidim kakve rage vozaju moj megan je tip top Image
Da je neki RS, pa da imaš nešto konkretno ispod haube, razumio bih da vrijedi nešto da se ispolira, neke gume jebačke, felge... i sl.
Ovako, dizelčina, kanta stara 15 godina, teži nečemu što nikada biti neće.
Kod mene je kanta, ali bar nisam trošio pare na šminkanje trulje. Bar je tehnički ispravno, a kod tebe, sa ovim farovima, nije tehnički ispravno.
Ali hajde, ako tebe ćuniranje Megane i pretvaranje auta u luna park čini sretnim i zadovoljnim, drago mi je zbog tebe, ali mi nije drago zbog onih koji ti dolaze u susret.
Ovo sa seljačkim bojama u farovima mi nikako ne ide u glavu.
Vjerovatno je do mene...
meni megane se megan sviđa vala, dobro izgleda :thumbup:
jedino se to za farove slažem, to ne bi mijenao boje i sa farovima i sijalicama se zajebavao
i čemu to teži auto, možda momak radi stvari radi svog ćejfa?
i koji je to minimum KS-a i godina koje auto moram imati pa da ga čovjek smije "šminkati"?
kod mene isto tako kanta stara, sa najobičnijim 2.0tdci koji realno ne može meda i šta mora biti najmanje v6 i ne stariji od 5 godina da bi ga smio "šminkati"
Ma jebo Megana, ljepota je u oku posmatrača, nije bitno da li je lijep ili nije. Ni ovaj niti bilo koje drugo auto.
Ja sam se upalio kada sam vidio one farove u boji. To mi je povuklo živac.
Ko nešto lijepo, napucano, nabrijano, ušminkano...OK, ali nije za ceste.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#32614 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

basicm wrote: 18/12/2020 13:16 Dobar ti je autic, nema se sta reci. Samo nastavi tako, i budi legalan, ostalo je sve zanemarivo.
Hvala...Otisao je megan u druge ruke ... da ga hoce upola cuvati ko ja :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#32615 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

EasyMan wrote: 18/12/2020 13:14
Naslovnica wrote: 18/12/2020 13:07
EasyMan wrote: 18/12/2020 12:58

Kakav glup komentar pun vrijedjanja :-) Ako se dobro sjecam ti vozis zelenog Seata Alteu i zalio si se na dosta problema. Ne znam bas koliko ti je tehnicki ispravan 8)
Ja iskreno da vozim to auto bilo bi me stid ikome ista napisati i za ukus i za tehnicku ispravnost, ali nismo svi isti.
Pa da, žalio sam se, ali se više ne žalim. Auto nikada nije bio tehnički neispravan nego je imao određene probleme koji su riješeni. Ko mu jebe mater taman da sad izgori, pišaj ga.
Auto je apsolutno tehnički ispravan, a ovaj Megane nije. Džaba mu poliranje, šminkanje i slikanje kada su mu farovi luna park, to treba isključivati iz saobraćaja, automatski, kao i one sa kineskim ksenonima, isto sranje, samo jeftinije od ovog kvazi ćuniranja.
Naravno da raspravljam o izgledu kada, ne znam kako da ih nazovem, ugrade božično drvce u farove (one sa kineskim kurčevima da i ne spominjem), kada ti dolaze u suster ne znaš ide li Deda Mraz ili šta. Ovo su oni što stalno drže upaljene maglenke, auto ima zajebaniji izgled. A to što ovima koji mu dolaze u susret smeta, to je do mentaliteta, garant.
Pisao sam nedavno za kineske farove i ksenone da me nerviraju i da svako 200-300 metara palim duga kad mi idu u susret. Ja da mogu pocupao bi im sve to i iskljucivao bi ih iz saobracaja, ali komentar ti je bio previse direktan i bezobrazan.
Izvinjavam se ako je komentar bio previše direktan i bezobrazan.
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#32616 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Kako se lijepo ljudi izmire u 2 stranice kad su normalni.

A mirzet kad kosku baci, svadjaju se svi i pise se godinama o tome :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#32617 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

basicm wrote: 18/12/2020 12:50 Dajte konkretan prijedlog, ja hocu da poliram farove i da ih premazu onim necim, gdje ima da to neko radi osim ovog skupog?
Preporuka za sve koje hoce da srede farove, sami mogu ispolirati nije nauka, smirgle i paste kostaju cca 10 KM i jedno sat-sat ipo vremena
Za zastitu je najbolja opcija folija i to ko hoce ima kvalitetnija llumarova samoizljeciva providna 120 KM je u Black Glassu.

Ko nema vremena za poliranje ono kosta 20-30 KM i jeftinija folija je isto tako 30-50 KM
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#32618 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ako su dobro nivelisani, nece zasljepljivat jer imaju projektore.
User avatar
konektovan
Posts: 51382
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#32619 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote: 18/12/2020 12:50 Dajte konkretan prijedlog, ja hocu da poliram farove i da ih premazu onim necim, gdje ima da to neko radi osim ovog skupog?
https://www.facebook.com/AutoDetailingStudioMuamer/

Cuo sam da je povoljan.. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32620 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

jelleMania wrote: 18/12/2020 12:15
Optimist wrote: 18/12/2020 11:50
Naslovnica wrote: 18/12/2020 11:47 Ovo nam se "piknalog" javlja direktno u program?!

:lol:
Nesto si pobrkao. Postavio sam njegov odgovor na moj upit.
Evo 35o km sve sve kostaloImage
Image
Je li ovo Zenica? Kod Industrijske skole?
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#32621 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by jelleMania »

Jeste :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#32622 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

lavic wrote: 18/12/2020 13:08

Daj info gdje si radio, moram starom na astri ovo uradit.

hvala
https://www.olx.ba/artikal/28840123/aut ... -ugradnja/
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#32623 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 18/12/2020 12:50 Dajte konkretan prijedlog, ja hocu da poliram farove i da ih premazu onim necim, gdje ima da to neko radi osim ovog skupog?
premizavanje je ubleha(spadne s vremenom,lakiranje bezbojnim lakom rezultuje slabijim prodorom svjetla),jednom kad skines zapaceni sloj sa plastike nema povratka,osim folijom koja je vecinom otporna na UV zraku,jer nije polikarbonat :) ,kad se sjebe nakon 5+ god samo skines i metnes novu :izet:

https://www.olx.ba/artikal/28840123/aut ... -ugradnja/


@lavic

ako budete imali problema da se dogovorite,odradite kod nekoga jeftino poliranje i trkom u CAC/lummar da stave foliju i uzivajte,al prozirnu trazite UV resistant..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#32624 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

EasyMan wrote: 18/12/2020 12:45

Gdje si kupio prozirnu foliju i koliko kosta? Na Sportageu mi nazad na maglenki pusta vodu unutra pa mislim da bi mogao to sprijeciti tom folijom.
nisam kupovao,ispolirali ljudi i zalijepili,nisam nista pitao...

nadji drugu maglenku ili ostavi,neces folijom rjesit..
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#32625 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by soferina »

Optimist wrote: 18/12/2020 10:47 Za Megana II trazio za reparaciju sociva 500 KM.
Nov zamjenski far kosta 150 KM.
Pa jel ima budala da to plate, izgleda da ima dok lik radi u 16
Post Reply