Narod i Pravda (Konakovic)

JovicSA
Posts: 364
Joined: 14/03/2024 09:01

#32601 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by JovicSA »

Da je nema trebalo bi je nacrtati makar da bode oči zlosretnicima.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2946
Joined: 24/08/2003 00:00

#32602 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Novi_Nick »

A_A_AKCIJA wrote: 09/04/2024 14:03
JovicSA wrote: 09/04/2024 08:50
VladaFBiH wrote: 09/04/2024 08:36 u pravu si, neću trošiti vrijeme a ti idi liži se sa svijetlim i presvijetlim Hadži Kiflićem i njegovim pulenima ali nemoj molim te i nas ubjeđivati da je divan i krasan kad je isto go*no kao i svoj bivši šef i šefica samo malo ljepše upakovano sa dodatkom mašnice.
Samo "pravi" Bošnjaci i SDA neuko življe pogrdno i uvredljivo koristi taj vjerski počasni naslov hadžija kada želi poniziti jednog od pripadnika svoje vjere i nacije. Ja to nigdje nisam još vidio taj fenomen, kod pravoslavaca ili katolika, samo kod muslimana. Zašto pobogu? Kritika NIP-a i Konakovića stoji ali daj evo da te besplatno malo educiram, siguran sam da imam dosta više godina, nemoj bolan tako, izbaci to hadžija i hadži kada kritikuješ Konakovića ili bilo koga drugog. Reci onaj ublehaš, protuha, hulja, šta god, ružno je je taj termin hadžija koristiti pogrdno i uvrijedljivo kako to SDA matrica koristi. Svako dobro.
To rade jer postoji ogroman bijes i obrnuto malo argumenata za kritiku.

Zato se poseže za najgorim ad hominem napadima poput ovog.

Svaki vjernik se nema šta sikirati oko svega. Na Sudnjem danu će se sve te uvrede naplatiti.

I zato me najviše čudi da to dolazi od SDA gdje bi makar neko trebao da zna malo o Islamu i da zna kako je to opasna priča.

Mala edukacija na tu temu:
Po Islamu, Bog neće oprostiti grijehe ljudi prema drugim ljudima

Vrijeđati nečiji hadž znači da ćeš tada na Sudnjem danu stati pred tu osobu i plaćati tu uvredu svojim dobrim djelima. Biće ljudi koji će ostati bankrot jer će sva svoja dobra djela morati dati ljudima koje su uvrijedili.
Vjernicima bi ovo trebalo biti ozbiljna stvar.
Ispravno A_A_AKCIJA

Jos sto je najgore i najgluplje jedan dio vjerski neobrazovanih Bosnjaka se sprda na racun njihove Islamske religije. Pa koriste za sprdnju recimo ime Saban koji je sveti mjesec u Islamskom kalendaru. Da nekazem, koji samo vjerski grijeh prave sami sebi vrijedjanjem svojih religioznih svetkovina. Kasnije kada ih zbog tih i drugih grijehova Allah kaznjava, pa im nista neide kako treba, oni se zale na druge ljude pa i drzavu da je ona kriva sto njima ide sve naopako?

Objasnjenje za sveto ime Saban u Islamskom kalendaru

Islamski kalendar ili hidžretski kalendar je kalendar po kojem se ravnaju muslimani prilikom određivanja svojih dnevnih dužnosti i blagdana, a u mnogim islamskim državama ovo je službeni kalendar.

Riječ je o je lunarnom (mjesečevom) kalendaru. On se ravna prema mjesečevim mijenama. Jedna puna mjesečeva mijena (transformacija od mjeseca mlađaka na nebu do punog mjeseca i potom opet do mlađaka) označava protok jednog mjeseca po kalendaru. Jedna hidžretska godina ima 354 ili 355 dana. Zbog toga dan hidžretske Nove godine nikad ne pada na isti dan po gregorijanskom kalendaru (sunčevom kalendaru) nego kruži kroz sva godišnja doba. Na taj je način, također, izbjegnuto eventualno poklapanje islamskih i poganskih svetkovina na isti dan.

Za početak islamskog kalendara uzima se Hidžra, preseljenje Muhameda i muslimana iz Meke u Medinu 622. godine zbog progona i pritisaka koje su nad njima vršili mekanski idolopoklonici. Od Hidžre do danas (2022.) navršilo se 1443 hidžretskih godina, te se nalazimo u 1444. hidžretskoj godini. S obzirom na to da je početak islamskog kalendara fiksiran kasnije odnosno da godine prolaze brže zbog manjeg broja dana, po broju godina preklopit će se s gregorijanskim 20874. godine.

Muslimani, osim vlastitog kalendara, imaju i vlastite blagdane među kojima su najveći Ramazanski i Kurban-bajram.

Mjeseci
Islamski kalendar ima dvanaest mjeseci s 29 ili 30 dana:

Muharrem ul Haram (ili skraćeno Muharrem) – محرّم – "zabranjen"
Safer – صفر – "prazan"
Rebiul-evvel (Rebi' I) – ربيع الأول – "prvo proljeće"
Rebiul-ahir (Rebi' II) – ربيع الآخر أو ربيع الثاني – "drugo proljeće"
Džumadel-ula (Džumade I) – جمادى الأول – "prvi mjesec osušene zemlje"
Džumadel-uhra (Džumade II) – جمادى الآخر أو جمادى الثاني, – "drugi mjesec osušene zemlje"
Redžeb – رجب – "poštovanje"
Ša'ban – شعبان – "raštrkani"
Ramazan – رمضان – "sprženi"
Ševval – شوّال – "podizanje"
Zul-ka'de – ذو القعدة – "primirje"
Zul-hidždže – ذو الحجة – "hadžiluk"

Zanimljivost: Muhamed je rođen 12. rebiulèvela.

Izvor: https://hr.wikipedia.org/wiki/Islamski_kalendar
User avatar
sime_cipol
Posts: 16991
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#32603 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by sime_cipol »

PM72 wrote: 09/04/2024 17:34 Oko matice se okupljaju pčele-nikad oko trutova
Uuuuu, ova je jaka.
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 51167
Joined: 16/07/2012 16:00

#32604 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by drug_profi »

Ja konto da sam upao na pdf religija...

Ogormna greška je što nacionalni identitet povezujete sa religijom.
Samo cu to reci.
Jer onda niste nista. Vjerska grupa u najboljem slucaju.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#32605 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Athlon64 »

Bio je to prevelik zalogaj za njegova usta...
User avatar
relativno84
Posts: 15351
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#32606 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by relativno84 »



Jbte i Fahrin bavarac udara nisko, sramota sta rade lideru.
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32607 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

pitanje za nipovce, hoće li dino i stranački organi tražiti ostavku katice nakon što se porodica memić zbog njega ogradila od nipa, i zašto neće?

odličan ispit ozbiljnosti i dine i nipa...
HelaS
Posts: 5980
Joined: 22/09/2018 13:21

#32608 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

malakh wrote: 10/04/2024 23:12 pitanje za nipovce, hoće li dino i stranački organi tražiti ostavku katice nakon što se porodica memić zbog njega ogradila od nipa, i zašto neće?

odličan ispit ozbiljnosti i dine i nipa...
:lol: :lol: :lol:
STR69
Posts: 581
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#32609 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by STR69 »

relativno84 wrote: 10/04/2024 00:38

Jbte i Fahrin bavarac udara nisko, sramota sta rade lideru.
Doći će i Ramzan Kadirov, kao gost.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#32610 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

malakh wrote: 10/04/2024 23:12 pitanje za nipovce, hoće li dino i stranački organi tražiti ostavku katice nakon što se porodica memić zbog njega ogradila od nipa, i zašto neće?

odličan ispit ozbiljnosti i dine i nipa...
A, šta Katica ima sa presudom o slučaju Memić na Sudu BiH?
internazionale
Posts: 2245
Joined: 30/12/2009 15:52

#32611 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by internazionale »

admin-x wrote: 09/04/2024 15:02
_BataZiv_0809 wrote: 07/04/2024 22:05 Raspali Senja
Mislim da nisi razumio šta je napisano ranije više puta, možeš kritikovati novinare Klixa, ali ovo nije kritika.

Odmori sedmicu.
Je li dozvoljeno za Senju reći da je ker
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32612 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Styling wrote: 11/04/2024 06:59
malakh wrote: 10/04/2024 23:12 pitanje za nipovce, hoće li dino i stranački organi tražiti ostavku katice nakon što se porodica memić zbog njega ogradila od nipa, i zašto neće?

odličan ispit ozbiljnosti i dine i nipa...
A, šta Katica ima sa presudom o slučaju Memić na Sudu BiH?
pogledaj intervju arijane memić na n1 i bhrtu...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#32613 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

internazionale wrote: 11/04/2024 10:41
admin-x wrote: 09/04/2024 15:02
_BataZiv_0809 wrote: 07/04/2024 22:05 Raspali Senja
Mislim da nisi razumio šta je napisano ranije više puta, možeš kritikovati novinare Klixa, ali ovo nije kritika.

Odmori sedmicu.
Je li dozvoljeno za Senju reći da je ker
Znaci kad se ne slazes sa nekim zoves ga kerom i to je pocetak i kraj "diskusije". Zanimljivo.

Kerovi, krezavi kadirovci, neskolovani anonimusi, nastavi niz.....i onda ce biti cudjenje kada bude metla na narednim izborima ( izborima za koje uopsteno mislim da su farsa, jer da glasaci zaista nesto vazno odlucuju ne bi imali pravo glasa, nit bi ih ko sta pitao ).

Kao sto vidimo dolaze Madjari po litijum, Mercedes tu pricu vec racuna kao gotovu stvar, u Debrecenu ide fabrika, a u Varesu eto engleza po rude i minerale. Sve za kikiriki. Il dzaba. Distrakcija svega navedenog je Dino rek'o sdO, sdO rekla Dini, rek'o Dodik, rek'o Covic i puno galame.

I niko nista oko litijuma i eksplotacije. Zapravo se hvale Neka Njiva i Viskovic kao da su neki uspjeh postigli. Ostali ni mukajet dok se nesvjesna goveda svadjaju ko je kome sta rek'o. Tragicno.

Baj d vej, "kerovi" su vjerniji i dobronamjerniji od vecine ljudi. Shvati to kako hoces.
internazionale
Posts: 2245
Joined: 30/12/2009 15:52

#32614 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by internazionale »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: 11/04/2024 11:55
internazionale wrote: 11/04/2024 10:41
admin-x wrote: 09/04/2024 15:02

Mislim da nisi razumio šta je napisano ranije više puta, možeš kritikovati novinare Klixa, ali ovo nije kritika.

Odmori sedmicu.
Je li dozvoljeno za Senju reći da je ker
Znaci kad se ne slazes sa nekim zoves ga kerom i to je pocetak i kraj "diskusije". Zanimljivo.

Kerovi, krezavi kadirovci, neskolovani anonimusi, nastavi niz.....i onda ce biti cudjenje kada bude metla na narednim izborima ( izborima za koje uopsteno mislim da su farsa, jer da glasaci zaista nesto vazno odlucuju ne bi imali pravo glasa, nit bi ih ko sta pitao ).

Kao sto vidimo dolaze Madjari po litijum, Mercedes tu pricu vec racuna kao gotovu stvar, u Debrecenu ide fabrika, a u Varesu eto engleza po rude i minerale. Sve za kikiriki. Il dzaba. Distrakcija svega navedenog je Dino rek'o sdO, sdO rekla Dini, rek'o Dodik, rek'o Covic i puno galame.

I niko nista oko litijuma i eksplotacije. Zapravo se hvale Neka Njiva i Viskovic kao da su neki uspjeh postigli. Ostali ni mukajet dok se nesvjesna goveda svadjaju ko je kome sta rek'o. Tragicno.

Baj d vej, "kerovi" su vjerniji i dobronamjerniji od vecine ljudi. Shvati to kako hoces.
Pogriješio sam za kera, ovdje se radi o džukcu. Pogledaj za šta banovaše čovjeka.

S druge strane ti ĉesto pišeš o nekim opštepoznatim činjenicama. Tipa, svijetom vladaju interesi, zakon jaĉeg... itd.
Imamo puno takvih filozofa u državi.
Probaj se aktivirati politički, pa da svi imamo haira od tebe. Ako već nisi
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#32615 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

malakh wrote: 11/04/2024 10:55
Styling wrote: 11/04/2024 06:59
malakh wrote: 10/04/2024 23:12 pitanje za nipovce, hoće li dino i stranački organi tražiti ostavku katice nakon što se porodica memić zbog njega ogradila od nipa, i zašto neće?

odličan ispit ozbiljnosti i dine i nipa...
A, šta Katica ima sa presudom o slučaju Memić na Sudu BiH?
pogledaj intervju arijane memić na n1 i bhrtu...
Cula sam sve sta je rekla, ali mi nije jasna poveznica izmedju presude i katice. Je li mu ona zamjera sto je navodno popio kafu sa tim nekim dupovcem koji je oslobodjen? Je li to to?
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32616 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Styling wrote: 11/04/2024 13:06
malakh wrote: 11/04/2024 10:55
Styling wrote: 11/04/2024 06:59

A, šta Katica ima sa presudom o slučaju Memić na Sudu BiH?
pogledaj intervju arijane memić na n1 i bhrtu...
Cula sam sve sta je rekla, ali mi nije jasna poveznica izmedju presude i katice. Je li mu ona zamjera sto je navodno popio kafu sa tim nekim dupovcem koji je oslobodjen? Je li to to?
pa nisi dobro čula. djevojka je sve fino objasnila, samo je bitno pregledati intervju.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#32617 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

malakh wrote: 10/04/2024 23:12 pitanje za nipovce, hoće li dino i stranački organi tražiti ostavku katice nakon što se porodica memić zbog njega ogradila od nipa, i zašto neće?

odličan ispit ozbiljnosti i dine i nipa...
Porodica Memic se ogradila jer vise nije vidjela interesa da bude bliska NIP-u. Dok je NIP trebao dotle se bilo u klubu. Kad je slucaj presao na Drzavn sud iskoristila se prva prilika da se od svega ogradi. Izgovor o zamjeranju Katici i MUP-u je proziran jer se za sav protekli period dok je trajao slucaj na sudu nije o tome pricalo. Naprasno se toliko zamjera da se napusta klub i ogradjuje od NIP-a. Mislim da ce pozadina ovog poteza uskoro izaci na vidjelo.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#32618 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

malakh wrote: 11/04/2024 13:08
Styling wrote: 11/04/2024 13:06
malakh wrote: 11/04/2024 10:55

pogledaj intervju arijane memić na n1 i bhrtu...
Cula sam sve sta je rekla, ali mi nije jasna poveznica izmedju presude i katice. Je li mu ona zamjera sto je navodno popio kafu sa tim nekim dupovcem koji je oslobodjen? Je li to to?
pa nisi dobro čula. djevojka je sve fino objasnila, samo je bitno pregledati intervju.
Nemam namjeru na nju vise trositi vrijeme. Sta god da je rekla, neka je, taman da se makne. Na narednim izborima ce je u NIP-u zamijeniti neko ko ce doprinijeti radu skupstine i kvalitetnijim diskusijama, a ne samo sjediti i diskutovati kada "njen slucaj" dodje na tapet.
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32619 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by malakh »

Styling wrote: 11/04/2024 13:12
malakh wrote: 11/04/2024 13:08
Styling wrote: 11/04/2024 13:06

Cula sam sve sta je rekla, ali mi nije jasna poveznica izmedju presude i katice. Je li mu ona zamjera sto je navodno popio kafu sa tim nekim dupovcem koji je oslobodjen? Je li to to?
pa nisi dobro čula. djevojka je sve fino objasnila, samo je bitno pregledati intervju.
Nemam namjeru na nju vise trositi vrijeme. Sta god da je rekla, neka je, taman da se makne. Na narednim izborima ce je u NIP-u zamijeniti neko ko ce doprinijeti radu skupstine i kvalitetnijim diskusijama, a ne samo sjediti i diskutovati kada "njen slucaj" dodje na tapet.
samo cca 10-15 tisuća glasova manje zbog arijane. :lol:
HelaS
Posts: 5980
Joined: 22/09/2018 13:21

#32620 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by HelaS »

Styling wrote: 11/04/2024 13:12
malakh wrote: 11/04/2024 13:08
Styling wrote: 11/04/2024 13:06
Cula sam sve sta je rekla, ali mi nije jasna poveznica izmedju presude i katice. Je li mu ona zamjera sto je navodno popio kafu sa tim nekim dupovcem koji je oslobodjen? Je li to to?
pa nisi dobro čula. djevojka je sve fino objasnila, samo je bitno pregledati intervju.
Nemam namjeru na nju vise trositi vrijeme. Sta god da je rekla, neka je, taman da se makne. Na narednim izborima ce je u NIP-u zamijeniti neko ko ce doprinijeti radu skupstine i kvalitetnijim diskusijama, a ne samo sjediti i diskutovati kada "njen slucaj" dodje na tapet.
Dobro, njena ruka bila je jedan glas, ali potpuno si u pravu. Nijednu rečenicu nije izgovorila u kontekstu politika NiP, a da tema nije bila tragedija njene porodice. Ipak je ona privatizirala SKS, međutim, i Konaković joj je to omogućio, jer je njenim prisustvom ostvario brojne izborne glasove.

Njenim izlaskom iz NiP-Kluba u SKS ipak ona će najviše izgubiti, Arijana. NiP neće...
User avatar
admin-x
Forum administrator
Posts: 210
Joined: 15/03/2004 16:51

#32621 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by admin-x »

internazionale wrote: 11/04/2024 13:06
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 11/04/2024 11:55
internazionale wrote: 11/04/2024 10:41

Je li dozvoljeno za Senju reći da je ker
Znaci kad se ne slazes sa nekim zoves ga kerom i to je pocetak i kraj "diskusije". Zanimljivo.

Kerovi, krezavi kadirovci, neskolovani anonimusi, nastavi niz.....i onda ce biti cudjenje kada bude metla na narednim izborima ( izborima za koje uopsteno mislim da su farsa, jer da glasaci zaista nesto vazno odlucuju ne bi imali pravo glasa, nit bi ih ko sta pitao ).

Kao sto vidimo dolaze Madjari po litijum, Mercedes tu pricu vec racuna kao gotovu stvar, u Debrecenu ide fabrika, a u Varesu eto engleza po rude i minerale. Sve za kikiriki. Il dzaba. Distrakcija svega navedenog je Dino rek'o sdO, sdO rekla Dini, rek'o Dodik, rek'o Covic i puno galame.

I niko nista oko litijuma i eksplotacije. Zapravo se hvale Neka Njiva i Viskovic kao da su neki uspjeh postigli. Ostali ni mukajet dok se nesvjesna goveda svadjaju ko je kome sta rek'o. Tragicno.

Baj d vej, "kerovi" su vjerniji i dobronamjerniji od vecine ljudi. Shvati to kako hoces.
Pogriješio sam za kera, ovdje se radi o džukcu. Pogledaj za šta banovaše čovjeka.

S druge strane ti ĉesto pišeš o nekim opštepoznatim činjenicama. Tipa, svijetom vladaju interesi, zakon jaĉeg... itd.
Imamo puno takvih filozofa u državi.
Probaj se aktivirati politički, pa da svi imamo haira od tebe. Ako već nisi
Odmori mjesec
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#32622 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Styling »

malakh wrote: 11/04/2024 13:22
Styling wrote: 11/04/2024 13:12
malakh wrote: 11/04/2024 13:08

pa nisi dobro čula. djevojka je sve fino objasnila, samo je bitno pregledati intervju.
Nemam namjeru na nju vise trositi vrijeme. Sta god da je rekla, neka je, taman da se makne. Na narednim izborima ce je u NIP-u zamijeniti neko ko ce doprinijeti radu skupstine i kvalitetnijim diskusijama, a ne samo sjediti i diskutovati kada "njen slucaj" dodje na tapet.
samo cca 10-15 tisuća glasova manje zbog arijane. :lol:
Pa vidjecemo na narednim izborima, obzirom da je slucaj na visem nivou, odredjene presude su donesene, i da njeno ucesce u vlasti nece vise, imati utjecaja ni na sta.
Hakiz
Posts: 41279
Joined: 30/07/2015 20:01

#32623 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by Hakiz »

Styling wrote: 11/04/2024 14:33
malakh wrote: 11/04/2024 13:22
Styling wrote: 11/04/2024 13:12

Nemam namjeru na nju vise trositi vrijeme. Sta god da je rekla, neka je, taman da se makne. Na narednim izborima ce je u NIP-u zamijeniti neko ko ce doprinijeti radu skupstine i kvalitetnijim diskusijama, a ne samo sjediti i diskutovati kada "njen slucaj" dodje na tapet.
samo cca 10-15 tisuća glasova manje zbog arijane. :lol:
Pa vidjecemo na narednim izborima, obzirom da je slucaj na visem nivou, odredjene presude su donesene, i da njeno ucesce u vlasti nece vise, imati utjecaja ni na sta.
Je li to već počela kontrola štete?

Sada treba nju predstaviti kao zloću koja je bila u NiP samo zbog interesa, dok jadni NiP, naivan i nevin, nije imao od nje nikakvu korist i nije znao šta radi.

Jer, da ne bi prostodušni ljudi rekli, vidi onog fuj NiP, nije pomogao da se riješi slučaj, jadna ona.

Legitimno je to. Makijavelistički, ali legitimno.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14883
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#32624 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by DaysleepeR »

Više bi poena zaradili da joj požele sreću, napišu kako je bila važan faktor do sada i da napišu kako će NiP nastaviti biti na putu za narod i pravdu.

Jebote i ime stranke ima veze sa slučajem Memić...
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7408
Joined: 12/03/2012 18:04

#32625 Re: Narod i Pravda (Konakovic)

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

internazionale wrote: 11/04/2024 13:06
cvrčak_na_hedonizmu wrote: 11/04/2024 11:55
internazionale wrote: 11/04/2024 10:41

Je li dozvoljeno za Senju reći da je ker
Znaci kad se ne slazes sa nekim zoves ga kerom i to je pocetak i kraj "diskusije". Zanimljivo.

Kerovi, krezavi kadirovci, neskolovani anonimusi, nastavi niz.....i onda ce biti cudjenje kada bude metla na narednim izborima ( izborima za koje uopsteno mislim da su farsa, jer da glasaci zaista nesto vazno odlucuju ne bi imali pravo glasa, nit bi ih ko sta pitao ).

Kao sto vidimo dolaze Madjari po litijum, Mercedes tu pricu vec racuna kao gotovu stvar, u Debrecenu ide fabrika, a u Varesu eto engleza po rude i minerale. Sve za kikiriki. Il dzaba. Distrakcija svega navedenog je Dino rek'o sdO, sdO rekla Dini, rek'o Dodik, rek'o Covic i puno galame.

I niko nista oko litijuma i eksplotacije. Zapravo se hvale Neka Njiva i Viskovic kao da su neki uspjeh postigli. Ostali ni mukajet dok se nesvjesna goveda svadjaju ko je kome sta rek'o. Tragicno.

Baj d vej, "kerovi" su vjerniji i dobronamjerniji od vecine ljudi. Shvati to kako hoces.
Pogriješio sam za kera, ovdje se radi o džukcu. Pogledaj za šta banovaše čovjeka.

S druge strane ti ĉesto pišeš o nekim opštepoznatim činjenicama. Tipa, svijetom vladaju interesi, zakon jaĉeg... itd.
Imamo puno takvih filozofa u državi.
Probaj se aktivirati politički, pa da svi imamo haira od tebe. Ako već nisi
Meni se cini da to nisu opstepoznati pojmovi cim se ljudi kod, a Bogme i sirom svijeta zabavljaju vise - manje nebitnim situacijama i dogadjajima dok oni zaista bitni prolaze bez problema i sa jako malo otpora. I nije u pitanju filozofija nego realnost koju velika vecina ljudi odbacuje putem kongnitivne disonance.

Sto se tice politcke aktivacije. Gdje ? Sve nase, fol, pro BiH stranke su smijesne, svi se bave iskljucivo kako da uvale sebe i svoje na budzet. To je pocetak i kraj price.

Da bi se nova stranka pokrenula trebaju ti ozbiljne pare ( shodno tome pripadas onoke ko te finansira, a taj neko nije filantrop ili altruista nego gleda svoj, uski, licni interes ) ili prepoznatljiva lica koja nisu kompromitovana, a takvih kod nas bas i nema. A i da skupis nesto, kao sto je NiP uradio na pocetku, kada se docepas vlasti vrlo brzo zavrsis kao sto ce oni zavrsiti, u medjusobnoj borbi za pozicije. I postavlja se pitanje odakle im kes za onu prvu kampanju kada ih je bill na svakom koraku.
Post Reply