Progresivno oporezivanje je glupost, pogotovo na način kako nam ovdje pokušavaju uvesti. Čuj plata od 1500 KM luksuzdrug_profi wrote:Izvini, zalaganje za progresivno oporezivanje plata u nasoj realnosti znaci dodatno osiromasenje radnicke klase. Da je prag 2000 i vise pa da pricamo o visku novca, i nekako, ali 2000 je realna mjesecna potreba 4-clanog domacinstva. Tu nema viska, samo manjkovi na sve strane.Capsicum wrote:De ti kmirso napravi onaj test da vidiš kojoj ideologiji si najbliži po svojim stavovima. Pljunite me u usta ako išta imaš sa liberalima
Frajer mrtva ljevica
I onda porezno opterecenje njih znaci samo da se teret zeli prebaciti na siru masu, a ne zeli se oporezovati one koji zaradjuju vise od 100.000 godisnje sa 40%-45% kako jeste i u tim zapadnim zemljama sa kojima nas ubjedjuju da se trebamo porediti.
Ovdje je svakako daleko previse natovareno na plate i umjesto toga treba traziti druge izvore novca i smanjivanje budzetskih rashoda.
I maksimalno je bezobrazno govoriti o oporezivanju plata dok se kladionice ne oporezuju.
Treba tražiti druge modalitete za finansiranje socijalnih kategorija.
