Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

plain vanilla wrote:
test01 wrote:

ako su hdz lopovi onda su i sda jer su zajedno u vlasti dugoo. ne navijam ni za koga vec smatram da za bih rijesenje ne postoji i pokusavam da se razuvjerim citajuci ove postove.
bih je kao sjeverni kipar,palestina,kasmir,zapadna sahara,kurdistan itd.
naravno da jesu i oni lopovi, nista tu sporno nije

ali kad dodjes na forum, onda ne prozivas forumasice hrvaticama koje se brinu za srbe, niti trebas nazivati SDP bosnjama

znam ja da su neki navikli zvati nas svakako, od obrezanaca do mosnjaka, ali nije to ovaj forum, znas :wink:




pa sta ako sam te pito jesi li hrvatica? sta je tu lose? bosnje se odnosilo i na sda i na sdp jer je cinjenica da vecina bosnji glasa za njih,zar ne?
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#3252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

test01 wrote:



pa sta ako sam te pito jesi li hrvatica? sta je tu lose? bosnje se odnosilo i na sda i na sdp jer je cinjenica da vecina bosnji glasa za njih,zar ne?


pa naravno da su glasali ... ali to ti ne daje za pravo da stavljas Stranka= Narod....
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

Komrad wrote:
test01 wrote: pa sta ako sam te pito jesi li hrvatica? sta je tu lose? bosnje se odnosilo i na sda i na sdp jer je cinjenica da vecina bosnji glasa za njih,zar ne?


pa naravno da su glasali ... ali to ti ne daje za pravo da stavljas Stranka= Narod....
da... :D to se odnosi iskljucivo na hdz... :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52693
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo »

test01 wrote: pa sta ako sam te pito jesi li hrvatica? sta je tu lose? bosnje se odnosilo i na sda i na sdp jer je cinjenica da vecina bosnji glasa za njih,zar ne?
šta bi tu bilo loše... :-) da je muško trebo si je pitat i jel' osunećena :-)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

pa nisu - krivi su turci i iracani... :D koji su decenijama obespravljivali i ubijali kurde, pravdajuci svoju politiku "pravima" turaka i arapa koji zive u kurdistanu... :D

isto kao i bih, bez rjesenja...[/quote][/quote]






-gle jednu stvar alfons. bih ima problem isti kao sto ga ima i niz zemalja u svijetu ,a to je sukob 2 prava-na samoopredjeljenje i nepovredivosti granica. takvih konflikata imas u svijetu najmanje sto.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

test01 wrote:-gle jednu stvar alfons. bih ima problem isti kao sto ga ima i niz zemalja u svijetu ,a to je sukob 2 prava-na samoopredjeljenje i nepovredivosti granica. takvih konflikata imas u svijetu najmanje sto.
jesi li ti prespavao zadnjih 20 godina ili me samo zajebavas?

taj "problem" i "sukob" je rijesen 1995...
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

kako rijesen kada stranci imaju vlast u bih? i vojska.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

Chmoljo wrote:
test01 wrote: pa sta ako sam te pito jesi li hrvatica? sta je tu lose? bosnje se odnosilo i na sda i na sdp jer je cinjenica da vecina bosnji glasa za njih,zar ne?
šta bi tu bilo loše... :-) da je muško trebo si je pitat i jel' osunećena :-)


evo vidis da se i moderator slaze. hvala moderator.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

test01 wrote:kako rijesen kada stranci imaju vlast u bih? i vojska.
sretna nova 1996... :-)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

Alfons Kauders wrote:
test01 wrote:kako rijesen kada stranci imaju vlast u bih? i vojska.
sretna nova 1996... :-)

ne kontam. ko ima vlast u bih 2011? ko ima vojsku?
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#3261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

test01 wrote:
Alfons Kauders wrote:
test01 wrote:kako rijesen kada stranci imaju vlast u bih? i vojska.
sretna nova 1996... :-)

ne kontam. ko ima vlast u bih 2011? ko ima vojsku?
Leo Plockinic
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#3262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

-ja smatram da su covic i dodik postavili klopku koja se zove treci i koju ce potaknuti pravljenje vlade bez 2 hdz-a.
zivi bili pa vidjeli.
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#3263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

test01 wrote:-ja smatram da su covic i dodik postavili klopku koja se zove treci i koju ce potaknuti pravljenje vlade bez 2 hdz-a.
zivi bili pa vidjeli.
pa neka i treceg sto si navalio ...
Jel to ti nas ko prepadas trecim?

Neka bude bujrum
User avatar
plain vanilla
Posts: 70256
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

test01 wrote:-ja smatram da su covic i dodik postavili klopku koja se zove treci i koju ce potaknuti pravljenje vlade bez 2 hdz-a.
zivi bili pa vidjeli.
a ja se bojim da je Dodik nazalost jak ko zemlja :oops: :D
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#3265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

kamen spoticanja wrote:
Alfons Kauders wrote:
hercegovac_pravi wrote: Nije, ogromna pobjeda je oduzimanje isključivog prava HDZ-u da predstavlja sve Hrvate, pravo koje HDZ želi "sampripisati". Takvo pravo SDA-u (da predstavlja sve Bošnjake) je već davno oduzeto.
Problem je sto se na ovo gleda kao na iskljucivi problem SDP-a... Ja SDP ne volim, sto je mogao primjetiti svako ko je citao moje baljezganje.

Radi se o principu. Sutra ce umjesto SDP-a u istoj poziciji biti neka deseta stranka, kobasicari, NS, kokuzi, nebitno... I toj stranci ce se uskracivati pravo da imenuje svoje kandidate u skladu sa izbornim rezultatima. Kandidatima te stranke ce se uskracivati pasivno biracko pravo. Aparthejd.

Govorimo o konceptu, a ne o politickoj opciji. Ako SDP pristane na ucjene, nece sahraniti samo sebe, vec sve stranke koje ce nekad u buducnosti pokusati okupiti ljude oko ideje umjesto etnicke pripadnosti. Ja se ne slazem sa politikom SDP-a, ali ovdje imaju moju podrsku, jer je na njihovoj strani i zakon i moral.
+1
:thumbup:

Cilj je sasvim drugi a ucjene su samo metod kojim zele ostvariti neostvarive ciljeve,Neka se zale Dodiku s kim su sve ovo planirali....KRADE-ZE treba otresta kao slinu sto i jesu kriminalno aparthejdsko fasisticka banda ciji se repovi i krvavi neljudski tragovi vuku po uzoru na Karadzicev SDS od Stoca,Gabele,Dretelja preko Ahmica do vukavarskog dijala Mostara kao najrazrusenijeg dijala grada u BiH za vrijeme proslog rata a sa rusenjem starog (Turcina,kako su govorili nakon rusenja) Starog mosta i dzamija kao i pravoslavnih crkava su dokazali da su isto sto i Karadzicev zlocinacko teroristicki i pobunjenicki SDS cije vojno i politicko rukovodstvo na celu sa Prlicem i Praljkom ceka presudu u Hagu za zlocinacki projekat koji bi sada prije i same presude Hagu da ponovo ozive i rehabilituju,......

Oni su mnogo podlije dvonoge hulje i hinje od cetnika jer su uvijek dijelovali s leda prljavo, podlo i izdajnicki,.....Hrvatska sahranjuje svoje kra-de-ze mafijase a ovi u Bosni su SEPER KRA-DE-ZE mafijasi kojima ce takode doci kraj,kad tad,.....

Slazem se sa Alfonsom trebalo im je sve obecati nakon izbora a nakon formiranja domova naroda sutnut ih nogom jer su bili i ostali najveci krimo mafijaski paraziti sa svojom kurvinjskom politikom i najvise unistili upravo one u cije ime se kunu da rade,.....Hrvati u BiH su prepolovljeni i to sa najboljih dijelova BiH,.Oni bi sve Hrvatezrtvovali za dio Hercegovackog kamenjara koji je oduvijek i svakako bio vecinski hrvatski,....Hrvati trebaju napraviti zaokret od ove mafijaske stranke inace ne vidim da ce im donijeti nista dobro u buducnosti,.....

U ove pregovore sa krimosima nije trebalo ni ulaziti a ako je MZ insistirala nije se smjelo ici bez ucesca potpisnika platforme to jest HSP i NSRZB,....

Nadam se da ce se na kraju icu u vlast bez KRADE-ZE mafije,.........
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#3266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BiH-x »

Almerisa wrote:Pozdrav svima koji vole BiH!
Svako jutro kada upalimo komp prva destinacija je sa-X...Pratimo ova zbivanja a posebno ove diskusije na ovoj temi..(najbrzi nacin informisanja) i moj muz "Hrvat" iako je simpatizer HDZ-ea a sigurno voli BiH vise od mnogih ovdje. ...zelim da UPOZORIM da nick "nosara" ne moze clanove HDZ zvati "bagrom" .."magarcima"..i ostalim najprimitivnijim izrazima!
Za mene udatu u Gradacac je moj Hrvat bolji nego pola doslja u Sarajevu...i nosarinih 6 glasova za SDP!
:bih:
:lol:
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#3267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

Almerisa wrote:
nosara wrote:
yugi wrote: Ti uporan sa tom pričom o platformi i programskim ciljevima :-) Pa koalicija bazirana na platformi je bila frankeštajnovska i bez HDZ-a a ulaskom HDZ-a da i ne govorim.Radi se o dijametralno suprotnim svjetonadzorima :-)Kako očekivati da SDP i HSP ili novopridodati Babini autonomaši slijede iste programske ciljeve???U krajnjem sve informacije govore o tome da su pregovori oko formiranja vlasti upravo zapeli na tzoj matematici koju pominješ tj oko podjele fotelja.Dakle briga ba nekog za tu bezveznu platformu!!!Siguran sam da i ti sam ne vjeruješ u tu priču al hajd :oops:
:lol:

Pa platforma je potpisana... Da nisi prespavao...?

Ako magarad popusti sa svojatanjem citavog naroda, i oni je mogu potpisat... To je pozicija platformasa od pocetka...U cemu je tvoj problem pa tako tesko kopcas...? :D


Pozdrav svima koji vole BiH!
Svako jutro kada upalimo komp prva destinacija je sa-X...Pratimo ova zbivanja a posebno ove diskusije na ovoj temi..(najbrzi nacin informisanja) i moj muz "Hrvat" iako je simpatizer HDZ-ea a sigurno voli BiH vise od mnogih ovdje. ...zelim da UPOZORIM da nick "nosara" ne moze clanove HDZ zvati "bagrom" .."magarcima"..i ostalim najprimitivnijim izrazima!
Za mene udatu u Gradacac je moj Hrvat bolji nego pola doslja u Sarajevu...i nosarinih 6 glasova za SDP!
:bih:

:lol:

Skontaste li koju ce te mjesnu zajednicu ili kucu iz Gradacca staviti u erceg bosnu :lol: Ono diskontinuitet teritorije, legitimitet ofo ono i tako to 8-)
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#3268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

Almerisa wrote:Ti nemas sta pricati o Gradaccu....Tamo sam rodjena i tamo su moji bili i ostali !
Ja nisam niciji srpski isprdak iz Tuzle, Sarajeva ...nego osoba koja je udala se za osobu koji je Hrvat

Ponavljam da se javljam iz Düsseldorfa i da bi voljela da nam Bosna bude jedina drzava!

p.s. muz mi asocira -bez Hercegovine

Lijep poziv na toleranciju prema herceg srbima Dusseldorfa dok Tuzlake I Sarajlije zoves srpskim isprdcima.

PS Mislis "suflira", ne asocira.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara »

Almerisa wrote:
nosara wrote:
yugi wrote: Ti uporan sa tom pričom o platformi i programskim ciljevima :-) Pa koalicija bazirana na platformi je bila frankeštajnovska i bez HDZ-a a ulaskom HDZ-a da i ne govorim.Radi se o dijametralno suprotnim svjetonadzorima :-)Kako očekivati da SDP i HSP ili novopridodati Babini autonomaši slijede iste programske ciljeve???U krajnjem sve informacije govore o tome da su pregovori oko formiranja vlasti upravo zapeli na tzoj matematici koju pominješ tj oko podjele fotelja.Dakle briga ba nekog za tu bezveznu platformu!!!Siguran sam da i ti sam ne vjeruješ u tu priču al hajd :oops:
:lol:

Pa platforma je potpisana... Da nisi prespavao...?

Ako magarad popusti sa svojatanjem citavog naroda, i oni je mogu potpisat... To je pozicija platformasa od pocetka...U cemu je tvoj problem pa tako tesko kopcas...? :D

Pozdrav svima koji vole BiH!
Svako jutro kada upalimo komp prva destinacija je sa-X...Pratimo ova zbivanja a posebno ove diskusije na ovoj temi..(najbrzi nacin informisanja) i moj muz "Hrvat" iako je simpatizer HDZ-ea a sigurno voli BiH vise od mnogih ovdje. ...zelim da UPOZORIM da nick "nosara" ne moze clanove HDZ zvati "bagrom" .."magarcima"..i ostalim najprimitivnijim izrazima!
Za mene udatu u Gradacac je moj Hrvat bolji nego pola doslja u Sarajevu...i nosarinih 6 glasova za SDP!
:bih:
:lol:

Moze, naravno...I hoce, jos naravnije... Nisam ih ja utjerao u tu zlocinacko-kriminalnu organizaciju... Ovo "bagra" sam pokupio od jednog nesretnika sa prosvjeda u zagrebu, a ovo "magarad" je tepanje... Pozdravi "simpatizera"... :lol: To mu dodje nesto kao "light" varijanta, "ja bih se jebao, ali da mi ne udje"...?
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#3270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skojotovski »

Nosari je sve dozvoljeno. cak i otvoreno vrijedanje, omalovazavanje, psovanje... ima blagonaklonost, jer je dio tala. ostali smrtnici budu iskljuceni ili banovani brzinom svjetlosti, a da ni u blizu ne izgovore slicne gadosti i uvrede.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara »

skojotovski wrote:Nosari je sve dozvoljeno. cak i otvoreno vrijedanje, omalovazavanje, psovanje... ima blagonaklonost, jer je dio tala. ostali smrtnici budu iskljuceni ili banovani brzinom svjetlosti, a da ni u blizu ne izgovore slicne gadosti i uvrede.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

nosara wrote:
skojotovski wrote:Nosari je sve dozvoljeno. cak i otvoreno vrijedanje, omalovazavanje, psovanje... ima blagonaklonost, jer je dio tala. ostali smrtnici budu iskljuceni ili banovani brzinom svjetlosti, a da ni u blizu ne izgovore slicne gadosti i uvrede.
nosara bas neas puno prijatelja ovdje...
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#3273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by jazzer »

Ja sam tek sada shvatio da je , ustvari, Nosara dio problema Bosne i Hercegovine.


Zato, Nosara, moj ti je savjet, povuci se....Prestani biti dio problema. :)
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara »

jazzer wrote:Ja sam tek sada shvatio da je , ustvari, Nosara dio problema Bosne i Hercegovine.


Zato, Nosara, moj ti je savjet, povuci se....Prestani biti dio problema. :)
nosare su dio problema u BiH, to bi bilo preciznije... Cak smo problem broj 1 ovih dana...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

jazzer wrote:Ja sam tek sada shvatio da je , ustvari, Nosara dio problema Bosne i Hercegovine.


Zato, Nosara, moj ti je savjet, povuci se....Prestani biti dio problema. :)
podrzavam u potpunosti... :D
Locked