Kupio bih nesto sa eBay-a
Moderator: anex
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#3251 Re: eBay - Vaša iskustva
Ljudi sta je ovo zacepilo sa kinom ni jedna posiljka ne stigne prije mjesec ipo vise mi se ogadilo narucivati.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#3252 Re: eBay - Vaša iskustva
Nije tacno, prosjek je 10 dana
Samo moras znati kako..
- ZOB
- Posts: 136
- Joined: 18/05/2012 09:18
- Location: ČVila
#3253 Re: eBay - Vaša iskustva
Da vas pitam dobio sam karticu uplatio sam na racun para, na ebay i paypal sam se vec registrovao sta dalje?
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#3254 Re: eBay - Vaša iskustva
un1ted wrote:Nije tacno, prosjek je 10 danaSamo moras znati kako..
E jesi mi pomogao sta kako ? Znam da ima veze koji dan narucis.
- ZOB
- Posts: 136
- Joined: 18/05/2012 09:18
- Location: ČVila
#3255 Re: eBay - Vaša iskustva
Hvala evo piše da su uzeli 1,95 $ sad predpostavljam da mi treba taj kod ?KvaziExpert wrote:odaberi artikl, klikni buy now, i sam te vodi dalje. Ne možeš pogriješiti (platiti dvaput ili nešto slično)ZOB wrote:Da vas pitam dobio sam karticu uplatio sam na racun para, na ebay i paypal sam se vec registrovao sta dalje?
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#3256 Re: eBay - Vaša iskustva
ZOB wrote:Hvala evo piše da su uzeli 1,95 $ sad predpostavljam da mi treba taj kod ?KvaziExpert wrote:odaberi artikl, klikni buy now, i sam te vodi dalje. Ne možeš pogriješiti (platiti dvaput ili nešto slično)ZOB wrote:Da vas pitam dobio sam karticu uplatio sam na racun para, na ebay i paypal sam se vec registrovao sta dalje?
Pogresno te on shvatio tebi treba kod da verifikujes paypal ? Sa neverifikovanim paypalom imas limit ne znam koliko mjesecno i ne mozes primati pare. A taj kod mozes dobiti kad dobijes izvjestaj ili nazovi banku i pitaj ih. Kad verifikujes paypal bit ce ti vraceno 1.95$ na racun.
- ZOB
- Posts: 136
- Joined: 18/05/2012 09:18
- Location: ČVila
#3257 Re: eBay - Vaša iskustva
Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#3258 Re: eBay - Vaša iskustva
Nema 4 znamenke, nego tri.ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#3259 Re: eBay - Vaša iskustva
Nazovi banku reci da si ukucao karticu na paypal i sad ti treba kod za verifikaciju i reci ce ti. Ako ti se ne zuri neces primati pare na paypal onda sacekaj izvjestaj.ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
- ZOB
- Posts: 136
- Joined: 18/05/2012 09:18
- Location: ČVila
#3260 Re: eBay - Vaša iskustva
Pa zar ne treba prvo uraditi verifikaciju odnosno potvrditi karticu na PayPal,da bi je mogao koristi sa ebay-om ? odnosno kupovati ?Nermin_BH wrote:Nazovi banku reci da si ukucao karticu na paypal i sad ti treba kod za verifikaciju i reci ce ti. Ako ti se ne zuri neces primati pare na paypal onda sacekaj izvjestaj.ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
-
shandrprcSA
- Posts: 10220
- Joined: 23/02/2013 08:16
#3261 Re: eBay - Vaša iskustva
i mene interesuje...Nermin_BH wrote:un1ted wrote:Nije tacno, prosjek je 10 danaSamo moras znati kako..
E jesi mi pomogao sta kako ? Znam da ima veze koji dan narucis.
-
Chuckie
- Posts: 7466
- Joined: 04/01/2011 21:44
#3262 Re: eBay - Vaša iskustva
Nema tri nego četiri._Reds_ wrote:Nema 4 znamenke, nego tri.ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
Na izvodu u banci stoji ta promjena u obliku
PP*xxxx
Gdje su Xovi taj kod.
- ZOB
- Posts: 136
- Joined: 18/05/2012 09:18
- Location: ČVila
#3263 Re: eBay - Vaša iskustva
Da vas još pitam neću li imati nikakvih problema kasnije sa paypal-om zbog toga što sam naručio sad ako npr bude trebalo refund raditi,sto nisam verifikao karticu ?Da još na dodam gledamkod ovog nekog sellera iz Kanade ima dobru poonudu i free shipping ali šalje preko ovog Canada Post International Letter-post sad neznam koliko je dobro i ima li uopće tracking nemogu ga kontakitrati,ima 99,4 postive feedback? jel može koji savjet 
Last edited by ZOB on 22/07/2013 23:28, edited 1 time in total.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#3264 Re: eBay - Vaša iskustva
Kada sam ja nekad davno to verifikovano, oni su mi skunili 1.76 dolara (lupam) i ja sam morao da onesem ovo 176, sad su možda digli na 4 cifre.Chuckie wrote:Nema tri nego četiri._Reds_ wrote:Nema 4 znamenke, nego tri.ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
Na izvodu u banci stoji ta promjena u obliku
PP*xxxx
Gdje su Xovi taj kod.
- Brane5
- Posts: 45
- Joined: 18/07/2013 15:19
#3265 Re: eBay - Vaša iskustva
kakva je ta stranica mincomobile jeli pouzdana?daramo wrote:OK, nisam znao da veličina paketa određuje cijenu pregleda a Kinez (BIC shop) bezveze okomotao zaštitne folije jedno 3-4 kruga, paket velik a u njemu nije ni pola kile.
Što se tiče mobitela naletio sam na ova dva shopa, vidio sam da u racent orders ima i narudžbi iz BiH tako da je valjda sigurno a i imaju dosta dobar rating na aliexpress i prihvaćaju paypal.
http://www.doeschance.com/index.php
http://www.mincomobile.com/
Možda bi čak uzeo i ovaj neki jeftiniji android mobitel ali me brine carina, koliko bi bilo carine na mobitel od 60$ isplati li se uopće?
-
denis007
- Posts: 88
- Joined: 25/04/2013 18:04
#3266 Re: eBay - Vaša iskustva
un1ted wrote:Nije tacno, prosjek je 10 danaSamo moras znati kako..
Aj ziv bio podijeli sa rajom kako? A da se ne placa dodatno za bolju postansku firmu?
-
denis007
- Posts: 88
- Joined: 25/04/2013 18:04
#3267 Re: eBay - Vaša iskustva
Ista prica. Prije 2 mjeseca kupim dzidzu od 30$, stigne za manje od deset dana. Kupim istu isti dan kad sam ovu dobio, evo jos nista. Prodavac isti, postanski operater isti(tracking broj istog porijekla), ali se evo mjesec kiseli u Njemackoj. Mozda je zbog sezone godisnjih. Jedino je SG posta brza. Uvijek za 7-10dana kod mene u kuci. Za ostale nema pravila. Naravno, ovo ne vazi za ove skupe brze ali to ne koristim.Nermin_BH wrote:Ljudi sta je ovo zacepilo sa kinom ni jedna posiljka ne stigne prije mjesec ipo vise mi se ogadilo narucivati.
Pozdrav
-
Chuckie
- Posts: 7466
- Joined: 04/01/2011 21:44
#3268 Re: eBay - Vaša iskustva
Dolazi li vam išta iz Engleske ovih dana?
-
ForeverStrong
- Posts: 25
- Joined: 07/05/2013 08:33
#3269 Re: eBay - Vaša iskustva
nistaChuckie wrote:Dolazi li vam išta iz Engleske ovih dana?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3270 Re: eBay - Vaša iskustva
prije par dana je stigla kapa iz uk, 7 dana od placanja do isporuke
-
Chuckie
- Posts: 7466
- Joined: 04/01/2011 21:44
#3271 Re: eBay - Vaša iskustva
Meni prosjek sa thehut.com 7 dana, evo cekam neku odjecu poslanu prije 15, jos je nema.
-
newera86
- Posts: 392
- Joined: 11/12/2012 00:18
- ZOB
- Posts: 136
- Joined: 18/05/2012 09:18
- Location: ČVila
#3273 Re: eBay - Vaša iskustva
Hvala na odgovoru @KvaziExpert ,otprilike koliko treba da dođe pošiljka iz Kanade poslana kao Canada Post International Letter-post je li tko od vas prije naručivao ovako ? sorry na pitanjima ovo mi je prva narudžba,nemam TN pa okvirno pitam.
- Realovac23
- Posts: 133
- Joined: 23/09/2012 20:34
#3274 Re: eBay - Vaša iskustva
jel imao netko slučaj, naručio nešto i vidim 5 dana proslo prodavac ne salje, ja mu se javim kaze da nije promio uplatu, da prekinem transakciju, odem na paypal i vidim da pored te transakscije mogu kliknuti CANCEL sto i uradim. Radi se o 20$ i mene sad zanima kad će se meni te pare vratiti?
-
Chuckie
- Posts: 7466
- Joined: 04/01/2011 21:44
#3275 Re: eBay - Vaša iskustva
Za mojih mozda 15tak narudzbi sa tog sajta hefta dana je uvijek bila prosjek. Eventualno do 10 dana.newera86 wrote:how yes no prosjek 7 dana. niste jedini koji narucujete sa thehut-a, imam 20+ kupovina kod njih i nema sanse da je 7 dana prosjek. mislim dolazilo je za 6 dana al bogami i za 22. samo dzabe ovoj raji nabijate suhu.
