Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#3251 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

Ljudi sta je ovo zacepilo sa kinom ni jedna posiljka ne stigne prije mjesec ipo vise mi se ogadilo narucivati.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3252 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Nije tacno, prosjek je 10 dana :) Samo moras znati kako..
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3253 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Da vas pitam dobio sam karticu uplatio sam na racun para, na ebay i paypal sam se vec registrovao sta dalje?
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#3254 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

un1ted wrote:Nije tacno, prosjek je 10 dana :) Samo moras znati kako..

E jesi mi pomogao sta kako ? Znam da ima veze koji dan narucis.
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3255 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

KvaziExpert wrote:
ZOB wrote:Da vas pitam dobio sam karticu uplatio sam na racun para, na ebay i paypal sam se vec registrovao sta dalje?
odaberi artikl, klikni buy now, i sam te vodi dalje. Ne možeš pogriješiti (platiti dvaput ili nešto slično)
Hvala evo piše da su uzeli 1,95 $ sad predpostavljam da mi treba taj kod ?
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#3256 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

ZOB wrote:
KvaziExpert wrote:
ZOB wrote:Da vas pitam dobio sam karticu uplatio sam na racun para, na ebay i paypal sam se vec registrovao sta dalje?
odaberi artikl, klikni buy now, i sam te vodi dalje. Ne možeš pogriješiti (platiti dvaput ili nešto slično)
Hvala evo piše da su uzeli 1,95 $ sad predpostavljam da mi treba taj kod ?

Pogresno te on shvatio tebi treba kod da verifikujes paypal ? Sa neverifikovanim paypalom imas limit ne znam koliko mjesecno i ne mozes primati pare. A taj kod mozes dobiti kad dobijes izvjestaj ili nazovi banku i pitaj ih. Kad verifikujes paypal bit ce ti vraceno 1.95$ na racun.
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3257 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3258 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
Nema 4 znamenke, nego tri.
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#3259 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
Nazovi banku reci da si ukucao karticu na paypal i sad ti treba kod za verifikaciju i reci ce ti. Ako ti se ne zuri neces primati pare na paypal onda sacekaj izvjestaj.
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3260 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Nermin_BH wrote:
ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
Nazovi banku reci da si ukucao karticu na paypal i sad ti treba kod za verifikaciju i reci ce ti. Ako ti se ne zuri neces primati pare na paypal onda sacekaj izvjestaj.
Pa zar ne treba prvo uraditi verifikaciju odnosno potvrditi karticu na PayPal,da bi je mogao koristi sa ebay-om ? odnosno kupovati ?
shandrprcSA
Posts: 10220
Joined: 23/02/2013 08:16

#3261 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by shandrprcSA »

Nermin_BH wrote:
un1ted wrote:Nije tacno, prosjek je 10 dana :) Samo moras znati kako..

E jesi mi pomogao sta kako ? Znam da ima veze koji dan narucis.
i mene interesuje...
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3262 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

_Reds_ wrote:
ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
Nema 4 znamenke, nego tri.
Nema tri nego četiri.

Na izvodu u banci stoji ta promjena u obliku

PP*xxxx

Gdje su Xovi taj kod.
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3263 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Da vas još pitam neću li imati nikakvih problema kasnije sa paypal-om zbog toga što sam naručio sad ako npr bude trebalo refund raditi,sto nisam verifikao karticu ?Da još na dodam gledamkod ovog nekog sellera iz Kanade ima dobru poonudu i free shipping ali šalje preko ovog Canada Post International Letter-post sad neznam koliko je dobro i ima li uopće tracking nemogu ga kontakitrati,ima 99,4 postive feedback? jel može koji savjet :)
Last edited by ZOB on 22/07/2013 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3264 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by _Reds_ »

Chuckie wrote:
_Reds_ wrote:
ZOB wrote:Da i mislio sam na taj 4-znamenkasti broj/kod od PayPal koji dolazi na izvodu ako se na varam to mi treba?
Nema 4 znamenke, nego tri.
Nema tri nego četiri.

Na izvodu u banci stoji ta promjena u obliku

PP*xxxx

Gdje su Xovi taj kod.
Kada sam ja nekad davno to verifikovano, oni su mi skunili 1.76 dolara (lupam) i ja sam morao da onesem ovo 176, sad su možda digli na 4 cifre.
User avatar
Brane5
Posts: 45
Joined: 18/07/2013 15:19

#3265 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Brane5 »

daramo wrote:OK, nisam znao da veličina paketa određuje cijenu pregleda a Kinez (BIC shop) bezveze okomotao zaštitne folije jedno 3-4 kruga, paket velik a u njemu nije ni pola kile.

Što se tiče mobitela naletio sam na ova dva shopa, vidio sam da u racent orders ima i narudžbi iz BiH tako da je valjda sigurno a i imaju dosta dobar rating na aliexpress i prihvaćaju paypal.

http://www.doeschance.com/index.php
http://www.mincomobile.com/

Možda bi čak uzeo i ovaj neki jeftiniji android mobitel ali me brine carina, koliko bi bilo carine na mobitel od 60$ isplati li se uopće?
kakva je ta stranica mincomobile jeli pouzdana?
denis007
Posts: 88
Joined: 25/04/2013 18:04

#3266 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by denis007 »

un1ted wrote:Nije tacno, prosjek je 10 dana :) Samo moras znati kako..

Aj ziv bio podijeli sa rajom kako? A da se ne placa dodatno za bolju postansku firmu?
denis007
Posts: 88
Joined: 25/04/2013 18:04

#3267 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by denis007 »

Nermin_BH wrote:Ljudi sta je ovo zacepilo sa kinom ni jedna posiljka ne stigne prije mjesec ipo vise mi se ogadilo narucivati.
Ista prica. Prije 2 mjeseca kupim dzidzu od 30$, stigne za manje od deset dana. Kupim istu isti dan kad sam ovu dobio, evo jos nista. Prodavac isti, postanski operater isti(tracking broj istog porijekla), ali se evo mjesec kiseli u Njemackoj. Mozda je zbog sezone godisnjih. Jedino je SG posta brza. Uvijek za 7-10dana kod mene u kuci. Za ostale nema pravila. Naravno, ovo ne vazi za ove skupe brze ali to ne koristim.

Pozdrav
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3268 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Dolazi li vam išta iz Engleske ovih dana?
ForeverStrong
Posts: 25
Joined: 07/05/2013 08:33

#3269 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ForeverStrong »

Chuckie wrote:Dolazi li vam išta iz Engleske ovih dana?
nista
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3270 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

prije par dana je stigla kapa iz uk, 7 dana od placanja do isporuke
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3271 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Meni prosjek sa thehut.com 7 dana, evo cekam neku odjecu poslanu prije 15, jos je nema.
newera86
Posts: 392
Joined: 11/12/2012 00:18

#3272 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by newera86 »

:skoljka:
Last edited by newera86 on 06/08/2013 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
ZOB
Posts: 136
Joined: 18/05/2012 09:18
Location: ČVila

#3273 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ZOB »

Hvala na odgovoru @KvaziExpert ,otprilike koliko treba da dođe pošiljka iz Kanade poslana kao Canada Post International Letter-post je li tko od vas prije naručivao ovako ? sorry na pitanjima ovo mi je prva narudžba,nemam TN pa okvirno pitam.
User avatar
Realovac23
Posts: 133
Joined: 23/09/2012 20:34

#3274 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Realovac23 »

jel imao netko slučaj, naručio nešto i vidim 5 dana proslo prodavac ne salje, ja mu se javim kaze da nije promio uplatu, da prekinem transakciju, odem na paypal i vidim da pored te transakscije mogu kliknuti CANCEL sto i uradim. Radi se o 20$ i mene sad zanima kad će se meni te pare vratiti?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#3275 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

newera86 wrote:how yes no prosjek 7 dana. niste jedini koji narucujete sa thehut-a, imam 20+ kupovina kod njih i nema sanse da je 7 dana prosjek. mislim dolazilo je za 6 dana al bogami i za 22. samo dzabe ovoj raji nabijate suhu.
Za mojih mozda 15tak narudzbi sa tog sajta hefta dana je uvijek bila prosjek. Eventualno do 10 dana.
Post Reply