FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#3251 Re: FIAT KONZUMENTI
Nisam u mogućnosti da kupim novog, ali ipak pratim tržište i upoređujem razne stvari.
Recimo ovaj Tipo mi je prelijep, vjerujem i u kvalitet, ali za 31000 je danas zaista veliki izbor novih automobila tako da bi za tu cijenu Tipo morao imati ozbiljniju unutrašnjost bar dizajnerski. Kakvi su materijali nemam pojma jer nisam ni vidio auto, a ne ušao.
Recimo ovaj Tipo mi je prelijep, vjerujem i u kvalitet, ali za 31000 je danas zaista veliki izbor novih automobila tako da bi za tu cijenu Tipo morao imati ozbiljniju unutrašnjost bar dizajnerski. Kakvi su materijali nemam pojma jer nisam ni vidio auto, a ne ušao.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3252 Re: FIAT KONZUMENTI
steta sto su samo za indiju. sa ovakvim cijenama bi satrali kod nas...
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/270 ... 00_km.html
Inace, danas vidim u Avazu da Bunjo ima novu firmu koja prodaje FIAT. Krenuli sa dostavnjacima, a imaju u ponudi i 500 i Punto...
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/270 ... 00_km.html
Inace, danas vidim u Avazu da Bunjo ima novu firmu koja prodaje FIAT. Krenuli sa dostavnjacima, a imaju u ponudi i 500 i Punto...
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3253 Re: FIAT KONZUMENTI
Vidim i ja to, firma se zove "Daily" i Punto startuje od 16xxx hiljada, to je već zanimljiva ponuda, premda nema ništa detaljno napisano.
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#3254 Re: FIAT KONZUMENTI
Treba mi pomoć-HELJP
Prije mjesec dana sam ispraznio akumulator verglanjem-papak-i mislim da mi od tada ne radi desna
konzola kako treba(podizač stakala,namještanje retrovizora).Kada pritisnem za spuštanje vozačkog prozora,
spuštaju se obadva,a danas sam kupio drugi,misleći da je do njega,ali nije.
Šta bi mogao probati da ovo popravim (vozim skoro 18 godina sa malo spuštenim prozorom,ali ne sa obadva)-gdje je rupica za reset
Auto-Stilo Multiwagon
Prije mjesec dana sam ispraznio akumulator verglanjem-papak-i mislim da mi od tada ne radi desna
konzola kako treba(podizač stakala,namještanje retrovizora).Kada pritisnem za spuštanje vozačkog prozora,
spuštaju se obadva,a danas sam kupio drugi,misleći da je do njega,ali nije.
Šta bi mogao probati da ovo popravim (vozim skoro 18 godina sa malo spuštenim prozorom,ali ne sa obadva)-gdje je rupica za reset
Auto-Stilo Multiwagon
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3255 Re: FIAT KONZUMENTI
Meni se na Cee'd-u znalo desiti da se zajebe auto up/down, pa se to rijesi (resetuje) tako sto drzis prema dole oba prozora 5 sekundi. Da li ima kakva slicna finta na Fiat-u ne znam.Kiki_Musampa wrote:Treba mi pomoć-HELJP
Prije mjesec dana sam ispraznio akumulator verglanjem-papak-i mislim da mi od tada ne radi desna
konzola kako treba(podizač stakala,namještanje retrovizora).Kada pritisnem za spuštanje vozačkog prozora,
spuštaju se obadva,a danas sam kupio drugi,misleći da je do njega,ali nije.
Šta bi mogao probati da ovo popravim (vozim skoro 18 godina sa malo spuštenim prozorom,ali ne sa obadva)-gdje je rupica za reset![]()
Auto-Stilo Multiwagon
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3256 Re: FIAT KONZUMENTI
Mislim da bi trebao pokušati ovaj fazon sa pet sekundi...znači držiš taster prema gore pet sekundi i onda probaš da vidiš je li ti se vratila opcija auto za prozore...
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#3257 Re: FIAT KONZUMENTI
Probao,ali nazalost je kod svakog vozila razlicito...nasao sam stranicu za vozila koja se prodaju na americkom trzistu,i ne bi ste vjerovali sta je potrebno uraditi za reset bmw prozora...johntra wrote:Mislim da bi trebao pokušati ovaj fazon sa pet sekundi...znači držiš taster prema gore pet sekundi i onda probaš da vidiš je li ti se vratila opcija auto za prozore...
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3258 Re: FIAT KONZUMENTI
I na FIAT-u je isto, kao i kod mase auta...pet sekundi...onda provjeri desni prekidač, provjeri kontakte na njemu...moguće da je došlo do zbunjivanja ECU zbog akumulatora, tako pokušaj uraditi jedan reset ECU...skini kleme jedno 15 do 20 minuta, pa probaj onda...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3259 Re: FIAT KONZUMENTI
Cijene u Holandiji. Vjerovatno ce u ostalim EU clanicama biti nesto jeftiniji,jer su auta u NL medju najskupljima.
124 Spider: 27.500 euro
124 Spider Lusso: 29.900 euro
124 Spider Anniversary: 33.000 euro
124 Spider: 27.500 euro
124 Spider Lusso: 29.900 euro
124 Spider Anniversary: 33.000 euro
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3260 Re: FIAT KONZUMENTI
Tipo ide i u Meksiko pod drugim imenom.

Inace,u dva mjeseca prodaje u Europi,Fiat je dobio 15k narudzbi za Tipo.

Inace,u dva mjeseca prodaje u Europi,Fiat je dobio 15k narudzbi za Tipo.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3261 Re: FIAT KONZUMENTI
U Turskoj,prosle godine u 3 zadnja mjeseca kad se i pojavio Tipo primljeno 20k narudzbi. Ovih 15k sto sam vec spomenuo je samo Italija i 2 mjeseca,decembar i januar.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3262 Re: FIAT KONZUMENTI
Cifre za respect ako su tacne.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3263 Re: FIAT KONZUMENTI
Podatke za ITA je objavio Quattroruote.
Podaci za TUR se mogu naci na nekoliko mjesta.
Podaci za TUR se mogu naci na nekoliko mjesta.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3264 Re: FIAT KONZUMENTI
Zavisi koliko su i oni sami planirali. Ako se uklapa u to onda je ok.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3265 Re: FIAT KONZUMENTI
Nemoj me uzeti sa 100% sigurnoscu,ali mislim da su planirali cca 170k godisnje i to u sve 3 karoserijske varijante.
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3266 Re: FIAT KONZUMENTI
mali_milojica wrote:Nemoj me uzeti sa 100% sigurnoscu,ali mislim da su planirali cca 170k godisnje i to u sve 3 karoserijske varijante.
Ako to izguraju za godinu, svaka im cast. Al' ja nisam optimista.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3267 Re: FIAT KONZUMENTI
Mislim da nije problem prodati 170k sedana,HB i SW za godinu,pa to dodje manje od 60k po obliku.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3268 Re: FIAT KONZUMENTI
Normalno da nije problem, kad će većinu te cifre progutati italijansko i tursko tržište...pogotovo kad dođu i ostale karoserijske varijante...
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3269 Re: FIAT KONZUMENTI
U Januaru FCA na trzistu EU+EFTA,sto ce reci Europa,plasirala oko 73k auta,sto je povecanje od 14.5% u odnosu na januar 2015.
Jos malo slika Tipo HB



Jos malo slika Tipo HB



- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3270 Re: FIAT KONZUMENTI
Malo Lexusa CT otpozadi... 
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3271 Re: FIAT KONZUMENTI
A malo i đuljijete.johntra wrote:Malo Lexusa CT otpozadi...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3272 Re: FIAT KONZUMENTI
i i30, ceed-a, astre K, sve isto

- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#3273 Re: FIAT KONZUMENTI
Fiat Toro
Dva motora.
1.8 benzin 139 KS
2.0 JTD 170 KS
Uz dizel moguca i automatika sa 9 brzina

Dva motora.
1.8 benzin 139 KS
2.0 JTD 170 KS
Uz dizel moguca i automatika sa 9 brzina

-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3275 Re: FIAT KONZUMENTI
Za prijevoz bikova i ostale rogate stoke?mali_milojica wrote:Fiat Toro
Dva motora.
1.8 benzin 139 KS
2.0 JTD 170 KS
Uz dizel moguca i automatika sa 9 brzina
