FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3251 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Nisam u mogućnosti da kupim novog, ali ipak pratim tržište i upoređujem razne stvari.
Recimo ovaj Tipo mi je prelijep, vjerujem i u kvalitet, ali za 31000 je danas zaista veliki izbor novih automobila tako da bi za tu cijenu Tipo morao imati ozbiljniju unutrašnjost bar dizajnerski. Kakvi su materijali nemam pojma jer nisam ni vidio auto, a ne ušao.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3252 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

steta sto su samo za indiju. sa ovakvim cijenama bi satrali kod nas...

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/270 ... 00_km.html

Inace, danas vidim u Avazu da Bunjo ima novu firmu koja prodaje FIAT. Krenuli sa dostavnjacima, a imaju u ponudi i 500 i Punto...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3253 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Vidim i ja to, firma se zove "Daily" i Punto startuje od 16xxx hiljada, to je već zanimljiva ponuda, premda nema ništa detaljno napisano.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#3254 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Kiki_Musampa »

Treba mi pomoć-HELJP
Prije mjesec dana sam ispraznio akumulator verglanjem-papak-i mislim da mi od tada ne radi desna
konzola kako treba(podizač stakala,namještanje retrovizora).Kada pritisnem za spuštanje vozačkog prozora,
spuštaju se obadva,a danas sam kupio drugi,misleći da je do njega,ali nije.
Šta bi mogao probati da ovo popravim (vozim skoro 18 godina sa malo spuštenim prozorom,ali ne sa obadva)-gdje je rupica za reset :D
Auto-Stilo Multiwagon
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3255 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by NediM17 »

Kiki_Musampa wrote:Treba mi pomoć-HELJP
Prije mjesec dana sam ispraznio akumulator verglanjem-papak-i mislim da mi od tada ne radi desna
konzola kako treba(podizač stakala,namještanje retrovizora).Kada pritisnem za spuštanje vozačkog prozora,
spuštaju se obadva,a danas sam kupio drugi,misleći da je do njega,ali nije.
Šta bi mogao probati da ovo popravim (vozim skoro 18 godina sa malo spuštenim prozorom,ali ne sa obadva)-gdje je rupica za reset :D
Auto-Stilo Multiwagon
Meni se na Cee'd-u znalo desiti da se zajebe auto up/down, pa se to rijesi (resetuje) tako sto drzis prema dole oba prozora 5 sekundi. Da li ima kakva slicna finta na Fiat-u ne znam.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3256 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Mislim da bi trebao pokušati ovaj fazon sa pet sekundi...znači držiš taster prema gore pet sekundi i onda probaš da vidiš je li ti se vratila opcija auto za prozore...
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#3257 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Kiki_Musampa »

johntra wrote:Mislim da bi trebao pokušati ovaj fazon sa pet sekundi...znači držiš taster prema gore pet sekundi i onda probaš da vidiš je li ti se vratila opcija auto za prozore...
Probao,ali nazalost je kod svakog vozila razlicito...nasao sam stranicu za vozila koja se prodaju na americkom trzistu,i ne bi ste vjerovali sta je potrebno uraditi za reset bmw prozora...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3258 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

I na FIAT-u je isto, kao i kod mase auta...pet sekundi...onda provjeri desni prekidač, provjeri kontakte na njemu...moguće da je došlo do zbunjivanja ECU zbog akumulatora, tako pokušaj uraditi jedan reset ECU...skini kleme jedno 15 do 20 minuta, pa probaj onda...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3259 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Cijene u Holandiji. Vjerovatno ce u ostalim EU clanicama biti nesto jeftiniji,jer su auta u NL medju najskupljima.
124 Spider: 27.500 euro
124 Spider Lusso: 29.900 euro
124 Spider Anniversary: 33.000 euro
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3260 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Tipo ide i u Meksiko pod drugim imenom.
Image
Inace,u dva mjeseca prodaje u Europi,Fiat je dobio 15k narudzbi za Tipo.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3261 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

U Turskoj,prosle godine u 3 zadnja mjeseca kad se i pojavio Tipo primljeno 20k narudzbi. Ovih 15k sto sam vec spomenuo je samo Italija i 2 mjeseca,decembar i januar.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3262 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Cifre za respect ako su tacne.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3263 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Podatke za ITA je objavio Quattroruote.
Podaci za TUR se mogu naci na nekoliko mjesta.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3264 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Zavisi koliko su i oni sami planirali. Ako se uklapa u to onda je ok.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3265 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Nemoj me uzeti sa 100% sigurnoscu,ali mislim da su planirali cca 170k godisnje i to u sve 3 karoserijske varijante.
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3266 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:Nemoj me uzeti sa 100% sigurnoscu,ali mislim da su planirali cca 170k godisnje i to u sve 3 karoserijske varijante.

Ako to izguraju za godinu, svaka im cast. Al' ja nisam optimista. :roll:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3267 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Mislim da nije problem prodati 170k sedana,HB i SW za godinu,pa to dodje manje od 60k po obliku.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3268 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Normalno da nije problem, kad će većinu te cifre progutati italijansko i tursko tržište...pogotovo kad dođu i ostale karoserijske varijante...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3269 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

U Januaru FCA na trzistu EU+EFTA,sto ce reci Europa,plasirala oko 73k auta,sto je povecanje od 14.5% u odnosu na januar 2015.
Jos malo slika Tipo HB
Image
Image
Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3270 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Malo Lexusa CT otpozadi... :D
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3271 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

johntra wrote:Malo Lexusa CT otpozadi... :D
A malo i đuljijete. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3272 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by amar1994 »

i i30, ceed-a, astre K, sve isto :mrgreen: :-)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3273 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Fiat Toro
Dva motora.
1.8 benzin 139 KS
2.0 JTD 170 KS
Uz dizel moguca i automatika sa 9 brzina
Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3274 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Vrlo interesantno.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3275 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

mali_milojica wrote:Fiat Toro
Dva motora.
1.8 benzin 139 KS
2.0 JTD 170 KS
Uz dizel moguca i automatika sa 9 brzina
Image
Za prijevoz bikova i ostale rogate stoke? :-D
Post Reply