Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3251 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

možda 750 funti dok su bile 3 marke :D
Sibel
Posts: 12
Joined: 07/07/2006 02:26

#3252 Re: Cijene stanova All about

Post by Sibel »

Ljudi, pomagajte!

Nalazim se u velikoj dilemi koju trebam riješiti do srijede. Naime, našla sam neki stančić čija mi se cijene čini itekako povoljnom. Inače, nisam ekspert, ali po onim cijenama koje se vrte na Pik.ba, ovo je prava sitnica. Nisam sigurna koliko su te cijene realne i koliko se realizuju u konačnoj kupoprodaju, ali jedan blizak prijatelj je stan koji je cijenjen na piku 82 000 spustio na 71 000. Ja ovaj što gledam nisam uspjela spustiti ni feninga, još mi je žena rekla ako me ne mora čekati da će spustiti cijenu! Nejse, da konačno pređem na stvar. Srtan se nalazi u Safvet-bega Bašagića (bivša Miloša Obilića i 2 kombi stanice od Baščaršije). Strogo prizemlje, znači tačno na zemlji, možda 40 cm izdignuto. Raspored je dobar, totalno uski hodnik, malo kupatilo, ali povelika prostorija za terpezariju i kuhinjicu i dnevni boravak od 20 m2. Renovirano, ali kako renovirano, prije 2-3 god sa najprostijim laminatom, pločicama, stolarijom... Naime, ja bih mogla kupiti taj stančić od 34 m2 za 47 000 KM ali bih trebala raditi novo kupatilo, parket, svijetlo, vrata koja vode prema dnevnom i kupatilu jer su ova prema terpezariji korektna, prozore bih neprozirne jer je prizemlje, kuhinju... namještaj me svakako u svakom stanu čeka. Kad se to sve stavi na papir, nemam pojma koliko izađe jer ne znam za većinu stvari koliko se kreću cijene. Zgrada je građena 1960tih.

Molim vas da ako imate iskustva i ako ste dobri u procjenu, odgovorite! Pod strašnim sam pritiskom.
User avatar
macmoodan
Posts: 346
Joined: 14/09/2013 14:27

#3253 Re: Cijene stanova All about

Post by macmoodan »

Smanji ta slova pobogu, oči me zaboliše :shock:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3254 Re: Cijene stanova All about

Post by P308 »

Cijena na prvu vrlo, vrlo povoljna uzmemo li u obzir lokaciju, ali ja licno nikada ne bih uzeo prizemlje...visoko prizemlje mi je ok, ali to sto si opisala bas i ne, ali to je samo moje misljenje....plus svi ti radovi koje moras obaviti a koliko shvatih moras sve zivo promijeniti...
ako imas link tog stana postavi, ovako je tesko reci.....
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#3256 Re: Cijene stanova All about

Post by Zatamnjena stakla »

Čuj u Bosmalu cijena kvadrata 750m2 :lol:

Daj da uzmem studentski kredit da ga otplacujem, bokte :lol:
Sibel
Posts: 12
Joined: 07/07/2006 02:26

#3257 Re: Cijene stanova All about

Post by Sibel »

macmoodan wrote:Smanji ta slova pobogu, oči me zaboliše :shock:
Joj izvini molim te :sad: Do sad sam na ovim forumima bila samo pasivni posmatrač pa sam neuka, al' nadam se da će sad biti ok :)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3258 Re: Cijene stanova All about

Post by madner »

Kratki EPP doprinos :D
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#3259 Re: Cijene stanova All about

Post by shheff »

imam pitanje za sve forumase,pa mi dajte svoje misljenje.
ovako imam par stanova koje sam gledao, pa se trebam odluciti za jedan koji je najbolje rjesenje, uracunato je placanje notara i poreza u cijenu kao i neki manji troskovi, radi se o malom stanu 31-32m2, ovako:

- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih 1600KM/m2

- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo) 1800KM/m2

- kupiti stan na kosevskom brdu u onim malim zgradama podosta starim, i dosta su mi upitne iako je to kao centar, renoviran jeftinije, cijena 1800KM/m2

sve sugestije dobrodosle, iako se mozda primjeti sta mi je favorit, uglavnom svako ko ima vremena slobodno neka da svoje detaljnije misljenje o svemu, pa i cijenama
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#3260 Re: Cijene stanova All about

Post by madner »

Otoka, ako ne moras ulagati nista vise.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#3261 Re: Cijene stanova All about

Post by Alhemicarkaa »

shheff wrote:imam pitanje za sve forumase,pa mi dajte svoje misljenje.
ovako imam par stanova koje sam gledao, pa se trebam odluciti za jedan koji je najbolje rjesenje, uracunato je placanje notara i poreza u cijenu kao i neki manji troskovi, radi se o malom stanu 31-32m2, ovako:

- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih 1600KM/m2

- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo) 1800KM/m2

- kupiti stan na kosevskom brdu u onim malim zgradama podosta starim, i dosta su mi upitne iako je to kao centar, renoviran jeftinije, cijena 1800KM/m2

sve sugestije dobrodosle, iako se mozda primjeti sta mi je favorit, uglavnom svako ko ima vremena slobodno neka da svoje detaljnije misljenje o svemu, pa i cijenama
To za Koševsko brdo je preskupo ako mislimo na iste zgrade (one iznad Konzuma, gdje se trebalo graditi naselje Zuke Džumhura). Zgrade su katastrofa, a i komšiluk.
Ja bih uzela otoku između to troje.
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#3262 Re: Cijene stanova All about

Post by shheff »

pa ni meni se ne sviđa ovo kosevsko brdo, ali sta cu sa ovom dilemom:

dakle oba imaju 31m2, u cijenu uracunati svi troskovi notara, poreza, prikljucaka...samo ostalo useliti:

- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih (greska u kucanju, ipak 1500KM/m2)

- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo), u extra stanju bez marke ulaganja 1800KM/m2

e sad razlika je oko 9000KM ili 300KM/m2 u korist tibre, sto se tice cijene,
ali sto se tice lokacije (tolejbus, tramvaj, skola, vrtic,....), provjerena gradnja iz 80-ih, grijanje na toplane, otoka je u velikoj prednosti i uvijek ce biti.

dakle do kraja mjeseca se rijesava misterija, a ja navijam za otoku :mrgreen: VASE MISLJENJE (o svemu, a cijena najvise DOBRA PONUDA-PRESKUPO)?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3263 Re: Cijene stanova All about

Post by drndalo »

Ja nisam objektivan oko Tibre, ali ako su pare problem, onda Tibra. Ako kao sto mi se cini, to nije presudno, Otoka, posebno ako si zadovoljan kvalitetom renoviranja, pa to ne ceka tebe...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3264 Re: Cijene stanova All about

Post by P308 »

shheff wrote:pa ni meni se ne sviđa ovo kosevsko brdo, ali sta cu sa ovom dilemom:

dakle oba imaju 31m2, u cijenu uracunati svi troskovi notara, poreza, prikljucaka...samo ostalo useliti:

- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih (greska u kucanju, ipak 1500KM/m2)

- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo), u extra stanju bez marke ulaganja 1800KM/m2

e sad razlika je oko 9000KM ili 300KM/m2 u korist tibre, sto se tice cijene,
ali sto se tice lokacije (tolejbus, tramvaj, skola, vrtic,....), provjerena gradnja iz 80-ih, grijanje na toplane, otoka je u velikoj prednosti i uvijek ce biti.

dakle do kraja mjeseca se rijesava misterija, a ja navijam za otoku :mrgreen: VASE MISLJENJE (o svemu, a cijena najvise DOBRA PONUDA-PRESKUPO)?
Ako kupis u Tibru, ostane ti i za auto, pa ne moras razmisljati o tramvaju i busu :D
Zezam se.....I ja bih se ipak odlucio za Otoku... :)
staradis
Posts: 1873
Joined: 03/04/2012 17:40

#3265 Re: Cijene stanova All about

Post by staradis »

Koja agencija prodaje nove stanove kod Hotela Bristol ?
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#3266 Re: Cijene stanova All about

Post by Baby Jane »

Mogu ti samo reci da je vecina tih stanova otisla kompenzacijom izmedju firmi. Vrlo lako mozes na piku naci kako firme prodaju te stanove, a mislim da su, za lokaciju, cijene ok.

Sent from my C6903 using Tapatalk
staradis
Posts: 1873
Joined: 03/04/2012 17:40

#3267 Re: Cijene stanova All about

Post by staradis »

Hvala :)

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3268 Re: Cijene stanova All about

Post by StupskaBitanga »

staradis wrote:Koja agencija prodaje nove stanove kod Hotela Bristol ?
remax
Sibel
Posts: 12
Joined: 07/07/2006 02:26

#3269 Re: Cijene stanova All about

Post by Sibel »

Zanima me šta mislite o ovom stanu pošto namjeravam da ga kupim

http://www.pik.ba/artikal/8854523/jedno ... va-cijena/
milojicabrzi
Posts: 2617
Joined: 18/11/2009 12:43

#3270 Re: Cijene stanova All about

Post by milojicabrzi »

Sibel wrote:Zanima me šta mislite o ovom stanu pošto namjeravam da ga kupim

www.pik ba/artikal/8854523/jednoiposoban-stan-nova-cijena/
Mozda grijesim, ali stan sa ovom cijenom, sa oglasom koji ima preko 5000 pregleda, bio bi prodan, ili kao stan ili kao ordinacija, ured i sl. za dosta vecu cijenu.

Savjet- obratiti paznju oko papira, da li je sve cisto i sl.

:)
Sibel
Posts: 12
Joined: 07/07/2006 02:26

#3271 Re: Cijene stanova All about

Post by Sibel »

Genije wrote:
milojicabrzi wrote:
Sibel wrote:Zanima me šta mislite o ovom stanu pošto namjeravam da ga kupim

http://www.pik ba/artikal/8854523/jednoiposoban-stan-nova-cijena/
Mozda grijesim, ali stan sa ovom cijenom, sa oglasom koji ima preko 5000 pregleda, bio bi prodan, ili kao stan ili kao ordinacija, ured i sl. za dosta vecu cijenu.

Savjet- obratiti paznju oko papira, da li je sve cisto i sl.

:)
isto sam pomislio

Meni se čini primamljivo i uporno mu pada cijena. koliko sam ga pratila, do sad bar 10 hiljada je pao. zanima me kakva je ta ostava i zasto je nije uslikao... ovaj laminat,wc, kuhinja, vrata...sve je najjeftinije i kinesko ali je makar s ukusom birano i nije mi baš od presudnog značaja. javim ako dalje budem tragala a vi i dalje pišite komentare ako ih imate i ako vas ne mrzi... hvala na dosadašnjim, dragocijeni su mi!
rokan
Posts: 480
Joined: 23/11/2013 17:32

#3272 Re: Cijene stanova All about

Post by rokan »

nemojte se čuditi što ima jeftinih stanova za vaš pojam. ima ljudi kojima gori pod nogama pa daju stanove jeftino. nema pravila, znam za slučaj gdje su se u istom haustoru, stanovi jednake kvadrature na istom spratu prodali za dvije različite cijene i to je razlika bila u 20 hiljada maraka. :-)
Oxygenn
Posts: 369
Joined: 07/05/2005 22:34

#3273 Re: Cijene stanova All about

Post by Oxygenn »

Zasto ove nase agencije i ovi sto se bave prodajom/iznamljivanjem stanova po oglasima kriju tacne podatke i lokacije stanova/zgrada nego vecinom insistiraju da se kontaktira telefonom ili da se zakazuju termini za razgledanje :?: :!:
rokan
Posts: 480
Joined: 23/11/2013 17:32

#3274 Re: Cijene stanova All about

Post by rokan »

Oxygenn wrote:Zasto ove nase agencije i ovi sto se bave prodajom/iznamljivanjem stanova po oglasima kriju tacne podatke i lokacije stanova/zgrada nego vecinom insistiraju da se kontaktira telefonom ili da se zakazuju termini za razgledanje :?: :!:
pa da ne bi ti kao kupac otišao i sam se dogovorio sa prodavcem. :) agencije žive od toga i od provizije koju imaju od prodavca, nisu ljudi budale da daju sve podatke i tako omoguće klijentima da ih elegantno zaobiđu. :izet:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#3275 Re: Cijene stanova All about

Post by svjezi_ustipak »

shheff wrote:imam pitanje za sve forumase,pa mi dajte svoje misljenje.
ovako imam par stanova koje sam gledao, pa se trebam odluciti za jedan koji je najbolje rjesenje, uracunato je placanje notara i poreza u cijenu kao i neki manji troskovi, radi se o malom stanu 31-32m2, ovako:

- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih 1600KM/m2

- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo) 1800KM/m2

- kupiti stan na kosevskom brdu u onim malim zgradama podosta starim, i dosta su mi upitne iako je to kao centar, renoviran jeftinije, cijena 1800KM/m2

sve sugestije dobrodosle, iako se mozda primjeti sta mi je favorit, uglavnom svako ko ima vremena slobodno neka da svoje detaljnije misljenje o svemu, pa i cijenama
u cijenu stana uracunaj i stvari kao sto je dostupnost skole, ambulante, obdanista, komunikacije. Otoka tu vodi ispred Tibre.
Post Reply