Cijene stanova All about
Moderator: anex
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3251 Re: Cijene stanova All about
možda 750 funti dok su bile 3 marke 
-
Sibel
- Posts: 12
- Joined: 07/07/2006 02:26
#3252 Re: Cijene stanova All about
Ljudi, pomagajte!
Nalazim se u velikoj dilemi koju trebam riješiti do srijede. Naime, našla sam neki stančić čija mi se cijene čini itekako povoljnom. Inače, nisam ekspert, ali po onim cijenama koje se vrte na Pik.ba, ovo je prava sitnica. Nisam sigurna koliko su te cijene realne i koliko se realizuju u konačnoj kupoprodaju, ali jedan blizak prijatelj je stan koji je cijenjen na piku 82 000 spustio na 71 000. Ja ovaj što gledam nisam uspjela spustiti ni feninga, još mi je žena rekla ako me ne mora čekati da će spustiti cijenu! Nejse, da konačno pređem na stvar. Srtan se nalazi u Safvet-bega Bašagića (bivša Miloša Obilića i 2 kombi stanice od Baščaršije). Strogo prizemlje, znači tačno na zemlji, možda 40 cm izdignuto. Raspored je dobar, totalno uski hodnik, malo kupatilo, ali povelika prostorija za terpezariju i kuhinjicu i dnevni boravak od 20 m2. Renovirano, ali kako renovirano, prije 2-3 god sa najprostijim laminatom, pločicama, stolarijom... Naime, ja bih mogla kupiti taj stančić od 34 m2 za 47 000 KM ali bih trebala raditi novo kupatilo, parket, svijetlo, vrata koja vode prema dnevnom i kupatilu jer su ova prema terpezariji korektna, prozore bih neprozirne jer je prizemlje, kuhinju... namještaj me svakako u svakom stanu čeka. Kad se to sve stavi na papir, nemam pojma koliko izađe jer ne znam za većinu stvari koliko se kreću cijene. Zgrada je građena 1960tih.
Molim vas da ako imate iskustva i ako ste dobri u procjenu, odgovorite! Pod strašnim sam pritiskom.
Nalazim se u velikoj dilemi koju trebam riješiti do srijede. Naime, našla sam neki stančić čija mi se cijene čini itekako povoljnom. Inače, nisam ekspert, ali po onim cijenama koje se vrte na Pik.ba, ovo je prava sitnica. Nisam sigurna koliko su te cijene realne i koliko se realizuju u konačnoj kupoprodaju, ali jedan blizak prijatelj je stan koji je cijenjen na piku 82 000 spustio na 71 000. Ja ovaj što gledam nisam uspjela spustiti ni feninga, još mi je žena rekla ako me ne mora čekati da će spustiti cijenu! Nejse, da konačno pređem na stvar. Srtan se nalazi u Safvet-bega Bašagića (bivša Miloša Obilića i 2 kombi stanice od Baščaršije). Strogo prizemlje, znači tačno na zemlji, možda 40 cm izdignuto. Raspored je dobar, totalno uski hodnik, malo kupatilo, ali povelika prostorija za terpezariju i kuhinjicu i dnevni boravak od 20 m2. Renovirano, ali kako renovirano, prije 2-3 god sa najprostijim laminatom, pločicama, stolarijom... Naime, ja bih mogla kupiti taj stančić od 34 m2 za 47 000 KM ali bih trebala raditi novo kupatilo, parket, svijetlo, vrata koja vode prema dnevnom i kupatilu jer su ova prema terpezariji korektna, prozore bih neprozirne jer je prizemlje, kuhinju... namještaj me svakako u svakom stanu čeka. Kad se to sve stavi na papir, nemam pojma koliko izađe jer ne znam za većinu stvari koliko se kreću cijene. Zgrada je građena 1960tih.
Molim vas da ako imate iskustva i ako ste dobri u procjenu, odgovorite! Pod strašnim sam pritiskom.
- macmoodan
- Posts: 346
- Joined: 14/09/2013 14:27
#3253 Re: Cijene stanova All about
Smanji ta slova pobogu, oči me zaboliše 
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#3254 Re: Cijene stanova All about
Cijena na prvu vrlo, vrlo povoljna uzmemo li u obzir lokaciju, ali ja licno nikada ne bih uzeo prizemlje...visoko prizemlje mi je ok, ali to sto si opisala bas i ne, ali to je samo moje misljenje....plus svi ti radovi koje moras obaviti a koliko shvatih moras sve zivo promijeniti...
ako imas link tog stana postavi, ovako je tesko reci.....
ako imas link tog stana postavi, ovako je tesko reci.....
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
- Zatamnjena stakla
- Posts: 10593
- Joined: 13/10/2009 03:15
- Location: Čaršija
#3256 Re: Cijene stanova All about
Čuj u Bosmalu cijena kvadrata 750m2
Daj da uzmem studentski kredit da ga otplacujem, bokte
Daj da uzmem studentski kredit da ga otplacujem, bokte
-
Sibel
- Posts: 12
- Joined: 07/07/2006 02:26
#3257 Re: Cijene stanova All about
Joj izvini molim temacmoodan wrote:Smanji ta slova pobogu, oči me zaboliše
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3258 Re: Cijene stanova All about
Kratki EPP doprinos 
-
shheff
- Posts: 820
- Joined: 22/07/2013 14:11
#3259 Re: Cijene stanova All about
imam pitanje za sve forumase,pa mi dajte svoje misljenje.
ovako imam par stanova koje sam gledao, pa se trebam odluciti za jedan koji je najbolje rjesenje, uracunato je placanje notara i poreza u cijenu kao i neki manji troskovi, radi se o malom stanu 31-32m2, ovako:
- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih 1600KM/m2
- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo) 1800KM/m2
- kupiti stan na kosevskom brdu u onim malim zgradama podosta starim, i dosta su mi upitne iako je to kao centar, renoviran jeftinije, cijena 1800KM/m2
sve sugestije dobrodosle, iako se mozda primjeti sta mi je favorit, uglavnom svako ko ima vremena slobodno neka da svoje detaljnije misljenje o svemu, pa i cijenama
ovako imam par stanova koje sam gledao, pa se trebam odluciti za jedan koji je najbolje rjesenje, uracunato je placanje notara i poreza u cijenu kao i neki manji troskovi, radi se o malom stanu 31-32m2, ovako:
- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih 1600KM/m2
- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo) 1800KM/m2
- kupiti stan na kosevskom brdu u onim malim zgradama podosta starim, i dosta su mi upitne iako je to kao centar, renoviran jeftinije, cijena 1800KM/m2
sve sugestije dobrodosle, iako se mozda primjeti sta mi je favorit, uglavnom svako ko ima vremena slobodno neka da svoje detaljnije misljenje o svemu, pa i cijenama
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#3260 Re: Cijene stanova All about
Otoka, ako ne moras ulagati nista vise.
- Alhemicarkaa
- Posts: 2522
- Joined: 11/02/2008 21:12
#3261 Re: Cijene stanova All about
To za Koševsko brdo je preskupo ako mislimo na iste zgrade (one iznad Konzuma, gdje se trebalo graditi naselje Zuke Džumhura). Zgrade su katastrofa, a i komšiluk.shheff wrote:imam pitanje za sve forumase,pa mi dajte svoje misljenje.
ovako imam par stanova koje sam gledao, pa se trebam odluciti za jedan koji je najbolje rjesenje, uracunato je placanje notara i poreza u cijenu kao i neki manji troskovi, radi se o malom stanu 31-32m2, ovako:
- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih 1600KM/m2
- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo) 1800KM/m2
- kupiti stan na kosevskom brdu u onim malim zgradama podosta starim, i dosta su mi upitne iako je to kao centar, renoviran jeftinije, cijena 1800KM/m2
sve sugestije dobrodosle, iako se mozda primjeti sta mi je favorit, uglavnom svako ko ima vremena slobodno neka da svoje detaljnije misljenje o svemu, pa i cijenama
Ja bih uzela otoku između to troje.
-
shheff
- Posts: 820
- Joined: 22/07/2013 14:11
#3262 Re: Cijene stanova All about
pa ni meni se ne sviđa ovo kosevsko brdo, ali sta cu sa ovom dilemom:
dakle oba imaju 31m2, u cijenu uracunati svi troskovi notara, poreza, prikljucaka...samo ostalo useliti:
- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih (greska u kucanju, ipak 1500KM/m2)
- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo), u extra stanju bez marke ulaganja 1800KM/m2
e sad razlika je oko 9000KM ili 300KM/m2 u korist tibre, sto se tice cijene,
ali sto se tice lokacije (tolejbus, tramvaj, skola, vrtic,....), provjerena gradnja iz 80-ih, grijanje na toplane, otoka je u velikoj prednosti i uvijek ce biti.
dakle do kraja mjeseca se rijesava misterija, a ja navijam za otoku
VASE MISLJENJE (o svemu, a cijena najvise DOBRA PONUDA-PRESKUPO)?
dakle oba imaju 31m2, u cijenu uracunati svi troskovi notara, poreza, prikljucaka...samo ostalo useliti:
- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih (greska u kucanju, ipak 1500KM/m2)
- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo), u extra stanju bez marke ulaganja 1800KM/m2
e sad razlika je oko 9000KM ili 300KM/m2 u korist tibre, sto se tice cijene,
ali sto se tice lokacije (tolejbus, tramvaj, skola, vrtic,....), provjerena gradnja iz 80-ih, grijanje na toplane, otoka je u velikoj prednosti i uvijek ce biti.
dakle do kraja mjeseca se rijesava misterija, a ja navijam za otoku
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#3263 Re: Cijene stanova All about
Ja nisam objektivan oko Tibre, ali ako su pare problem, onda Tibra. Ako kao sto mi se cini, to nije presudno, Otoka, posebno ako si zadovoljan kvalitetom renoviranja, pa to ne ceka tebe...
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#3264 Re: Cijene stanova All about
Ako kupis u Tibru, ostane ti i za auto, pa ne moras razmisljati o tramvaju i busushheff wrote:pa ni meni se ne sviđa ovo kosevsko brdo, ali sta cu sa ovom dilemom:
dakle oba imaju 31m2, u cijenu uracunati svi troskovi notara, poreza, prikljucaka...samo ostalo useliti:
- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih (greska u kucanju, ipak 1500KM/m2)
- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo), u extra stanju bez marke ulaganja 1800KM/m2
e sad razlika je oko 9000KM ili 300KM/m2 u korist tibre, sto se tice cijene,
ali sto se tice lokacije (tolejbus, tramvaj, skola, vrtic,....), provjerena gradnja iz 80-ih, grijanje na toplane, otoka je u velikoj prednosti i uvijek ce biti.
dakle do kraja mjeseca se rijesava misterija, a ja navijam za otokuVASE MISLJENJE (o svemu, a cijena najvise DOBRA PONUDA-PRESKUPO)?
Zezam se.....I ja bih se ipak odlucio za Otoku...
-
staradis
- Posts: 1873
- Joined: 03/04/2012 17:40
#3265 Re: Cijene stanova All about
Koja agencija prodaje nove stanove kod Hotela Bristol ?
- Baby Jane
- Posts: 1261
- Joined: 01/09/2006 12:58
#3266 Re: Cijene stanova All about
Mogu ti samo reci da je vecina tih stanova otisla kompenzacijom izmedju firmi. Vrlo lako mozes na piku naci kako firme prodaju te stanove, a mislim da su, za lokaciju, cijene ok.
Sent from my C6903 using Tapatalk
Sent from my C6903 using Tapatalk
-
staradis
- Posts: 1873
- Joined: 03/04/2012 17:40
#3267 Re: Cijene stanova All about
Hvala 
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3268 Re: Cijene stanova All about
remaxstaradis wrote:Koja agencija prodaje nove stanove kod Hotela Bristol ?
-
Sibel
- Posts: 12
- Joined: 07/07/2006 02:26
#3269 Re: Cijene stanova All about
Zanima me šta mislite o ovom stanu pošto namjeravam da ga kupim
http://www.pik.ba/artikal/8854523/jedno ... va-cijena/
http://www.pik.ba/artikal/8854523/jedno ... va-cijena/
-
milojicabrzi
- Posts: 2617
- Joined: 18/11/2009 12:43
#3270 Re: Cijene stanova All about
Mozda grijesim, ali stan sa ovom cijenom, sa oglasom koji ima preko 5000 pregleda, bio bi prodan, ili kao stan ili kao ordinacija, ured i sl. za dosta vecu cijenu.Sibel wrote:Zanima me šta mislite o ovom stanu pošto namjeravam da ga kupim
www.pik ba/artikal/8854523/jednoiposoban-stan-nova-cijena/
Savjet- obratiti paznju oko papira, da li je sve cisto i sl.
-
Sibel
- Posts: 12
- Joined: 07/07/2006 02:26
#3271 Re: Cijene stanova All about
isto sam pomislioGenije wrote:milojicabrzi wrote:Mozda grijesim, ali stan sa ovom cijenom, sa oglasom koji ima preko 5000 pregleda, bio bi prodan, ili kao stan ili kao ordinacija, ured i sl. za dosta vecu cijenu.Sibel wrote:Zanima me šta mislite o ovom stanu pošto namjeravam da ga kupim
http://www.pik ba/artikal/8854523/jednoiposoban-stan-nova-cijena/
Savjet- obratiti paznju oko papira, da li je sve cisto i sl.
Meni se čini primamljivo i uporno mu pada cijena. koliko sam ga pratila, do sad bar 10 hiljada je pao. zanima me kakva je ta ostava i zasto je nije uslikao... ovaj laminat,wc, kuhinja, vrata...sve je najjeftinije i kinesko ali je makar s ukusom birano i nije mi baš od presudnog značaja. javim ako dalje budem tragala a vi i dalje pišite komentare ako ih imate i ako vas ne mrzi... hvala na dosadašnjim, dragocijeni su mi!
-
rokan
- Posts: 480
- Joined: 23/11/2013 17:32
#3272 Re: Cijene stanova All about
nemojte se čuditi što ima jeftinih stanova za vaš pojam. ima ljudi kojima gori pod nogama pa daju stanove jeftino. nema pravila, znam za slučaj gdje su se u istom haustoru, stanovi jednake kvadrature na istom spratu prodali za dvije različite cijene i to je razlika bila u 20 hiljada maraka. 
-
Oxygenn
- Posts: 369
- Joined: 07/05/2005 22:34
#3273 Re: Cijene stanova All about
Zasto ove nase agencije i ovi sto se bave prodajom/iznamljivanjem stanova po oglasima kriju tacne podatke i lokacije stanova/zgrada nego vecinom insistiraju da se kontaktira telefonom ili da se zakazuju termini za razgledanje

-
rokan
- Posts: 480
- Joined: 23/11/2013 17:32
#3274 Re: Cijene stanova All about
pa da ne bi ti kao kupac otišao i sam se dogovorio sa prodavcem.Oxygenn wrote:Zasto ove nase agencije i ovi sto se bave prodajom/iznamljivanjem stanova po oglasima kriju tacne podatke i lokacije stanova/zgrada nego vecinom insistiraju da se kontaktira telefonom ili da se zakazuju termini za razgledanje![]()
- svjezi_ustipak
- Posts: 1840
- Joined: 13/12/2010 16:28
#3275 Re: Cijene stanova All about
u cijenu stana uracunaj i stvari kao sto je dostupnost skole, ambulante, obdanista, komunikacije. Otoka tu vodi ispred Tibre.shheff wrote:imam pitanje za sve forumase,pa mi dajte svoje misljenje.
ovako imam par stanova koje sam gledao, pa se trebam odluciti za jedan koji je najbolje rjesenje, uracunato je placanje notara i poreza u cijenu kao i neki manji troskovi, radi se o malom stanu 31-32m2, ovako:
- kupiti garsonjeru u tibri koja je novogradnja i sa svim pohvalama i kritikama nekih 1600KM/m2
- kupiti stan u naselju otoka, neboderi iz 70-80ih, detaljno i kvalitetno renoviran prije par mjeseci(vodo-elektro instalacije, parket, prozor, vrata, plocice, kupatilo) 1800KM/m2
- kupiti stan na kosevskom brdu u onim malim zgradama podosta starim, i dosta su mi upitne iako je to kao centar, renoviran jeftinije, cijena 1800KM/m2
sve sugestije dobrodosle, iako se mozda primjeti sta mi je favorit, uglavnom svako ko ima vremena slobodno neka da svoje detaljnije misljenje o svemu, pa i cijenama
