Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3251 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

geekmanijak wrote:
dinooh wrote:Eno iOcean Rock 199$, zanimljiv model da je normalan kurs.
http://www.antelife.com/iocean-m6752-3g ... phone.html
Dobre specifikacije, ali kad vidim ovu bateriju od 2300mah ( na papiru 2300 a obicno u stvarnosti je to koji 100-150mah manje) :-)
Prejadna baterija za 5,5 inca FULL HD ekran i 64 BIT CPU, ovdje mora ici minimum 3000 mah
tp je, zato je tu Jiayu S3 i malo skuplji, a slicne specifikacije
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3252 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Ode dolar u nebesa uz naš harač više se i ne isplati naručivati "kineze", ima dosta zanimljivih ponuda ali uz ovaj ne normalan tečaj dolara i nisu toliko primamljive.
tegav
Posts: 27
Joined: 03/03/2011 08:36

#3253 Re: Kineski mobiteli

Post by tegav »

po kojem kursu vama banka obračunava? kod banke koju koristim pored kupovnog, srednjeg i prodajnog kursa postoje još dva a to su prodajni i kupovni za efektivnu i čekove. najveći je kurs na ovom kupovnom za efektivnu i čekove, te mi banka po njemu obračunava transakcije sa paypala.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3254 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

tegav wrote:po kojem kursu vama banka obračunava? kod banke koju koristim pored kupovnog, srednjeg i prodajnog kursa postoje još dva a to su prodajni i kupovni za efektivnu i čekove. najveći je kurs na ovom kupovnom za efektivnu i čekove, te mi banka po njemu obračunava transakcije sa paypala.
prodajni
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3255 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

daramo wrote:Ode dolar u nebesa uz naš harač više se i ne isplati naručivati "kineze", ima dosta zanimljivih ponuda ali uz ovaj ne normalan tečaj dolara i nisu toliko primamljive.
ja odustao od kineza cim je dolar na 1,70 izasao
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3256 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Evo vec vidim i ostale cjene idu gore, tipa kompjutorske komponente, HDD, RAM, GRaficke, Monitori , kaze mi kolega iz jedne firme da vec pocinju pomalo dizati cjene, a da ce za 10-15 dana podici cjene 10-15% svim proizvodima.
Vjerujem da će ići cjene i ostalim poznatim brandovima, tako da opet na kraju se isplate kupiti kinezi, pa za sada je bolje kineza kupiti na PIK-u nego naruciti iz Kine ( kad sve zbrojis pomnozis )
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3257 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

Gledam na piku xperia Z2a 550 nova :shock: koja joj je mana zna li iko :D
tegav
Posts: 27
Joined: 03/03/2011 08:36

#3258 Re: Kineski mobiteli

Post by tegav »

evo sutra neki mobitel na sniženju 29,99 US. Nažalost po trenutnom kursu morat će na carinu
http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=tuesday
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3259 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

kloniran wrote:Gledam na piku xperia Z2a 550 nova :shock: koja joj je mana zna li iko :D
pogledaj druge prodavce, pa vidi cijene. Nesto tu ne stima.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3260 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:
kloniran wrote:Gledam na piku xperia Z2a 550 nova :shock: koja joj je mana zna li iko :D
pogledaj druge prodavce, pa vidi cijene. Nesto tu ne stima.
bas zbog toga i pitam :D

huawei p7 499KM :shock:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3261 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

kloniran wrote:
dinooh wrote:
kloniran wrote:Gledam na piku xperia Z2a 550 nova :shock: koja joj je mana zna li iko :D
pogledaj druge prodavce, pa vidi cijene. Nesto tu ne stima.
bas zbog toga i pitam :D

huawei p7 499KM :shock:
ne bi ja dao te pare za Huawei. Iskreno, nema velikog napretka od P6.
Pogledaj DG900, ima ga mobilmania u ponudi i trenutno je jeftiniji kod njih nego kad bi narucio iz Kine.
A eno i mobilshop.ba ima UMI Zero za 550KM.
Dolar je sve zeznuo, a Kinezi koriste :fazlija:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3262 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

UMI ZERO sa svim mogucim placanjima i danasnjim dolarom izade oko 470KM
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3263 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

geekmanijak wrote:UMI ZERO sa svim mogucim placanjima i danasnjim dolarom izade oko 470KM
znam, ali ovaj DG900 kosta 230$, a u mobilmania 490KM, tako da ako neko misli kupovati, zna gdje je jeftinije.
Nije ovo nikakva reklama, ali dobar savjet.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3264 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

dinooh wrote:
geekmanijak wrote:UMI ZERO sa svim mogucim placanjima i danasnjim dolarom izade oko 470KM
znam, ali ovaj DG900 kosta 230$, a u mobilmania 490KM, tako da ako neko misli kupovati, zna gdje je jeftinije.
Nije ovo nikakva reklama, ali dobar savjet.
Da znam za DG900, ima mi ga frend, narucio ga iz Kine kad je tek izasao, i jos tada mu je cjena bila ista, mislim da je ovaj mobitel preskup ( ne govorim za Mobilmaniu) vec u Kini, 230 USD; za ovo novaca mozes kupiti 1 dobar telefon istih karakteristika i jos ti ostane za midlle level mobitel.
a da ne govorim da se moze kupiti sa novim 64-bit procesorom .
A po meni problem u ovog DG900 je da nemozes istovremeno koristiti 2 sim kartice i memorijsku karticu, znaci mozes koristiti 1 SIM + memory card, ako zelis 2 SIM onda vadis memory card. malo bezveze ali eto, i vidim po recenzijama da se pregrijava tjekom igranja igrica i baterija mu se puno brze trosi kad se igra na njemu.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3265 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

[quote="dinooh"]

nije umi los, samo mi se ne sviđa sto je drugi sim slot opciono da moras birati ili micro sd ili karticu :roll:
ostalo je sve ok, mada bolje karakteristike ima jiayu s3 al 5.5 inca

umi je sadaoko 515KM, skocio dolar opet :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3266 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3267 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

SONY_91 wrote:Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
ma belaj je sto izbacuju sve sa 5,5", golemo
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3268 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

kloniran wrote:
SONY_91 wrote:Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
ma belaj je sto izbacuju sve sa 5,5", golemo
28.01. je predstavljanje Meizu M1 Mini. On bi trebao biti oko 5'' ;)
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3269 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Evo UMI X2 otišao na servis nakon godinu i 5 mjeseci. Ne puni se više te se gasi nakon nekog vremena, moguće da je i baterija otišla ali ne vidim razlog da ne poznaje usb...
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3270 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

avaks wrote:Evo UMI X2 otišao na servis nakon godinu i 5 mjeseci. Ne puni se više te se gasi nakon nekog vremena, moguće da je i baterija otišla ali ne vidim razlog da ne poznaje usb...
ako poprave, navedi koji servis, da znamo ko popravlja koju marku
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3271 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

Za Zenicu ide sutra mada sam skeptičan, neće ljudi ili ne znaju i sa brand name a ne Kinezima da rade :D
Ako je neki kontakt kod micro usb, valjda se može popraviti a ako je nešto ozbiljnije ode on na drop test :lol:
Možda i gorila glass test za youtube :thumbup:
Btw slušalice mi još nisu stigle, eto koliki sam srećković :run:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3272 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

avaks wrote:Za Zenicu ide sutra mada sam skeptičan, neće ljudi ili ne znaju i sa brand name a ne Kinezima da rade :D
Ako je neki kontakt kod micro usb, valjda se može popraviti a ako je nešto ozbiljnije ode on na drop test :lol:
Možda i gorila glass test za youtube :thumbup:
Btw slušalice mi još nisu stigle, eto koliki sam srećković :run:
auuu, pa prije mene si kupio, a ja ih dobio prije 20-ak dana. I da, nisam zadovoljan sa njima. To tek skontao kada sam muziku htio slusati na mobitelu. Skroz se slabo cuje, ali kada pritisnem ono dugme na njima i cuvam, onda je dobar zvuk. Ali do tada se bas slabo cuje.
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3273 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

A nije mi hića mada se odužilo :lol:
Znači Xiaomi fula jbg, mene cijena privukla jer je dosta popusta bilo pogotovo u odnosu na druge stranice...
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3274 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

avaks wrote:A nije mi hića mada se odužilo :lol:
Znači Xiaomi fula jbg, mene cijena privukla jer je dosta popusta bilo pogotovo u odnosu na druge stranice...
mozda tvoje budu radile dobro. Zvuk je dobar kada se to dugme pritisne, ali bez njega, katastrofa. I jos gore sto moras cuvati to dugme, prsti zabole :lol:
pa sam ja nekako stegao i zavezao to dugme dok sam putovao. Ko ce cuvati 5 sati dugme :-D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3275 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

SONY_91 wrote:
kloniran wrote:
SONY_91 wrote:Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
ma belaj je sto izbacuju sve sa 5,5", golemo
28.01. je predstavljanje Meizu M1 Mini. On bi trebao biti oko 5'' ;)
jarane do tad dolar ima da ode u lijepu materinu :D
Post Reply