tp je, zato je tu Jiayu S3 i malo skuplji, a slicne specifikacijegeekmanijak wrote:Dobre specifikacije, ali kad vidim ovu bateriju od 2300mah ( na papiru 2300 a obicno u stvarnosti je to koji 100-150mah manje)dinooh wrote:Eno iOcean Rock 199$, zanimljiv model da je normalan kurs.
http://www.antelife.com/iocean-m6752-3g ... phone.html![]()
Prejadna baterija za 5,5 inca FULL HD ekran i 64 BIT CPU, ovdje mora ici minimum 3000 mah
Kineski mobiteli
Moderator: Benq
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3251 Re: Kineski mobiteli
-
daramo
- Posts: 501
- Joined: 22/06/2013 18:57
#3252 Re: Kineski mobiteli
Ode dolar u nebesa uz naš harač više se i ne isplati naručivati "kineze", ima dosta zanimljivih ponuda ali uz ovaj ne normalan tečaj dolara i nisu toliko primamljive.
-
tegav
- Posts: 27
- Joined: 03/03/2011 08:36
#3253 Re: Kineski mobiteli
po kojem kursu vama banka obračunava? kod banke koju koristim pored kupovnog, srednjeg i prodajnog kursa postoje još dva a to su prodajni i kupovni za efektivnu i čekove. najveći je kurs na ovom kupovnom za efektivnu i čekove, te mi banka po njemu obračunava transakcije sa paypala.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3254 Re: Kineski mobiteli
prodajnitegav wrote:po kojem kursu vama banka obračunava? kod banke koju koristim pored kupovnog, srednjeg i prodajnog kursa postoje još dva a to su prodajni i kupovni za efektivnu i čekove. najveći je kurs na ovom kupovnom za efektivnu i čekove, te mi banka po njemu obračunava transakcije sa paypala.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3255 Re: Kineski mobiteli
ja odustao od kineza cim je dolar na 1,70 izasaodaramo wrote:Ode dolar u nebesa uz naš harač više se i ne isplati naručivati "kineze", ima dosta zanimljivih ponuda ali uz ovaj ne normalan tečaj dolara i nisu toliko primamljive.
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3256 Re: Kineski mobiteli
Evo vec vidim i ostale cjene idu gore, tipa kompjutorske komponente, HDD, RAM, GRaficke, Monitori , kaze mi kolega iz jedne firme da vec pocinju pomalo dizati cjene, a da ce za 10-15 dana podici cjene 10-15% svim proizvodima.
Vjerujem da će ići cjene i ostalim poznatim brandovima, tako da opet na kraju se isplate kupiti kinezi, pa za sada je bolje kineza kupiti na PIK-u nego naruciti iz Kine ( kad sve zbrojis pomnozis )
Vjerujem da će ići cjene i ostalim poznatim brandovima, tako da opet na kraju se isplate kupiti kinezi, pa za sada je bolje kineza kupiti na PIK-u nego naruciti iz Kine ( kad sve zbrojis pomnozis )
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3257 Re: Kineski mobiteli
Gledam na piku xperia Z2a 550 nova
koja joj je mana zna li iko 
-
tegav
- Posts: 27
- Joined: 03/03/2011 08:36
#3258 Re: Kineski mobiteli
evo sutra neki mobitel na sniženju 29,99 US. Nažalost po trenutnom kursu morat će na carinu
http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=tuesday
http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=tuesday
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3259 Re: Kineski mobiteli
pogledaj druge prodavce, pa vidi cijene. Nesto tu ne stima.kloniran wrote:Gledam na piku xperia Z2a 550 novakoja joj je mana zna li iko
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3260 Re: Kineski mobiteli
bas zbog toga i pitamdinooh wrote:pogledaj druge prodavce, pa vidi cijene. Nesto tu ne stima.kloniran wrote:Gledam na piku xperia Z2a 550 novakoja joj je mana zna li iko
huawei p7 499KM
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3261 Re: Kineski mobiteli
ne bi ja dao te pare za Huawei. Iskreno, nema velikog napretka od P6.kloniran wrote:bas zbog toga i pitamdinooh wrote:pogledaj druge prodavce, pa vidi cijene. Nesto tu ne stima.kloniran wrote:Gledam na piku xperia Z2a 550 novakoja joj je mana zna li iko
huawei p7 499KM
Pogledaj DG900, ima ga mobilmania u ponudi i trenutno je jeftiniji kod njih nego kad bi narucio iz Kine.
A eno i mobilshop.ba ima UMI Zero za 550KM.
Dolar je sve zeznuo, a Kinezi koriste
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3262 Re: Kineski mobiteli
UMI ZERO sa svim mogucim placanjima i danasnjim dolarom izade oko 470KM
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3263 Re: Kineski mobiteli
znam, ali ovaj DG900 kosta 230$, a u mobilmania 490KM, tako da ako neko misli kupovati, zna gdje je jeftinije.geekmanijak wrote:UMI ZERO sa svim mogucim placanjima i danasnjim dolarom izade oko 470KM
Nije ovo nikakva reklama, ali dobar savjet.
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3264 Re: Kineski mobiteli
Da znam za DG900, ima mi ga frend, narucio ga iz Kine kad je tek izasao, i jos tada mu je cjena bila ista, mislim da je ovaj mobitel preskup ( ne govorim za Mobilmaniu) vec u Kini, 230 USD; za ovo novaca mozes kupiti 1 dobar telefon istih karakteristika i jos ti ostane za midlle level mobitel.dinooh wrote:znam, ali ovaj DG900 kosta 230$, a u mobilmania 490KM, tako da ako neko misli kupovati, zna gdje je jeftinije.geekmanijak wrote:UMI ZERO sa svim mogucim placanjima i danasnjim dolarom izade oko 470KM
Nije ovo nikakva reklama, ali dobar savjet.
a da ne govorim da se moze kupiti sa novim 64-bit procesorom .
A po meni problem u ovog DG900 je da nemozes istovremeno koristiti 2 sim kartice i memorijsku karticu, znaci mozes koristiti 1 SIM + memory card, ako zelis 2 SIM onda vadis memory card. malo bezveze ali eto, i vidim po recenzijama da se pregrijava tjekom igranja igrica i baterija mu se puno brze trosi kad se igra na njemu.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3265 Re: Kineski mobiteli
[quote="dinooh"]
nije umi los, samo mi se ne sviđa sto je drugi sim slot opciono da moras birati ili micro sd ili karticu
ostalo je sve ok, mada bolje karakteristike ima jiayu s3 al 5.5 inca
umi je sadaoko 515KM, skocio dolar opet
nije umi los, samo mi se ne sviđa sto je drugi sim slot opciono da moras birati ili micro sd ili karticu
ostalo je sve ok, mada bolje karakteristike ima jiayu s3 al 5.5 inca
umi je sadaoko 515KM, skocio dolar opet
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3266 Re: Kineski mobiteli
Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3267 Re: Kineski mobiteli
ma belaj je sto izbacuju sve sa 5,5", golemoSONY_91 wrote:Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3268 Re: Kineski mobiteli
28.01. je predstavljanje Meizu M1 Mini. On bi trebao biti oko 5''kloniran wrote:ma belaj je sto izbacuju sve sa 5,5", golemoSONY_91 wrote:Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#3269 Re: Kineski mobiteli
Evo UMI X2 otišao na servis nakon godinu i 5 mjeseci. Ne puni se više te se gasi nakon nekog vremena, moguće da je i baterija otišla ali ne vidim razlog da ne poznaje usb...
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3270 Re: Kineski mobiteli
ako poprave, navedi koji servis, da znamo ko popravlja koju markuavaks wrote:Evo UMI X2 otišao na servis nakon godinu i 5 mjeseci. Ne puni se više te se gasi nakon nekog vremena, moguće da je i baterija otišla ali ne vidim razlog da ne poznaje usb...
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#3271 Re: Kineski mobiteli
Za Zenicu ide sutra mada sam skeptičan, neće ljudi ili ne znaju i sa brand name a ne Kinezima da rade 
Ako je neki kontakt kod micro usb, valjda se može popraviti a ako je nešto ozbiljnije ode on na drop test
Možda i gorila glass test za youtube
Btw slušalice mi još nisu stigle, eto koliki sam srećković
Ako je neki kontakt kod micro usb, valjda se može popraviti a ako je nešto ozbiljnije ode on na drop test
Možda i gorila glass test za youtube
Btw slušalice mi još nisu stigle, eto koliki sam srećković
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3272 Re: Kineski mobiteli
auuu, pa prije mene si kupio, a ja ih dobio prije 20-ak dana. I da, nisam zadovoljan sa njima. To tek skontao kada sam muziku htio slusati na mobitelu. Skroz se slabo cuje, ali kada pritisnem ono dugme na njima i cuvam, onda je dobar zvuk. Ali do tada se bas slabo cuje.avaks wrote:Za Zenicu ide sutra mada sam skeptičan, neće ljudi ili ne znaju i sa brand name a ne Kinezima da rade
Ako je neki kontakt kod micro usb, valjda se može popraviti a ako je nešto ozbiljnije ode on na drop test![]()
Možda i gorila glass test za youtube
Btw slušalice mi još nisu stigle, eto koliki sam srećković
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#3273 Re: Kineski mobiteli
A nije mi hića mada se odužilo
Znači Xiaomi fula jbg, mene cijena privukla jer je dosta popusta bilo pogotovo u odnosu na druge stranice...
Znači Xiaomi fula jbg, mene cijena privukla jer je dosta popusta bilo pogotovo u odnosu na druge stranice...
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3274 Re: Kineski mobiteli
mozda tvoje budu radile dobro. Zvuk je dobar kada se to dugme pritisne, ali bez njega, katastrofa. I jos gore sto moras cuvati to dugme, prsti zaboleavaks wrote:A nije mi hića mada se odužilo![]()
Znači Xiaomi fula jbg, mene cijena privukla jer je dosta popusta bilo pogotovo u odnosu na druge stranice...
pa sam ja nekako stegao i zavezao to dugme dok sam putovao. Ko ce cuvati 5 sati dugme
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3275 Re: Kineski mobiteli
jarane do tad dolar ima da ode u lijepu materinuSONY_91 wrote:28.01. je predstavljanje Meizu M1 Mini. On bi trebao biti oko 5''kloniran wrote:ma belaj je sto izbacuju sve sa 5,5", golemoSONY_91 wrote:Sto se tiče DG900 njemu je cijena takva kakva je samo zato što je on flagship Doogee kompanije, ne može se reći da je ista opravdana hardverom. I, svi koji kupujete trenutno smartphone, ako prije svega gledate performanse idite na novi Quad, jer, po meni je bolja varijanta MT6732 naspram MT6592.
